Witamy !



Błąd 13 ( oxygen sensor open circuit )

Błąd 13 ( oxygen sensor open circuit )

Postprzez CichyKr » 07 kwi 2016 15:27:06

Witajcie

Dziś pojawił mi się dość spory problem.

Od jakiegoś czasu lały mi dwa wytryski wiec benzyna służyła mi tylko do odpalenia auta :)
Kilka dni temu udało mi się namierzyć owe wtryski nowe oryginalne GM dziś je zamontowałem i pojawił się problem, auto trzyma trochę niskie obroty w okolicy 700 po przegazowaniu obroty spadają i to bardzo że auto prawie gaśnie ale ostatkiem sił jakoś daje rady i obroty wracają na poziom około 700. na LPG obroty trzyma pomiędzy 840-880 i nie ma efektu przygasania po przegazowaniu
Po nagrzaniu się auta wywaliło mi check-a wiec poszedłem do domu po kabelek i komputer, podłączyłem i okazało się że to błąd 13 Oxygen Sensor Open Circuit. Trochę się podłamałem bo lambdę wymieniłem jakiś rok temu. Wg. AutoScannera lambda daje napięcie w okolicy 1,8-2,0 V Na LPG pojawia się ten sam problem błąd 13.
Jest jeszcze jeden objaw który da się sprawdzić "na nos" Na benzynie spaliny potwornie śmierdzą i strasznie drażnią nos, a na LPG spaliny mają normalny zapach. Tak wiem trochę to głupie sprawdzanie auta wąchając :P ale cóż :)

Macie może jakieś pomysły ?? Co się mogło podziać czy czeka mnie ponowna wymiana lambdy ?? dziwi mnie tylko że autoscanner podaje że lambda ma tak wysokie napięcie a błąd oznacza otwarty obwód ( jak dla mnie otwarty obwód = brak napięcia :P ale to może dlatego że bardziej miałem do czynienia z elektryką a nie elektryką samochodową :P )

Ratujcie co się mogło spierniczyć
CichyKr
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 01 maja 2012 21:20:46
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: Błąd 13 ( oxygen sensor open circuit )

Postprzez jrzeuski » 07 kwi 2016 15:35:15

CichyKr napisał(a):jak dla mnie otwarty obwód = brak napięcia :P ale to może dlatego że bardziej miałem do czynienia z elektryką a nie elektryką samochodową :P )
Przy otwartym obwodzie napięcie jest tylko prąd nie płynie :P

A jak odepniesz lambdę to cokolwiek się zmienia w pracy silnika?
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Błąd 13 ( oxygen sensor open circuit )

Postprzez CichyKr » 07 kwi 2016 20:23:37

po odpięciu lambdy nic sie nie zmienia :(
CichyKr
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 01 maja 2012 21:20:46
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995


Powrót do 2.4i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość