Witamy !



[2.8] części gdzie kupic

[2.8] części gdzie kupic

Postprzez MALY » 24 mar 2009 22:04:45

musze remontowac silnik w 2.8 td z roku 1996 .ogolnie kapitalka -cieknie olej , bieze olej itp. moze ktos kupowal czesci , potrzebuje namiary --uszczelki simeringi oringi pierscienie wszystko co potrzebne do kapitalki .
MALY
 

Re: czesci do 2.8-- gdzie kupic

Postprzez Pawel » 24 mar 2009 22:46:25

Omijaj ASO. Dużo simerinów i o-ringów dostaniesz w sklepach typu "Agroma"... Części są normalnie dostępne w sklepach moto, ale trzeba czasu na sprowadzenie i sporą ilość szelestów... :(
Może Angus coś Ci pomorze...
viewtopic.php?f=4&t=2473
Kontakt z Fazim też się przyda...
Auto-Karambol (jakoś tak), Ogrodniczki k. Białegostoku, regeneracja turbin lub zakład w Iławie...
Dobrze poszukasz to, znajdziesz. Powodzenia...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: czesci do 2.8-- gdzie kupic

Postprzez MALY » 25 mar 2009 21:17:56

dzieki . turbine juz regenerowalem we wroclawiu w tamtym roku jest ok . narazie mam odlączony waz co idzie z pokrywy zaworow -mechanik zrobil taki patent olej zbiera sie w pojemniku a nastepnym wezem wali cisnienie pod samochod kolo wydechu , zeby jej nie zazygal olej bo mi tez gora wali olej .pierscienie wykonczone . a ze za kieszen sie bedzie trzeba trzymac no coz 2.8 , ale bede to robil z kumplem mechanikiem to tylko koszt czesci , juz pare zeczy z nim robilem we frontce .
MALY
 

Re: czesci do 2.8-- gdzie kupic

Postprzez Anguss » 29 mar 2009 21:27:49

Witam
I jak remont silnika ja przerabiałem to w zeszłym roku jeśli nadal się z tym borykasz to daj znać czego Ci potrzeba poza Cierpliwością
:?
Anguss
 

Re: czesci do 2.8-- gdzie kupic

Postprzez bardzin » 30 mar 2009 08:20:54

Może zamiast remontować wymienić i już.
Anguss sprzedaj koledze cały silnik i co się będzie bawił w remonty :)
bardzin
 

Re: czesci do 2.8-- gdzie kupic

Postprzez michal 2,8tdi » 30 mar 2009 08:36:57

Ja jeszcze nie próbowałem robić remontu w moim 2,8 :mrgreen:
i mam nadzieję ze jeszcze długo nie będę robił :D
bo narazie nie mam oznak remontu... no oles coś tam bierze :shock:
ale nie dużo,pali od kopa,lekki dymek przy pierwszym starcie rano na zimno.....
a potem to już się nie odważy kopcić :boss:
michal 2,8tdi
 

Re: czesci do 2.8-- gdzie kupic

Postprzez Anguss » 30 mar 2009 15:02:59

To chyba dobrze że tak ładnie chodzi. Nie życzę tego nikomu ale jak by co to mam w super stanie kompletny silniczek co gorsze jest w lepszym stanie niż mój hm…
Anguss
 

Re: czesci do 2.8-- gdzie kupic

Postprzez michal 2,8tdi » 30 mar 2009 17:02:06

angus tak szczerze to patrzyłem na allegro i znalazłem silnik do froty 2,8 2tys.zł tdi ale tamten wygląda inaczej jak muj.....to nie wiem..... :?:


I zadzwon tutaj 504-877-346-zywiec frotera skład(hary.car@neostrada.pl
) Dokładny namiar dla tych co nie znają :
Bierna, ul.Kopernika 44
tel. 033 86 222 44
kom. 602 183 585 , 504 877 346


mają dosłowwnie wszystko ;D :mrgreen: :mrgreen:
michal 2,8tdi
 

Re: czesci do 2.8-- gdzie kupic

Postprzez MALY » 30 mar 2009 18:43:11

Anguss napisał(a):To chyba dobrze że tak ładnie chodzi. Nie życzę tego nikomu ale jak by co to mam w super stanie kompletny silniczek co gorsze jest w lepszym stanie niż mój hm…


TO ZA ILE SILNICZEK MASZ . PODAJ NAMIAR TO ZADZWONIE . MOJ JAK NARAZIE JESZCZE JEZDZI . PALI OD SZCZALA . TYLO ZE POZA ROPĄ nieze na 100km 1.5 litra oleju . no i ma jeszcze wyciek miedzy skrzynią a silnikiem na oringu , tak ze albo silnik lub trzeba piercienie panewki no i uszczelki wszystkie za remont dopiero mam sie zabrac jak zbiore czesci . a na razie nic niemam. :)
MALY
 

Re: czesci do 2.8-- gdzie kupic

Postprzez michal 2,8tdi » 30 mar 2009 18:50:10

MALY zadzwoń na ten skład to ten "magik " coś ci znajdzie lub wymyśli :D
michal 2,8tdi
 

Re: czesci do 2.8-- gdzie kupic

Postprzez bardzin » 30 mar 2009 19:38:31

Jako że mam w miarę blisko to byłem na tym składzie i też kupiłem co nieco ale ceny nie są atrakcyjne.
No i koleś też nie wie w jakim to stanie jest tak naprawdę.
Można owszem podjechać obadać na miejscu jak ktoś się zna ale auta są juz rozebrane i silnika raczej nie odpalisz na próbę:)
Jedynie co gość powiedział mi że jak bedzie nie tak to mogę oddać.
Ogólnie spoko koleś i da sie dogadać
bardzin
 

Re: czesci do 2.8-- gdzie kupic

Postprzez MALY » 30 mar 2009 19:52:23

Z tego wszystkiego to najlepiej wyremontowac swoj brac kota w worku za :) okolo 3 kola wole remont turbinemam ok po remoncie we wroclawiu kosz 900zl a pompe wtryskowa miesiac temu robili mi w kolobrzegu byla strasznie zasyfiona i cos tam padlo koszt tylko 250 zl . no i przy okazji moj mechanik zciagnol mi koncowki wtryskow BOSCH cena za szt. 200 zl . teraz ni kaze szukac tej calej reszty do remontu . no chyba ze nie znajde to on tym sie zajmie a robimy moj samochod zawsze razem tak ze nic nie place za robote . nierazmu pomagam cos naprawic zreszta to moj koles tak ze mam remont gratis tylko czesci znalesc , a sami wiecie jaki silnik mozna kupuc :| .wychodze z zalozenia ze lepiej wyremontowac i tak juz od cholery kasy wsadzilem .w tamtym roku walnela mi skrzynia i most tyl naraz ale to wsadzilem uzywke gdzies od goscia z bochni jest ok zresztaon wydzwanial do mnie czy to chodzi i czy jest ok czy jestemzadowolony czyli gosciu OK . bede remontowal szukam namiarow na czesci . dzieki zaodpowiedzi
MALY
 

Re: czesci do 2.8-- gdzie kupic

Postprzez bardzin » 30 mar 2009 20:02:03

od Angussa silnik pewny jest :)
bardzin
 

Re: czesci do 2.8-- gdzie kupic

Postprzez Anguss » 30 mar 2009 20:42:57

MALY napisał(a):Z tego wszystkiego to najlepiej wyremontowac swoj brac kota w worku za :) okolo 3 kola wole remont turbinemam ok po remoncie we wroclawiu kosz 900zl a pompe wtryskowa miesiac temu robili mi w kolobrzegu byla strasznie zasyfiona i cos tam padlo koszt tylko 250 zl . no i przy okazji moj mechanik zciagnol mi koncowki wtryskow BOSCH cena za szt. 200 zl . teraz ni kaze szukac tej calej reszty do remontu . no chyba ze nie znajde to on tym sie zajmie a robimy moj samochod zawsze razem tak ze nic nie place za robote . nierazmu pomagam cos naprawic zreszta to moj koles tak ze mam remont gratis tylko czesci znalesc , a sami wiecie jaki silnik mozna kupuc :| .wychodze z zalozenia ze lepiej wyremontowac i tak juz od cholery kasy wsadzilem .w tamtym roku walnela mi skrzynia i most tyl naraz ale to wsadzilem uzywke gdzies od goscia z bochni jest ok zresztaon wydzwanial do mnie czy to chodzi i czy jest ok czy jestemzadowolony czyli gosciu OK . bede remontowal szukam namiarow na czesci . dzieki zaodpowiedzi

Witaj
Ten silniczek co mam założony też remontowałem i rok działał super. Teraz zaczęły się problemy z odpalaniem i temperaturą. Co prawda znalazłem rozwalone kable ale latanie ich nic nie dało szukam dalej. Zdziwiłem się jak kupiłem anglika 2.8 bo on zapierdziela a nie jeździ. Fakt zrobiłem nim jakieś 300km ale kopa to ma niesamowitego chodzi dużo lepiej niż mój zaraz po remoncie a robili go profesjonaliści. Możliwe że to kwestia turbiny czy pompy ale różnica była albo jeszcze jest ogromna. Aktualnie jestem na etapie wyciągania i jak się bardzo uprzesz to możesz się jeszcze nim przewieźć i sam ocenić. Chciałbym sprzedać kompletny silnik razem z turbo, rozrusznikiem i całą resztą. Gdybyś chciał jakieś elementy silnika to mam 3 rozebrany na części i chce się ich pozbyć. Jak by co to dzwoń 512402553
Anguss
 

Re: czesci do 2.8-- gdzie kupic

Postprzez MALY » 30 mar 2009 21:33:47

Witaj
Ten silniczek co mam założony też remontowałem i rok działał super. Teraz zaczęły się problemy z odpalaniem i temperaturą. Co prawda znalazłem rozwalone kable ale latanie ich nic nie dało szukam dalej. Zdziwiłem się jak kupiłem anglika 2.8 bo on zapierdziela a nie jeździ. Fakt zrobiłem nim jakieś 300km ale kopa to ma niesamowitego chodzi dużo lepiej niż mój zaraz po remoncie a robili go profesjonaliści. Możliwe że to kwestia turbiny czy pompy ale różnica była albo jeszcze jest ogromna. Aktualnie jestem na etapie wyciągania i jak się bardzo uprzesz to możesz się jeszcze nim przewieźć i sam ocenić. Chciałbym sprzedać kompletny silnik razem z turbo, rozrusznikiem i całą resztą. Gdybyś chciał jakieś elementy silnika to mam 3 rozebrany na części i chce się ich pozbyć. Jak by co to dzwoń 512402553[/quote]


DZIEKI . jutrorano zadzwonie . tez mialem problem z odpalaniem pompa wtryskowa byla zasyfiala i cos tam walnelo no i do tego od razu koncowki wtrysku . a z temperatura to zobacz termostat . ostatnio nawet na allegro ktos sprzedawal termostat za okolo 40 zl .
MALY
 

Re: czesci do 2.8-- gdzie kupic

Postprzez Pawel » 30 mar 2009 21:38:19

MAŁY, w moim zaprzyjaźnionym sklepie moto, termostat można kupić za 35 pln...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: czesci do 2.8-- gdzie kupic

Postprzez michal 2,8tdi » 31 mar 2009 12:52:59

to koncówki wtrysków sa drogie :|

no nie wiem ten u tego goscia w Biernej ,już kupowałem parę rzeczy i w90% były sprawne
jedyne co było walnięte to ten (jeden)zaworek powietrzny z tych co sie znajdują po stronie kierowcy pod maską. to był chyba bodajże od ssania(bo mi sie zepsuł) a tamten też był padnięty :|
ale wymienił na inny i działa :D :mrgreen:
michal 2,8tdi
 

Witam wszystkich frotą a sport 2,8tdi

Postprzez bartek0608 » 29 lis 2017 23:58:47

Membrana odmy 2,8 TDI gdzie ja można kupić lub dorobić

-- 30 lis 2017 09:04:40 --

Witam panowie sprawcijcie sobie wpierw membranę na pokrywie zaworów jeżeli jest pęknięta to będzie wyrzucać olej do turba ja to już przerabiałem . Wyremontowałem silnik zero wycieków a olej nadal pchało na turbo , okazało się że jest to wina membrany odmy .
bartek0608
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 lis 2017 22:58:03
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Sport 1995-1996

Re: [2.8] części gdzie kupic

Postprzez Frotka28 » 10 lut 2022 16:45:35

Panowie. Gdzie mogę kupić końcówki wtrysków do 2.8 tdi? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Frotka28
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 lut 2022 16:26:36
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996


Powrót do 2.8 TDI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość