Witamy !



Na bardzo rozgrzanym silniku gaśnie podczas hamowania

Na bardzo rozgrzanym silniku gaśnie podczas hamowania

Postprzez misiako9 » 01 lip 2015 20:57:49

Witam serdecznie.
Zakupiłem Frontere B z silnikiem izusu 3.2L automat z gazem i już podczas zakupów sprzedający nie ukrywał, że mocno rozgrzany silnik potrafi zgasnąć. Również cały czas świeciła się żółta kontrolka check engine.
Podczas oględzin, jeździliśmy samochodem około 2h również w terenie i nic złego się nie stało, więc samochód zakupiłem.
Podczas powrotu do domu (droga okolo 100km) auto zachowywało się super, jednak około 20 km przed domem silnik zaczął gasnąc podczas hamowania, zazwyczaj odbywało się to z zejść z dużych prędkości np 100km/h - hamowanie do świateł

Teraz opisze co już zrobiłem w samochodzie aby móc podpowiedzieć w czym tkwi problem :)
*Wyczyszczenie bardzo brudnego silniczka krokowego preparatem WD-40
*Wymiana oleju silnikowego oraz filtra (brakowało w silniku około 1.5L Oleju!
*Wymiana filtra powietrza (stary był czarny)
*Spuszczenie starego płynu chłodniczego (był czarny) więc była obawa przed przedostawaniem się oleju do układu chłodniczego, jednak jego oczyszczenie preparatami, odkamieniaczami i nalanie wody demineralizowanej (najprostszy i najtańszy sposób sprawdzenia szczelności) tą obawę wykluczył
*Uzupełnienie około 100ml płynu w skrzyni biegów (przymierzam się do całkowitej wymiany oleju)
*Samochód wylądował u najlepszego gazownika w mieście gdzie wymieniono przewody, wtryski, wgraną nową mape, wyregulowano wszystko (świece i przewody od świec są w b.dobrym stanie)
2 razy samochód mi po prostu nie odpalił( a za 1h bez problemów) więc ktoś podrzucił mi (już wiem że błędnie) wine na Imobilajzer, więc auto wylądowało u najlepszego elektromechanika w mieście, który rozkopał wszystko, naprawił otwieranie z kluczyka, przejrzał instalacje, wyczyścił kostki i inne, pousuwał błędy silnika i nic innego niepokojącego nie znalazł.

Tak więc wracając od elektromechnika, jeżdziłem sobie po mieście około 3h i pod moim blokiem podczas parkowania samochód znowu mi zgasł...
zapalają się przy tym kontrolki: Temperatura, chech engine, akumlator, olej.

Oczywiście sytuacja ma miejsce podczas jazdy na benzynie, jak i na instalacji gazowej jednak, zauważyłem, że podczas deszczowych (wilgotnych dni) sytuacja gaśnięcia silnika na gazie jest o wiele szybsza. Czasem wystarczy już 10 minut jazdy po mieście, aby auto gasło. Na benzynie znowu ten proces musi trwać kilka godzin

Chciałbym jeszcze wspomnieć, że czasem podczas dłuższych jazd zapalają mi sie ikonki "temperatura, oraz ikona skrzynia biegów sport, oraz skrzynia biegów ESP" jednak po około 2 sekundach gasną i wszystko jest ok..
Temperatura silnika podczaj jazdy nie przekracza 80* i prędkość nagrzewania się silnika, myślę, że jest w porządku ;)

Proszę, nakierujcie mnie co to może być? Fundusze na doprowadzenia auta do stanu użytkowego jeszcze są, ale powoli zaczynam się irytować, a nie chce powiedzieć "mogłem kupić samuraja :cry2: :cry2: " Żart ;) Czarna mafijna Fronta rządzi ;)
Pomocy!
misiako9
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15 cze 2015 21:04:20
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Na bardzo rozgrzanym silniku gaśnie podczas hamowania

Postprzez bart322 » 01 lip 2015 21:00:19

Skoro sie swieci check engine, to jakie bledy pokazuje?
Sprawdzales w ogole? Jak nie, to zacznij od tego.
Avatar użytkownika
bart322
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1689
Obrazki: 10
Dołączył(a): 03 lip 2012 18:54:30
Lokalizacja: Kobielice
Pochwały: 7
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Na bardzo rozgrzanym silniku gaśnie podczas hamowania

Postprzez misiako9 » 01 lip 2015 21:54:00

Błędy zostały dzisiaj usunięte przez elektromechanika, ale pokazały się ponownie po zgaśnięciu silnika podczas parkowania. Więc jutro na pewno do niego pojade i mam nadzieje, że to rozwikła zagadkę. Opisze wszystko jutro. Pozdrawiam
misiako9
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15 cze 2015 21:04:20
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Na bardzo rozgrzanym silniku gaśnie podczas hamowania

Postprzez eric » 02 lip 2015 07:07:23

Przede wszystkim sprawdziłbym szczelność węży z podciśnieniem.
Miałem podobny objaw (gaśniecie) właśnie na automacie ale na zimnym. Usterka ustąpiła najprawdopodobniej po wyczyszczeniu zaworu EGR ( moczenie przez noc podstawy z zaworkiem w nafcie )
... jakieś śrubki mnie powypadały teraz ...
Avatar użytkownika
eric
Moderator
Moderator
 
Posty: 1371
Obrazki: 48
Dołączył(a): 04 cze 2011 08:52:51
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 11
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Na bardzo rozgrzanym silniku gaśnie podczas hamowania

Postprzez misiako9 » 03 lip 2015 11:32:58

Witam, własnie wróciłem od gazownika, ponieważ błędów było 5 a 4 dotyczyły zbyt ubogiej mieszanki gazowej.
5 błędem jest natomiast błąd o tytule P0327 "Czujnik ona temperatura 1 obwód sygnał niski Bank 1 lub pojedynczy czujnik"
Jak wyczytałem na stronie http://engine-codes.com/p0327_isuzu.html Wystarczy wymienić tzw. "knock sensor" :) dobrze interpretuje problem ?
misiako9
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15 cze 2015 21:04:20
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Na bardzo rozgrzanym silniku gaśnie podczas hamowania

Postprzez Edi066 » 03 lip 2015 12:48:29

Czujnik spalania stukowego ... jest pod dolotem. Sprawdź kable idące po lewej stronie przepustnicy (od strony pasażera) . I tak pewnie bez ściągania dolotu nic się nie zdziała , więc szukaj od razu uszczelek , bo pasuje pewnie wymienić. A inne błędy ? gaziarz podłączał się pod ECU , czy komputer od gazu ?
Nissan Patrol 4.2
[..........................] 70%
Avatar użytkownika
Edi066
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 289
Obrazki: 20
Dołączył(a): 20 lip 2011 12:53:08
Lokalizacja: Nowa Dęba
Pochwały: 1
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Na bardzo rozgrzanym silniku gaśnie podczas hamowania

Postprzez misiako9 » 03 lip 2015 15:26:54

Podpinał się o tu i tu ;) Dzięki za podpowiedz. Jak tylko to zrobię to opiszę czy kłopot dalej występuje. Pozdrawiam

-- 26 lip 2015 09:48:44 --

Witam wszystkich serdecznie ;) 3 dni temu odebrałem auto od najlepszego mechanika jakiego znam. Koszt naprawy to 500 zł w tym nowy akumulator i wymiana modułu spalania bo w nim była przyczyna gaśnięcia. Auto śmiga jak szalone ! Mam nadzieje, że komuś przydadzą się te informacje. Pozdrawiam serdecznie ;)
misiako9
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15 cze 2015 21:04:20
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Na bardzo rozgrzanym silniku gaśnie podczas hamowania

Postprzez bart322 » 26 lip 2015 10:03:43

Co to jest modul spalania? :-|

Daj namiar na warsztat ;)
Avatar użytkownika
bart322
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1689
Obrazki: 10
Dołączył(a): 03 lip 2012 18:54:30
Lokalizacja: Kobielice
Pochwały: 7
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Na bardzo rozgrzanym silniku gaśnie podczas hamowania

Postprzez szymon.ha » 26 lip 2015 11:02:35

Tylko pewnie ten jeden mechanik wie, co to jest modul spalania :D
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Na bardzo rozgrzanym silniku gaśnie podczas hamowania

Postprzez Edi066 » 27 lip 2015 06:10:04

hehe , też jak walczyłem z P0300 spotkałem się z opisiem "moduł spalania" w manualu do Rodeo... chodzi o ECU , ale wątpię , żeby mechanik to wymieniał bo w 500 PLN by się nie zmieścił...
Nissan Patrol 4.2
[..........................] 70%
Avatar użytkownika
Edi066
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 289
Obrazki: 20
Dołączył(a): 20 lip 2011 12:53:08
Lokalizacja: Nowa Dęba
Pochwały: 1
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Na bardzo rozgrzanym silniku gaśnie podczas hamowania

Postprzez misiako9 » 07 wrz 2015 06:29:18

Panowie jeżdżę do tego mechanika juz 3lata (wczesniej z bmw e39) i gość nigdy mnie nie zawiódł "moduł spalania" o którym mówił mechanik zamówiliśmy używany bo nowy ponad 2000zł. Wujo który posiadał kiedys ople wiedział o czym nowie. Czy mnie oszukał czy nie tego nigdy się nie dowiemy, jak to z mechanikami bywa ;) Najważniejsze ze auto teraz robi setki km i nie ma z nim problemu
misiako9
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15 cze 2015 21:04:20
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Na bardzo rozgrzanym silniku gaśnie podczas hamowania

Postprzez przemekcrx » 07 wrz 2015 09:03:40

Teraz napiszę ciekawostkę .
Klient walczył z wypadającymi zapłonami w astrze H wymienił cewkę zapłonową -jest jedna listwa 4szt ,świece nic nie pomogło.
A ja wymieniłem mu czujnik spalania stukowego - przykręcamy go na 25Nm pamiętajcie o tym bo za mocno lub za słabo go przykręcicie może wywalać błąd. Koszt czujnika w Detalu 160zł
Teraz silnik nie zgłasza błędu z wypadającymi zapłonami :>:
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Na bardzo rozgrzanym silniku gaśnie podczas hamowania

Postprzez misiako9 » 07 wrz 2015 13:24:00

To ja opisze pewną historie- żart :)
Przyjeżdża chłop do mechanika i rzecze o problemach w silniku.
Tu coś stuka, tam trzeszczy, a tu puka.
Mechanik podrapał sie po brodzie, posluchał, obejrzał. Wziął najcięższy młot jaki miał w warsztacie i zadupił w silnik.
Nagle wszystkie trzaski ustały, a usługodawca zażyczył sobie 330zł :)
Wściekły kierowca pyta skąd taka kwota?
Mechanik oznajmił, 30 zł za to, że musiałem użyć siły i uderzyć młotem.
No a 300 zł? Zapytał właściciel.
A 300 zł za to, że widziałem gdzie uderzyć ;)

Ten żart to nie po złośliwości :) Auto jeździ to jest dla mnie ważne. Pozdrawiam ;)
misiako9
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15 cze 2015 21:04:20
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Na bardzo rozgrzanym silniku gaśnie podczas hamowania

Postprzez grass » 14 sty 2017 13:13:00

Moja frontera też pewnego razu zaczęła gasnąć podczas hamowania. Działo się tak głównie w pierwszych minutach jazdy od uruchomienia auta. Za każdym razem, gdy hamowałem przed światłami, lub przed jakimś manewrem, przed którym konieczne było wyhamowanie i w takich momentach auto po chwili schodziło z obrotów , po czym gasło. Działo się tak tylko na benzynie, a gdy przełączyła się już na gaz, to problem znikał. Było tak przez kilka dni i z każdym dniem było coraz gorzej, bo gasła już przy coraz słabszym hamowaniu, co zaczęło mnie ogromnie irytować. Pojechałem więc najpierw do jednego mechanika, potem do drugiego opisując problem podobnie jak tutaj i w końcu z polecenia trafiłem do jakiegoś elektromechanika specjalisty, ale i on nie wiedział co jest tego powodem. Podziękowałem i powiedziałem, że spróbuję poczytać o tym problemie, może już ktoś takowy przebył. Uruchomiłem auto i zbliżam się do skrętu, przed którym hamowałem najdelikatniej jak mogłem, aby nie zgasła i poczułem jak się zaczęła dławić, ale udało jej się nie zgasnąć i błyskawicznie wrócić na normalne obroty i w tym momencie olśniło mnie! :) Nie ma benzyny... :D Wskaźnik paliwa, jak to w kaprysie frontery bywa, w moim przypadku zawsze pokazuje full, albo co najmniej 1/3 zbiornika i baaardzo rzadko inaczej. Fronterę na ogół tankuję benzyną do pełna mniej więcej raz, na półtorej miesiąca, a potem tylko dotankowuję gaz i czasami dopełniam benzynę do pełna. Od dłuższego czasu nie dopełniłem benzyny i ta się w końcu zniżyła do skromnej kałuży na dnie zbiornika, która podczas hamowania "uciekała" spod pompy paliwa, właśnie podczas hamowania :) Po zatankowaniu benzyny problem oczywiście znikł :)
Avatar użytkownika
grass
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 47
Obrazki: 38
Dołączył(a): 28 lip 2013 12:05:47
Lokalizacja: Jelenia Góra
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004


Powrót do 3.2v6



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość