Witamy !



[B 3.2] Wypadanie zapłonów

Re: [B 3.2] Wypadanie zapłonów

Postprzez gruby730 » 16 mar 2017 15:17:38

Szczelność kolektora sprawdzałem łatwopalnym preparatem do awaryjnego rozruchu silników i wydaje się być ok.
Z pompą paliwa nie sprawdzałem, zrobię to w wolnej chwili
gruby730
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 04 maja 2013 10:22:41
Lokalizacja: Pruszków
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

[B 3.2] Wypadanie zapłonów

Postprzez drech » 16 mar 2017 15:22:52

Jak świeca i cewka były sprawdzane na kilku cylindrach to ok.
Odpięcie bezpiecznika od sterownika lpg niewiele zmienia. Poszukałbym miejsca w którym jest wpięty stag w obwód wtryskiwacza benzynowego cylindra z wypadającym zapłonem i wypiął staga.
Opinia większości nie jest równoznaczna z prawdą.
drech
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1033
Obrazki: 2
Dołączył(a): 30 paź 2011 18:04:25
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 19
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [B 3.2] Wypadanie zapłonów

Postprzez gruby730 » 19 mar 2017 16:14:32

W tym tygodniu będę miał trochę czasu to spróbuję pokombinować i dam znać.
Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie/pomysły to chętnie się z nimi zapoznam.

-- 22 mar 2017 16:47:45 --

Problem rozwiązany :rox:

Winowajcą okazała się pęknięta uszczelka kolektora, która powodowała nieszczelność.
Usterka była trudna do zdiagnozowania gdyż silnik praktycznie nie wykazywał różnicy w pracy podczas pryskania środkiem łatwopalnym. Mimo to postanowiłem zdjąć kolektor i to był strzał w 10. Prawa uszczelka pęknięta w dwóch miejscach powodował zasysanie lewego powietrza od wewnętrznej strony kolektora. Przy okazji wyczyszczony przepływomierz i zaślepiony EGR.
Po złożeniu silnik pali od strzała i co najważniejsze chodzi na wszystkie gary :D

Jakby ktoś potrzebował informacji na ten temat służę pomocą.
gruby730
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 04 maja 2013 10:22:41
Lokalizacja: Pruszków
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [B 3.2] Wypadanie zapłonów

Postprzez ghjkl » 16 maja 2017 23:04:30

Cześć, mam ten sam problem. Wypadanie zapłonu na 3 garze, wolne obroty trochę za niskie i telepie silnikiem.Ogólnie mam wrażenie że im cieplejszy tym mniej ma mocy. Jak odpalam ciepłe auto, to obroty spadają prawie do zera i wstają do poprawnego poziomu. Jak odpalam zimne to zazwyczaj pali na wszystkie gary, po paru chwilach przestaje. Jeszcze jeden objaw, auto gaśnie w czasie jazdy. Cewki sprawdzone, pompa paliwa wymieniona(było za niskie ciśnienie). Na kompie brak błędów, dostałem wskazówkę że to może być wina modułu zapłonowego, tego na dolocie. Czy może ktoś z Wawy lub okolic byłby w stanie pożyczyć mi taki moduł na próbę? Oczywiście odwdzięczę się czteropakiem?
--
Pozdrawiam,
ghjkl
ghjkl
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 02 gru 2013 12:35:40
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [B 3.2] Wypadanie zapłonów

Postprzez gruby730 » 21 sie 2017 16:52:39

Spróbuj sprawdzić, czy czasem lewizny nie łapie. To częsta przyczyna wypadania zapłonu. Najlepiej sprawdza się PLAK lub inny łatwopalny preparat np. Samostart, spryskaj nim na odpalonym silniku okolice kolektora, oraz wężyków od podciśnień. Jak łapie lewe to obroty powinny wzrastać.
Jeśli auto masz na tyle jeżdżące, że dasz radę podjechać na Jerozolimskie w W-wie to możemy moduł podstawić od mojego.
gruby730
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 04 maja 2013 10:22:41
Lokalizacja: Pruszków
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Poprzednia strona

Powrót do 3.2v6



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość