Witamy !



[B 2.2] Nietypowy wyciek, uszczelka pokrywy zaworów

[B 2.2] Nietypowy wyciek, uszczelka pokrywy zaworów

Postprzez Zerrafin » 15 sty 2013 13:18:24

Witam koledzy,

mam nadzieję, że nie dubluję wątku- przejrzałem pozostałe, łudząco podobne tematy do moich objawów, ale to nie to. Rok temu miałem wymianę uszczelki pod głowicą. Oprócz głowicy wymienione były też uszczelki kolektorów i kapy zaworów. Rzecz dotyczy tej ostatniej. Uszczelka od kapy zaworów (febi bilstein) zakończona jest z tyłu dwoma "półksiężycami" gumowymi. Przy odbiorze auta mechanik mówił, że może z tego miejsca kapać na skrzynię (jak było też przed remontem silnika na oryginalnej fabrycznej uszczelce) i w tej chwili jest tam mokro jak na konkursie miss kisielu. Widać, że ten olej nie cieknie po skrzyni na osłonę silnika, a wyciek natomiast jest od góry na skrzyni, między skrzynią, a silnikiem. Czy można coś zrobić, żeby uszczelnić te półksiężyce, bez konieczności wymiany uszczelki od kapy zaworów? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam,
Marcin

P.S. Dodam jeszcze, że autem przejechałem niecałe 10 tys. km. od czasu remontu silnika. Głowica była planowana, śruby do głowicy nowe, auto w zależności od temperatury zewnętrznej bierze jakiś 1l oleju (półsyntetyk mobil 1) na 2-3 tys. km. Półksiężyce wyglądają tak (lewa strona na rysunku): http://www.opel-shop.pl/product_info.ph ... ts_id=1400
Przeznaczenie gra z nami w pierwszej lidze przypadków...
Avatar użytkownika
Zerrafin
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 74
Obrazki: 3
Dołączył(a): 27 wrz 2011 20:58:06
Lokalizacja: Poznań
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: [B 2.2] Nietypowy wyciek, uszczelka pokrywy zaworów

Postprzez Michał » 15 sty 2013 20:27:20

Walczyłem z tym kilka razy. Pierwszy problem jest taki, że czasami te półksiężyce nie wskoczą tak jak należy i podczas skręcania nie są szczelne np wyskoczą górą z pokrywy. Drugi że nawet jak wejdą jak należy to czasami coś tam nie bardzo.
Ja na głowicę w tych miejscach daję silikon podobnie jak z przodu przy wałkach - pozostałą część uszczelki nie wymaga silikonu, do tego uszczelka dobrze osadzona w pokrywie. Pokrywę przykręcam podobnie jak głowicę czyli na kilka razy (wiem to przesada przy takich momentach) i po ślimaku żeby równo siadała - mniejsza szansa że się coś podwinie czy wyskoczy.
Na jakiś czas jest spokój, choć te uszczelki są jakieś trefne, w każdym razie zawszę daję nową ale może Twoja będzie w rozsądnym stanie. Stosuję uszczelki Elring (trochę tańsze niż Febi) , Corteco - masz w Intercarsie.

P.S.
Wymiana tej uszczelki to żadna filozofia do ogarnięcia na parkingu przed domem więc może opłaca się za to zabrać. Pamiętaj tylko żeby dobrze oczyścić i odtłuścić miejsce gdzie wchodzi do pokrywy uszczelka i styka się z głowicą, i dobrze jest silikon zostawić na trochę do związania a nie od razu jechać - masz na opakowaniu co i jak (ja stosuję silikon niebieski wysokotemperaturowy ponad 300oC), warto też wymienić oringi przy śrubach pokrywy.
Michał
------------------------------------------------------------------
BYŁ: OPEL Frontera B 2000r LONG, 2,2 16V+LPG, Pirelli Scorpion A/T 31" (no około 275/70R16 :-) )
JEEP GC WJ 4.0 2000r LAREDO Lift +4" ,Hankook DynaPro ATm RF10 245/75 R16, K&N, Magnaflow
Avatar użytkownika
Michał
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 186
Dołączył(a): 27 kwi 2008 22:52:31
Lokalizacja: Jaworzno
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [B 2.2] Nietypowy wyciek, uszczelka pokrywy zaworów

Postprzez Zerrafin » 16 sty 2013 11:13:35

Wielkie dzięki Michał za bezcenne rady:) Zastosuję się do nich i może wreszcie będzie sucho przy silniku:)
Przeznaczenie gra z nami w pierwszej lidze przypadków...
Avatar użytkownika
Zerrafin
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 74
Obrazki: 3
Dołączył(a): 27 wrz 2011 20:58:06
Lokalizacja: Poznań
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: [B 2.2] Nietypowy wyciek, uszczelka pokrywy zaworów

Postprzez Michał » 16 sty 2013 17:53:59

Mam nadzieję że pomoże - powodzenia.
Michał
------------------------------------------------------------------
BYŁ: OPEL Frontera B 2000r LONG, 2,2 16V+LPG, Pirelli Scorpion A/T 31" (no około 275/70R16 :-) )
JEEP GC WJ 4.0 2000r LAREDO Lift +4" ,Hankook DynaPro ATm RF10 245/75 R16, K&N, Magnaflow
Avatar użytkownika
Michał
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 186
Dołączył(a): 27 kwi 2008 22:52:31
Lokalizacja: Jaworzno
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [B 2.2] Nietypowy wyciek, uszczelka pokrywy zaworów

Postprzez luki18 » 26 maja 2016 15:24:35

Witam kolegów,

Mam problem ze zbierającym się olejem w jednym z dołków świecowych na cylindrze pierwszym od grodzi ( zmusiło mnie ostatnio do wymiany kabli i świec):/ Proszę o potwierdzenie mojego toku myślenia, że to szykuje się do wymiany uszczelka pod pokrywą zaworów (ostatnio wymiana 3 lata temu). I czy warto kupować uszczelki droższej marki?

pozdrawiam
luki18
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 108
Dołączył(a): 27 cze 2013 08:31:09
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [B 2.2] Nietypowy wyciek, uszczelka pokrywy zaworów

Postprzez Michał » 27 maja 2016 23:29:22

Najprawdopodobniej to uszczelka pokrywy - też mi lała na świece ale wtedy to była chyba jeszcze fabryczna więc z 10 lat miała.

Ja kupowałem Elring dobre robi też Corteco , myślę że warto kupić dobrej firmy/jakości bo przynajmniej kiedyś cena nie zabijała a może trochę dłużej wytrzyma - we wcześniejszym poście masz jeszcze kilka uwag o montażu.
Michał
------------------------------------------------------------------
BYŁ: OPEL Frontera B 2000r LONG, 2,2 16V+LPG, Pirelli Scorpion A/T 31" (no około 275/70R16 :-) )
JEEP GC WJ 4.0 2000r LAREDO Lift +4" ,Hankook DynaPro ATm RF10 245/75 R16, K&N, Magnaflow
Avatar użytkownika
Michał
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 186
Dołączył(a): 27 kwi 2008 22:52:31
Lokalizacja: Jaworzno
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [B 2.2] Nietypowy wyciek, uszczelka pokrywy zaworów

Postprzez luki18 » 28 maja 2016 08:48:42

Dziękuję za pomoc:) Po niedzieli wezmę się i zmienię ją na nową :D
luki18
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 108
Dołączył(a): 27 cze 2013 08:31:09
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [B 2.2] Nietypowy wyciek, uszczelka pokrywy zaworów

Postprzez polaris » 19 maja 2018 17:34:32

Cześć, mam taki objaw. Pokrywa sterownika pompy sucha, a obok mokro. Nie drastycznie, ale wydać, że zalega ciecz. Czy to może być nieszczelność na pokrywie zaworów? Na zdjęciu na czerwono zaznaczyłem część z osadzającym się wyciekiem.
Załączniki
pompa.jpg
pompa.jpg (38.65 KiB) Przeglądane 601 razy
polaris
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 26 wrz 2016 17:07:51
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(


Powrót do 2.2i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość