Witamy !



Zmiana Auta - Rada

Rozmowy na wszystkie tematy

Re: Zmiana Auta - Rada

Postprzez zgredzik » 29 mar 2013 13:19:32

Miałem dwie asterki "jedynki" jedna 1.4 benz+ lpg a druga 1.6 benz+ lpg, na tym przykładzie Opla również nauczyłem się, że powszechne "plotki" że Opel jest be...nie są prawdziwe:) Zero ingerencji poza wymianą normalnie zużywających się rzeczy ( klocki, olej itp) No ok jedyne co to sączył się olej z uszczelki pod klawiaturą, ale podobno one już tak mają:) Szkoda, że to już nie ta epoka:)
zgredzik
 

Re: Zmiana Auta - Rada

Postprzez ali » 29 mar 2013 14:15:36

jrzeuski napisał(a): ale raczej nie francuskie.


Co masz do francuzów ? miałem 19 z gazem pare lat, wcześniej 18 i super samochody, tą 19 teraz kuzyn jeszcze dobija i jakoś mu służy.
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Zmiana Auta - Rada

Postprzez jrzeuski » 29 mar 2013 14:30:07

Ja miałem Peugeota i też się spisywał bez zarzutu, ale znam też wiele osób, które miały ciężkie życie. Głównie z renówkami, ale tymi naszpikowanymi elektroniką, z 2 z przodu w roczniku, choć już wcześniej skręcili na złą drogę. Sąsiad to wierny fan marki, ale do Scenica cierpliwość mu się skończyła jak mu się któregoś dnia ręczny nie odblokował, gdy się spieszył rano do pracy. Stracił ważne spotkanie i musiał wezwać lawetę, co go dodatkowo kosztowało. I jeszcze się namordowali, żeby wypchać truchło z garażu, bo nie było jak podjechać, żeby wyciągarkę podczepić (zblocza nie mieli, hehehe). A to tylko głupi hamulec ręczny. Rzecz, która w normalnych samochodach jest czysto mechaniczna i jak się zepsuje, to jechać dalej można. Laguna została królową lawet nie tylko z takich powodów, bo silnik też potrafi focha strzelić i odmówić współpracy w każdym momencie jazdy.

PS. Kumpel kiedyś robił w serwisie Renault. Co on opowiadał... Gdyby to sfilmować, to niezły horror by wyszedł ;-)
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Zmiana Auta - Rada

Postprzez ali » 29 mar 2013 14:35:10

jrzeuski napisał(a):Ja miałem Peugeota i też się spisywał bez zarzutu, ale znam też wiele osób, które miały ciężkie życie. Głównie z renówkami, ale tymi naszpikowanymi elektroniką, z 2 z przodu w roczniku, choć już wcześniej skręcili na złą drogę. Sąsiad to wierny fan marki, ale do Scenica cierpliwość mu się skończyła jak mu się któregoś dnia ręczny nie odblokował, gdy się spieszył rano do pracy. Stracił ważne spotkanie i musiał wezwać lawetę, co go dodatkowo kosztowało. I jeszcze się namordowali, żeby wypchać truchło z garażu, bo nie było jak podjechać, żeby wyciągarkę podczepić (zblocza nie mieli, hehehe). A to tylko głupi hamulec ręczny. Rzecz, która w normalnych samochodach jest czysto mechaniczna i jak się zepsuje, to jechać dalej można. Laguna została królową lawet nie tylko z takich powodów, bo silnik też potrafi focha strzelić i odmówić współpracy w każdym momencie jazdy.

PS. Kumpel kiedyś robił w serwisie Renault. Co on opowiadał... Gdyby to sfilmować, to niezły horror by wyszedł ;-)


Dobra dobra, o lagunach już wiemy ale z posta zrozumiałem że piszesz o starych benzynówkach francuskich. A i zamarznięcie ręcznego na tarczo-bębnach to żaden szał praktycznie w każdej marce co to stosuje sie zdarza.
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Zmiana Auta - Rada

Postprzez adrianee36 » 29 mar 2013 14:42:31

a ja bym polecił jakies BMW e30 e34 .. mercdesa W124 , tata ma takiego od 6 lat i nic w nim nie robi nawet oleju nie zmienia... :D 2.0D szału nie robi ale jezdzi sie tanio
Avatar użytkownika
adrianee36
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3030
Obrazki: 3
Dołączył(a): 24 lis 2010 21:36:46
Lokalizacja: chełmek
Pochwały: 9
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zmiana Auta - Rada

Postprzez jrzeuski » 29 mar 2013 15:16:53

ali napisał(a):A i zamarznięcie ręcznego na tarczo-bębnach to żaden szał praktycznie w każdej marce co to stosuje sie zdarza.
We Frotce skutecznie na to pomaga reduktor :twisted: A w przednionapędówkach czasem trzeba wlec :dupa: ładny kawałek zanim ręczny puści :mrgreen:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Zmiana Auta - Rada

Postprzez RudeBoy » 29 mar 2013 15:59:02

Ze wszystkich aut jakie miałem sam lb były w mojej rodzinie najlepiej wspominam Renault Megane 1.6 8V :>:
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Zmiana Auta - Rada

Postprzez Przemek85 » 30 mar 2013 22:31:59

RudeBoy napisał(a):Ze wszystkich aut jakie miałem sam lb były w mojej rodzinie najlepiej wspominam Renault Megane 1.6 8V :>:

Miałem 1.4 8V. Najmilej wspominam :)
Później był scenic 1.6 16V od nowości. Odkupiłem go od ojca. Przy 60k km założony gaz. Przy 25k km zaczął chlać olej :/
Przez chwilę miałem megane 1.9 DTI. Istny traktor :D Nie do zajechania.
Teraz jako rodzinnego auta używam Vectry C 1.9 CDTI 150KM. Fajne, wygodne autko. Dynamiczny silnik. Sylwetka też mi się podoba. I to w zasadzie jedyne zalety tego samochodu. Ze względu na awaryjność nie polecam :killer: Kolektor ssący, zawór EGR, alternator... długo by wymieniać :wsciekly:
http://www.blog.przemekmalysz.pl - mój Fotoblog
Frota A sport 2.0 zwana pospolicie Szerszeniem :)
Avatar użytkownika
Przemek85
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 22 sty 2013 01:18:34
Lokalizacja: Trawniki
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Zmiana Auta - Rada

Postprzez Markon » 30 mar 2013 22:53:05

wszystko zależy od kasy ale teraz po wielu przygodach wiem ze np, mam 15tyś szukam osobówki to kupił bym Audi nie miałem nigdy ale robiłem już 2 i doznałem szoku :shock: 0 rudej na podwoziu nic nie piszczy wewnątrz tapicerka idealna, silnik igła piszę o a3, jeśli miało by to być coś rodzinnego toyota Carrolla verso lub zafira ale silnik 101KM lub 125KM
Mitsubishi Pajero 2 3.0
Suzuki Grand Vitara 2 2.0
Ford Escape 2 2.5
Avatar użytkownika
Markon
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 694
Obrazki: 4
Dołączył(a): 17 lis 2010 18:13:49
Lokalizacja: Pajęczno (EPJ)
Pochwały: 1
Województwo: Łódzkie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zmiana Auta - Rada

Postprzez broda » 31 mar 2013 08:45:30

prawda jest taka że jeśli auto jest zadbane to każde polata. a jak masz padło to nawet najdroższy i najlepszy samochód wymięknie
broda
 

Re: Zmiana Auta - Rada

Postprzez mpl » 31 mar 2013 11:45:39

Ja kupuję samochody, które mi się podobają, i zazwyczaj jestem zadowolony... bo trafiają mi się na ogół zadbane egzemplarze. (Poza frotą :)) ) Zawsze można zmienić na inny - to już nie te lata żeby samochód był na pół życia... jak nie ten to następny... Więc moim zdaniem kup coś fajnego i się ciesz, albo sprzedaj jak nie podejdzie.

PS. Nawet Alfa Romeo 147 mi się podobało - co prawda co roku zmienia się zawias z przodu, ale to kosztuje jakieś grosze : )
Jest: A sport : ) / WAZ 21063 Łada 1300SL :) / CB750 SevenFifty

Jezus nie może zostać królem Polski, ponieważ osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznej.
Avatar użytkownika
mpl
Guru
Guru
 
Posty: 805
Obrazki: 11
Dołączył(a): 30 cze 2009 22:34:59
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 3
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Zmiana Auta - Rada

Postprzez zgredzik » 31 mar 2013 13:16:12

broda napisał(a):prawda jest taka że jeśli auto jest zadbane to każde polata. a jak masz padło to nawet najdroższy i najlepszy samochód wymięknie


Podzielam Twoje zdanie :)
zgredzik
 

Re: Zmiana Auta - Rada

Postprzez Marcin D » 08 kwi 2013 13:22:25

do sedna. silnik 2.2dti ma fatalną opinie nawet w ASO Renault....
jeśli laguna to polecam silnik 1.9dci 120KM ale koniecznie po 2006 roku(w końcu wsadzili rozbieralne turbo).
mamy w domu Grand Scenica z tym silnikiem i śmiało moge go polecić(auto lata jako rodzinne i służbowe).

spalanie jest niskie(jak na takiego kloca jakim jest scenic).Karta działa prawidłowo ,silnik u nas ma ok 200k km w 5 lat i ani razu nie zawiódł(nawet w mrozy).

Z lagun polecam także silnik 1.8. dobrze gaz znosi i np w niemczech droga nie jest a będzie zadbana :)
Marcin D
 

Re: Zmiana Auta - Rada

Postprzez szymon.ha » 08 kwi 2013 21:17:53

Marcin D napisał(a):mamy w domu Grand Scenica z tym silnikiem i śmiało moge go polecić.


Duży problem mieliście z wprowadzeniem go do środka :?:
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Zmiana Auta - Rada

Postprzez Trzeci » 09 kwi 2013 14:08:36

Gdzie spi i czym go karmicie?
Avatar użytkownika
Trzeci
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1480
Obrazki: 5
Dołączył(a): 05 paź 2010 17:40:44
Lokalizacja: Usa
Pochwały: 14
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: Zmiana Auta - Rada

Postprzez Marcin D » 09 kwi 2013 15:12:58

walcie swe teksty trolli ale mnie to nie rusza :D tak btw to on ma swój domek w postaci garażu :D
Marcin D
 

Re: Zmiana Auta - Rada

Postprzez spas » 22 kwi 2013 13:34:47

Jak to auto ma tak kiepskie opinie i od kumpla, to nie kupuj. Nie pojeździsz i kumpla stracisz...
Avatar użytkownika
spas
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 30 cze 2009 10:06:11
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Poprzednia strona

Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości