Witamy !



A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Rozmowy na wszystkie tematy

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez jrzeuski » 15 lip 2015 13:18:44

Znaczy się, są jeszcze tacy, którzy nie zderzyli sie porządnie z naszymi urzędami.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez blublu1 » 15 lip 2015 13:28:02

Zderzyli i to wiele razy - tylko sęk w tym, żeby potrafić podejść do nich w odpowiedni, zdystansowany sposób . W sensie do tych za "biurkami".
Suzuki GSF 650 S Bandit
Ford Fiesta 1.25 , wspomaganie, el. szyby ...klimatyzacja ...zderzaki w kolorze nadwozia ...motanie trwa - pojawiły się alusy ....
Avatar to historia ....
Plecak wyprawowy ....
Avatar użytkownika
blublu1
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1169
Dołączył(a): 30 sie 2012 19:45:04
Lokalizacja: Kraków/Jerzmanowice
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez RudeBoy » 15 lip 2015 13:43:41

blublu1 napisał(a):Zderzyli i to wiele razy - tylko sęk w tym, żeby potrafić podejść do nich w odpowiedni, zdystansowany sposób . W sensie do tych za "biurkami".


Zazwyczaj dystans się kończy w momencie kiedy zaczyna brakować na chleb...
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez blublu1 » 15 lip 2015 13:48:28

Grześku, tym co brakuje na chleb( w znakomitej większości ) po prostu nie chce się zarobić na niego...
Suzuki GSF 650 S Bandit
Ford Fiesta 1.25 , wspomaganie, el. szyby ...klimatyzacja ...zderzaki w kolorze nadwozia ...motanie trwa - pojawiły się alusy ....
Avatar to historia ....
Plecak wyprawowy ....
Avatar użytkownika
blublu1
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1169
Dołączył(a): 30 sie 2012 19:45:04
Lokalizacja: Kraków/Jerzmanowice
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez ali » 15 lip 2015 13:51:55

blublu1 napisał(a):Ale Wy negatywne nastawienie do życia wszyscy macie ... :?


Ja bym powiedział że realistyczne ;)
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez RudeBoy » 15 lip 2015 14:05:09

blublu1 napisał(a):Grześku, tym co brakuje na chleb( w znakomitej większości ) po prostu nie chce się zarobić na niego...


Dostałes już prognozę swojej emerytury?

Mi dziś na chleb nie brakuje. Ale i odkładać na emeryturę ekstra nie mam z czego.
Ale jak już tej emerytury dożyję to z ZUSu dostane tyle, że mi będzie brakować na wszystko.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez jrzeuski » 15 lip 2015 14:08:01

blublu, powiedz to tym wszystkim ludziom wykończonych przez skarbówkę, sędziów i komorników. Ciekawe czy wystarczająco szybko biegasz ;)
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez blublu1 » 15 lip 2015 14:10:23

jrzeuski napisał(a):blublu, powiedz to tym wszystkim ludziom wykończonych przez skarbówkę, sędziów i komorników. Ciekawe czy wystarczająco szybko biegasz ;)


A powiedz mi kto przeważnie jest ścigany przez skarbówke i sędziów i komorników ? No chyba nie ludzie, którzy uczciwie zarabiają na chleb ?

-- Dodano 15 lip 2015 14:17:53 --

RudeBoy napisał(a):
blublu1 napisał(a):Grześku, tym co brakuje na chleb( w znakomitej większości ) po prostu nie chce się zarobić na niego...


Dostałes już prognozę swojej emerytury?

Mi dziś na chleb nie brakuje. Ale i odkładać na emeryturę ekstra nie mam z czego.
Ale jak już tej emerytury dożyję to z ZUSu dostane tyle, że mi będzie brakować na wszystko.


Dostałem - jakieś 800 zeta prognozy - i nie przywiązuje do tego żadnej wagi . Za długi czas do emerytki został ,żeby się tym spinać :D .

-- Dodano 15 lip 2015 14:19:03 --

ali napisał(a):
blublu1 napisał(a):Ale Wy negatywne nastawienie do życia wszyscy macie ... :?


Ja bym powiedział że realistyczne ;)


Nie podzielam twojego zdania :D
Suzuki GSF 650 S Bandit
Ford Fiesta 1.25 , wspomaganie, el. szyby ...klimatyzacja ...zderzaki w kolorze nadwozia ...motanie trwa - pojawiły się alusy ....
Avatar to historia ....
Plecak wyprawowy ....
Avatar użytkownika
blublu1
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1169
Dołączył(a): 30 sie 2012 19:45:04
Lokalizacja: Kraków/Jerzmanowice
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez RudeBoy » 15 lip 2015 14:24:51

blublu1 napisał(a):
jrzeuski napisał(a):blublu, powiedz to tym wszystkim ludziom wykończonych przez skarbówkę, sędziów i komorników. Ciekawe czy wystarczająco szybko biegasz ;)


A powiedz mi kto przeważnie jest ścigany przez skarbówke i sędziów i komorników ? No chyba nie ludzie, którzy uczciwie zarabiają na chleb ?


Żartujesz?

Widać, że nigdy nie prowadziłeś własnej działalności gospodarczej.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez ali » 15 lip 2015 14:29:54

Ja zapytam inaczej, czy w Polsce da się zarobić na chleb uczciwie ?
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez blublu1 » 15 lip 2015 14:30:22

Nie żartuje . Powiedz mi , czy gdybyś (nie pije do Ciebie, broń boże ) płacił podatki, rozliczał sie z fiskusem , zusem itp. , nie robił wałków na Vatach i innych sratach , to czy mieliby podstawę do ścigania ? Nie wydaje mi sie. Mam u siebie w firmie do czynienia z biznesmenami i to wieloma , którzy całe życie lecą na paragonach za części - a jak zapuka skarbówka to jest lament jakie to państwo jest popie..olone , bo ściga niewinnego .... Poza tym , jak komuś nie idzie w biznesie , to może powinien się przebranżowić, albo jakoś tak

-- Dodano 15 lip 2015 14:31:09 --

ali napisał(a):Ja zapytam inaczej, czy w Polsce da się zarobić na chleb uczciwie ?


Da się .
Suzuki GSF 650 S Bandit
Ford Fiesta 1.25 , wspomaganie, el. szyby ...klimatyzacja ...zderzaki w kolorze nadwozia ...motanie trwa - pojawiły się alusy ....
Avatar to historia ....
Plecak wyprawowy ....
Avatar użytkownika
blublu1
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1169
Dołączył(a): 30 sie 2012 19:45:04
Lokalizacja: Kraków/Jerzmanowice
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez ali » 15 lip 2015 14:32:59

blublu1 napisał(a):Nie żartuje . Powiedz mi , czy gdybyś (nie pije do Ciebie, broń boże ) płacił podatki, rozliczał sie z fiskusem , zusem itp. , nie robił wałków na Vatach i innych sratach , to czy mieliby podstawę do ścigania ? Nie wydaje mi sie. Mam u siebie w firmie do czynienia z biznesmenami i to wieloma , którzy całe życie lecą na paragonach za części - a jak zapuka skarbówka to jest lament jakie to państwo jest popie..olone , bo ściga niewinnego ....

Ale pleciesz głupoty, powiedz ilu zarabiających najniższą, pracuje na śmieciówkach, na połowe etatu (teoretycznie) bo o tych co robią na czarno nie wspomnę. U nas tych co mają czyste sumienie mozna na palcach liczyć.
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez RudeBoy » 15 lip 2015 14:49:26

blublu1 napisał(a):Nie żartuje . Powiedz mi , czy gdybyś (nie pije do Ciebie, broń boże ) płacił podatki, rozliczał sie z fiskusem , zusem itp. , nie robił wałków na Vatach i innych sratach , to czy mieliby podstawę do ścigania ? Nie wydaje mi sie. Mam u siebie w firmie do czynienia z biznesmenami i to wieloma , którzy całe życie lecą na paragonach za części - a jak zapuka skarbówka to jest lament jakie to państwo jest popie..olone , bo ściga niewinnego .... Poza tym , jak komuś nie idzie w biznesie , to może powinien się przebranżowić, albo jakoś tak


Nie zgadzam się.
Pierwsza lepsza kontrola i masz 90% szans, że coś Ci znajdą w papierach. Choćbyś się nie wiem jak starał i jak uczciwy byś był.
Przykład z własnego doświadczenia.
Zamykałem swoją działalność. Chciałem odzyskać VAT (nie miliony a zaledwie kilka tyś.). Było prawie pewne, że będzie z tego tytułu kontrola. Wszystkie papiery zostały przepatrzone przez księgową na 10 stronę. Wydawało się być idealnie.
Kontrola kwestionuje jedną FV, że nieczytelna. Zamazana była data płatności. Data wystawienia była widoczna. Okazuje się, że firma która mi ja 3late temu wystawiła nie istnieje już a jej właściciel nie żyje od dwóch lat.
Dla mnie sprawa była śmieszna bo wsio było 100% legalnie. Finał - 800zł kary dla mnie. Odwołałem się. Nic to nie dało. Zapłaciłem.
Znajdziesz w tym moją winę?

Myślisz, że to wyjątkowa sytuacja? Nie, podobnych sytuacji, mniejszych i większych co dzień w PL są tysiące.

-- Dodano 15 lip 2015 14:52:56 --

Dodam jeszcze, że FV której uczepiła się urzędniczka była na kwotę 71zł netto.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez FROTERKA » 15 lip 2015 14:53:59

Jak parę osób wie, pracowałam w skoku. 14 lat. Więc z mojego przebogatego doświadczenia powiem Wam tyle - wszystko zależy od charakteru. Jeden potrafi odłożyć z 800 zł emerytury, inny zarabia 10 tys. netto miesięcznie w państwowej firmie, całe życie jedzie na kredytach, chwilówkach i płacze, że mu do pierwszego nie starcza.
Mi wczoraj akurat przyszedł papierek z ZUS-u. Prognozują 449 złotych :D wg zgromadzonego kapitału, 1029 złotych przy założeniu podobnych wpływów przez kolejne 27 lat.
Jak sama nie odłożę to nie będę mieć.
Tyle.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez blublu1 » 15 lip 2015 14:56:34

ali napisał(a):
blublu1 napisał(a):Nie żartuje . Powiedz mi , czy gdybyś (nie pije do Ciebie, broń boże ) płacił podatki, rozliczał sie z fiskusem , zusem itp. , nie robił wałków na Vatach i innych sratach , to czy mieliby podstawę do ścigania ? Nie wydaje mi sie. Mam u siebie w firmie do czynienia z biznesmenami i to wieloma , którzy całe życie lecą na paragonach za części - a jak zapuka skarbówka to jest lament jakie to państwo jest popie..olone , bo ściga niewinnego ....

Ale pleciesz głupoty, powiedz ilu zarabiających najniższą, pracuje na śmieciówkach, na połowe etatu (teoretycznie) bo o tych co robią na czarno nie wspomnę. U nas tych co mają czyste sumienie mozna na palcach liczyć.


Odnośnie sumienia polskiego biznesu się nie wypowiadam. Odnośnie pozostałych argumentów przytoczonych przez Ciebie , tez trudno mi się wypowiadać . Nie przekonam i tak nie przekonanych :D

-- Dodano 15 lip 2015 15:04:28 --

Abstrachując od naszych karno/skarbowo/zarobkowych wywodów , aż dziw bierze, że nas jeszcze nie zbananowali za odbieganie od pierwotnego nurtu konwersacji :)
Suzuki GSF 650 S Bandit
Ford Fiesta 1.25 , wspomaganie, el. szyby ...klimatyzacja ...zderzaki w kolorze nadwozia ...motanie trwa - pojawiły się alusy ....
Avatar to historia ....
Plecak wyprawowy ....
Avatar użytkownika
blublu1
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1169
Dołączył(a): 30 sie 2012 19:45:04
Lokalizacja: Kraków/Jerzmanowice
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez Cuba » 15 lip 2015 19:42:43

Jakiego tematu byś nie założył i tak skończy się na "dupie Marynie" a szkoda, bo niektóre można by ciekawie rozwinąć o technicznych nie wspominam ... jak zapytasz w pierwszej kolejności jest długa cisza, później to już było, a na końcu - w założonym temacie pytając o tłumik dysputa rozwija się na temat prawego koła w rowerze dziadka :dyskusja: czas przywyknąć :boss:
Cuba
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 620
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2011 19:58:28
Lokalizacja: Prudnik
Pochwały: 3
Województwo: Opolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez RudeBoy » 15 lip 2015 20:00:45

Cuba napisał(a):Jakiego tematu byś nie założył i tak skończy się na "dupie Marynie" a szkoda, bo niektóre można by ciekawie rozwinąć o technicznych nie wspominam ... jak zapytasz w pierwszej kolejności jest długa cisza, później to już było, a na końcu - w założonym temacie pytając o tłumik dysputa rozwija się na temat prawego koła w rowerze dziadka :dyskusja: czas przywyknąć :boss:


następnym razem jak będziesz miał problem zadzwoń do ASO
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez Cuba » 15 lip 2015 20:24:35

Po co ... napiszę/zapytam na Forum :D jest w końcu kilka osób, które piszą do rzeczy, a nie walą wiecznie OT :D
Cuba
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 620
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2011 19:58:28
Lokalizacja: Prudnik
Pochwały: 3
Województwo: Opolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez adrianee36 » 15 lip 2015 20:26:46

paweł jak bys załozył firme to bys wiedział jak jest ciezko... doją nas jak mogą, jak by nie te podatki to bym siedział na forum Patrola albo toyoty HDJ80. Fakt pawle ze raczej leniwi siedza na bezrobociu... ale nawet jak ktos pracuje to ile zarabia 2000- 2500zł ? dam ci te pieniadze spróbuj wynajać jakies mieszkanie , zapłacic rachunki i jeść i utrzymac Tico .
Avatar użytkownika
adrianee36
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3030
Obrazki: 3
Dołączył(a): 24 lis 2010 21:36:46
Lokalizacja: chełmek
Pochwały: 9
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez blublu1 » 15 lip 2015 20:39:34

adrianee36 napisał(a):paweł jak bys załozył firme to bys wiedział jak jest ciezko... doją nas jak mogą, jak by nie te podatki to bym siedział na forum Patrola albo toyoty HDJ80. Fakt pawle ze raczej leniwi siedza na bezrobociu... ale nawet jak ktos pracuje to ile zarabia 2000- 2500zł ? dam ci te pieniadze spróbuj wynajać jakies mieszkanie , zapłacic rachunki i jeść i utrzymac Tico .


Ale dam Ci przykład inny . Młody nasz mieszka jak wiesz sam w Krakowie. Musi utrzymać siebie, mieszkanie, samochód i kota. Zarabiał jakieś 1500 zeta na miesiąc. Ale co robi ... nie narzeka, nie szuka winnych że mało zarabia, że polsza jest ujowym krajem, bo się nie da, tylko wziął się za jakies herbacostam i ma z tego całkiem niezły pieniądz. Dodam, że w tym roku zdał samodzielnie maturę ( bez pomocy starych ) . Da się ? - DA SIE. Więc nie rozumiem dlaczego inni - "poszkodowani przez los" - nie mogą tak samo ? Wytłumacz mi to jeśli możesz .
Mnie nie chodzi o to żeby udowadnia ,że polska jest idealnym krajem , bo nie jest. Chodzi mi o to ,żę jesli chcesz zarabiać w miare godnie to zarobisz. I tyle. Jeśli chcesz oczywiście.
Suzuki GSF 650 S Bandit
Ford Fiesta 1.25 , wspomaganie, el. szyby ...klimatyzacja ...zderzaki w kolorze nadwozia ...motanie trwa - pojawiły się alusy ....
Avatar to historia ....
Plecak wyprawowy ....
Avatar użytkownika
blublu1
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1169
Dołączył(a): 30 sie 2012 19:45:04
Lokalizacja: Kraków/Jerzmanowice
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości