Witamy !



[B 3.2] Check engine, czy to przepływomierz?

[B 3.2] Check engine, czy to przepływomierz?

Postprzez amaternus1 » 20 sie 2012 20:37:07

Witam .Niedawno odnotowałem nowy problem.Odpalając Frotkę jako wystudzoną na benzynie silnik troszkę pracuję nierówno jak dodaję gazu to zaczyna strzelać ale jak dodaję bardzo powoli pedału gazu to jakoś te strzelania ustają lecz mocy za dużo nie mam,po przełączeniu na gaz(lpg) wszystko ustaje a silnik pracuje ładnie i czuć moc.Po pełnym rozgrzaniu i po wyżej 2000 obrotów zaczyna mi migać chek a po niżej 2000 pali się na stałe.Wtedy jak dodaję w pedał to silnik strasznie muli lecz jeżeli zaczynam odpuszczać pedał to czuję że zaraz wystartuje w kosmos.Czy macie drodzy koledzy jakąś ciekawą propozycję apropos przepływki.Podpiołem kompa i wyskakuje komunikat tylko o wypadaniu zapłonów.Podejrzewam że to może być związane ze złą regulacją powietrza
Avatar użytkownika
amaternus1
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 02 sty 2012 19:14:24
Lokalizacja: Łódź
Województwo: Łódzkie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Czy to może być przepływomierz?

Postprzez eric » 20 sie 2012 21:05:59

Miałem to samo tylko nie tak drastycznie (zazwyczaj przechodziło mu po ok 30 sek) i bez check engine. Ale czasem gasł a po zapaleniu po raz kolejny chodził już idealnie. Na ciepłym nigdy problemu nie było. Po 2 miesiącach dumania zatankowałem 20L pb i samo przeszło :D
... jakieś śrubki mnie powypadały teraz ...
Avatar użytkownika
eric
Moderator
Moderator
 
Posty: 1371
Obrazki: 48
Dołączył(a): 04 cze 2011 08:52:51
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 11
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Czy to może być przepływomierz?

Postprzez amaternus1 » 23 sie 2012 19:17:00

Dostałem radę żeby na rozgrzanym silniku odpiąć wtyczkę od przepływki no i stał się cud,nie wiedziałem że FROTKA umie fruwać lecz gdy dojeżdżałem do skrzyżowania lubi gasnąć jak silniki ecco lecz już bez mojej pomocy nie chce odpalać ruszając .Mam kolegę na hamowni i założył mi za przepływką na czujniku chipa i po odpięciu wtyczki od przepływomierza uzyskał 223 kucyki.Szukałem nowej przepływki w zamienniku no i jest problem jest ich brak,są tylko oryginały a koszt to zawał dwóch serc ,w promocji tylko 1340zł.Normalnie coraz bardziej kocham to auto.P.S. zapomniałem dodać że na hamowni uzyskałem prędkość 208 k/h i to nie na moim zegarze samochodowym
Avatar użytkownika
amaternus1
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 02 sty 2012 19:14:24
Lokalizacja: Łódź
Województwo: Łódzkie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004


Powrót do 3.2v6



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość