Witamy !



Przesunięcie sworznia wahacza

Wszystko o przeróbkach Frontery

Przesunięcie sworznia wahacza

Postprzez kriston » 16 paź 2018 18:43:04

Już dawno chodziło mi po głowie żeby przerobić przednie wahacze bo koło przy skręcie ociera o nadkole, a ponieważ przyszła pora na zmianę łożysk przednich miałem wyjęte zwrotnice i mnie oświeciło że bardzo małym nakładem pracy można przesunąć dolne sworznie. Więc po kolei.
Więc najlepiej do tej operacji wymontować zwrotnicę bo będzie nam przeszkadzać.
Będziemy potrzebować wolny sworzeń dolny do zaznaczenia nowych otworów w wahaczu,ale najpierw musimy zrobić troszkę miejsca dla śruby w miejscu mocowania stabilizatora. Należy odciąć spaw po płaszczyźnie wahacza ,a następnie młotkiem zaklepać ok 1cm tą odciętą część(tu zaznaczyłem gdzie był mniej więcej spaw
Obrazek musimy zrobić troszkę miejsca dla główki sworznia szlifując wahacz od strony jego przyleganiaObrazek
Następnie przykręcamy sworzeń na górnej stronie wahacza jedną śrubą,gdyż ten otwór pozostanie pod przyszłe mocowanie sworznia,teraz widać dlaczego musieliśmy przerobić mocowanie stabilizatora
Obrazek sworzeń przykręcamy tak aby w dolny m prawym otworze było widać ok 2mm wahacza,teraz bierzemy wiertło Fi12 i zaznaczamy sobie miejsce wiercenia. Lepiej sobie tylko zaznaczyć i przewiercić się mniejszym wiertłem co znacznie ułatwi przewiercenie się. Ale UWAGA przewiercamy tylko górną blachę wahacza,drugą przewiercamy dopiero po wsunięciu sworznia do wnętrza wahacza, aby nie przekosić otworów.Powinno to wyglądać mniej więcej tak;
Obrazek
Obrazek
Tu na zdjęciach sworzeń jest czopem do góry,ale to tylko do pomiarów [URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/87a5c1be2b02ff57]ObrazekObrazek
Jak widać sworzeń przesunął się do przodu o jakieś 22mm,i na zewnątrz o ok 12mm
[URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/69ad0edd8f30e4b1]Obrazek

Obrazek
Ci co mocno upalają polecam zrobić mocowanie dla czwartej śruby która wyszła poza obrys wahacza
Obrazek
Gdyby nie demontaż zwrotnicy,to cała operacja nie zajmuje więcej jak godzinę. Ale po zamontowaniu zwrotnicy musimy jeszcze zpiłować
ogranicznik skrętu na sworzniu,ponieważ sworzeń nie jest zamontowany prostopadle do wahacza,będziemy mieli mocno ograniczony skręt.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/2293a962e4559330
po tym zabiegu koła stoją trochę rozkracznie / \ ale mnie to w ogóle nie przeszkadza,a nawet lepiej bo nie zdzierają się brzegi opony przy skręcie.
Trzeba też pamiętać o skorygowaniu zbieżności...
Zakręt bez poślizgu,to zakręt stracony!!!
Była Vitara 1,6 8v 1999 lift 4' BFG MT KM2 235/75/15 hi-lift,blokada LSD
Suzuki DR-Z 400
Suzuki Ignis 4
Mitsubishi Pajero (mota się)
Honda cr-v jest
Frontera 2.2DTL Sport Lift,MT, blokada LSD (Mota się)
Avatar użytkownika
kriston
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 130
Obrazki: 3
Dołączył(a): 28 sty 2018 17:33:45
Lokalizacja: Roztocze
Pochwały: 2
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Przesunięcie sworznia wahacza

Postprzez Jake » 16 paź 2018 19:41:48

O rany, kolego no z szacunkiem do Ciebie, ale to jest kaszana jakich mało. Toz to rozwala calkowicie geometrie zawiasu, nie mowiac o oslabieniu konstrukcji wahacza.... No gniot i juz...
Isuzu Trooper 3.1D 1997
Toyota 4-Runner 3.0V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Starszy Guru
Starszy Guru
 
Posty: 979
Dołączył(a): 20 sty 2015 01:39:51
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Przesunięcie sworznia wahacza

Postprzez kriston » 16 paź 2018 19:54:53

Bzdury pleciesz jeżeli myślisz że czterema dodatkowymi otworami spowodujesz urwanie czy wygięcie wahacza. Oczywiście myślałem o nakładce z dodatkowej blachy w miejscu otworów,ale na tą chwilę uważam to za bezzasadne.Komuś nie spasuje, to zakłada w stare otwory i jazda...
A jak się sprawdzi tylko wahacz za słaby, to się kupuje następny za trzy dychy obspawuje i pozostaje pancerny.
Zakręt bez poślizgu,to zakręt stracony!!!
Była Vitara 1,6 8v 1999 lift 4' BFG MT KM2 235/75/15 hi-lift,blokada LSD
Suzuki DR-Z 400
Suzuki Ignis 4
Mitsubishi Pajero (mota się)
Honda cr-v jest
Frontera 2.2DTL Sport Lift,MT, blokada LSD (Mota się)
Avatar użytkownika
kriston
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 130
Obrazki: 3
Dołączył(a): 28 sty 2018 17:33:45
Lokalizacja: Roztocze
Pochwały: 2
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Przesunięcie sworznia wahacza

Postprzez pisu22 » 16 paź 2018 20:08:03

rozumiem, że potem pojedziesz na geometrię i wyjedziesz z niej z wydrukiem wszystkich pól na zielono?
Avatar użytkownika
pisu22
Guru
Guru
 
Posty: 815
Obrazki: 75
Dołączył(a): 14 wrz 2011 08:42:00
Lokalizacja: Krakoow, NH
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Przesunięcie sworznia wahacza

Postprzez adrianee36 » 16 paź 2018 20:12:40

Obrazek
Avatar użytkownika
adrianee36
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3030
Obrazki: 3
Dołączył(a): 24 lis 2010 21:36:46
Lokalizacja: chełmek
Pochwały: 9
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Przesunięcie sworznia wahacza

Postprzez kriston » 16 paź 2018 20:18:34

pisu22 napisał(a):rozumiem, że potem pojedziesz na geometrię i wyjedziesz z niej z wydrukiem wszystkich pól na zielono?

A po wuja mi geometria. Robię zbieżność i do lasu. Jeżdżę tak jakie mam opony 20% asfalt 80% teren, nić nie ociera, błotnika nie trzeba podcinać-czego chcieć więcej..
Zakręt bez poślizgu,to zakręt stracony!!!
Była Vitara 1,6 8v 1999 lift 4' BFG MT KM2 235/75/15 hi-lift,blokada LSD
Suzuki DR-Z 400
Suzuki Ignis 4
Mitsubishi Pajero (mota się)
Honda cr-v jest
Frontera 2.2DTL Sport Lift,MT, blokada LSD (Mota się)
Avatar użytkownika
kriston
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 130
Obrazki: 3
Dołączył(a): 28 sty 2018 17:33:45
Lokalizacja: Roztocze
Pochwały: 2
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Przesunięcie sworznia wahacza

Postprzez Jake » 16 paź 2018 20:28:06

A stare otwory zalepić plasteliną.
Isuzu Trooper 3.1D 1997
Toyota 4-Runner 3.0V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Starszy Guru
Starszy Guru
 
Posty: 979
Dołączył(a): 20 sty 2015 01:39:51
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Przesunięcie sworznia wahacza

Postprzez nightman » 16 paź 2018 20:58:25

Chodziło mi to po głowie, że kolega zrobił coś takiego, ale odpędzałem tę myśl daleeeko... A tu masz... kinder-fucker niespodzianka... Czy ta jedna "dziura" wystaje już poza wahaczem? Dobrze widzę? Zamiast 4 śrub zostają 3? :rox:
kriston napisał(a):A jak się sprawdzi tylko wahacz za słaby, to się kupuje następny za trzy dychy obspawuje i pozostaje pancerny.

Pamiętacie? Ktoś tutaj miał na forum frotkę z przyspawanymi tylnymi amortyzatorami... Amory były więc czemu nie spawać sworzni? :evil2:
Co z górnym wahaczem? Po modyfikacji z kół zrobiła się pewnie niezła kapliczka - jak to skręca, jak star200 bez wspomagania?
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Przesunięcie sworznia wahacza

Postprzez pisu22 » 16 paź 2018 21:02:06

kriston napisał(a):
pisu22 napisał(a):rozumiem, że potem pojedziesz na geometrię i wyjedziesz z niej z wydrukiem wszystkich pól na zielono?

A po wuja mi geometria. Robię zbieżność i do lasu. Jeżdżę tak jakie mam opony 20% asfalt 80% teren, nić nie ociera, błotnika nie trzeba podcinać-czego chcieć więcej..

kolego. usuń ten post bo jeszcze ktoś posłucha twojego pomysłu i się albo kogoś zabije.
powiem tylko tyle że ten pomysł jest z dupy. wielkiej dupy. nie chce mi się więcej na ten temat pisać
Avatar użytkownika
pisu22
Guru
Guru
 
Posty: 815
Obrazki: 75
Dołączył(a): 14 wrz 2011 08:42:00
Lokalizacja: Krakoow, NH
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Przesunięcie sworznia wahacza

Postprzez kriston » 16 paź 2018 21:32:07

Auto prowadzi się idealnie,kierownica nie ściąga i jedzie prosto po puszczeniu kierownicy,pomimo robienia zbieżności na szybko w domu. A sworzeń przykręcony na cztery śruby o;
Obrazek
Ale widzę że tu klasa turystyk,muszę poszukać Extreme..
Nie jest to pierwsze auto gdzie przerabiałem wahacze więc gadajcie zdrów :mrgreen: :mrgreen:
Zakręt bez poślizgu,to zakręt stracony!!!
Była Vitara 1,6 8v 1999 lift 4' BFG MT KM2 235/75/15 hi-lift,blokada LSD
Suzuki DR-Z 400
Suzuki Ignis 4
Mitsubishi Pajero (mota się)
Honda cr-v jest
Frontera 2.2DTL Sport Lift,MT, blokada LSD (Mota się)
Avatar użytkownika
kriston
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 130
Obrazki: 3
Dołączył(a): 28 sty 2018 17:33:45
Lokalizacja: Roztocze
Pochwały: 2
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Przesunięcie sworznia wahacza

Postprzez nightman » 16 paź 2018 21:43:41

Prosto to pojedzie a jak się tym skręca?
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Przesunięcie sworznia wahacza

Postprzez kriston » 16 paź 2018 21:52:29

nightman napisał(a):Prosto to pojedzie a jak się tym skręca?

Nie wiem jak u ciebie ale ja mam dobre wspomaganie i nie ma żadnej różnicy :boss:
Zakręt bez poślizgu,to zakręt stracony!!!
Była Vitara 1,6 8v 1999 lift 4' BFG MT KM2 235/75/15 hi-lift,blokada LSD
Suzuki DR-Z 400
Suzuki Ignis 4
Mitsubishi Pajero (mota się)
Honda cr-v jest
Frontera 2.2DTL Sport Lift,MT, blokada LSD (Mota się)
Avatar użytkownika
kriston
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 130
Obrazki: 3
Dołączył(a): 28 sty 2018 17:33:45
Lokalizacja: Roztocze
Pochwały: 2
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Przesunięcie sworznia wahacza

Postprzez Jake » 16 paź 2018 22:50:20

kriston napisał(a):Ale widzę że tu klasa turystyk,muszę poszukać Extreme..
Nie jest to pierwsze auto gdzie przerabiałem wahacze więc gadajcie zdrów :mrgreen: :mrgreen:

Pokazujesz projekt pod ocene, a ze pomysl z dupy to komentarze takie jakie sa.
Turystyk powiadasz? Zwlaszcza koledzy ktorzy robia zmoty z 3.0V6 na mostach od patrola. Turystyk...
Tu nie chodzi o klase, tylko o jakos wykonania albo nawet o rozsadek w projektowaniu rozwiazan.
Isuzu Trooper 3.1D 1997
Toyota 4-Runner 3.0V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Starszy Guru
Starszy Guru
 
Posty: 979
Dołączył(a): 20 sty 2015 01:39:51
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Przesunięcie sworznia wahacza

Postprzez mazurkas007 » 17 paź 2018 02:31:14

:mrgreen:
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Przesunięcie sworznia wahacza

Postprzez cinek1983059 » 17 paź 2018 05:49:21

koledzy jake i pisu22 z całym szacunkiem,ale może byście się zajęli zbieraniem znaczków, albo grą w szachy jak czytam wasze komentarze to aż żal się robi, kriston zrobił coś fajnego ameryki tym nie odkrył bo np w vitarach/GV taki patent z przesunięciem sworznia stosuje sie od lat i nikt się jeszcze nie zabił ani z geometrią zbytnio nie szarpał. darujcie sobie wiec głupie docinki bo nie macie racji, no chyba ze boli was nowy patent który lada chwila może znaleźć się w każdej frocie, BO JEST ZAJEBISTY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! co do bezpieczeństwa to zaufajcie przy jeździe po asfalcie i turystyku nawet patent w wykonaniu kristona jest bezpieczny ( co prawda ja bym to lekko wzmocnił nakładając na wahacz kawałek blachy, ale baza wyjściowa jest ok)

PS. forum to jest zajebiste szkoda tylko że ludzie którzy tu na co dzień przesiadują krytykują każdy DOBRY pomysł:
sztywne mosty
pojedynczy wał
górny sworzeń pod wahacz
drążki HD
teraz przesunięcie sworznia, a wcześniej wiele wiele innych

do ludzi takich jak Jake i pisu22 zbudujcie jakiś pojazd od podstaw, lub chociaż zmodernizujcie coś sami bez żadnej pomocy, a potem udzielajcie rad, bo jak na razie to puste słowa które tylko mają kogoś pogrążyć, wyśmiać i odesłać do lamusa BRAWO QURWA BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3.2 V6 GTS, simex 37", lift bliżej nieokreślony, mosty patrol k260, snorkel, zderzaki stal, winch

EKIPA ŚLĄSKA
Avatar użytkownika
cinek1983059
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1203
Obrazki: 35
Dołączył(a): 26 lut 2013 11:48:21
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 5
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Przesunięcie sworznia wahacza

Postprzez jrzeuski » 17 paź 2018 07:05:21

Do zmoty w teren każdy pomysł jest dobry, jeżeli działa, ale tu zastanawiają mnie pewne rzeczy:
- jak teraz wygląda kąt wyprzedzenia zwrotnicy?
- czy takie wysunięcie sworznia o ponad centymetr na zewnątrz przy wykrzyżu nie wyrwie półosi z kielicha (wyrwanie drutu) lub z piasty (zerwanie segera)
- zakładając, że zmodyfikowana jest również góra przez przełożenie sworznia pod wahacz, jak koło pracuje w terenie? Bo mnie wychodzi, że oprócz kładzenia się na boki rozjeżdża się także zbieżność. Podobnie jak przy przekładce końcówki kierowniczej na górę zwrotnicy (choć może nie aż tak bardzo, że jechać po czarnym się nie da)
- koło poszło do przodu, więc nie trze teraz o próg, ale za to jest teraz bliżej dolnej krawędzi zderzaka. Jakim cudem więc o niego nie trze? :niewiem:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Przesunięcie sworznia wahacza

Postprzez mazurkas007 » 17 paź 2018 07:09:34

cinek, wez jeszcze trzasnij drzwiami i wyjdz :mrgreen:
Mozna zrobic z frotki wodolot, kombajn albo helikopter, tez sie da, tylko wszystko ma granice zdrowego rozsadku.
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Przesunięcie sworznia wahacza

Postprzez jrzeuski » 17 paź 2018 07:13:40

No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Przesunięcie sworznia wahacza

Postprzez nightman » 17 paź 2018 07:31:23

Panowie... upuszczenie ciśnienia z wentyli bardzo wskazane...
Temat na forum jest, więc warto może podejść to tego mniej ciśnieniowo, by ewentualni następcy @kristona wiedzieli w co się pakują.
cinek1983059 napisał(a):lada chwila może znaleźć się w każdej frocie, BO JEST ZAJEBISTY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie mnie oceniać, jednak czy faktycznie jest ZAJEBISTY i czy się znajdzie w każdej frocie - polemizowałbym...
Spotkałem tego typu rozwiązania, jednak bardziej w pojazdach torowych, gdzie kluczem było uzyskanie stabilności w prowadzeniu pojazdu na wprost ( bodaj nawet były do tego wzory do wyliczenia co gdzie i ile, ale jak komuś potrzebne to sobie sam znajdzie ). Niestety zrobienie "kapliczek" ujemnie na skręty z perspektywy przykładanej siły.
Może za stary jestem, ale przepychanki generalnie do niczego prócz wzrostu ciśnienia nie prowadzą. Forum, to jednak jest takie fajne miejsce, gdzie po opublikowaniu posta, można usłyszeć serię pochwal i radości, ale można też oberwać wiadrem pomyj. Sztuką jest umieć z tego wybrnąć. Na pewno zwroty,
kriston napisał(a):...Nie jest to pierwsze auto gdzie przerabiałem wahacze więc gadajcie zdrów...
...Widzę, że tu klasa turystyk,muszę poszukać Extreme...
...Nie wiem jak u ciebie ale ja mam dobre wspomaganie...

cinek1983059 napisał(a):...może byście się zajęli zbieraniem znaczków, albo grą w szachy...

do tego nie prowadzą.
Chcemy się bawić w inżynierów, to po podaniu koncepcji porozmawiajmy o plusach i minusach proponowanego rozwiązania. Merytorycznie, bez ataków, obrazy, trzaskania drzwiami czy czego tam jeszcze.
Niech autor postu oraz osoby widzące w pomyśle potencjał wypowiedzą się, co wg nich jest niewątpliwym PLUSEM jego propozycji. Skoro autor postu przerabiał już tyle wahaczy, to chyba nie sprawi mu to wielkiego problemu. Koledzy twierdzący, że pomysł jest "z dupy" też niech przedstawią swoje argumenty i po sprawie. Zważymy za i przeciw i ocenimy, czy to dobra koncepcja, czy też lepiej zamknąć ją do pancernej szafy. Wszak jesteśmy tylko ludźmi i każdy może się mylić - zarówno komentujący jak i autor zmotki.
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Przesunięcie sworznia wahacza

Postprzez mazurkas007 » 17 paź 2018 07:42:36

Pomysl nie jest z dupy, pomysl jest tak stary jak zawieszenie IFS i problemy z jego modyfikacjami.
Na wszystko jest sposob, do liftu IFS kupuje sie gotowe kity w ktorych sklad wchodzi caly zestaw czesci do poprawnego i bezpiecznego liftu auta.
Spawanie blaszek do wahaczy i pozniejsze wiercenie w imadle - to jest pomysl z dupy.
Prosze nie mylic pojec.
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Następna strona

Powrót do Motanie Fronter



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron