Witamy !



[B3.2] Pompa paliwa

Pompa paliwa padła? 3.2 v6

Postprzez Paw » 05 wrz 2008 20:30:48

Panowie pomóżcie! Dziś rano nie udało mi się odpalić auta na benzynie. Rozrusznik kręci jak szalony i problem nie występuje na gazie. Zauważyłem że przepala się bezpiecznik w skrzynce pod maską, ten oznaczony FI. Co może powodem tej awarii. Zatarta pompa czy może jakiś przekaźnik (a jeżeli tak to gdzie go znaleźć i jak go sprawdzić?)? Czemu przepala się bezpiecznik? No i ostatnie pytanie jakiej pompy szukać, chodzi mi tu o typ, zamiennik itp.?
Paw
 

Re: Pompa paliwa padła? 3.2 v6

Postprzez Elektro001 » 07 wrz 2008 09:13:21

Odłącz wtyczkę od pompy i zobacz czy dalej pali bezpiecznik - jeżeli nie to pompa, jeśli tak to zwarcie w instalacji. Co do pompy to należałoby ją wyjąć i odczytać numery- jest mnóstwo zamienników pasujących do frotek.
Elektro001
 

Re: Pompa paliwa padła? 3.2 v6

Postprzez Paw » 19 wrz 2008 11:29:19

Zbiornik sciągnięty, pompa wymieniona (208 zł z przesyłką). Polecam firmę z Włocławka (sprzedaż na allegro) specjalizującą się w sprzedaży pomp. Podanie samego nr wybitego na pompie może nie wystarczyć, trzeba dodatkowo podać jej średnicę bo podobno są dwa rodzaje. Dziękuję za pomoc!
Paw
 

Re: Pompa paliwa padła? 3.2 v6

Postprzez Michal725 » 21 cze 2009 15:18:18

Co może być powodem padnięcia takiej pompy?
Wiem ze mała ilość paliwa w zbiorniku ale rzadko kiedy świeciła się kontrolka paliwa.
Wczoraj prawdopodobnie dopadł mnie ten problem. Tyle że u mnie dodatkowo gaz kompletnie zwariował, tzn. silnik pracuje ale jak traktor.
Michal725
 

Re: Pompa paliwa padła? 3.2 v6

Postprzez Michał » 21 cze 2009 19:14:26

Michal725 - napisz trochę więcej jaką masz frotę, jaki gaz i coś więcej
o objawach.
Jeśli problem z odpalaniem to czy na zimnym i ciepłym silniku czy tylko
np. na zimnym.
Praca jak traktor to może być praca na nie wszystkich cylindrach (jeden
lub dwa nie palą) - czyli może coś z zapłonem, kable lub świece, ewentualnie
któryś wtryskiwacz - Tak pracuje na gazie czy na benzynie?

Ewentualnie może podaje i gaz i benzynę jednocześnie - też będą podobne objawy.

Napisz coś więcej może się wymyśli co to może być.

Może i pompa ale wtedy najlepiej sprawdzić jej ciśnienie i wydatek, jak
będzie z nią coś nie tak to powinno wyjść.

Pozdrawiam
Michał
------------------------------------------------------------------
BYŁ: OPEL Frontera B 2000r LONG, 2,2 16V+LPG, Pirelli Scorpion A/T 31" (no około 275/70R16 :-) )
JEEP GC WJ 4.0 2000r LAREDO Lift +4" ,Hankook DynaPro ATm RF10 245/75 R16, K&N, Magnaflow
Avatar użytkownika
Michał
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 186
Dołączył(a): 27 kwi 2008 22:52:31
Lokalizacja: Jaworzno
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Pompa paliwa padła? 3.2 v6

Postprzez Michal725 » 21 cze 2009 20:13:57

Więc sprawa wygląda następująco:

Frontera 3.2 v6 gaz Stag 300, przejechane 102tys, na gazie 45tys.
Zacznę od tego że jakiś miesiąc temu zatankowany był LPG na najtańszej stacji w Warszawie (bo kolega tam tankował Primerę i OK) i objawy były podobne, tak że wracałem do Rzeszowa na benzynie. Gazownik stwierdził że komputer zgubił kompletnie jakiś wykres czy mapy i po wgraniu nowego wszystko wróciło do normy.

Kolejna sprawa to że ostatnio zauważyłem na gazie przy niskich obrotach mniej kulturalną pracę lub lekkie szarpnięcia poniżej 2 tys obr pod obciążeniem, ale jest to sprawa ledwo zauważalna i gazownik stwierdził że to mogą być świece. Tyle że świece są platynowe i mają przejechane ok 35 tys.

Wczoraj w trasie po przejechaniu 600km wskazówka paliwa spadła na zero, więc przy tankowaniu gazu dolałem trochę benzyny - zero reakcji. Po następnych 250 km zaczęło się. Silnik nagle na autostradzie zaczął głośniej chodzić i stracił moc. Zjeżdżam na stację okazuje się że na niskich obrotach to już kompletna tragedia a po zgaszeniu nie mogę zapalić wcale. Jedyne co znalazłem to przepalony bezpiecznik FI ale po wymianie nie pomogło. Z wielkim trudem zapaliłem na gazie. W serwisie Bosha (w Niemczech) facet podłączył komputer i stwierdził że stwierdził że pompa paliwa robi zwarcie a silnik (na gazie) pracuje na 3 cylindrach ale nie wie dlaczego.
Nie wiem czy to był dobry pomysł ale wróciłem takim samochodem do domu

Dla mnie najciekawsze pytanie to co było powodem tych usterek. Czy zwarcie z pompy mogło kompletnie rozregulować instalację LPG? Teraz zaczynam się zastanawiać czy wtedy w Warszawie to napweno była wina złego LPG.
Michal725
 

Re: Pompa paliwa padła? 3.2 v6

Postprzez Paw » 21 cze 2009 21:56:18

Jeżeli bezpiecznik FI przepala się, to najprawdopodobniej padła pompa. Przynajmniej u mnie tak było. Co do dziwnej pracy silnika to nie pomogę :D
Paw
 

Re: Pompa paliwa padła? 3.2 v6

Postprzez Michal725 » 26 cze 2009 17:34:55

Pompa paliwa wymieniona i wszystko wróciło do normy.
Podczas wymiany okazało się że, aby pompa była zanurzona w benzynie, musi być przynajmniej pół baku paliwa, ponieważ jest ona ustawiona pionowo a bak jest duży i płaski. Więc jeżdżąc z mniejszą ilością trzeba liczyć się z problemami.
Michal725
 

Re: Pompa paliwa padła? 3.2 v6

Postprzez roozga » 26 cze 2009 18:04:52

Michal725 napisał(a):Pompa paliwa wymieniona i wszystko wróciło do normy.
Podczas wymiany okazało się że, aby pompa była zanurzona w benzynie, musi być przynajmniej pół baku paliwa, ponieważ jest ona ustawiona pionowo a bak jest duży i płaski. Więc jeżdżąc z mniejszą ilością trzeba liczyć się z problemami.


A to w większości opli tak jest :)
roozga
 

Re: Pompa paliwa padła? 3.2 v6

Postprzez konik » 26 cze 2009 23:19:24

roozga napisał(a):
Michal725 napisał(a):Pompa paliwa wymieniona i wszystko wróciło do normy.
Podczas wymiany okazało się że, aby pompa była zanurzona w benzynie, musi być przynajmniej pół baku paliwa, ponieważ jest ona ustawiona pionowo a bak jest duży i płaski. Więc jeżdżąc z mniejszą ilością trzeba liczyć się z problemami.


A to w większości opli tak jest :)


Nie wiem jak jest w 3.2 ale rozbierałem zbiornik i koszyk z pompa w 2.0 i okazuje się że pompa umieszczona jest w takim walcowatym "kubku" który ma pojemność około 0.5 l. Paliwo zasysane jest z dołu zbiornika przez otwór tymże "kubku" i pompowane do wtryskiwaczy a powrót paliwa wpływa do tego kubka. To sprytne rozwiązanie sprawia że poziom paliwa w "kubku" przy pracującej pompie wynosi zawsze co najmniej 10 cm ( nawet przy poziomie paliwa w zbiorniku ok 5 mm - sprawdzałem) Dzięki temu układ nie zapowietrza się podczas krótkotrwałych przechyłów z małą ilością paliwa.
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

[B3.2] Pompa paliwa

Postprzez radkan3 » 19 paź 2009 22:46:37

WITAM
CZY WE FROCIE 3,2 V6 LONG 2000R.TRZEBA ŚCIĄGAĆ BAK ZEBY WYJĄĆ POMPE PALIWA.
CZY SAMEMU MOZNA SPRAWDZIĆ CIŚNIENIE POMPY?
radkan3
 

Re: POMPA PALIWA

Postprzez ballula » 20 paź 2009 10:43:47

I co tak krzyczysz :?: :wink: Jak nie przeczytają to i tak nikt nie usłyszy :P
A tak na poważnie to pisząc wyłącz "caps lock-a" :?
Pozdrawiam :)
ballula
 

Re: POMPA PALIWA

Postprzez makar » 21 paź 2009 18:19:33

ciśnienie zawsze mozna sprawdzić samemu trzeba miec tylko ku temu odpowiednie narzedzie w tym przypadku ciśnieniomierz
makar
 

FROTA 3,2 nie pali na benzynie

Postprzez hycel75 » 13 mar 2010 13:38:44

Witam!!! Panowie mam nie lada problem! Wczoraj w czasie jazdy zabrakło paliwka zanim automat przełączył na gaz, więc w trybie awaryjnym zrobiłem to sam i się zaczęło!!! Przejechałem tak może z 5 km i po zatankowaniu benzyny moja frotka odmówiła posłuszeństwa. Kompletnie nie chce zapalać na benzynie. W trybie awaryjnym na gazie zapala. Wie ktoś może co mogło się stać?
hycel75
 

Re: FROTA 3,2 nie pali na benzynie

Postprzez Wookash » 13 mar 2010 14:12:53

Moze padla pompa im duzo nie trzeba jak na sucho pracuje ewentualnie zapowietrzona.
Wookash
 

Re: FROTA 3,2 nie pali na benzynie

Postprzez hycel75 » 13 mar 2010 15:20:42

A gdzie jej szukać? Byłem pod autem i nic nie znalazłem.
hycel75
 

Re: FROTA 3,2 nie pali na benzynie

Postprzez brum » 13 mar 2010 16:51:40

Jest w baku i trzeba go zdemontować żeby się do niej dobrać. Ale benzyna się nie zapowietrza więc może padła pompa najlepiej zdejmij gdzieś przewód od niej pod autem i włącz zapłon jak będzie leciało paliwo dość mocno to powinna być ok. Ciśnienie jakie powinna dawać to min 3.5bar
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: FROTA 3,2 nie pali na benzynie

Postprzez hycel75 » 13 mar 2010 18:49:23

Dzięki za odpowiedzi!!! Padła pompa :cry2:
hycel75
 

Re: FROTA 3,2 nie pali na benzynie

Postprzez Wookash » 13 mar 2010 21:35:54

Ja tylko jak mi sie komornik zaswieci odrazu jade na stacje i tankuje. Pamietaj tez ze jezdzac na gazie aby w baku bylo wiecej benzyny niz tylko rezerwa bo na wyjebach moze bujac itd i pompa bedzie na sucho robic.
Wookash
 

Re: [B3.2] Pompa paliwa

Postprzez danielrajszczak » 13 mar 2010 22:16:31

Co prawda jestem w DTI ale zasada ta sama - w baku musi być co najmniej te 10l (ze względu na ew. przechyły). Brak paliwa = zatarcie pompy. Nie ma rady, to nie FSM 126p, że niczym nie przypłaciłeś;)
danielrajszczak
 

Następna strona

Powrót do 3.2v6



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron