Witamy !



[A 2.2] POMPA PALIWA sprawna ale nie pompuje paliwa

Re: [A 2.2] POMPA PALIWA sprawna ale nie pompuje paliwa

Postprzez STRUNA » 01 wrz 2010 07:01:14

No to mi namieszaliście. Kupować tą pompe w ciemno czy szukać dalej?
Może ktoś na zdjęciu pokazać gdzie dokładnie sprawdzić to ciśnienie?
STRUNA
 

Re: [A 2.2] POMPA PALIWA sprawna ale nie pompuje paliwa

Postprzez JJKILLER » 01 wrz 2010 09:33:14

Odkręć przewód paliwowy doprowadzający paliwo do listwy wtryskowej (na listwie są dwa przewody, jeden jest połączony z listwą bezpośrednio "doprowadzający" a drugi poprzez regulator ciśnienia "powrotny") zatkaj go kciukiem a druga osoba niech odpala autko. Jak paliwo nie będzie miało siły odepchnąć palca to pompa do :dupa: a jak ciśnienie będzie mocne to załóż zpowrotem ten przewód a zdejmij ten drugi i wsadź do butelki i też odpalać. Jeśli mimo ciśnienia na przewodzie doprowadzającym, w butelce nie będzie paliwa to mogły się jeszcze pozapychać wtryskiwacze . A jeśli w kilka sekund napompuje 1\4 - 1\3 butelki to regulator szlag trafił i paliwo przelatuje przez listwę.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.2] POMPA PALIWA sprawna ale nie pompuje paliwa

Postprzez STRUNA » 01 wrz 2010 17:41:01

Więc tak:
Wyciągnąłem jeszcze raz bak, pompe wyjąłem i podpiąłem pod prostownik, zanurzoną częściowo w paliwie włączyłem (było ponad 50 litrów Pb, górna część pompy wystawała poza bak ale dół był zanurzony), pompa tryskała paliwem na 5-10 cm ale od razu kiedy lekko przytkałem palcem nie dawała rady kropli puścić. Więc jeśli tylko taki pomiar ciśnienia jest właściwy to na pewno nie działa tak jak powinna.
Teraz szukam pompy jednak to nie takie łatwe, zjeździłem całe miasto i nigdzie nie ma, nawet zamiennika, dzwoniłem po szrotach i nic, Fazi na razie nie odbiera tel.
http://img801.imageshack.us/gal.php?g=s6006154.jpg
STRUNA
 

Re: [A 2.2] POMPA PALIWA sprawna ale nie pompuje paliwa

Postprzez Goofy » 01 wrz 2010 17:43:57

Ja dałem 250 za nową i była bez problemu . Szukaj na All.... są tam .Ja nie mogłem czekać dlatego kupiłem w sklepie .
Avatar użytkownika
Goofy
Starszy Guru
Starszy Guru
 
Posty: 904
Obrazki: 0
Dołączył(a): 30 sty 2010 19:31:57
Lokalizacja: Radlin / Śląsk
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [A 2.2] POMPA PALIWA sprawna ale nie pompuje paliwa

Postprzez szymon.ha » 01 wrz 2010 21:20:30

Ja Ci powiem że mam zewnętrzną zamontowaną, ktoś kiedyś wspominał że chyba to musi być 3.5 bara i jest jak najbardziej ok, a wcześniej to w ciągu 2 lat z 4 razy pompa padła a teraz nie ma żadnego problemu od ponad 3 lat no i łatwy dostęp do pompy jest.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [A 2.2] POMPA PALIWA sprawna ale nie pompuje paliwa

Postprzez brum » 01 wrz 2010 21:34:12

A mówiłem że pompa.
Montuj zewnętrzną taką na 3,5 bar jak już kiedyś pisałem.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.2] POMPA PALIWA sprawna ale nie pompuje paliwa

Postprzez JJKILLER » 01 wrz 2010 22:53:41

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.2] POMPA PALIWA sprawna ale nie pompuje paliwa

Postprzez adi-1978 » 02 wrz 2010 06:25:45

nie wiem czy u Ciebie jest tak samo, bo ja kupiłem pompe od omegi
średnica taka sama tylko troche wyzsza ale to nie szkodziło
podaje 3 bary i autko śmiga bez problemu, a za pompe dalem 80zł nowa :)
adi-1978
 

Re: [A 2.2] POMPA PALIWA sprawna ale nie pompuje paliwa

Postprzez Goofy » 02 wrz 2010 09:04:44

To ja przepłaciłem :cry2: :cry2: :cry2:
Avatar użytkownika
Goofy
Starszy Guru
Starszy Guru
 
Posty: 904
Obrazki: 0
Dołączył(a): 30 sty 2010 19:31:57
Lokalizacja: Radlin / Śląsk
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [A 2.2] POMPA PALIWA sprawna ale nie pompuje paliwa

Postprzez sylwian70 » 02 wrz 2010 10:27:37

podobno ta pasuje do froty A 2.2 benzyna,ale proponuję to dobrze sprawdzić http://allegro.pl/pompa-paliwa-bmw-comp ... 55047.html
sylwian70
 

Re: [A 2.2] POMPA PALIWA sprawna ale nie pompuje paliwa

Postprzez STRUNA » 02 wrz 2010 11:03:00

sylwian70 napisał(a):podobno ta pasuje do froty A 2.2 benzyna,ale proponuję to dobrze sprawdzić http://allegro.pl/pompa-paliwa-bmw-comp ... 55047.html


Pisałem do kolesia ale nie jest pewien czy pasuje, wygląda bardzo podobnie, różni się wyjściem paliwa i daje 3 bary.
STRUNA
 

Re: [A 2.2] POMPA PALIWA sprawna ale nie pompuje paliwa

Postprzez sylwian70 » 02 wrz 2010 11:16:04

Od 2.0 oraz 2.4 podobno nie pasuje (mniejsza średnica) będzie pasować ale razem z całym tym koszem w którym siedzi,może pomierz swoją samą pompe jakie ma wymiary i tym sposobem dobierzesz właściwą.Co do pompy moja też głośno chodzi złożyłem zamówienie u faziego na używany oryginał ale narazie nie ma,chyba też zacznę szukać zamiennika jak dobierzesz odpowiedni pasujący zamiennik do naszego modelu to się pochwal. :dupa: -aty model froty. :<:
sylwian70
 

Re: [A 2.2] POMPA PALIWA sprawna ale nie pompuje paliwa

Postprzez jrzeuski » 02 wrz 2010 11:29:51

Jak wywalisz pompę z baku pod maskę, to wymiary przestaną mieć znaczenie (czyt. jak padnie będzie taniej znaleźć nową). Wymiana też będzie prostsza.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [A 2.2] POMPA PALIWA sprawna ale nie pompuje paliwa

Postprzez brum » 02 wrz 2010 11:37:00

jrzeuski napisał(a):Jak wywalisz pompę z baku pod maskę, to wymiary przestaną mieć znaczenie (czyt. jak padnie będzie taniej znaleźć nową). Wymiana też będzie prostsza.


Dokładnie. Więc nie prościej kupić zewnętrzną?
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.2] POMPA PALIWA sprawna ale nie pompuje paliwa

Postprzez jrzeuski » 02 wrz 2010 12:04:02

Niektórzy to chyba lubią się męczyć z bezsensownymi a często kosztownymi rozwiązaniami fabrycznymi. Niech żyją zmoty :mrgreen:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [A 2.2] POMPA PALIWA sprawna ale nie pompuje paliwa

Postprzez sylwian70 » 02 wrz 2010 12:19:24

'' zmociarze''dajcie opis co i jak, którą pompe ,gdzie ją zamontować szczegółowy opis mile widziany. :>:
sylwian70
 

Re: [A 2.2] POMPA PALIWA sprawna ale nie pompuje paliwa

Postprzez jrzeuski » 02 wrz 2010 12:49:35

Tak w skrócie na czym to polega:
- znajdujesz pod maską przewód paliwowy idący od baku do filtra paliwa (zakładam tu, że filtr paliwa jest pod maską, jeżeli jest w podwoziu, to najpierw trzeba go przenieść pod maskę, bo po zmocie dalej musi być za pompą)
- wybierasz sobie miejsce na trasie wężyka (lub w jego pobliżu), gdzie byś chciał umieścić pompę i kombinujesz dla niej odpowiednie mocowanie (najprościej obejmę z paska blachy)
- odłączasz wężyk od filtra paliwa i podpinasz go na wejście pompy odcinając nadmiar (o ile jakiś został).
- odciętym kawałkiem wężyka (albo nowym jak brakuje) łączysz wyjście pompy z filtrem paliwa.
- do baku wkładasz kosz od diesla albo w oryginalnym koszu łączysz ze sobą wężyki, które wchodziły do pompy.
Tym sposobem kwestia przepływu paliwa jest załatwiona, ale trzeba jeszcze zmotać elektrykę:
- odcinasz oryginalną kostkę przy baku (chyba, że masz drugą) spisując podłączenie przewodów (zasilanie/masa)
- znajdujesz skąd idzie zasilanie na pompę w baku i w tym miejscu wpinasz nowy kabelek, który pociągniesz do pompy pod maską. Podpowiem, że zasilanie idzie z bezpiecznika podpiętego do przekaźnika wtrysku paliwa. Ten sam bezpiecznik zasila też sondę lambda, więc łatwo będzie znaleźć który to.
- w pobliżu nowej lokalizacji pompy znajdujesz punkt, z którego pociągniesz masę (można też bezpośrednio z klemy akumulatora)
- jak już skompletujesz oba kabelki, to zarabiasz kostkę, podpinasz ją do pompy, odpalasz samochód i jeździsz.


Autor postu otrzymał pochwałę
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [A 2.2] POMPA PALIWA sprawna ale nie pompuje paliwa

Postprzez STRUNA » 02 wrz 2010 20:48:36

Zamówiłem taką:
http://allegro.pl/pompa-paliwa-bmw-e39- ... 69139.html
ma pasować, w przeróbki na pompe zewnętrzną na razie nie będę się bawił gdyż nie mam czasu. Może następnym razem jak padnie? :D
Dzięki Wszystkim za pomoc, zaangażowanie i dobre rady :>: :lapowka: :beer:
Teraz czekam na przesyłkę, montuje i jestem przy nadziei że usterka odejdzie w zapomnienie bo głupio tak bez baku paliwa cały czas jeździć :mrgreen:
STRUNA
 

Re: [A 2.2] POMPA PALIWA sprawna ale nie pompuje paliwa

Postprzez sylwian70 » 03 wrz 2010 10:15:09

Ten sam model co w linku który podawalem wyżej jak zamontujesz to pochwal się czy pasuje :>: .Ciekawy jestem jakiej to jest produkcji oby nie Daleki Wschód Chiny,Tajwan itp.dziadostwo. :stop: no i po zamontowaniu nowej pompy pomyśl o przekażniku który po przełączeniu na gaz automatycznie będzie Ci rozłączał pompe,elektryk samochodowy bierze za to ok.80zł.Koledzy może podpowiedzcie jeszcze jak zrobic samemu to ustrojstwo aby wyłączało pompe paliwową.
sylwian70
 

Re: [A 2.2] POMPA PALIWA sprawna ale nie pompuje paliwa

Postprzez jrzeuski » 03 wrz 2010 10:44:43

Najpierw znajdź w sterowniku gazu sygnał do sterowania przekaźnika. Powinien to być dedykowany do tego styk, bo wpięcie się równolegle w jakiś element instalacji może spowodować kłopoty! Potem wybadaj czy przy przełączeniu na gaz na styku pojawia się napięcie czy też zanika. Od tego będzie zależeć jaki typ przekaźnika trzeba będzie zastosować. Jak napięcie będzie zanikać po przełączeniu na gaz, to wystarczy najzwyklejszy przekaźnik zwierny (np. taki jak do świateł), ale powstanie nowy problem: jak padnie sterownik gazu, to nie odpalisz na benzynie dopóki nie zmostkujesz przekaźnika.

Pamiętaj, że użyty sygnał musi mieć moc wystarczającą do zasilania cewki przekaźnika. Obciążalność styku powinna być opisana w specyfikacji sterownika gazu (w amperach lub dedykowana do przekaźnika).

PS. Nigdy nie miałem samochodu z gazem ani nie robiłem takiej przeróbki, więc powyższe to tylko teoria.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do 2.2i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron