Witamy !



Przedni most trooper do sporta

Wszystko o przeróbkach Frontery

Re: Most trooper do sporta???

Postprzez sylwian70 » 21 sty 2012 13:42:47

Gruby napisał(a):Ale lipa !!! półosie z B za długie !!! nie wiem czy w B wahacze nie są dłuższe, albo zwrotnice, jak są inne (dłuższe) to wymienię, a jak nie to lipa, będę chyba musiał dorabiać półosie :(

-- Dodano 19 sty 2012 00:59:41 --

Nikt nic nie poradzi? niewierze że jestem pierwszy który mota mosty z B do sporta...

półosie to nic innego jak hartowana stal którą przecież też można spawać,może skrócic półosie i porządnie pospawać na wymagany wymiar i po kłopocie.Nie jestem spawaczem ani metalurgiem ale Idąc dalej bardziej profesjonalnie półosie przeciąć i rozgrzać końcówki w miejscu ewentualnego spawu przed spawaniem- pospawać i niech równomiernie stygnie(wzmocnienie spawu wolne od naprężeń)takie spawy dobrze wykonane nie puszczą.
sylwian70
 

Re: Most trooper do sporta???

Postprzez Gruby » 22 sty 2012 23:16:28

brum napisał(a):Dzięki.
Czyli założyłeś półosie od Longa A czy B?

Od longa A

-- Dodano 22 sty 2012 23:16:28 --

sylwian70 napisał(a):
Gruby napisał(a):Ale lipa !!! półosie z B za długie !!! nie wiem czy w B wahacze nie są dłuższe, albo zwrotnice, jak są inne (dłuższe) to wymienię, a jak nie to lipa, będę chyba musiał dorabiać półosie :(

-- Dodano 19 sty 2012 00:59:41 --

Nikt nic nie poradzi? niewierze że jestem pierwszy który mota mosty z B do sporta...

półosie to nic innego jak hartowana stal którą przecież też można spawać,może skrócic półosie i porządnie pospawać na wymagany wymiar i po kłopocie.Nie jestem spawaczem ani metalurgiem ale Idąc dalej bardziej profesjonalnie półosie przeciąć i rozgrzać końcówki w miejscu ewentualnego spawu przed spawaniem- pospawać i niech równomiernie stygnie(wzmocnienie spawu wolne od naprężeń)takie spawy dobrze wykonane nie puszczą.

Niby tak, ale trzeba spawać na tokarce bo jak nie wyjdzie osiowo to będzie bicie, no i dobry spawacz! Ale jest ok bo pasują od longa.
Gruby
 

Re: Most trooper do sporta???

Postprzez Arni » 23 sty 2012 18:59:54

Wątpie, zeby jakas minimalna nieosiowość półosi powodowała jakieś wyczuwalne bicia. Raż, ze to krótki odcinek a dwa że obraca sie stosunkowo wolno (na codzien i tak rozpięte sprzęgiełkami są). O wytrzymałośc bym ie nie martwił, bo spawane półosie i tak okłada sie dwoma połówkami rury w miejscu łączenia.
Mam w aucie spawane wały samemu i niewyważane, a wirują przecież 5x szybciej od pólosi i mają dużą mase - a brak na nich wyczuwalnego w aucie bicia.
Arni
 

Re: Most trooper do sporta???

Postprzez brum » 05 lut 2012 21:57:46

Czy półosie te w moście, pasują z A do mostu B? i czy mocowanie mostu w B do blach(4 sruby) jest takie samo jak w A?
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Most trooper do sporta???

Postprzez Gruby » 05 lut 2012 23:06:20

Półosie nie pasują w A masz jedną długą a drugą krótką, w B są 2 krótkie, z racji że jest podciśnieniowy zapinacz. Blachy w B mają inaczej otwory powiercone, a mocowanie samego mostu do ramy z blachami od B jest ok. tyle że na przednie śruby trzeba wywiercić w ramie nowe dziury (tylne pasują). Można też kombinować z blachami od A ponawiercać nowe otwory do mostu i założyć półosie od B do blach od A wtedy ramy nie trzeba wiercić.
Półosie te z przegubami do mostu B pasują tylko od longa 2.2 po 96r. tego na sprężynach. Przed 95r. są inne, grubsze i na przegub wewnętrzny nie pasują.

-- Dodano 05 lut 2012 23:06:20 --

Ps. Przód mam od B, więc posty typu "do sporta nie podejdzie" można wsadzić w :dupa: Jestem very :D Jeszcze tylko tył został, ale to już bajka.
Gruby
 

Re: Most trooper do sporta???

Postprzez januszm4x4 » 12 lut 2012 09:46:51

kolego z tego co wiem od troopera sobie załóż idealnie pasują od 92 zwyższ zakładasz sprężyny z tyłu troszkę zabawy idzie zrobić
pól osie pasują do mostu z podciśnieniem wywalasz krótką pół oś i podciśnienie jeszcze masz krótką pół oś ją też musisz wyjąc
rozkręcasz podciśnienie tam masz łożysko i zegar wyjmujesz zeger i masz na wieszku pół os na jej miejsce wkładasz długą pół os i po zabiegu
jak by cię interesowało mam tak zrobione wywalone pod ciśnienia .Opel Monterey 3,2 ma przełożenia w manualu 4/45 a w automacie 4/55 i LSD
ja mam 4/55 LSD mam na zbyciu komplet mostów z 4/45 tył wszystkie drązki i sprężyny od longa oddam za przystępną cene cały komplet
tył kompletny przód sam most
januszm4x4
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 20
Dołączył(a): 02 maja 2011 13:31:45
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Most trooper do sporta???

Postprzez Gruby » 14 lut 2012 00:22:07

A wie ktoś może jak poznać tylny most od frotki B z lsd??
Gruby
 

Re: Most trooper do sporta???

Postprzez brum » 14 lut 2012 00:40:07

Najlepiej zdjąć dekiel.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Most trooper do sporta???

Postprzez Gruby » 14 lut 2012 00:49:38

brum napisał(a):Najlepiej zdjąć dekiel.

OK. A co zobaczę z LSD czego nie zobaczę bez. Sorry ale nawet nie wiem jaka jest zasada działania LSD, jakieś tarcze czy co?
Gruby
 

Re: Most trooper do sporta???

Postprzez grzesiu911 » 14 lut 2012 06:48:13

viewtopic.php?f=100&t=1226&p=96714&hilit=most+z+lsd#p96714

tu coś powinieneś znaleźć, str 9, jak nie to opcja szukaj, na pewno uda Ci się coś odszukać, bo było o tym, jak poznać most z lsd.
Pozdro.
grzesiu911
 

Re: Most trooper do sporta???

Postprzez januszm4x4 » 14 lut 2012 13:17:07

kolego wytłumaczę ci na czym polega LSD podnieś auto z tyłu do góry i kręć kołami powinny sie kręcić w jednym kierunku to masz LSD 90 % blokady
jak kolo kręci sie w każdą inną stronę nie ma LSD jest mechanizm różnicowy
januszm4x4
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 20
Dołączył(a): 02 maja 2011 13:31:45
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Most trooper do sporta???

Postprzez tomi » 22 lut 2012 12:07:46

januszm4x4 napisał(a):masz LSD 90 % blokady

to znaczy 90% blokady nie masz masz jej tylko 10%
LSD to nie difflock
TYLKO V8 !!!

EKIPA ŚLĄSKA
Avatar użytkownika
tomi
Guru
Guru
 
Posty: 829
Obrazki: 0
Dołączył(a): 09 gru 2009 08:07:36
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 2
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Sport 1996-1998

Poprzednia strona

Powrót do Motanie Fronter



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron