Witamy !



[B3.2] Problem z odpalaniem

[B3.2] Problem z odpalaniem

Postprzez Saracen » 14 wrz 2023 14:05:51

Panowie, mam taki problem z moją Frotą (właściwie to mam z nią więcej problemów, ale taką sobie wybrałem to mam co chciałem). Pacjent to B Long 3.2 V6 2003 z instalacją gazową BRC. Na zimno odpala od strzału ale potem już jest tylko gorzej, to znaczy tak do pół godziny po pierwszym uruchomieniu jeszcze odpala bez problemów, ale jak postoi powiedzmy godzinę lub dłużej to już muszę tak z 5 sekund chechłać rozrusznikiem żeby odpaliła. Po dłuższym postoju zaś odpala na dotyk, i tak w kółko.
Kupiłem to auto już w takim stanie i powiedziano mi że ma to związek z instalacją gazową i trzeba z tym żyć, aczkolwiek jakoś nie chce mi się w to wierzyć za bardzo. Czy ktoś spotkał się już z takim problemem i może coś doradzić?

OBD pokazuje m. in. błąd sondy lambda, był też błąd czujnika MAF ale wymieniłem na zamiennik z Ali i błąd zniknął. Wymieniłem też regulator ciśnienia paliwa ale bez zmian.
Saracen
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 sie 2023 10:14:58
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [B3.2] Problem z odpalaniem

Postprzez przemekcrx » 15 paź 2023 14:35:38

Tak na marginesie to zapraszam do powitalni
Dzień dobry :mrgreen:
Proponuję zakręcić butlę lpg przy zbiorniku i pośmigać 1-den dzień na samym PB i sprawę wyjaśnisz z lpg
Jeśli lpg podlewa zalewa to robi mieszankę nie do przerobienia dla silnika i jest problem z odpaleniem ;) trzeba heblować do odpalenia.
Po dłuższej przerwie odpali bo wietrzeje lpg.
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004


Powrót do 3.2v6



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości