Witamy !



[2.5] Przewody paliwowe

[2.5] Przewody paliwowe

Postprzez jrzeuski » 28 gru 2009 08:50:05

Zamieniłem podłączenia przewodów pod maską, bo zasilający ciągnął mi powietrze i nie mogłem zlokalizować dziury. Teraz ciągnie paliwo z baku przez przewód powrotny. W baku nie ma pompy ani żadnych zaworów, więc to działa. Nurtuje mnie jednak kwestia czy oba przewody tkwią równie głęboko w baku. Nie chciałbym stanąć gdzieś w polu zanim zaświeci się rezerwa. Oczywiście dalej poszukuję nieszczelności i jak tylko ją znajdę i zlikwiduję to zamieniam przewody z powrotem.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [2.5] Przewody paliwowe

Postprzez nightman » 28 gru 2009 11:01:54

kiedyś zasysał powietrze teraz będzie wylewał tym otworkiem paliwo - genialne rozwiązanie :)
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: [2.5] Przewody paliwowe

Postprzez jrzeuski » 28 gru 2009 11:16:57

Na to właśnie liczę. W ten sposób znajdę dziurę. Układ tylko się zapowietrzał. Bąbelki w wężyku były malutkie. Silnik ciężko odpalał, ale chodził lecz mocy nie miał i samochód ledwo jechał.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [2.5] Przewody paliwowe

Postprzez wiini » 28 gru 2009 20:34:56

Było o tym , ale obecnie nie mogę zlokalizować , najczęście przecierały się w miejscu przejścia nad mostem , ja swój przeciąłem ( był już nadtarty ) wstawiłem gumowy i od dwóch lat nie mam problemów z powietrzem w paliwie .
pozdrawiam
wiini
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 160
Dołączył(a): 02 sie 2007 08:10:19
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: [2.5] Przewody paliwowe

Postprzez jrzeuski » 28 gru 2009 20:58:34

Przetarcie nad mostem dopadło mnie 2 lata temu. Zakleiłem i było OK. Myślałem, że ta prowizorka zaczęła przeciekać, więc ją zdjąłem, wszystko oczyściłem i założyłem nowe uszczelnienie a poprawy zero. Czyli dziura jest gdzieś indziej. W końcu dojdę gdzie, ale całe przewody są mocno przeżarte i kwalifikują się do wymiany. Jeszcze nie zdecydowałem na jakie, ale raczej gumowe wstawię, bo najprościej. Z tym, że teraz mam pilniejsze wydatki.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [2.5] Przewody paliwowe

Postprzez jrzeuski » 13 lut 2010 21:28:28

jrzeuski napisał(a):czy oba przewody tkwią równie głęboko w baku.

Odpowiem sam sobie. Przewód powrotny wchodzi do baku płycej niż zasilający. A dokładnie do poziomu, przy którym zapala się kontrolka rezerwy. Silnik mi zgasł prawie dokładnie w momencie jak się zaświeciła.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [2.5] Przewody paliwowe

Postprzez mikrusik » 01 mar 2010 23:46:43

W kwestii przewodów paliwowych - dzisiaj wymieniałem tłumik - i zadziwiło mnie pocenie się i zapach benzyny... Przewody ze stali to porażka :!: :evil: Przeżarło je doszczętnie :!: Cholera to dość niebezpieczna sprawa - benzyna jak silnik pracował sikała na kilkanaście cm i rozlewała się pod spodem auta. Dzisiaj wstawiłem na sztukę wężyki paliwowe gumowe - ale jutro wszystko kładę w miedzi :!:

Może zboczę z tematu, ale... radzę posprawdzajcie też przewody hamulcowe - u mnie lux by było - wszędzie miedź... gdyby nie to, że jeden mały odcinek jest ze stali :!: :?: i też skorodował na potęgę. co by było, gdybym nie dojrzał... łatwo sobie wyobrazić.
Myślę, że warto zainwestować kilkanaście zł i konkretnie zająć się sprawą. :guns:
mikrusik
 

Re: [2.5] Przewody paliwowe

Postprzez jrzeuski » 02 mar 2010 08:51:20

chudyy1 napisał(a):W kwestii przewodów paliwowych - dzisiaj wymieniałem tłumik - i zadziwiło mnie pocenie się i zapach benzyny... Przewody ze stali to porażka :!: :evil: Przeżarło je doszczętnie :!:

Niech zgadnę: koło tłumika przy tylnym moście?
chudyy1 napisał(a):Może zboczę z tematu, ale... radzę posprawdzajcie też przewody hamulcowe - u mnie lux by było - wszędzie miedź... gdyby nie to, że jeden mały odcinek jest ze stali :!: :?: i też skorodował na potęgę. co by było, gdybym nie dojrzał... łatwo sobie wyobrazić.

Ja robię inspekcję przewodów zawsze, gdy włażę do kanału (czyli przynajmniej raz w miesiącu), ale akurat hamulcowe są we wzorowym stanie. Natomiast paliwowe w tylnej części to masakra.
chudyy1 napisał(a):Myślę, że warto zainwestować kilkanaście zł i konkretnie zająć się sprawą. :guns:

Gdzie znalazłeś takie tanie przewody? Ja za 3,5mb miedzianego zapłaciłem ponad 50zł.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [2.5] Przewody paliwowe

Postprzez mikrusik » 02 mar 2010 10:06:03

:D Dokładnie koło tłumika przy tylnym moście - po prostu porażka! (Ja tez sprawdzam takie sprawy raz w miesiącu - mam frotkę od 10 stycznia :lol: więc średnia zachowana :wink:

Co do ceny przewodów - powiem szczerze, kupował je mój kumpel do swojego busa - jakiś czas temu i nie chciał kasy ode mnie bo powiedział że to gorsze i są i nie będziemy się liczyć za kilkanaście złotych (dlatego przyjąłem, że taka pewnie jest cena).
mikrusik
 

Re: [2.5] Przewody paliwowe

Postprzez lukasz--m--83 » 02 mar 2010 17:22:45

jak ci się chce to zatkaj z jednej strony a z 2 nadmuchaj przez jakiś zaworek a potem jakimiś mydlinami albo płynem do mycia okien spryskaj przewody tam gdzie bombelki tam leci. Ja już tak szczelność wiele razy sprawdzałem przy najróżniejszych wynalazkach i zawsze dziala.tylko nie dmuchaj tego za mocno żeby się całkiem nie rozsypało...
lukasz--m--83
 

Re: [2.5] Przewody paliwowe

Postprzez mikrusik » 02 mar 2010 18:32:58

lukasz--m--83 napisał(a):jak ci się chce to zatkaj z jednej strony a z 2 nadmuchaj przez jakiś zaworek a potem jakimiś mydlinami albo płynem do mycia okien spryskaj przewody tam gdzie bombelki tam leci. Ja już tak szczelność wiele razy sprawdzałem przy najróżniejszych wynalazkach i zawsze dziala.tylko nie dmuchaj tego za mocno żeby się całkiem nie rozsypało...


dzięki za poradę - ale przeczytaj moje posty ponieżej w tej sprawie :wink: nie mam już co sprawdzać, bo wszystko wiem :mrgreen:
chudyy1 napisał(a):W kwestii przewodów paliwowych - dzisiaj wymieniałem tłumik - i zadziwiło mnie pocenie się i zapach benzyny... Przewody ze stali to porażka :!: :evil: Przeżarło je doszczętnie :!: Cholera to dość niebezpieczna sprawa - benzyna jak silnik pracował sikała na kilkanaście cm i rozlewała się pod spodem auta. Dzisiaj wstawiłem na sztukę wężyki paliwowe gumowe - ale jutro wszystko kładę w miedzi :!:

Może zboczę z tematu, ale... radzę posprawdzajcie też przewody hamulcowe - u mnie lux by było - wszędzie miedź... gdyby nie to, że jeden mały odcinek jest ze stali :!: :?: i też skorodował na potęgę. co by było, gdybym nie dojrzał... łatwo sobie wyobrazić.
Myślę, że warto zainwestować kilkanaście zł i konkretnie zająć się sprawą. :guns:
mikrusik
 

Re: [2.5] Przewody paliwowe

Postprzez bart322 » 06 gru 2012 06:59:38

Podlacze sie, bo nie znalazlem tematu odnosnie 2.0
Jaka jest srednica przewodow paliwowych, 6mm?
I ile m potrzebuje, zeby dac nowe weze zasilania i powrotu od silnika do baku? 6-7m?
Avatar użytkownika
bart322
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1689
Obrazki: 10
Dołączył(a): 03 lip 2012 18:54:30
Lokalizacja: Kobielice
Pochwały: 7
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [2.5] Przewody paliwowe

Postprzez brum » 06 gru 2012 16:44:33

Zasilanie 8mm a powrót 6mm.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(


Powrót do 2.5 TDS



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości