Witamy !



Lift

Wszystko o przeróbkach Frontery

Postprzez vitek12 » 07 lut 2008 12:14:16

Witam,
Zlitujcie się i objaśnijcie parę terminów, bo jestem nowy i nic nie kumam. Co to jest wykrzyż???.
vitek12
 

Postprzez brum » 07 lut 2008 12:44:11

Wykrzyż jest w tedy gdy osie lub oś np z tylni most krzyżuje się wzgledem pierwszej, powstaje można powiedzieć taki X lub gdy krzyżuje się wględem osi auta tzn ramy.
Tak to można by określić
Dla przykładu zamontowałem fotke na której widać wykrzyż tylniego mostu.

Obrazek
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez vitek12 » 08 lut 2008 17:49:41

Dzięki, teraz jestem monter. A tak pomijając wszystkie przeróbki zawieszenia, to jaki największy rozmiar opony jeszcze się mieści, uwzględniając że założone są na oryginalnych alufelgach 16"
vitek12
 

Postprzez wojtekkk » 08 lut 2008 20:12:07

polataj po róznych tematach a na pewno znajdziesz wiele ciekawych rzeczy. Najpierw poczytaj o swoim autku, troche podstaw 4x4 a potem dopiero ustal kierunek działań- a ty już jakie max oponki-chociaż wiesz do czego i gdzie używać swoje auto, kiedy tył , kiedy 4x4 a kiedy 4x4 z redukcja...itp,itd,itp
wojtekkk
 

Postprzez Fazi » 08 lut 2008 20:49:02

największy to 33" :-) ale się jeździć nie da :-)
telefon ** 503 588 503 ** lub fazi@post.pl................... PRIV czytam sporadycznie, wolę mail !!!
Fazi
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 220
Dołączył(a): 13 wrz 2007 06:38:40
Pochwały: 3

Postprzez mirokez » 21 lut 2008 22:29:25

mam takie pytanie jaki jest wymiar, rozmiar sprezyn do frotki A zeby podniesc tyl o 5 cm ??


pzdr
mirokez
 

Postprzez dljm » 05 mar 2008 02:42:44

mam pytanie czy ktoś coś wie na temat zawieszenia Calmini 3'
chodzi mi głównie jak frotka będzie się zachowywać na czrnym po takim podniesieniu i czy to jest dobre zawieszenie, czy jakiś badziew ???
... najbardziej zagorzałymi przeciwnikami automatów, są najczęściej ludzie, którzy nigdy nimi nie jeździli ...
Avatar użytkownika
dljm
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1447
Obrazki: 1
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:00:40
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez wojtekkk » 05 mar 2008 09:24:43

kiedyś rozmawiałem z jednym człowiekiem co sobie założył 3 calówke i twierdził że jest ok-wspominał jedynie że amory calmini troche słabe są
tyklo z tego co wiem to jarek od dawno przesiadł sie do parchola więc teraz nawet będzie trudno zweryfikować te info
wojtekkk
 

Postprzez wojtekkk » 16 mar 2008 13:12:07

no to teraz żem sobie tył wyliftował-+6cm na samym wieszaku-porażka
jak ktos bedzie coś kombinował u siebie to wieszaki wydłuzyć można swobodnie do 1i1/2 cala-potem mocno sie tylna połowa resoru prostuje
wizualnie ok ale technicznie żle
wojtekkk
 

Postprzez dljm » 16 mar 2008 21:54:15

wojtekkk napisał(a):no to teraz żem sobie tył wyliftował-+6cm na samym wieszaku-porażka
jak ktos bedzie coś kombinował u siebie to wieszaki wydłuzyć można swobodnie do 1i1/2 cala-potem mocno sie tylna połowa resoru prostuje
wizualnie ok ale technicznie żle

bo jak chcesz wysoko podliftować tył przy resorach, to nie przedłużasz wieszaków, tylko przekładasz mocowania resora ze spodu na górę
wtedy dostajesz jakieś 3 cale liftu, a zawias pracuje normalnie
Avatar użytkownika
dljm
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1447
Obrazki: 1
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:00:40
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez brum » 16 mar 2008 22:10:24

Darek chodzi ci o SPOA? most pod resor?
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez dljm » 17 mar 2008 00:25:31

brum napisał(a):Darek chodzi ci o SPOA? most pod resor?

dokładnie
Avatar użytkownika
dljm
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1447
Obrazki: 1
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:00:40
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez wojtekkk » 17 mar 2008 08:33:41

zamiaru to takiego nie było -bład w obliczeniach i tak wyszło
jak zrobisz SPOA to wyjdzie znacznie więcej jak 3 cale a przy robocie jest za duzo pierdolologji i dodatkowych kosztów-mimo że w terenie czsem nawet 1 cm ratuje to aż takiej rewolty nie zakładam
wojtekkk
 

Postprzez wanczyk » 23 mar 2008 13:36:08

Chłopaki mam prosbę możecie podać mi jaka powinna być długośc wieszaka resoru jeśli chciałbym podnieść tył o 1,5" bo tyle z przodu podkręce bez problemu.
w planach własnie lift taki 1,5" + oponki MT na dodatkowych kółkach (będe miał komplet zima lato i teren :D )

I amorki planuje wstawić od lublina i żuka duże problemy z przerabianiem mocowań ??

Z góry dzięki za odpowiedź
wanczyk
 

Postprzez wojtekkk » 23 mar 2008 13:59:26

dużo zależy od tego w jakim stanie masz resory ale skoro chcesz to wydłuż wieszak o 3,5 cm -powinno wyjść ok
więcej zreszto na wieszaku nie ma sensu wyciągać-jak chcesz więcej to już walka z resorami-klepanie albo wymiana
wojtekkk
 

Postprzez wanczyk » 23 mar 2008 14:10:05

Z resorami bawic się niechce. A co do amortyzatorów ?
wanczyk
 

Postprzez wojtekkk » 23 mar 2008 18:36:02

1,5 cala to nie całe 4 cm a biorądz pod uwage fakt że resory od nowości już p[ewnie troche siadły to możesz zostać przy orginale
wojtekkk
 

Postprzez turysta » 26 mar 2008 00:03:36

Hello,
tu się nieskromnie wtrącę - potwierdzam słowa wojtekkk'a,wydłużanie wieszaków przy klapniętych piórach to nonsens.
Pisałem o tym wczesniej (sic!), na dzień dzisiejszy utwierdzony jestem w przekonaniu, że SOA to dobry pomysł (oczywiście trzeba nieco pomodzić z piórami), tylko ludzie - nie pod blokiem...
pzdr
turysta
 

Postprzez Maksimus » 01 kwi 2008 23:13:30

Powiedzcie mi co zrobić we Fronterce B sport żeby podnieść dwa cale .
Rozumiem że z przodu mogę spokojnie podkręcić ale co z tyłem jakie amorki podejdą bez przeróbek ?? no i czy wiecie z jakiego samochodu pasują dłuższe resorki (sprężyny).. Proszę o odpowiedź..
Maksimus
 

Postprzez Balkandriver » 01 kwi 2008 23:28:13

Maksimus napisał(a):Powiedzcie mi co zrobić we Fronterce B sport żeby podnieść dwa cale .
Rozumiem że z przodu mogę spokojnie podkręcić ale co z tyłem jakie amorki podejdą bez przeróbek ?? no i czy wiecie z jakiego samochodu pasują dłuższe resorki (sprężyny).. Proszę o odpowiedź..

Samo podkręcenie drążków niewiele Ci da (nie na długo).
Załóż w przód amortyzatory do liftu +2`` i wtedy podkręć, a na tył amortyzatory +2`` i sprężyny do liftu.
Pozdrawam

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Motanie Fronter



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości