Wykład o nietolerancji rasowej

Rozmowy na wszystkie tematy

Re: Wykład o nietolerancji rasowej

Postprzez blublu1 » 09 sie 2017 17:37:06

JJKILLER napisał(a):No to pojechałeś po sobie :shock:
Tylko po co w tym temacie? Mogłeś założyć nowy temat, np. Samoocena :mrgreen:
Ten temat jest o nietolerancji rasowej.

No , a czyż z moimi poglądami nie jestem gorszym sortem ...? A to już prawie jak inna rasa .....więc mieści się w obszarze tego tematu ....
Suzuki GSF 650 S Bandit
Ford Fiesta 1.25 , wspomaganie, el. szyby ...klimatyzacja ...zderzaki w kolorze nadwozia ...motanie trwa - pojawiły się alusy ....
Plecak wyprawowy ....
blublu1
Podszyszkownik
Podszyszkownik

Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Postprzez JJKILLER » 09 sie 2017 18:05:17

Aaa. No chyba ze tak :-)
Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik

Obrazki: 13
Pochwały: 32
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez FROTERKA » 17 sie 2017 10:09:14

Wasze wzajemne złośliwości są żenujące. Każdy ma o sobie zdanie, że jest mądrzejszy, inteligentniejszy etc. od interlokutora, ale nie potrafi swoich racji wyrazić bez osobistych wycieczek i obrażania. Smutno się to czyta i z zażenowaniem :oops: Czy naprawdę nie potraficie dyskutować ze sobą z szacunkiem?
I to jest chyba dowód na nietolerancję: inny poziom wykształcenia, materialny, doświadczenia, wychowania, wartości itd. i już nie możecie się ze sobą dogadać bez deprecjonowania. A mieszkacie w jednym kraju, mówicie jednym językiem. To jak ma wyglądać asymilacja emigrantów/uchodźców, skoro sami Polacy nie potrafią się szanować???
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik

Pochwały: 10
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Postprzez mody1 » 17 sie 2017 11:47:25

mody1
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik

Obrazki: 1
Pochwały: 13
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Postprzez JJKILLER » 17 sie 2017 13:00:49

Ależ Gosiu, Ja tylko podaję pewne informacje i ewentualnie komentarze do postów, o jakich złośliwościach piszesz? Przecież to jest tylko "inna" forma uprzejmości. Przecież wiesz że jestem z natury bardzo spokojny i przyjacielsko usposobiony. Ja wręcz kocham odmieńców (zwłaszcza tych kulturowo), a zawartość mojej szafy to tylko wiatrówki do zabawy z dziećmi :D

-- Dodano Cz, 17 sie 2017, 13:06 --

Niestety na Gazecie Wybiórczej nie da się przeczytać więcej niż jedno zdanie, wyskakuje komunikat że limit czytania przekroczony :niewiem:
Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik

Obrazki: 13
Pochwały: 32
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez ali » 17 sie 2017 13:11:25

JJKILLER napisał(a):Ależ Gosiu, Ja tylko podaję pewne informacje i ewentualnie komentarze do postów, o jakich złośliwościach piszesz? Przecież to jest tylko "inna" forma uprzejmości. Przecież wiesz że jestem z natury bardzo spokojny i przyjacielsko usposobiony. Ja wręcz kocham odmieńców (zwłaszcza tych kulturowo), a zawartość mojej szafy to tylko wiatrówki do zabawy z dziećmi :D

-- Dodano Cz, 17 sie 2017, 13:06 --

Niestety na Gazecie Wybiórczej nie da się przeczytać więcej niż jedno zdanie, wyskakuje komunikat że limit czytania przekroczony :niewiem:

Czytając ten temat odnosi sie wrażenie że najmniej tolerancyjni są Ci, którzy za tolerancyjnych się uważają ;)

Oczywiście to moje czysto subiektywne wrażenie.
Ostatnio edytowano 17 sie 2017 13:52:54 przez ali, łącznie edytowano 1 raz
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik

Obrazki: 2
Pochwały: 15
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Postprzez mody1 » 17 sie 2017 13:44:57

JJKILLER napisał(a):-- Dodano Cz, 17 sie 2017, 13:06 --

Niestety na Gazecie Wyborczej nie da się przeczytać więcej niż jedno zdanie, wyskakuje komunikat że limit czytania przekroczony :niewiem:

Trochę przydługie jak na cytat, ale niech będzie http://wyborcza.pl/7,75400,22235066,oks ... fobie.html

"Jakkolwiek byśmy wywyższali naszą kulturę ponad królestwo zwierząt, rządzą nami te same biologiczno-chemiczne mechanizmy, które regulują życie szympansów czy wilków. Ewolucja promuje jedne zachowania, a wycina (jako słabiej dostosowane do środowiska) inne - i jedne skłonności są przekazywane kolejnym pokoleniom, a inne nie. Z kolei skomplikowana chemia naszych organizmów prowokuje nas do konkretnych reakcji na pojawiające się bodźce. W efekcie np. w chwili zagrożenia albo przyjemności najpierw reagujemy emocjonalnie, a dopiero po chwili włącza się nam możliwość logicznego myślenia. Tak jest szybciej, a więc bezpieczniej. Choć skutki uboczne bywają dramatyczne.

Jednym ze związków chemicznych odgrywających bardzo ważną rolę w naszym życiu jest oksytocyna. To neuroprzekaźnik, który m.in. nas uspokaja, pobudza w nas zaufanie, poczucie bezpieczeństwa i koi. Mózg wydziela go, kiedy dochodzi do przyjemnego kontaktu fizycznego między ludźmi. Przytulcie się do kogoś, kogo lubicie (niekoniecznie seksualnie, ten mechanizm działa także choćby u rodziców i dzieci), a wyrzut oksytocyny macie jak w banku.

Oksytocyna jest jednym z tych hormonów, które zapewniają możliwość współpracy między ludźmi. Wywołuje w nas zachowania altruistyczne, hojność i empatię.

Co ciekawe jednak, ponieważ ewolucja nauczyła nas już od dziecka dzielić świat na "nas" i "innych" oraz na "naszą grupę" i "obcych" (człowiek jest bardziej zwierzęciem społecznym niż rozumnym - twierdzi szef Katedry Biologii Człowieka na Uniwersytecie Wrocławskim prof. Bogusław Pawłowski), oksytocyna wzmacnia też spójność grupy. A więc może działać jako mobilizator podczas konfliktów międzygrupowych i zamykać nas na rozumienie obcych.

Można bezpiecznie założyć - choć nikt tego nie badał - że podczas spotkań demonstracji i kontrdemonstracji smoleńskich w mózgach uczestników obu zgromadzeń ostro wydziela się oksytocyna. Jasne jest jednak, że nie pomaga w przełamaniu wzajemnych urazów, a wręcz je wtedy wzmacnia.

Naukowcy z Niemiec i USA postanowili sprawdzić, czy oksytocyna może mieć wpływ na naszą chęć pomocy ludziom w potrzebie - w tym uchodźcom, a więc mitycznym "obcym". Wyniki swoich badań opisują w najnowszym wydaniu tygodnika "PNAS".

W serii eksperymentów uczeni poddali grze społecznej w sumie 183 osoby rasy kaukaskiej (nazywanej też białą). Wszyscy dostali po kilkadziesiąt euro i mieli je wydać na pomoc dla kilkudziesięciu osób w potrzebie (po połowie "swoich" i "obcych"), których historie naukowcy zaczerpnęli z prawdziwego życia. Badani mogli też zostawić pieniądze sobie. Wcześniej uczeni sprawdzili też, czy uczestnicy eksperymentu wykazują postawy ksenofobiczne.

Jak można się było spodziewać, badani, u których odnotowano niski poziom ksenofobii, chętniej pomagali finansowo uchodźcom niż ci, którzy byli nieprzyjaźni obcym. Kiedy w kolejnym eksperymencie jego uczestnicy psikali sobie do nosa sprejem z oksytocyną (nie wiedzieli, co biorą, dodatkowo część uczestników badania dostała placebo), okazało się, że ci małoksenofobiczni dawali uchodźcom jeszcze więcej pieniędzy. Z kolei badani ksenofobiczni byli równie niechętni pomocy obcym jak wcześniej.

Jednak kiedy z ksenofobami przeprowadzono rozmowę uświadamiającą, narzucając im altruistyczne normy zachowania także wobec obcych, w kolejnym eksperymencie - również wspomaganym oksytocyną - ostro wzrosła ich chęć pomocy dla uchodźców.

Wniosek z tego taki, że jeśli chcemy zwiększyć w ludziach chęć pomocy dla uchodźców, musimy ich najpierw przekonać, że coś ich z tymi uchodźcami łączy. Można np. zacząć od tego, że jedni i drudzy są ludźmi. To nie żart, odczłowieczanie obcego to ważny mechanizm obronny, jaki przyjmujemy, racjonalizując sobie naszą niechęć wobec innych.

To od przywódców społeczeństw państw rozwiniętych gospodarczo - Ameryki Północnej czy Unii Europejskiej - zależy więc, jak obywatele ich krajów będą podchodzić do dziesiątków milionów ludzi wygnanych w ostatnich latach przez wojny czy biedę ze swoich domów na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Bo, jak piszą naukowcy w tygodniku "PNAS", nie da się ukryć, że jesteśmy obecnie świadkami jednej z największych ludzkich migracji od drugiej wojny światowej."

Tekst źródłowy http://www.pnas.org/content/early/2017/ ... 4.abstract
mody1
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik

Obrazki: 1
Pochwały: 13
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Postprzez jrzeuski » 17 sie 2017 20:10:36

A nie napisali nic jak reagowali ci "obcy"? Jakieś wskazówki jak w nich wzniecić altruistyczne zachowania, żeby chcieli dawać co najmniej na równi z brać? No tak, pewnie nie bylo to przedmiotem badania...
No mud, no fun
Frota A Long 3.0V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B spięty na stałe z kołami, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

Wyprzedaż części po ciemnozielonych Sport A 2.0 92r. i Omedze B 3.0 MV6 oraz silniku VM 2.5TDS :arrow: SMS/PW/email/czat.
jrzeuski
Admin
Admin

Obrazki: 67
Pochwały: 62
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Poprzednia strona

Powrót do HydePark