Witamy !



Czujnik spalania stukowego

Czujnik spalania stukowego

Postprzez kucharcs » 01 wrz 2017 14:17:37

Witam
Czujnik wymieniłem około 2 miesięcy temu i niestety znowu problem.
Objawy wypadanie zapłonów. Nie jest wstanie sam się udźwignąć czasem uda mu się wejść na obroty i wtedy jedzie ale jak się zatrzymam to znowu problem z ruszeniem (drugi raz awaryjnie musiałem dojechać do domu i znowu po drodze dwa ronda i podjazd pod górkę eh ta sama trasa).
Jeśli chodzi o błędy to 16 plus do tego kilka z sondy lambdy (oczywiście ostatnio wymieniłem czujnik i śmigało).
Nigdy wcześniej nie spotkałem się z uszkadzającymi się czujnikami spalania stukowego (pracowałem w warsztacie i nie miałem takiej sytuacji).
Czy ktoś z was miał taki problem? Czy ktoś może wiedzieć/podejrzewać co może być tego przyczyną? Jakaś podpowiedź co sprawdzić?
Nie chce kupować kolejnego jeśli ma ponownie sie uszkodzić.
Avatar użytkownika
kucharcs
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16 lut 2017 20:49:02
Lokalizacja: Poznań
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1995-1998

Re: Czujnik spalania stukowego

Postprzez cinek1983059 » 02 wrz 2017 11:19:56

a kupiłeś aby oryginał?bo wiesz że opel na zamienniku długo nie pojeździ, albo nie pojeździ wcale
3.2 V6 GTS, simex 37", lift bliżej nieokreślony, mosty patrol k260, snorkel, zderzaki stal, winch

EKIPA ŚLĄSKA
Avatar użytkownika
cinek1983059
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1203
Obrazki: 35
Dołączył(a): 26 lut 2013 11:48:21
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 5
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Czujnik spalania stukowego

Postprzez jrzeuski » 02 wrz 2017 12:52:13

Ale czujnik stukowy? To przecież zwykły przetwornik piezoelektryczny, tam nie ma żadnej kosmicznej techniki. Zasada kupowania oryginałów dotyczy czujników wału i wałka, gdzie poziom generowanych sygnałów ma kluczowe znaczenie. To samo dotyczy przepływki.

Co do samego błędu, to też mi się ostatnio zaczął pojawiać i silnik traci moc, ale to raczej nie awaria czujnika tylko efekt problemu gdzie indziej. Zanim wymieniłem lambdy też mi się błąd stukowego pojawiał. Potem na jakiś czas była cisza, ale znowu się odzywa. Lambdy pracują i na razie nie wiem o co tu kaman, ale też mam jakieś problemy z zapłonem, jakby iskra była za wcześnie lub za późno (nie umiem tego określić na słuch).
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Czujnik spalania stukowego

Postprzez kucharcs » 02 wrz 2017 21:35:50

Hm. Czy był oryginalny? Kolega załatwił mi po max znizkach i załaciłem 110 zł ( wydaje mi sie ze mówił mi 203 cene ale nie pamietam). Na opakowaniu napisane było chyba GM ale nie pamietam i nie wiem czy to był ogryginał. Błędy sondy wyświetlają mi sie od początku jak tylko kupiłem auto i nie było wcześniej problemu. Po utracie mocy i pojawieniu sie nowego błędu ( 16 ). Zakupiłem nowy czujnik założyłem i jak reką odjął. Nawet wydawał mi sie elastyczniejszy przy jeździe ale to mogło być tylko wrazenie.
W tym wypadku równiez mi sie wydaje że oryginal czy zamiennik przy takiej prostej cześci nie ma znaczenia.
Na chwile obecną kupiłem 3 uzywane (jak mają sie zniszczyć to kupiłem 3 za 62zł i w tym jeszcze przesyłka) i mogę szukać rozwiazania problemu.
Z doświadczenia równiez wiem ze nowe części czesto są uszkodzone bądź są wadliwe iw sumie to troche na to teraz licze.
Jeszcze jakieś pomysły?
Avatar użytkownika
kucharcs
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16 lut 2017 20:49:02
Lokalizacja: Poznań
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1995-1998

Re: Czujnik spalania stukowego

Postprzez tupek » 18 paź 2017 20:21:27

A spróbuj odłączyć sondę, silnik w tryb awaryjny przejdzie i zobaczysz czy będzie lepiej jechał.
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004


Powrót do 2.0i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość