Witamy !



Gęsty czarny dym z wydechu

Gęsty czarny dym z wydechu

Postprzez Złompel_wlkp » 23 cze 2018 14:12:43

Dybry.
Do tej pory bylem jedynie biernym "uzytkownikiem" forum jednak pewne obserwacje skloniły mnie do rejestracji i otworzenia tego tematu.
Opis sytuacji: frotke mam od zeszlego tygodnia zrobilem nią około 450 km. Ciężko odpala na benzynie, na gazie od strzała. Wczoraj wymienilem w niej olej i uszczelke pokrywy zaworowej. Olej ktory zlałem już nie do końca przypominał olej, bliżej by mu było zdecydowanie do śmietany ( pod wzgledem konsystencji) kolor oczywiscie smoły. Zalany został olejem 10 w 40 platinium, celem przepłukania silnika tak by rzetelnie zweryfikowac jego stan. Dzisiaj po krotkim odpalebiu celem przestawienia auta otworzyłem korek wlewu oleju ( sam nie wiem po co) i moim oczom ukazał się dymek. Nie miał jakiegoś specjalnego zapachu ani koloru. Jego gęstość porównałbym z dymem papierosowym. Czy to normalnie w silnikach tego typu ?
Druga sprawa to kopcenie z rury wydechowej. Na postoju przy mocniejszym zakreceniu silnikiem do ok 4 - 4.5 tys obr w rury wydobywa sie gęsty czarny dym, a na ziemi ląduje sadza. Czy to moze być objaw nie właściwej mieszanki paliwa ?

Pozdrawiam
Złompel_wlkp
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 10
Obrazki: 2
Dołączył(a): 23 cze 2018 13:58:22
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Dymienie.

Postprzez cinek1983059 » 24 cze 2018 06:53:31

czarny dym w pb to zła mieszanka ( 2.0 często padały wtryski) delikatny dymek po krótki odpaleniu jest naturalnym zjawiskiem jest to mgiełka pary, ale dla pewności pojeździj dłużej i zaobserwuj stan oleju jeżeli będzie znacznie go ubywało to niestety remont cię nie ominie.
3.2 V6 GTS, simex 37", lift bliżej nieokreślony, mosty patrol k260, snorkel, zderzaki stal, winch

EKIPA ŚLĄSKA
Avatar użytkownika
cinek1983059
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1203
Obrazki: 35
Dołączył(a): 26 lut 2013 11:48:21
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 5
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995


Powrót do 2.0i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron