Witamy !



[2.0] Uszczelnienie aparatu zapłonowego.

[2.0] Uszczelnienie aparatu zapłonowego.

Postprzez domelwwl » 31 mar 2009 15:23:25

witam zrobilem generalny remont silnika we frocie 2.0 8v i dzisiaj przejechalem 11 km i zgasla zaczela strzelac na gaz i ben i zgasla juz jej nie moge odpalic widze ze z kopulki idzie dym a jest nowe wszystko i z pod dekla zaworow jak jest strzal niewiem co to jest moze ktos podpowiedziec?
domelwwl
 

prosil bym o schemat do przewodow

Postprzez domelwwl » 31 mar 2009 15:41:20

prosil bym was o przeslanie schematu bo nie moge znalesc od kopulki na swiece jak ida z kopulki
domelwwl
 

Re: z kopulki leci dym

Postprzez Balkandriver » 31 mar 2009 21:02:31

Kolego, chętnie Ci pomożemy.
Ale miej litość i szacunek dla czytających!
Żeby Ci pomóc, musimy wiedzieć, a nie domyślać się, "co autor miał na myśli".

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: z kopulki leci dym

Postprzez domelwwl » 31 mar 2009 21:09:26

więc powiem tak wyjełem kopułke i zobaczylem że jest stopiona i palec tak samo , więc co moze byc przyczyna ??
domelwwl
 

Re: z kopulki leci dym

Postprzez brum » 01 kwi 2009 19:48:04

Może poprostu nikt nie wie czemu tak się dzieje?
My nie jesteśmy czarodziejami, wszystko wiedzącymi, nikt się pewnie nie spotkał z czymś takim.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: z kopulki leci dym

Postprzez Kpt.Saper » 02 kwi 2009 09:25:16

Sprawdziłeś czy przypadkiem nie zablokował się palec rozdzielacza o styk kabla wysokiego napięcia? Ciagłe zwarcie w jednym miejscu i mamy pożar. Na początku było oki bo się nie rozgrzało wszystko a potem dostało temperatury i poszło z dymem. Jest jeszcze opcja że palec rozdzielacza był źle dociśnięty i spadł blokując się o ww styk i ten sam efekt, żle złożone kable raczej eliminuję bo albo nie odpalił byś auta albo by nierówno pracowało a to byś zauważył odrazu.
Kpt.Saper
 

Re: z kopulki leci dym

Postprzez konik » 02 kwi 2009 10:17:28

Kpt.Saper napisał(a):Sprawdziłeś czy przypadkiem nie zablokował się palec rozdzielacza o styk kabla wysokiego napięcia? Ciagłe zwarcie w jednym miejscu i mamy pożar. Na początku było oki bo się nie rozgrzało wszystko a potem dostało temperatury i poszło z dymem. Jest jeszcze opcja że palec rozdzielacza był źle dociśnięty i spadł blokując się o ww styk i ten sam efekt, żle złożone kable raczej eliminuję bo albo nie odpalił byś auta albo by nierówno pracowało a to byś zauważył odrazu.


"Kapitanie" nie tędy droga. Aby zwarcie wywołało pożar lub dym potrzebny jest znaczny prąd (przynajmniej kilka amperów) We wtórnym obwodzie instalacji zapłonowej płynie prąd o wysokim napięciu (ok 20000 V) ale natężeniu kilku mA a to nie wywoła dymu :boss:
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: z kopulki leci dym

Postprzez Kpt.Saper » 02 kwi 2009 12:27:29

A jest możliwe że sam aparat zapłonowy się zatarł np. z braku smarowania co spowodowało skok temperatury i w efekcie stopienie się kopółki?? Bo może tędy droga?
Kpt.Saper
 

Re: z kopulki leci dym

Postprzez jack 2.2 dti » 02 kwi 2009 12:36:19

Sprawdź układ smarowania czy nie zatarł się aparat zapłonowy.
Opel Frontera B sport 2.2 DTI
Obrazek

"Nie walczę na rozum z kimś kto jest nie uzbrojony"
Avatar użytkownika
jack 2.2 dti
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 737
Dołączył(a): 07 kwi 2008 09:26:37
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: z kopulki leci dym

Postprzez domelwwl » 02 kwi 2009 23:04:41

dzisiaj ktos mi powiedzial ze do silnika 2.0 8v sa dwa rodzaje kjopulek i dwa rodzaje palcy orientuje sie ktos ? strasznie dziwna sprawa . a moze to byc spowodowane cewka?

a jak mozna sprawdzic smarowanie??
domelwwl
 

Re: z kopulki leci dym

Postprzez domelwwl » 03 kwi 2009 17:59:46

słaby dostep jest bo kopulka jest od tylu silnika i tam aparatu nie wloze wiec nie zrobie zdjec
domelwwl
 

Re: z kopulki leci dym

Postprzez wikked » 04 kwi 2009 10:34:46

A takie pytanko mam, nie myłeś przypadkiem kopułki benzyną?? Mówisz że jest po remoncie. Tak tylko pytam. Mogło się okazać że sobie ściekła w wałek aparatu, wałek się podgrzał zaczęło parować jak wszyscy wiemy iskra z palca przeskakuje do kopułki. Tak tylko piszę bo prąd jest za niski i nie jest w stanie spalić kopułki, temperatura potrzebujemy ok. 400st. żeby zaczęło się topić, pomylone kable nie mają wpływu, kondensatora nie ma żeby mógł wystrzelić i narobić takiego syfu. Może się okazać że wymienisz kopułkę, palec i skończą się problemy. Ale może komuś się coś takiego zdarzyło i pomoże. Ja osobiście jestem ciekaw co było przyczyną.

Pozdrawiam W.
wikked
 

Re: z kopulki leci dym

Postprzez domelwwl » 04 kwi 2009 21:05:19

wiec tak dzisiaj założyłem nowke kopułke ,palec i zrobiło się to samo po uruchomieniu silnika jakies 5 minut pracy i zaczeło suetopićwszystko. zauwazylem ze olej leci w strone kopulki i na lusterku zobaczylem ze simering od walka co jest puszcza olej jest rozwalony , wiec jutro jade kupuje i zobaczymy moze cos pomoze a jak nie to juz nie mam pojecia co to moze byc pozdrawiam
domelwwl
 

Re: z kopulki leci dym

Postprzez domelwwl » 06 kwi 2009 20:58:00

i frotka zrobiona przyczyna walniety simering i olej topil kopulke swiadkiem jest flowers
domelwwl
 

Re: z kopulki leci dym

Postprzez domelwwl » 06 kwi 2009 21:19:07

odkrecilem ja po ok.2godz bylo troszeczke zagadka byla niezla ale pokonana i zobaczymy jak bedzie dalej mysle ze teraz bedzie wszystko dobrze flowers wziol moja kopulke spalona i ma zrobic fotki i pokazac
domelwwl
 

Re: z kopulki leci dym

Postprzez flowers » 07 kwi 2009 18:30:32

Obrazek


A oto kopułka Domelwwl-a zjarana jak mażenie :shock:. Przyczyną na 98% był olej, który się wydobywał z uszkodzonego uszczelniacza i wylewał się do kopółki. Ale dwa pytania mi się nasuwają"
1.W jaki sposób olej doprowadził do takiego wytopienia kopółki.
2. Jak kopółka była zdemontowana to w środku nie było sladu po oleju ( dosłownie sucho :idea: ) tylko na obrzeżach śladowe ilości. Odnośnie 2-go pyt. to mógł on odparować pod wpływem wys. temp. O lipnej kopółce też nie ma mowy bo jest ona nowa i markowa f-my VALEO. Co Wy na to :?
Ostatnio edytowano 07 kwi 2009 19:24:26 przez flowers, łącznie edytowano 1 raz
flowers
 

Re: z kopulki leci dym

Postprzez oposs » 07 kwi 2009 18:47:47

:shock: Pierwsze widze takie cos, bo wydawalo mi sie ze kopulki sa z takiego materialu ze powinny sie poddac dopiero przy podgrzaniu palnikiem, a olej raczej takiej temperatury nie ma :?
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: z kopulki leci dym

Postprzez flowers » 07 kwi 2009 18:58:04

No napewno nie, tylko pytanie czy na olej mógł wpłynąć impulsy elektryczne z cewki :idea:
flowers
 

Re: z kopulki leci dym

Postprzez oposs » 07 kwi 2009 19:04:30

Olej bedzie mial temperature silnika, a prad w przewodach WN jest o malym natezeniu. Innych czynnikow tam nie widze dlatego nie rozumiem :shock:
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: z kopulki leci dym

Postprzez domelwwl » 07 kwi 2009 19:57:00

na 100% przyczyna byl simering przejechalem dzisiaj 100km i jest jak dawniej
domelwwl
 

Następna strona

Powrót do 2.0i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość