Witamy !



Lakierowanie wnętrza

Wszystko o przeróbkach Frontery

Lakierowanie wnętrza

Postprzez bumer » 21 lut 2012 04:38:43

Witam :hi:
niestety na forum nie znalazłem wiec załączę

zaczynamy oczywiście od wymątowanią wszystkich części które będą lakierowane -lakierowanie we wnętrzu nawet przy obklejaniu kokpitu itd itp jest niedopuszczalne i napewno skonczy sie paskudna fuszerka. Przez lata natłuszczane i silikonowane elementy wnętrza są paskudnym tematem pod lakier.
odtłuszczanie w tym celu najpierw myjemy woda z dodatkiem płynu do mycia naczyń a potem odtłuszczamy benzyna ekstrakcyjna albo jeszce lepiej zmywaczem do silikonu

matowienie raz
następnie robimy odwrotnść do matowienia lakieru-czyli staramy sie nadac jak najlepsza gładkość tworzywu zczyszczając chropowata fakturę (różne tworzywa maja różne faktury i różna twardość) używamy papieru 80 i 120-150. w przypadki chropowatych tworzyw tak grubi papier pracuje najlepiej..dobrze posiłkować się na płaskich powierzchniach klockami lakierniczymi

podkład raz
na wyszlifowana powierzchnie kładziemy podkład zwiększający przyczepność :razz:

podkład dwa
następnie bezposrednio po położeniu gruntu (schnie błyskawicznie) kładziemy podkład pod akryl
podkład spełni role szpachlówki -nakładajmy grubo i nie trzeba się bać zacieków ..nie martwcie się też o włoski które pojawią się po polakierowaniu podkładem .

matowienie dwa
po kilkudziesięciu minutach czy godzinach w zależności od temperatury i ilości utwardzacza ( lepiej więcej niż za mało)możemy przystępowac do dogładzania szpachlówki . W tym celu używamy papieru wodnego gradacji 400-600. wcześniej (min godz)namaczamy go w wodzie -będzie skuteczniejszy.szlifujemy poszpachlowany element do uzyskania idealnej gładkości bez żadnych chropek czy felerów-efekt zależy od naszego nakładu pracy i dokładności . w przypadku jeśli uszkodzenia powierzchni są zbyt duże albo jeśli przetarliśmy się do tworzywa ( zdecydowanie unikać !!!) element należy jeszcze raz pokryć podkładem i czyścic od nowa.

lakierowanie
elementy gotowe do lakierowania kolorem. przed ostatecznym lakierem elementy suszymy i jesze raz odtłuszczamy -wystarczy benzyna ekstrakcyjna. Lakierujemy mieszając lakier akrylowy zgodnie z zaleceniami producenta nie zapominając o utwardzaczu !!!
przy lakierze metalicznym najpierw napylamy bazę a potem po wyschnięciu (ok min 15-20min :beer: ) możemy kłaść lakier bezbarwny .
przy lakierowaniem bezbarwnym po odczekaniu kilkunastu minut możemy kłaść druga warstwę .

Poprawki
jakość powłoki może nie być idealna -szczerze ..rzadko jest :cry2: wykurz i zacieki możemy zlikwidować lub zminimalizować matowiąc lakier ( min po 12-20godz :beer: ) papierem ściernym 800-1200 z dużą ilością wody. Uważamy żeby nie przetrzeć się przez lakier ! po zlikwidowaniu błędów powłoki element polerujemy pasta tempo -będzie gładszy i lśniący bardziej niż po samym malowaniu i przy małej wprawie używając pasty i mleczka wyciągamy efekt "wody"(bardzo gładka i lśniąca powłoka)


tyle w temacie ...powodzenia wszystkim zachęconym do samodzielnego lakierowania tworzyw sztucznych :4lk:
nie mam już Frontery
Vitara zawias lift ok 4", 30" simex
Avatar użytkownika
bumer
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 181
Obrazki: 35
Dołączył(a): 09 lis 2011 08:33:41
Lokalizacja: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: lakierowanie wnętrza

Postprzez brum » 21 lut 2012 15:21:57

Ja jednak z czegoś takiego nie skorzystam.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: lakierowanie wnętrza

Postprzez jrzeuski » 21 lut 2012 20:23:30

Ja też. My wolimy podrapane i obtarte, nie? ;-)
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: lakierowanie wnętrza

Postprzez brum » 21 lut 2012 20:34:04

jrzeuski napisał(a):Ja też. My wolimy podrapane i obtarte, nie? ;-)

w środku ma być ładnie, mam się czuć ok itd. Z zewnątrz może być całe w błocie, ale środek bez i bez tony kurzu na desce.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: lakierowanie wnętrza

Postprzez bumer » 23 lut 2012 22:44:50

Popieram Bruma-a z zewnątrz autko może być podrapane ale wewnątrz musi być ładnie , miło , schludnie, i tak aby było miło nam spędzać czas wewnątrz auta podczas różnych wypraw :D
nie mam już Frontery
Vitara zawias lift ok 4", 30" simex
Avatar użytkownika
bumer
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 181
Obrazki: 35
Dołączył(a): 09 lis 2011 08:33:41
Lokalizacja: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: lakierowanie wnętrza

Postprzez jrzeuski » 24 lut 2012 08:07:50

Eee, to ja jestem jakiś inny. Mnie tona błota w środku nie przeszkadza.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: lakierowanie wnętrza

Postprzez bumer » 03 mar 2012 19:05:06

tONA BŁOTA TEŻ MA JAKIS UROK :D

-- Dodano 03 mar 2012 19:05:06 --

666
nie mam już Frontery
Vitara zawias lift ok 4", 30" simex
Avatar użytkownika
bumer
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 181
Obrazki: 35
Dołączył(a): 09 lis 2011 08:33:41
Lokalizacja: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: lakierowanie wnętrza

Postprzez JJKILLER » 03 mar 2012 20:59:09

jrzeuski napisał(a):Eee, to ja jestem jakiś inny. Mnie tona błota w środku nie przeszkadza.

Dopóki da się wsiąść i przyzwoicie poruszać (zmieniać biegi, deptać w pedały i kręcić fajerą) :mrgreen:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(


Powrót do Motanie Fronter



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość