Witamy !



check przy 100km/h i nie chce dalej

check przy 100km/h i nie chce dalej

Postprzez majrusz » 06 paź 2019 14:44:33

Witam, proszę o wskazówki, bo może to coś typowego, jakiś tryb awaryjny, czy coś w tym guście. Frontera A long, 2.2, po ostatniej trasie zgasła. Okazało się że nie pracuje pompka paliwa. Pogmerałem, i tak na szybko podałem plus na pompkę z przekaźnika pompy paliwa, z tego członu chyba od wtrysków. Ten załącza po przekręceniu stacyjki na zapłon, ale człon od pompki, już pompki przy pracującym rozruszniku nie załączał. Pompka ruszyła, wszystko na pozór grało wczoraj w nocy. Frota jeździła, dotrzymywała kroku, checkiem nie świeciła. Mi to wystarczy, chociaż uszkodzenia nie zdiagnozowałem, nie jestem drobiazgowy :)
Ale dzisiaj był asfalt, i zrobiło się tak mojej frocie, że jedzie sobie normalnie na piątce do setki, a przy setce zapala się check i dalej nie chce ciągnąć. Spuszczę nogę z gazu, chceck gaśnie i wraca wszystko do normy. Przy czwórce dzieje się tak przy około 90/95km.
Być może to zupełnie inne uszkodzenie, i nie ma związku z pompką, ale tak podskórnie przeczuwam że to w parze idzie :)
Proszę mistrzów o pomoc, i naprowadzenie, jaki temat drążyć.
Dodam jeszcze, że jakby silnik drżał bardziej teraz, ale on chyba już powoli umiera, więc nie wiem czy to ma coś wspólnego.
majrusz
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 7
Obrazki: 5
Dołączył(a): 30 kwi 2018 19:41:52
Lokalizacja: Żary
Województwo: Lubuskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Powrót do 2.2i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość