Witamy !



[A 2.2] Demontaż kolektora ssącego

[A 2.2] Demontaż kolektora ssącego

Postprzez Galus » 18 lut 2012 17:43:56

Witam
Od jakiegoś czasu pod maską słychać takie dziwny ssssss podczas pracy silnika. Mechanik stwierdził że prawdopodobnie poszła uszczelka pod kolektorem ssącym i za robote zawołał 150 PLN :shock: gdzie uszczelka do koszt 22 zł Czy z jego demontażem jest aż tyle roboty bo na allegro wydziałem że chyba listwa wtryskowa do wyciągnięcia jakiś przewód od podciśnienia wąż chłodziwa. Może ktoś mi dokładniej opisać jak to prawidłowo rozebrać. A i jeszcze jedno pod przepustnicą też jest jakaś uszczelka.
"Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego. Pamiętaj - amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści Titanica..."
vel: Sinner
"Wszyscy wiedza, ze czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, ze się nie da, i on właśnie to coś robi"
Albert Einstein
Galus
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 343
Obrazki: 0
Dołączył(a): 10 lip 2011 20:00:15
Lokalizacja: Lubsko Lubuskie
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: kolektor ssący demontaż

Postprzez brum » 18 lut 2012 18:57:02

Odpiąć linkę, wtyczkę czujnika położenia, odkręcić przewody paliwowe(będzie się lała benzyna), odkręcić listwę wtryskową i ją wyciągnąć(wcześniej odpiąć kostki od wtrysków), odkręcić podgrzewanie przepustnicy(zacznie się lać woda), odkręcić przewód podciśnienia dla serwo( da się bez tego, ale jest mało miejsca) wtedy zacznie syczeć. I wtedy odkręcić bodajże 8 śrub od kolektora.
To chyba wszystko, ale mogłem o czym zapomnieć.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: kolektor ssący demontaż

Postprzez WoJ-CiE » 19 lut 2012 22:42:31

Chciałem na wiosnę też uszczelkę wymienić, ale myślałem, że jest przy tym mniej rozbierania :( Teraz to już nie wiem, czy się za to samemu zabierać...
WoJ-CiE
 


Powrót do 2.2i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość