Witamy !



Nie odpala na przechyle

Re: Nie odpala na przechyle

Postprzez blublu1 » 05 sie 2015 17:24:38

A więc. Samochód postawiony identycznie ja wtedy kiedy nie odpalił. Po przekręceniu kluczyka , dzis zapalił na cyk . Paliwa ponad pół baku . Wniosek: albo nie do końca odpowietrzyłem układu za pierwszym razem, albo nieszczelność jest w baku powyżej lustra paliwa , w momencie kiedy jest go tak prawie rezerwa.
Suzuki GSF 650 S Bandit
Ford Fiesta 1.25 , wspomaganie, el. szyby ...klimatyzacja ...zderzaki w kolorze nadwozia ...motanie trwa - pojawiły się alusy ....
Avatar to historia ....
Plecak wyprawowy ....
Avatar użytkownika
blublu1
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1169
Dołączył(a): 30 sie 2012 19:45:04
Lokalizacja: Kraków/Jerzmanowice
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Nie odpala na przechyle

Postprzez przemekcrx » 07 sie 2015 07:46:56

Rozbierałem kiedyś kosz paliwa w swoim bylym 2,8 tam na rurkach zasilających na smoku ,występuje oring chyba szt 2
Był u mnie z tym problem że przy małej ilości paliwa się zapowietrzał
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Nie odpala na przechyle

Postprzez jrzeuski » 07 sie 2015 08:40:01

A ja będę się upierał, że ma zamienione wężyki zasilania i powrotu. Przy poziomie bliskim rezerwy i przechyle się zapowietrza, bo ssie powrotem, którego wylot jest kilka cm nad dnem baku (krótsza rurka). Wężyki najłatwiej zamienić przy komorze silnika (tam gdzie się kończą metalowe rurki), bo przy baku, to najpierw trzebaby go opuścić lub wyciąć dziurę w bagażniku.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Nie odpala na przechyle

Postprzez RudeBoy » 07 sie 2015 09:23:20

jrzeuski napisał(a):A ja będę się upierał, że ma zamienione wężyki zasilania i powrotu. Przy poziomie bliskim rezerwy i przechyle się zapowietrza, bo ssie powrotem, którego wylot jest kilka cm nad dnem baku (krótsza rurka). Wężyki najłatwiej zamienić przy komorze silnika (tam gdzie się kończą metalowe rurki), bo przy baku, to najpierw trzebaby go opuścić lub wyciąć dziurę w bagażniku.


I co krasnoludki mu zamieniły te wężyki?
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Nie odpala na przechyle

Postprzez jrzeuski » 07 sie 2015 09:35:17

Nie wiem kto, może jakiś paprak mechanik. A może sam czyścił kiedyś bak i odwrotnie założył a potem nigdy nie zużywał paliwa aż do rezerwy :niewiem: Może przewody gumowe były wymieniane albo te metalowe?

Te uszczelki, o których pisał Przemek są przy wieczku kosza, więc cały czas byłby problem a nie tylko przy rezerwie. Dalej jest już tylko rurka, która najwyżej może mieć pęknięcie, ale musiałby zaistnieć ku temu jakiś powód, np. dzwon.

Tak czy siak jeżeli mam rację, to po osiągnięciu rezerwy nawet na płaskim nie odpali albo zgaśnie w czasie jazdy. Wtedy można zamienić przewody i sprawdzić czy da się pojechać dalej.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Poprzednia strona

Powrót do Inne (swap)



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość