Witamy !



Czujnik położenia wału

Re: Czujnik położenia wału

Postprzez Sewek94 » 02 maja 2018 19:10:31

Miałem już kiedyś problem z autem i "braniem oleju" okazało się u adwokata, że jest to "wyeksploatowanie auta" i ma prawo brać nawet kilka litrów. Nie można w tej sprawie już nic zrobić.. Myślę że na 5 tys się to nie skończy, bo dochodzi do tego jeszcze szlif cylindrów który będzie kosztował również trochę kasy no i nie wiem w jakim stanie będą tłoki, do tego jeszcze wał i panewki.. Boję się że dojdę do 7-8 tys a tyle no niestety ale nie mam Panowie. Rozważam kupno innego silnika lecz nie 3.2 V6 tylko czegoś mniej awaryjnego jak 2.4 na żeliwnej głowicy i łańcuchu od Froty A, aczkolwiek czy jest dużo przerabiania nie mogę znaleźć informacji, na 90 % wydaje mi się że skrzynia automat od 3.2 nie podejdzie do tego 2.4. Rzecz jasna sterownik i wiązki w zestawie. Do tego nowa sekwencja, bo tutaj przy V6 mam starego typu zwykłą instalacje. Co sądzicie? Bawić się w to czy kupić jakieś inne auto typu Vitara 1.6 Heheh :D :wsciekly: tak serio ;)
Sewek94
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 kwi 2018 20:33:22
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Czujnik położenia wału

Postprzez drech » 02 maja 2018 19:49:30

Jak chcesz mało przerabiać, to wstaw sobie 3.0 z omy razem ze skrzynią. Wtedy trzeba tylko zamienić dupkę skrzyni i podrasować wałek na wyjściu. No i standardowe tematy przy silniku: wiązka, łapy, wydech...
2.4 teoretycznie też by podeszło jakbyś zdobył dzwon skrzyni z senatora 3.0, ale nie wiem jak by wyszło sterowanie skrzynią. Tylko to juz trochę archaiczna konstrukcja z przebiegiem min. pół miliona km.
Opinia większości nie jest równoznaczna z prawdą.
drech
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1033
Obrazki: 2
Dołączył(a): 30 paź 2011 18:04:25
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 19
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Czujnik położenia wału

Postprzez karolus77 » 25 maja 2018 16:09:46

Na jakim oleju jeździsz u mnie pomogła wymiana z minerału na pół syntetyk
Avatar użytkownika
karolus77
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 12 sty 2014 21:53:28
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Poprzednia strona

Powrót do 3.2v6



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość