Witamy !



[B 3.2] Wypadanie zapłonów

[B 3.2] Wypadanie zapłonów

Postprzez NYGA » 29 sie 2012 20:42:26

Witam wszystkich po raz kolejny, jak zwykle do napisania kolejnego wątku zmusza mnie nierozwiązany problem wypadania zapłonów we Frocie 3.2 V6.Zapłony wypadają na trzech cylindrach na benzynie mniej odczuwalne a na gazie bardziej-norma!Auto na biegu jałowym nierówno pracuje a podczas jazdy łapie dziury w okolicach 2000 obrotów oraz podczas równomiernej jazdy.
- cewki podmieniane - bez zmian
- świece wymienione na bosch i NGK, dedykowane - bez zmian
- zmniejszona przerwa na świecach do 0,7 - bez zmian
- katalizatory wycięte - bez zmian
- silnik ma kompresję 12 na każdym garze
- wizyta u Seby we wronkach - bez zmian:)
Silnik ma w sobie życie, czuć to !!! Ale jazda tym na dłuższą metę może doprowadzić do choroby lokomocyjnej:)
Ja osobiście nie jestem zwolennikiem tej marki a tym bardziej mieszańców typu "silnik od tego a buda od tamtego"
Byłem już u kilku magików i każdy powiedział co wiedział i skasował to 50 czy 100 pln i jak było tak jest.Wyjątkiem jest Sebastian który rozłożył ręce i nie skasował nic.Czy może ma ktoś jakieś doświadczenie z tym zacnym autem bo już mnie powoli ku..ica bierze.Rozważam sprzedaż auta ale nie chce komuś takiego cuda ożenić co by mi potem po nocy wydzwaniał.Po za tym moja kobieta jest w nim zakochana a jak wiadomo nie ma nic cenniejszego od zadowolenia naszych dam:)
Moje pytanie jest następujące:
czy ktoś ma jakąś sensowną złotą myśl co do tego wypadania zapłonów???
czy może jest ktoś z kuj-pom kto taki temat "wciąga nosem" ??? bo wierzę że tacy kozacy są !!!
Za wszelkie podpowiedzi oraz spostrzeżenia z góry dziękuje i pozdrawiam...
NYGA
 

Re: FRONTERA 3.2 WYPADANIE ZAPŁONÓW !!!

Postprzez grzesiu911 » 29 sie 2012 20:54:26

viewtopic.php?f=14&t=11492

poczytaj, może coś znajdziesz.
grzesiu911
 

Re: FRONTERA 3.2 WYPADANIE ZAPŁONÓW !!!

Postprzez NYGA » 29 sie 2012 21:02:01

Dzięki grzesiu911 ale ten temat już znam jak i wszystkie tematy z forum dotyczące tego typu problemu.Katy miałem w idealnym stanie, Seba sprawdzał sądy i działają prawidłowo, cewki podmieniane.Dzięki za zainteresowanie ale nadal stoję w miejscu:(
NYGA
 

Re: FRONTERA 3.2 WYPADANIE ZAPŁONÓW !!!

Postprzez jrzeuski » 29 sie 2012 21:51:59

A cewkami co steruje? Bo tam bym poszukał przyczyny. Czujnik obrotów wału korbowego też jest podejrzanym.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: FRONTERA 3.2 WYPADANIE ZAPŁONÓW !!!

Postprzez Argail75 » 29 sie 2012 22:01:40

Układ dolotowy powietrza ??? Przepustnica ??? Filtr..??? Zgaduje tylko.... szukam prostej przyczyny
Opel Frontera B 3.2 V6 Long PB/LPG 3'' BFG MT 30,5 ''manual 2000r
Avatar użytkownika
Argail75
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1815
Obrazki: 24
Dołączył(a): 23 lip 2011 13:17:33
Lokalizacja: Łódź oś.Widzew
Pochwały: 7
Województwo: Łódzkie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: FRONTERA 3.2 WYPADANIE ZAPŁONÓW !!!

Postprzez NYGA » 29 sie 2012 22:23:00

Na kompie brak innych błędów, tylko nieszczęsne wypadanie zapłonów.Cewkami steruje pewnie czujnik położenia wału w połączeniu ze sterownikiem silnika.Ale raczej jak by padł czujnik to by PADŁ a nie padał.
NYGA
 

Re: FRONTERA 3.2 WYPADANIE ZAPŁONÓW !!!

Postprzez RudeBoy » 29 sie 2012 22:27:55

NYGA napisał(a):Na kompie brak innych błędów, tylko nieszczęsne wypadanie zapłonów.Cewkami steruje pewnie czujnik położenia wału w połączeniu ze sterownikiem silnika.Ale raczej jak by padł czujnik to by PADŁ a nie padał.


ojjj w wielkim jesteś błędzie!!
Jeżeli nie wymieniałeś czujnika położenia wału to zrób to.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: FRONTERA 3.2 WYPADANIE ZAPŁONÓW !!!

Postprzez Balkandriver » 29 sie 2012 22:54:11

Dokładnie , jak pisze RudeBoy - hallotron niekoniecznie pada totalnie. Daje właśnie takie zmiany.
A zanim go wymienisz / podmienisz do przetestowania - wymontuj i przemyj rozpuszczalnikiem do czysta. Ja miałem kiedyś taki przypadek, że "opalony", z warstwą syfa dawał podobne zmiany, po oczyszczeniu nadawał się do przejechania w sporym upale w górach do warsztatu. Brudny nie współpracował :(

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: FRONTERA 3.2 WYPADANIE ZAPŁONÓW !!!

Postprzez NYGA » 30 sie 2012 13:29:17

Czujnik wału objawia się zazwyczaj ciężkim odpalaniem samochodu albo definitywnie pada.Dziś dzwoniłem do Seby i potwierdził że to na 100% nie czujnik.Auto pali na dotyk.Dzwoniłem po autoryzowanych serwisach opla u mnie w bydgoszczy, są trzy... wszędzie zapraszali mnie na podłączenie do kompa za jedyne 159 pln.Jedynie w serwisie we warszawie facet mi powiedział szczerze, że fronter dużo się u nich nie naprawia (ostatnia dwa lata temu) ale po co podłączać pod komputer jak to i tak nic nie wniesie a tylko stracę półtorej stówy.Powiedział że bez grzebania się nie obędzie a grzebanie przez serwis opla trochę kosztuje:( Sam nie wiem teraz co robić??? Mam na stanie trzy auta z silnikami v6 i wszystkie chodzą jak pszczoły a ten jest jak czarna owca w rodzinie!!!
NYGA
 

Re: FRONTERA 3.2 WYPADANIE ZAPŁONÓW !!!

Postprzez RudeBoy » 30 sie 2012 13:36:10

Ja Ci mówię, że czujnik położenia potrafi padać w tak idiotyczny sposób że szok... ale skoro wiesz lepiej... to długo będziesz miał problem z tym autem.
Motor isuzu V6 nie jest jakiś przezajebisty ale są dużo gorsze silniki do ogarnięcia.
Co do faktu wypadania zapłonów to owszem na kompie pewno nic mądrego nie odczytasz.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: FRONTERA 3.2 WYPADANIE ZAPŁONÓW !!!

Postprzez Balkandriver » 30 sie 2012 19:18:22

NYGA napisał(a):Mam na stanie trzy auta z silnikami v6

No to w takim razie przekładaj z tych działających po kolei dobrze działające komponenty i w końcu trafisz, co jest nie tak.
W tym silniku są cewki, na każdy cylinder osobna - może tu jest problem, a może w kabelkologii, jakieś zwarcie, przetarcie, brak ciągłości żyły?


BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: FRONTERA 3.2 WYPADANIE ZAPŁONÓW !!!

Postprzez NYGA » 30 sie 2012 21:35:27

Kolego mam na stanie trzy V6... miałem na myśli:
VW Sharan 2.8VR6
Audi B4 cabrio 2.8V6
Z tamtych silników nic nie przełożę do tego wynalazku diabła:)
Nie lubię a wręcz nienawidzę jak auta mi nie chodzą jak trzeba.Jestem raczej osobą która dba o samochody i tego samego wymagam od nich!
Na razie moja złota myśl jest taka że albo go pogonie albo dostanie w słupek:)...
NYGA
 

Re: FRONTERA 3.2 WYPADANIE ZAPŁONÓW !!!

Postprzez JaGrab3 » 11 wrz 2012 19:40:31

No dobra, to jakie błedy ci łapie na ecu?
Czarny SIGNUM 2.0 Turbo, Astra II
Było: B 3.2 V6 Manual,Mitsubishi Galant Sport Edition,Carisma 1.6,civic 1.5
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
JaGrab3
Guru
Guru
 
Posty: 833
Dołączył(a): 15 wrz 2010 22:32:35
Lokalizacja: KR
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: FRONTERA 3.2 WYPADANIE ZAPŁONÓW !!!

Postprzez NYGA » 14 wrz 2012 21:34:33

Wypadanie 1,3,5 albo 6 zapłonu...nic po za tym!
Przypuszczam że to jakaś bzdura ale nie zwykłem wbijać w auta kasy bez końca i raczej pójdzie do żyda albo na przemiał...szkoda...
Frota jest naprawdę w dobrej kondycji, tylko te zrywki podczas jazdy (najbardziej odczuwalne od 1000-2000.Mój mniej wymagający ojciec twierdzi że można się do tego przyzwyczaić, kobieta twierdzi że szarpie ale kocha to auto...a ja mówię że to śmiech na sali:)
NYGA
 

Re: FRONTERA 3.2 WYPADANIE ZAPŁONÓW !!!

Postprzez JaGrab3 » 14 wrz 2012 22:04:02

tak sobie zagdybam, bo faktycznie oczywiste rozwiązania raczej juz przetestowałeś.
Co prawda kompresje masz ok, ale tak sie zastanawiam, czy przypadkiem to nie przez zawory.... być może luzy już sie pokasowały, no i jak jest gorący to niedomyka, przez co kompresja spada, i nie zawsze zapłon wyjdzie....
Czarny SIGNUM 2.0 Turbo, Astra II
Było: B 3.2 V6 Manual,Mitsubishi Galant Sport Edition,Carisma 1.6,civic 1.5
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
JaGrab3
Guru
Guru
 
Posty: 833
Dołączył(a): 15 wrz 2010 22:32:35
Lokalizacja: KR
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: FRONTERA 3.2 WYPADANIE ZAPŁONÓW !!!

Postprzez smike » 15 wrz 2012 07:45:28

odebrałem wczoraj wieczorkiem swojego złoma z warsztatu. Objawy były takie:
- lekkie drgawki na niskich obrotach,
- szarpanie, ale nieregularne przy ok 2000obr.,
- trudności z wkręceniem na wyższe obroty.
Byłem u 3 magików. Zadnych błędów na kompie. Nowe świece, kable itp.wymieniane w lipcu.
Ostatni stwierdził przebicia na izolatorach na 1,2,4. Przeczyścił izolatory świec, zmniejszył przerwy na 0,65mm. Przeszlifował też gniazda cewek, (tam też podobno były przebicia). :niewiem: Frota działa, aksamitne 500obr/min, wkręca się bez drgawek :>:
Niby pierdoły... :niewiem:
smike
 

Re: FRONTERA 3.2 WYPADANIE ZAPŁONÓW !!!

Postprzez NYGA » 15 wrz 2012 10:26:32

"Przeszlifował też gniazda cewek, (tam też podobno były przebicia)" - nie bardzo rozumiem???
Wracając do tematu luzów zaworowych - to też o tym myślałem ale jakoś ta kompresja 12 się z tą teorią kłóci...sam już nie wiem...
Dodam jeszcze że w tym aucie był zmieniany niedawno silnik (kupiłem go z obróconą panewą) poprzedni właściciel ręczy głową że na starym silniku takie cyrki nie występowały.Wierzę mu na słowo bo takich uczciwych sprzedających życzę każdemu.Po odebraniu z warsztatu miałem z nim cyrk ponieważ mechanik nie dokręcił jednej masy i była luźna.Raz mogłem zamknąć auto a raz nie, raz działały np. nawiewy a za moment nie itp. Nie winię gościa za to bo wiem jak jest....dostał tel od klienta i zapomniał na czym skończył robotę:) Tak się zastanawiam czy może to nie miało jakiegoś wpływu na uszkodzenie np. sterownika (brak ciągłej masy)Świec co prawda nie kupiłem nowych bo miałem dwa kpl. z padniętego silnika no i z tego co kupiłem.W jednym były bosch a w drugim NGK, dedykowane do modelu.Nie chcę wbijać się w koszty bo już prawie kupiłem nowe cewki za 1000 pln i okazało by się że na darmo:)Może na tym forum znajdzie się jakiś ambitny mechanik który rozwiąże mój problem???Jak wiecie jestem z bydgoszczy ale do 100 km mogę dojechać.Za trafną diagnozę zapłacę, TRAFNĄ!!!Za usunięcie usterki zapłacę i upiję się oraz mechanika:)
NYGA
 

Re: FRONTERA 3.2 WYPADANIE ZAPŁONÓW !!!

Postprzez smike » 15 wrz 2012 10:37:13

tak mi powiedział. Pewnie przeczyścił czymś :niewiem: nie wnikałem. Cewek nie wymieniałem wcale.
Też długo walczyłem z tematem :-| . Następną rzecz, którą sugerował była podmianka sterownika, ale na szczęście obyło się bez tego.
Również mam sprawdzone wszystko, łącznie z kompresją. Na razie działa. Zobaczymy na jak długo...
smike
 

Re: FRONTERA 3.2 WYPADANIE ZAPŁONÓW !!!

Postprzez JaGrab3 » 15 wrz 2012 15:02:10

Nyga, niby 12 barów to jest ok, ale jak ja mierzyłem u siebie, na silniku co ma licznikowe 240 tys, to miałem od 12.8-13.5, więc jednak trochę wiecej...
Czarny SIGNUM 2.0 Turbo, Astra II
Było: B 3.2 V6 Manual,Mitsubishi Galant Sport Edition,Carisma 1.6,civic 1.5
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
JaGrab3
Guru
Guru
 
Posty: 833
Dołączył(a): 15 wrz 2010 22:32:35
Lokalizacja: KR
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: FRONTERA 3.2 WYPADANIE ZAPŁONÓW !!!

Postprzez NYGA » 15 wrz 2012 16:58:12

Seba powiedział że powinien mieć 12 bo jak ma większe ciśnienie to też źle, uszczelniany jest wtedy olejem który bierze.Stąd takie ciśnienie.Mówił że bywają nawet po 15 barów.Ja mam bite 12 na każdym równo.
NYGA
 

Następna strona

Powrót do 3.2v6



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron