Witamy !



[A 2.2] Spadające ciśnienie oleju

[A 2.2] Spadające ciśnienie oleju

Postprzez Misz85 » 20 lis 2011 13:49:33

Witam.
Jestem Waszym czytelnikiem od półtora roku. Wiele razy Wasze porady pomogły mi usunąć usterkę. Mam nadzieję, że i tym razem chociaż nakierujecie mnie na coś.

Mianowicie. Jestem po wymianie silnika (X22XE) gdyż "stary" miał wysłużone wszystko, co było możliwe - żarł jakieś 1,5L oleju na 100km.
"Nowy" silnik pracuje równo, cicho. Nic nie klekocze, nic nie stuka, wszystko ładnie pięknie... Ale...
Po odpaleniu na zimnym silniku ciśnienie oleju jest prawie na maksymalnej wartości. Z czasem jak silnik osiągnie temperaturę ciśnienie zejdzie do połowy skali.
Ale po przejechaniu około 10km wskazówka zaczyna spadać powoli do czerwonego pola i zapala się kontrolka ciśnienia oleju. Po zgaszeniu silnika i odpaleniu go po około 5 minutach znów jest wszystko w porządku na jakieś 10km. Szczerze mówiąc z zapaloną kontrolką jechałem jakieś 5km i nie rosła ani temperatura silnika, ani nie tracił mocy, ani nie wydawał dziwnych dźwięków, co dziwniejsze po odkręceniu kurka wlewu oleju to olej aż chlapał - czyli wyglądało na to, że ciśnienie jednak jest.
Jutro sprawdzę ciśnienie oleju manometrem ale chciałbym się od Was dowiedzieć czy może to być wina czujnika ciśnienia oleju? Czy takie mogą być objawy jego uszkodzenia?

Frontera 2.2 16v Long (136KM, LPG)

Za wszelkie podpowiedzi serdecznie dziękuję.
Misz85
 

Re: [A 2.2] Spadające ciśnienie oleju

Postprzez brum » 20 lis 2011 13:53:25

Może czujnik a może pompa oleju.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.2] Spadające ciśnienie oleju

Postprzez marcints » 20 lis 2011 21:19:29

zacznij od najprostszych rzeczy jak wymiana czujnika oleju i sprawdzenie przewodu do niego dochodzacego jesli to nie pomoze moze byc problem z pompą oleju.wymieniałes olej po wymianie silnika i filtr?
marcints
 

Re: [A 2.2] Spadające ciśnienie oleju

Postprzez Misz85 » 21 lis 2011 13:59:10

Oczywiście. Filtr i olej wymieniony. W środę mam podjechać do mechanika, sprawdzi ciśnienie oleju - od tego zacznę.
Misz85
 

Re: [A 2.2] Spadające ciśnienie oleju

Postprzez michal1420 » 13 lut 2012 21:28:57

a jak kolego rozwiazany problem? mam podobne objawy i tak pytam co sie u Ciebie okazało z tym cisnieniem

przy dodawaniu gazu na cieplym silniku wskazówka cisnienia podchodzi maks do połowy i staje, jakby cos blokowało, po zgaszeniu silnika cos wyje przez kilka sekund pod maską jeszcze, a jak odapalm na zimnym po nocy to kontrolka cisnienia oleju gasnie dopiero po 4/5 sekundach

pod silnikiem cała miska jest uje.... w oleju, i płyn z chłodnicy tez gdzies ucieka, skoro tak to moze uszczelka? głowicy? ale to cisnienie wtedy gubi silnik jak padnieta uszczelka? moze miski olejowej uszczelka? albo pompa, i tak nie wiem co lepsze.... olej swiezy wymieniony niedawno
Avatar użytkownika
michal1420
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 76
Obrazki: 3
Dołączył(a): 25 sty 2011 22:47:18
Lokalizacja: Lublin
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: [A 2.2] Spadające ciśnienie oleju

Postprzez kolorek » 27 maja 2013 21:26:40

Podłączam się pod temat. Mam podobne objawy tzn. Wszystko było oki do ostatniej niedzieli. Wracając do domu zauważyłem ze wskaźnik ciśnienia oleju nie pokazuje takiej wartości jak zazwyczaj to jest ok połowy, co dziwne kiedy dodawałem gazu to ciśnienie oleju nie rośnie a wręcz spada. Jak przegazuje to wzrasta o ciut i po odpuszczeniu gazu spada prawie do zera. Przypuszczam ze to pompa oleju ale może ktoś miał podobnie i mógłby nasunąć jakieś sugestie. Jeszcze jedno pytanie mi się nasuwa czy jest możliwa wymiana pompy oleju bez ściągania miski olejowej?
kolorek
 

Re: [A 2.2] Spadające ciśnienie oleju

Postprzez JaGrab3 » 28 maja 2013 21:06:54

Sugestia może być taka, że jak wyjechane panewki to objaw będzie taki....
Na zimno olej jest gęsty, ciśnienie jest, jak się nagrzeje, olej staje się rzadki, ciśnienia nie trzyma...

Pozatym, wg. mnie jeżeli olej chlapie przez otwarty korek, może to oznaczać przedmuchy przez uszczelniacze....
Czarny SIGNUM 2.0 Turbo, Astra II
Było: B 3.2 V6 Manual,Mitsubishi Galant Sport Edition,Carisma 1.6,civic 1.5
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
JaGrab3
Guru
Guru
 
Posty: 833
Dołączył(a): 15 wrz 2010 22:32:35
Lokalizacja: KR
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.2] Spadające ciśnienie oleju

Postprzez laki » 29 maja 2013 07:45:30

U mnie był bardzo podobny objaw i wskazówka ciśnienia i kontrolka twierdziły że brak ciśnienia - więc do sklepu po nową pompę oleju pół dnia rozkręcania i pompa wyglądała bardzo dobrze ( ta zakupiona naszczęscie nie pasowała więc oddałem ). Założyłem zwykły oplowski czujnik ciśnienia i kontrolka działała tak jak należy, zrobiłem manometr do pomiaru ciśnienia i wyszło ok. Więc do sklepu po nowy czujnik 160 PLN i wszystko gra.
pozdr
laki
 

Re: [A 2.2] Spadające ciśnienie oleju

Postprzez ali » 29 maja 2013 12:56:23

Najpierw zmierzyć ciśnienie tak jak pisze laki i dopiero jak na manometrze się potwierdzi że jest źle to dumać. Bo JaGrab3 tez ma rację więc lepiej sprawdzić dokładnie zanim sie pójdzie w koszty. Choć jeszcze może być przyczyna filtra oleju, kiedyś w skodzie założyłem AQ i pierwsze zakupy po wymianie kontrolka paliła na wolnych.
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [A 2.2] Spadające ciśnienie oleju

Postprzez kolorek » 08 cze 2013 09:34:18

Wczoraj dopiero byla chwila zeby sciagnac miske i zobaczyc czy czasem smok nie zapchany. Fakt zapychal sie ale opilkami z panewek. Nie znam jeszcze przyczyny dlaczego taka sytuacja miala miejsce, niby mi nigdy cisnienie nie spadalo ponizej normy. Dzis wyciagne silnik i moze zdaze rozebrac to opisze co i jak. Jak na razie to odechciewa mi sie pracy. Pewnie bez szlifu walu sie nie obejdzie. Do przeczytania pozniej.
kolorek
 

Re: [A 2.2] Spadające ciśnienie oleju

Postprzez damianEK691965 » 10 cze 2013 18:30:10

wsadź nowy-uzywany wał i po kłopocie temat przerabiany 3razy szybciej i pewnie ze dwa ray taniej tylko dawce musisz mieć pewnego no i rozwiąż problem ze smarowaniem bo problem sam z siebie się nie zrobił :wink: swego czasu u łosia był ten problem ale on najzwyczajniej w świecie przegrzał silnik i panewki poszły do krainy wiecznej szczęśliwości wymieniliśmy wał razem z panewkami tylko trzeba pamiętać żeby podkówki były razem z wałem i panewkami bo stare raczej nie podejdą :4lk:
kumho kl71 31' lift lekki snorkel winda dragon 1200HD było
Jest jeep cherokee4.0 lift plus BFG mt km2 31" zderzaki bagażnik i parę drobiazgów
isuzu 2.2 td pocięte 32" mieszacz błota
Avatar użytkownika
damianEK691965
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1055
Obrazki: 7
Dołączył(a): 13 cze 2009 13:48:59
Lokalizacja: Słupsk Gdynia
Pochwały: 1
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A 2.2] Spadające ciśnienie oleju

Postprzez kolorek » 19 cze 2013 17:40:06

Witam. Ktoś może się orientuje w kwesti pomp. Jest dużo pomp ale wszystkie, które znalazłem były bez wyjścia na chłodniczkę oleju. Podrzucił by kto jakiś nr katalogowy. Z góry dziękuje.

-- Dodano 17 lip 2013 20:52:09 --

Witam kolegów. Temat ogarnięty niestety nie obyło się bez szlifu, wymieniłem również pompe oleju, pierścienie, zrobiłem głowicę. Do teraz nie wiem co bylo przyczyna takiego stanu rzeczy. W każdym razie Frotka odpaliła odrazu i ciśnienie oleju jest w porzadku. Zasadniczo teraz ciśnienie oleju od razu rośnie a nie jak poprzednio dopiero po 5 sek. Radzę zatem kolegom którzy maja podobny problem z ciśnieniem po starcie silnika, aby czymprędzej wymieniali pompę oleju, może to oszczędzic niepotrzebnych kosztów.


Pozdrawiam wszystkich Kolorek
kolorek
 

Re: [A 2.2] Spadające ciśnienie oleju

Postprzez Galus » 14 paź 2013 16:30:36

A ja mam takie pytanko. Jak zdiagnozować czujnik ciśnienia, bo jak mam frote 3 lata do wskazówka zaraz po przekręceniu stacyjki zasówa max do góry i stoi w pion. Jak w silniku nie było oleju [podczas wymiany oczywiście] działo się to samo. Przy odpalaniu zapala się kontrolka oleju ale po chwili gaśnie czyli niby prawidłowo. Jest w silniku jakiś osobny czujnik do kontrolki.
"Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego. Pamiętaj - amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści Titanica..."
vel: Sinner
"Wszyscy wiedza, ze czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, ze się nie da, i on właśnie to coś robi"
Albert Einstein
Galus
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 343
Obrazki: 0
Dołączył(a): 10 lip 2011 20:00:15
Lokalizacja: Lubsko Lubuskie
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [A 2.2] Spadające ciśnienie oleju

Postprzez brum » 14 paź 2013 16:50:13

Kontrolka i wskaźnik działają na tym samym czujniku który jest na lewej stronie na dole silnika. Taka mała beczułka.
Jeden kabel jest na kontrolkę, a drugi na wskaźnik. Raczej masz przerwę na przewodzie(lub jest odłączony) i dlatego wskaźnik idzie na max.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.2] Spadające ciśnienie oleju

Postprzez Galus » 14 paź 2013 18:36:10

Wiem gdzie siedzi czujnik, ale tam wpięte są obydwa przewody, jeden z płaską a drugi okrągłą końcówką. W le giną po drodze w peszlu. Jest coś po drodze jakiś przekaźnik czy zasówa bezpośrednio do licznika bo może tam coś się rozłączyło. Jest taka możliwość .
"Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego. Pamiętaj - amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści Titanica..."
vel: Sinner
"Wszyscy wiedza, ze czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, ze się nie da, i on właśnie to coś robi"
Albert Einstein
Galus
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 343
Obrazki: 0
Dołączył(a): 10 lip 2011 20:00:15
Lokalizacja: Lubsko Lubuskie
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [A 2.2] Spadające ciśnienie oleju

Postprzez brum » 14 paź 2013 18:39:24

odłącz przewód z czujnika i rozłącz okrągłą wtyczkę na grodzi. sprawdź przejście. Jesli będzie to będzie przerwa od okrągłej wtyczki w prawo do licznika.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.2] Spadające ciśnienie oleju

Postprzez Galus » 14 paź 2013 18:47:25

Okrągła wtyczka przy grodzi :niewiem: Nie badałem tego. Jutro posprawdzam i się okaże Jak co to dam znać.

-- Dodano 03 lis 2013 17:24:41 --

Tak więc z braku czasu sprawdzone dopiero dzisiaj. Między tymi dwoma kabelkami przy czujniku ciśnienia a wtyczką przy grodzi przejście jest.
Jakieś pomysły. Walnięty czujnik czy kable w stronę licznika pruć trzeba.
"Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego. Pamiętaj - amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści Titanica..."
vel: Sinner
"Wszyscy wiedza, ze czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, ze się nie da, i on właśnie to coś robi"
Albert Einstein
Galus
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 343
Obrazki: 0
Dołączył(a): 10 lip 2011 20:00:15
Lokalizacja: Lubsko Lubuskie
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Odp: [A 2.2] Spadające ciśnienie oleju

Postprzez brum » 03 lis 2013 18:06:57

To teraz sprawdź w drugą stronę. Pod kierownicą po lewej masz szeroką wtyczkę która łączy się góra z licznikiem, a dołem z okrągłym złączem.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.2] Spadające ciśnienie oleju

Postprzez Galus » 03 lis 2013 19:59:42

A wiesz może jak sprawdzić sam czujnik ciśnienia czy jest sprawny. Bo on ma dwa kable i jak dobrze rozumuje to jeden jest od pokazywania ciśnienia a drugi od kontrolki. Kontrolka działa tzn tak mi się wydaje bo po odpaleniu świeci chwile i gaśnie. To że pół czujnika dupa a drugie pół jest dobre to chyba niemożliwe.
"Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego. Pamiętaj - amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści Titanica..."
vel: Sinner
"Wszyscy wiedza, ze czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, ze się nie da, i on właśnie to coś robi"
Albert Einstein
Galus
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 343
Obrazki: 0
Dołączył(a): 10 lip 2011 20:00:15
Lokalizacja: Lubsko Lubuskie
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [A 2.2] Spadające ciśnienie oleju

Postprzez Łukasz12502 » 03 lis 2013 20:04:53

tak ten na śrubkę do zegara drugi do kontrolki,nie wiem jak w 2,2 ale w 2,3TD możliwe bo czujnik mi świeci po paru kilometrach a na manometrze sprawdzałem i wszystko ok :boss:
Chciałem i mam ... Frontere
_________________________
Frontera A Long 2.3TD
VW Transporter T4 1.9TD
VW Transporter T4 2.4D
Łukasz12502
Maniak
Maniak
 
Posty: 480
Dołączył(a): 01 wrz 2013 15:38:40
Lokalizacja: Ostrzeszów
Pochwały: 5
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Następna strona

Powrót do 2.2i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron