Witamy !



[2.3]Zamiana silnika 2.3 td na inny... 2,8 td isuzu?

Re: [A2.3]Zamiana silnika 2.3 td na inny... 2,8 td isuzu?

Postprzez ILKU » 01 lut 2011 08:31:29

lukasz--m--83 napisał(a):wiec jakby ktos miał jakis namiar na te ślizgi bede wdzieczny bo juz bym pojezdził frocią......pozdro

Idź do ASO spytaj, tylko mocno się targuj. Często mają części zalegające od lat, których chętnie się pozbędą. Jeśli potrzebujesz łańcuchy to chyba mają w intercarsie.
ILKU
 

Re: [A2.3]Zamiana silnika 2.3 td na inny... 2,8 td isuzu?

Postprzez lukasz--m--83 » 13 lut 2011 07:35:06

Dzieki kolego ale juz znalazllem jeden kolega z foruum dal mi namiar na czesci kupilem nowy za 70 zl i przesylka ale i tak taniej niz w aso tam chcieli 120 a umnie zlodzieje 150 o to debil powiedzial jak dla ciebie po znajomosciach to ja podzienkowal za takie znajomosci...
lukasz--m--83
 

Re: [A2.3]Zamiana silnika 2.3 td na inny... 2,8 td isuzu?

Postprzez lukasz--m--83 » 13 lut 2011 11:01:01

ILKU powiedz jak ci sie ta omega sprawuje bo ja mysle zeby zakupic 2 auto mianowicie 3litrowa w sedanie i automacie ciekawi mnie ile pija bo pisza roznie ...
lukasz--m--83
 

Re: [A2.3]Zamiana silnika 2.3 td na inny... 2,8 td isuzu?

Postprzez ILKU » 16 lut 2011 17:55:56

lukasz--m--83 napisał(a):ILKU powiedz jak ci sie ta omega sprawuje bo ja mysle zeby zakupic 2 auto mianowicie 3litrowa w sedanie i automacie ciekawi mnie ile pija bo pisza roznie ...

Pewnie chodzi o tą ze zdjęcia?? Ciężko napisać coś, bo niewiele mam z serii. Automatów nie lubię więc na początek wpadł manual, do tego lekki zamach, rezonator dolotu. W takim stanie miała 230KM i spalanie na poziomie 15-18LPG po mieście w zależności od dynamiki. W trasie coś ok. 12-14. Rekord w trasie to 10 przy jeździe na dziadka. Teraz jest R6T i czeka na zestrojenie :)
Kumpel ma kombi MV6 ASB i niestety spalanie o 2-3L LPG wyższe.
Ogólnie auto przyjemne, komfortowe i w miarę szybkie.
ILKU
 

Re: [A2.3]Zamiana silnika 2.3 td na inny... 2,8 td isuzu?

Postprzez lukasz--m--83 » 01 mar 2011 18:54:18

nareszcie remoncik silnika zakończony ..........popłynełem z kasą ...ale warto było bo teraz pali pięknienawet jak mieliśmy -19 to od strzała zapaliła a musze zaznaczyc ze jeszcze nie dotarta... jak sie dotrze troszke to jeszcze raz luzy trzeba ustawic i zapłon przyspieszyc bo teraz mam opuzniony zeby silnika niemeczyc czy jakos tak...jak sie pierścieie juz podocieraja sprawdze kompresje . Juz sie nie moge doczekac!!!
mały kosztorysik samego silnika
robocizna 600zł
regeneracja sprzęgła 150zł
znachorolog od ropniaków za regeneracje głowicy i bloku ustawienie ciśnienia na pompie i wtryskach wymiane koszyczków wtrysków..... po bardzo ale to bardzo dobrych znajomościach wzioł 400zł jak ktośzna ceny to wie ze to bardzo tanio...
częsci silnika :pierscienie ,panewki główne i korbowodowe,uszczelka pod głowice.....i wiele innych pierdolników zapłaciłem z dobrym rabatem 1500( tyle co silnik z allegro ale czy miał bym te pewnosc ??)
wydatków było wiecej
zmieniłem rdio
zrobiłem resory (kowal zrobił)
natene CB na stałę zamontowałem długa 180cm około 24km zasięku w nocy ...
wygłuszyłem srodek
wynieniłem oleje moty skrzynia i reduktor
wymieniłem nagrzewnice
sprzęgiełka wymieniłem na manuale AVM HP
i jeszcze pare kosmetycznych spraw...
prawie 4 tyg bez auta ale warto było....
wydałem ponad prawie 4000zł :killer:
Teraz to inne auto .....DZIEWICA!!!!!!!!!!!!!!!!
lukasz--m--83
 

Re: [2.3]Zamiana silnika 2.3 td na inny... 2,8 td isuzu?

Postprzez kat825 » 12 sty 2015 19:59:01

Sorki za odkop ;)
Jak wygląda zmiana 2.3 td na 3.1 td z Montereya? Dużo trzeba zmieniać?
A może zmiana silnika na taki od busa, np od Fiata Ducato 2.5tdi, 2.8idtd lub starsze jednostki 2.5td, lub silniki Iveco??
kat825
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 31 sie 2011 18:01:19
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: nie mam Frontery... jeszcze

Re: [2.3]Zamiana silnika 2.3 td na inny... 2,8 td isuzu?

Postprzez brum » 12 sty 2015 20:03:39

Na 3.1 tak samo jak na 2.8
Na inne to juz skrzynia nie pasuje.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia strona

Powrót do Inne (swap)



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron