Witamy !



Hover / axiom / pajero / opel

Tu można dyskutować o innych pojazdach 4x4, posiadanych lub nie.

Re: Hover / axiom / pajero / opel

Postprzez RudeBoy » 13 lut 2017 12:23:58

Porównanie do lenovo trochę mało trafne.

Wszak lenovo kupił od IBM cały dział urządzeń mobilnych. Wraz z technologią, patentami, personelem i fabrykę.
To trochę coś innego jak podrabiania aut :)

Dla mnie zakup takiego dziwaka to miałby sens tylko wtedy gdyby to było tak ze 3 razy tańsze niż "normalne" auto. W przeciwnym razie po co sobie komplikować życie skoro na rynku jest pełno różnych terenówek sprawdzonych marek.

Ale powodzenia! :>:
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Hover / axiom / pajero / opel

Postprzez bart322 » 13 lut 2017 12:59:24

Z ciekawosci, dlaczego interesujesz sie tym modelem, chcesz kupic?
Dla mnie nawet nizsza cena nie byłaby +, bo liczy sie tez dostepnosc czesci - nie tylko zamiennych, ale do przerobienia auta w teren, no i wiedza innych uzytkownikow, o ktora w tym przypadku ciezko.
No chyba, ze lubisz sie wyrozniac i to jest jedyny powod, no to nikt Cie nie przekona ;)
Avatar użytkownika
bart322
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1689
Obrazki: 10
Dołączył(a): 03 lip 2012 18:54:30
Lokalizacja: Kobielice
Pochwały: 7
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Hover / axiom / pajero / opel

Postprzez Xshyshtoff » 13 lut 2017 13:50:55

zapytałem o wiedze techniczną a wyszło "kupic czy nie kupić".. To zostawiam indywidualnym upodobaniom i chyba nie w tym wątku chcę czytać dlaczego ktoś jeździ takim czy innym wózkiem... Albo z jakiego powodu nabywa zabawki w teren.
pomogliści mi ustalić Waszą wiedze na ten temat i dziękuję Wam za to.
Muszę poszukac tego modelu landwinda którego widziałem Bo że był "fronteropodobny" wiedziałem ale był tez "bmwpodobny" . tak jak jest "evoquepodobny" obecnie w sprzedaży...
vehicross prawie jak frontera.. No ale Mitzek sie nijak ma do opla. gsm: 608891949
Avatar użytkownika
Xshyshtoff
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 02 sty 2017 11:04:17
Województwo: Śląskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Hover / axiom / pajero / opel

Postprzez jrzeuski » 13 lut 2017 15:26:01

Xshyshtoff napisał(a):jeśli chińczyk wystawia swoje wózki na rajd znaczy że nie chce kupować cudzych rozwiązań tylko robi-bada swoje rozwiazania.
Idą przetartym szlakiem. Dokładnie tak samo zaczynali Japończycy a potem Koreańczycy i też się wszyscy z nich śmiali. A za parę(naście) lat do Grand Walli świat będzie się ślinił jak dziś do Toyot czy Nissanów. Co nie oznacza, że już dziś jest sens się w to pakować. No chyba, że ktoś chce to przetrzymać aż zostanie youngtimerem, bo może będą wtedy w cenie.

A co do pierwotnego pytania, to na pewno da się podnieść. Znam takiego co wyliftuje wszystko i tyle ile klient sobie życzy. Dla niego to tylko kwestia ceny i czasu. Potrzebne graty wymyśli i zrobi sam.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Hover / axiom / pajero / opel

Postprzez brum » 13 lut 2017 15:38:20

jrzeuski napisał(a): Dokładnie tak samo zaczynali Japończycy

co? :D
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Hover / axiom / pajero / opel

Postprzez jrzeuski » 13 lut 2017 16:08:25

No dobra, oni nie zaczynali od piractwa tylko mieli licencje od Jankesów. Ale potem rozwinęli technologie sami i to Ameryka została w tyle.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Hover / axiom / pajero / opel

Postprzez Xshyshtoff » 13 lut 2017 19:00:39

brum napisał(a):
jrzeuski napisał(a): Dokładnie tak samo zaczynali Japończycy

co? :D

no właśnie to.. dostali spadki powojenne i poprawiali co się dało aż mają własne patenty.. Ale zaczynali na amerykańskich technologiach. A koreańczycy? "racer daewoo" z lat chyba `95 /z głowy pisze/ to GM -oplowskie kadety.. Ssangyang z mercedesa brał motory.. Hyundai z mitsu ale z kim startowała kia to nie pamiętam.. Wogóle model robienia motoryzacyjnego biznesu w rozwijających się krajach-narodach jest klasyczny. A indie? A turcja? Teraz żeby kupić defendera trzeba podobno zamawiać u Turka albo Araba bo w europie nie spełnia norm.. A może chodziło o G-klasse? nie pamiętam.. Ale chyba def..
Landwind to piractwo. GWM to umowy licencyjne. Nie ten sam poziom biznesu.

-- 13 lut 2017 19:06:32 --

jrzeuski napisał(a):A co do pierwotnego pytania, to na pewno da się podnieść. Znam takiego co wyliftuje wszystko i tyle ile klient sobie życzy. Dla niego to tylko kwestia ceny i czasu. Potrzebne graty wymyśli i zrobi sam.

rozmawiałem ze Michałem Sz. Vehi był z ramą troopa/montka. Remont silnika vehiego robiłem na częściach Frotki 3,2 ale zawieszenie - tylko montek. Chociaz szczeki na tył , po lekkim szlifie jakiegoś otworka weszły z frotki. W Hoverze rama i cały zawias to frotka/rodeo 5D łącznie z hamulcami. Pytanie o lift rozwiązane.
Czy są frotki z dołączanym elektrycznie napędem? Bez wajhy reduktorowej? Bo się zastanawiam czy model dołączania napędu z rozpięciem przedniej półosi jest opla czy mitsu... Coś mi chodzi po głowie że w pajerakach był pneumatyczny... A w Hoverze elektryczny jest..
vehicross prawie jak frontera.. No ale Mitzek sie nijak ma do opla. gsm: 608891949
Avatar użytkownika
Xshyshtoff
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 02 sty 2017 11:04:17
Województwo: Śląskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Hover / axiom / pajero / opel

Postprzez RudeBoy » 13 lut 2017 19:14:48

Xshyshtoff napisał(a):
brum napisał(a):
jrzeuski napisał(a): Dokładnie tak samo zaczynali Japończycy

co? :D

Bo się zastanawiam czy model dołączania napędu z rozpięciem przedniej półosi jest opla czy mitsu... Coś mi chodzi po głowie że w pajerakach był pneumatyczny... A w Hoverze elektryczny jest..


SOTF to paten isuzu. Pneumatycznie dopinana półoś i elktrycznie zapinany wał w reduktorze.
Przecie tak jest w nowszych Trooperach, frotach B i Vechicrosie :)
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Hover / axiom / pajero / opel

Postprzez jrzeuski » 13 lut 2017 21:05:54

Dokładnie, wajcha jest potrzebna tylko do zapięcia reduktora a nie napędu. Raczej niewielki byłby nakład pracy, żeby zamiast dźwigni zamontować elektryczny siłownik na przycisk i zaspawać otwór w tunelu. Możnaby też pójść krok dalej i wstawić pokrętło 2H/4H/4L, by pozbyć się również obecnego przycisku 4x4. Opel nie zdążył, ale gdyby wyszła Frontera C to pewnie tak właśnie by to wyglądało.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Hover / axiom / pajero / opel

Postprzez marcin.birulo » 14 lut 2017 12:08:55

[quote="brum"][quote="Xshyshtoff"]nie wiesz z czego chińczyk zrobił landwinda? z mechaniki toyoty... i puszek do konserw... na wzór bmw. Bo niektóre modele to "prawie" x5 z wyglądu.[/quote]

hmmm ciekawe. bo piszemy akurat o tym https://pl.wikipedia.org/wiki/Jiangling_Landwind[/quote]
https://www.otomoto.pl/oferta/opel-fron ... xtor=SEC-8
CICHY==MOJA KSYWA.FROTA A LONG1995 2.3TD,BF Goodrich MT.LIFT 2'',BILSTEIN B6 inne rzeczy w drodze,bardziej przydatne.BŁOTO WIĄŻE.DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ!!!!!
marcin.birulo
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 225
Obrazki: 14
Dołączył(a): 18 lip 2010 13:43:10
Lokalizacja: JELENIA GORA
Pochwały: 1
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Hover / axiom / pajero / opel

Postprzez RudeBoy » 14 lut 2017 12:57:23



ale guano!
Z niego taka frontera że hohoho... do tego frontera B.
Chiński silnik 2.0 i napęd na jedną oś :mrgreen:
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Hover / axiom / pajero / opel

Postprzez brum » 14 lut 2017 13:04:51

To podświetlenie niebieskie jest przepiękne..
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Hover / axiom / pajero / opel

Postprzez przemekcrx » 14 lut 2017 19:55:09

Co do landwinda hmmmm ciężko znaleźć coś 4x4 bo zauważyliście że większość to tylni napęd i jest też 2.8TD ;)
Co do środka hmm wygląda lepiej niż frota A :D
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Hover / axiom / pajero / opel

Postprzez brum » 14 lut 2017 20:02:24

3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Hover / axiom / pajero / opel

Postprzez przemekcrx » 14 lut 2017 20:11:54

Dawid pokaż starą deskę w A :mrgreen:
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Hover / axiom / pajero / opel

Postprzez brum » 14 lut 2017 20:14:39

przemekcrx napisał(a):Dawid pokaż starą deskę w A :mrgreen:

Ma swoje zalety :D np można worek ziemniaków na niej przewieźć :D
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Hover / axiom / pajero / opel

Postprzez Xshyshtoff » 17 lut 2017 18:02:38

jrzeuski napisał(a):Dokładnie, wajcha jest potrzebna tylko do zapięcia reduktora a nie napędu. Raczej niewielki byłby nakład pracy, żeby zamiast dźwigni zamontować elektryczny siłownik na przycisk i zaspawać otwór w tunelu. Możnaby też pójść krok dalej i wstawić pokrętło 2H/4H/4L, by pozbyć się również obecnego przycisku 4x4. Opel nie zdążył, ale gdyby wyszła Frontera C to pewnie tak właśnie by to wyglądało.

do roku 2008 robili Hovera z wajchą -2H-4H-4L. Od 2009 jest przełącznik-pokrętełko. kompresora nie ma i go nie słychac wiec wnioskuję że przedni wał i DOPIĘCIE PÓŁOSI do napędu 4H-4Lrealizowane jest elektrycznie. Stawiam na takie rozwiązanie bo w starych vehicrossach też była "narośl" na przednim moście... W nowych już nie było.
Rudeboy: SOTF to paten isuzu. Pneumatycznie dopinana półoś i elktrycznie zapinany wał w reduktorze.
Przecie tak jest w nowszych Trooperach, frotach B i Vechicrosie

więc jest pneumatyka we frotkach? ten przycisk do 4x4 łączy wał czy łączy wał i dopina półoś? A reduktor jest włączany wajachą? czyli teoretycznie można miec reduktor z napędem na tył jeśli nie "klikne" napędu 4x4?
vehicross prawie jak frontera.. No ale Mitzek sie nijak ma do opla. gsm: 608891949
Avatar użytkownika
Xshyshtoff
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 02 sty 2017 11:04:17
Województwo: Śląskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Hover / axiom / pajero / opel

Postprzez RudeBoy » 17 lut 2017 18:11:15

Xshyshtoff napisał(a):więc jest pneumatyka we frotkach? ten przycisk do 4x4 łączy wał czy łączy wał i dopina półoś? A reduktor jest włączany wajachą?



No oczywiście, że jest dokładnie taka sama jak w Trooperze nowym i wechikrosie. Tak, reduktor zapinasz wajchą.
Żadnych kompresorów nei ma bo to nie działa na ciśnienie tylko podciśnienie wytwarzane przez vacumpompe lub w benzynie podcisnienie z dolotu.

Xshyshtoff napisał(a):czyli teoretycznie można miec reduktor z napędem na tył jeśli nie "klikne" napędu 4x4?


Wymaga to drobnych modyfikacji bo układ sterujący sprawdza czy zapięty jest przedni most. Jak nie jest to wajchy nie przesuniesz. Da się to zmodyfikować i wiele ludzi tak robi. żeby mieć napęd 2L.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Hover / axiom / pajero / opel

Postprzez Xshyshtoff » 17 lut 2017 18:30:09

RudeBoy napisał(a):
Xshyshtoff napisał(a):więc jest pneumatyka we frotkach? ten przycisk do 4x4 łączy wał czy łączy wał i dopina półoś? A reduktor jest włączany wajachą?

No oczywiście, że jest dokładnie taka sama jak w Trooperze nowym i wechikrosie. Tak, reduktor zapinasz wajchą.
Żadnych kompresorów nei ma bo to nie działa na ciśnienie tylko podciśnienie wytwarzane przez vacumpompe lub w benzynie podcisnienie z dolotu.

aaaaahhha!!! no fakt. ciśnienie może być z dolotu.. Ok. A to sprawdzę czy hover ma mechanizm pneu czy elek..
i nie szafuj tak bardzo vehicrosem.. Nie powołuj się na niego bo nieprawdę piszesz..Kolejny raz podajesz go jako przykład na równi z troopem i montkiem a rozwiązanie napędu jest różne w tych samochodach..
a we frotce dopinka półosi jest robiona czy tylko odpina się wał przedni?
i jeszcze moje ulubione auto:
Obrazek
vehicross prawie jak frontera.. No ale Mitzek sie nijak ma do opla. gsm: 608891949
Avatar użytkownika
Xshyshtoff
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 02 sty 2017 11:04:17
Województwo: Śląskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Hover / axiom / pajero / opel

Postprzez RudeBoy » 17 lut 2017 18:36:28

Xshyshtoff napisał(a):i nie szafuj tak bardzo vehicrosem.. Nie powołuj się na niego bo nieprawdę piszesz..Kolejny raz podajesz go jako przykład na równi z troopem i montkiem a rozwiązanie napędu jest różne w tych samochodach..
a we frotce dopinka półosi jest robiona czy tylko odpina się wał przedni?


Inny jest reduktor bo vechi ma TOD-a
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne 4x4



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość