Witamy !



[B] wysokie obroty silnika

Re: [B] wysokie obroty silnika

Postprzez Zerrafin » 24 maja 2015 09:23:46

Oprócz "check engine" jedyne co zastanawia to nieco za wysokie obroty na zimnym silniku, ale to może być spowodowane nieoryginalnym silniczkiem krokowym. Mam jednak od trzech lat problem, który być może powiązany jest czujnikiem położenia wałka rozrządu. Latem gdy temperatura na zewnątrz podskoczy do ponad 20 stopni, a auto przejedzie dłuższy dystans, po zgaszeniu silnika nie chce odpalić nawet kilka godzin. Może wymiana czujnika wałka rozrządu temu zaradzi, bo ani zmiana kabli zapłonowych, cewki, świec, czujnika położenia wału korbowego (oryginał), czujnika MAP sensor nie pomogły...
Przeznaczenie gra z nami w pierwszej lidze przypadków...
Avatar użytkownika
Zerrafin
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 74
Obrazki: 3
Dołączył(a): 27 wrz 2011 20:58:06
Lokalizacja: Poznań
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: [B] wysokie obroty silnika

Postprzez mgromniak » 01 lis 2020 12:11:18

Witam Fronterowców :D Odświeżam temat wysokich obrotów. Pacjent to Frotka B 2,2 benzyna bez gazu 2001 rok. Od zakupu (pół roku temu) mam problem z obrotami. Wieszają się w okolicy 2-2,5k i spadają bardzo powoli. Czasami na biegu jałowym też potrafią same podskoczyć do 3k. Przepustnica najpierw czyszczona, potem wymieniona na inną, map sensor, czujnik temp tez wymienione, Lewego powietrza nie ma. Po zaślepieniu egr (spalona cewka) przez 15 km było ok. , potem problem wrócił z lampką check. Stawiam na głupiejący ECU przez tego EGRa, który cały czas powoduje błąd. Chciałem kupić emulator ale na Alle są emulatory do silnika X22SE a ja mam Y22SE i dwóch sprzedawców mi powiedziało, że to nie będzie działać. Z drugiej strony na necie EGR jest do obu silników taki sam. Czy Koledzy mają wiedzę o emulatorze do Y22SE ? Czy tylko zakup EGR mi pozostał choć wolałbym go zaślepić. Jakieś inne pomysły? Pozdrawiam
Avatar użytkownika
mgromniak
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 02 maja 2020 21:40:43
Lokalizacja: Jędrzejów
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Poprzednia strona

Powrót do 2.2i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość