Witamy !



Głośne stukanie

Głośne stukanie

Postprzez Kniaź Władimir » 26 gru 2015 19:31:45

Witajcie.
Piszę z dziwnym problemem - może komuś przydarzyło się coś podobnego i będzie w stanie podpowiedzieć możliwe opcje czy też rozwiązanie.
Dzisiaj jadąc autem podczas hamowania silnikiem słychać było dziwne chrobotanie. po za trzymaniu się i podniesieniu maski okazało się, ze owe chrobotanie to głośne stuki z okolic silnika - jakby ktoś walił młotkiem w silnik. Stuki nie są jednak tak miarowe jak przy padniętej panewce (wiem bo mi padła i wymieniałem silnik na taki sam tylko z calibry). Zasadniczo stuki słychać i z góry silnika i dołu podczas hamowania silnikiem i dodawania gazu na postoju, cichną natomiast podczas przyspieszania i jazdy pod obciążeniem - na przykład pod górkę. zastanawiam się czy takie objawy może dawać na przykład padnięte łożysko oporowe sprzęgła? Dodam, ze biegi wchodzą jak trzeba. Nawet nie chcę myśleć , że to panewki, ale w sumie ciśnienie oleju jest w normie, a jak padła mi panewka w poprzednim silniku to stuki były głośne podczas przyspieszania i bardzo miarowe, a teraz jest na odwrót - cichną przy przyspieszaniu i są bardziej nieregularne - jakby rzęcholenie. zastanawiam się też czy może to być koło zamachowe - było przekręcane ze starego silnika - mogło się poluzować? Może miał ktoś podobny przypadek?
Kniaź Władimir
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 18
Dołączył(a): 21 maja 2014 20:38:18
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Głośne stukanie

Postprzez brum » 26 gru 2015 20:36:09

Może rozrząd.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Głośne stukanie

Postprzez Kniaź Władimir » 27 gru 2015 00:05:15

No może ale rozrząd to szerokie pojęcie co konkretnie masz na myśli ? Wałek o zawory to co najwyżej by było słychać cykanie, a to jest potężny hałas głośnością podobny do panewki, tyle że ustępuje pod obciążeniem.

-- 27 gru 2015 11:29:31 --

Sprawdziłem kolejne kwestie. Brak żadnych niepokojących usterek elektroniki a po zdjęciu pokrywy wałka żadnych uszkodzeń nie stwierdziłem. Wałek rozrządu nie ma luzu ani osobowego ani wzdłużnego, koło prasowe walka też wygląda ok. Podejrzewam zatem kwestie okołosprzęgłowe. Chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły.
Kniaź Władimir
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 18
Dołączył(a): 21 maja 2014 20:38:18
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Głośne stukanie

Postprzez tupek » 30 gru 2015 08:24:25

U mnie jest grzechotanie, ale tylko na benzynie i tylko pod obciążeniem.
Rozrząd nie wiem kiedy był robiony bo ja frotę mam 3 rok a poprzedni właściciel też nic o wymianie nie wspominał.
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Głośne stukanie

Postprzez Kniaź Władimir » 01 sty 2016 08:54:38

Sprawa się wyjaśniła. poluzowały się śruby mocujące koło zamachowe i to ono tłukło i grzechotało dając tak dziwne objawy. A w kwestii grzechotania silnika pod obciążeniem to miałem tak w moim poprzednim silniku. powyżej 3 - 3,5 tysiąca obrotów wydawał dźwięk jakby ktoś nasypał do niego kamieni. To odzywały się dogorywające panewki - w końcu jedna pdła i zamiast grzechotania pojawiło się miarowe stukanie :). Dodam, ze ciśnienie olej ubyło przy tym dramatycznie niskie.
Kniaź Władimir
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 18
Dołączył(a): 21 maja 2014 20:38:18
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Głośne stukanie

Postprzez tupek » 01 sty 2016 20:10:31

Tylko u mnie stuki są tylko na benzynie.

-- 01 sty 2016 20:10:40 --

Tylko u mnie stuki są tylko na benzynie.
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004


Powrót do 2.0i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość