Witamy !



Dogrzewanie garazu zima

Rozmowy na wszystkie tematy

Dogrzewanie garazu zima

Postprzez wira » 24 sty 2014 00:20:33

Zima i mrozy jednak do nas przyszla i jak co roku pojawia sie problem marzniecia w garazu :( jak zwykle w najwieksze mrozy trzeba cos zrobic przy aucie w garazu i lipa bo zamarzam. Plastiki tez nie lubia jak sie przy nich grzebie na mrozie i wtedy robi sie jeszcze wiecej roboty. Od dwoch lat przymierzam sie do wstawienia kozy ale jakos lpg i koze mnie nie przekonuje. Dodatkowym minusem kozy jest to ze trzeba odczekac zanim bedzie cieplo :? I jeszcze komin trzeba motac :(
Mocno rozwazam zakup nieduzej nagrzewnicy gazowej bo pieniadze ok 300zl,szybkie ogrzewanie i mozliwosc przenoszenia a garazy mam 4. Wszystko pieknie tylko jak z bezpieczenstwem?? Chodzi mi o CO2. Jedni pisza ze ok drudzy zeby kupic taka z ogprowadzeniem spalin na zewnatrz ale takie sumy nie wchodza w gre. Nie chce miec sauny tylko zeby bylo troche na +. Garaze nie sa jakies szczelne. Jak sypie drobny snieg to do srodka zawsze cos napruszy wiec wentylacja jest. Tylko teraz pytanie czy wystarczajaca? Jezeli ktos tego uzywal i jecze zyje to niech sie wypowie. Inne ciekawe pomysly dogrzewania tez chetnie poznam :)
Jest Duster 1.6 4x4
Była Honda HR-V
Była Frota A 2.4
Avatar użytkownika
wira
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 129
Obrazki: 18
Dołączył(a): 04 lut 2012 16:24:04
Pochwały: 1
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Dogrzewanie garazu zima

Postprzez Markon » 24 sty 2014 07:07:41

niema niczego łatwym kosztem, farelką nie dasz rady, gazówka grzeje ale nie da tyle ciepła co koza niestety, ja mam w warsztacie (2 stanowiskowy) kozę z obiciem ceramicznym trzeba napalić i zaczekać ze 2h ale warto, radziłbym zacząć od uszczelnienia (pianka i pistolet) wszystkich dziur, mam całość ocieploną razem z sufitem styropianem 5", ale na wiosnę ściany podkleję jeszcze 10" , komin mam zrobiony z rury metalowej wybitej pod sufitem na zewnątrz bo sama rura tez super grzeje :beer:
Mitsubishi Pajero 2 3.0
Suzuki Grand Vitara 2 2.0
Ford Escape 2 2.5
Avatar użytkownika
Markon
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 694
Obrazki: 4
Dołączył(a): 17 lis 2010 18:13:49
Lokalizacja: Pajęczno (EPJ)
Pochwały: 1
Województwo: Łódzkie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Dogrzewanie garazu zima

Postprzez Semir » 24 sty 2014 08:34:08

Markon dobrze napisałeś styropian 5" i 10" ( cali) chyba chodziło o cm? Bo strasznie gruby by byl.

Wira jak chodzi o koze i lpg to co za roznica gazowy jak też daje płomień i grzeje bardziej kierunkowo. Moi znajomi jeden tak dogrzewal sklep drugi bar i powiem ci że czuć gazem.
Sklep był stosunkowo mały i po jakimś czasie i tak musiał wierzyć bo straszne było czuć
a nawet szczypac w oczu średnio fajnie. Ja mam garaż bez prądu i ogrzewania i jak musiałem to robiłem w takim lipa jest bo jak się za ciepło wybierzesz to za chwilę jesteś mokry i jeszcze gorzej jak się ruszasz nie jest źle. Uszczelnienie i zrobienie jakiejś kratki wentylacyjnej też pomaga.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Dogrzewanie garazu zima

Postprzez Galus » 24 sty 2014 09:13:53

Ja sobie piecyk wyspawałem ze starej butli LPG 50L. Komin z rury stalowej 120mm dł 4m. Jak się wszystko dobrze nagrzeje to teraz mam -6 na dworze a dodatkowo wieje a w garażu mam 11 na +.
Powierzchnia około 30m2 2,5 do góry. Niespecjalnie szczelny bo w stodole zrobiony, ale muszę koło pieca blachę stawiać, bo jak się nagrzeje koza do czerwonego /styropian daje moc/ to boje się czy coś na aucie się nie potopi /stoi tylko 1m od tyłu auta/
Na wiosnę całość obuduje OSB i albo nagrzewnice z chłodnicy frotkowej zrobię albo jakiś nadmuch ciepłego powietrza.
"Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego. Pamiętaj - amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści Titanica..."
vel: Sinner
"Wszyscy wiedza, ze czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, ze się nie da, i on właśnie to coś robi"
Albert Einstein
Galus
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 343
Obrazki: 0
Dołączył(a): 10 lip 2011 20:00:15
Lokalizacja: Lubsko Lubuskie
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Dogrzewanie garazu zima

Postprzez vaxel » 24 sty 2014 09:33:48

Weź też pod uwagę to, że gaz płynny jest cięższy od powietrza. Jeśli masz kanał, to w razie nieszczelności robi Ci się tam zbiornik LPG. Inna sprawa, że odprowadzenie spalin do pomieszczenia, w którym się przebywa i w którym spalanie następuje to średnio dobry pomysł, tym bardziej przy kiepskiej wentylacji lub jej braku.
--
Konrad

Była fantastyczna i niepowtarzalna:
Frontera B Long 2.2 DTI Limited '01 | GY Wrangler Duratrac | Lift 2" Ironman
Avatar użytkownika
vaxel
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 325
Obrazki: 0
Dołączył(a): 28 wrz 2012 20:00:35
Lokalizacja: Mielec
Pochwały: 2
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Dogrzewanie garazu zima

Postprzez bomba78 » 24 sty 2014 10:36:02

ja kiedyś stosowałem takie coś :)))

http://allegro.pl/webasto-zaporozec-i3897011252.html kompletne to jest :)

Obrazek
:guns: Dopóki Walczysz Jesteś Zwycięzcą :guns:

Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
bomba78
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 738
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 sty 2013 13:44:53
Lokalizacja: Warszawa-Włochy
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Dogrzewanie garazu zima

Postprzez ali » 24 sty 2014 11:25:29

bomba78 napisał(a):ja kiedyś stosowałem takie coś :)))

http://allegro.pl/webasto-zaporozec-i3897011252.html kompletne to jest :)

Obrazek

Ale w zaporozcu nie bylo to na benzyne ?
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Dogrzewanie garazu zima

Postprzez bomba78 » 24 sty 2014 12:10:12

tak na benzyna :))
:guns: Dopóki Walczysz Jesteś Zwycięzcą :guns:

Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
bomba78
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 738
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 sty 2013 13:44:53
Lokalizacja: Warszawa-Włochy
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Dogrzewanie garazu zima

Postprzez jrzeuski » 24 sty 2014 12:17:32

ali napisał(a):Ale w zaporozcu nie bylo to na benzyne ?
Da się zasilać LPG silnik samochodu to i webasto też :D
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Dogrzewanie garazu zima

Postprzez wira » 24 sty 2014 12:42:01

Wlasnie martwi mnie sprawa Co2 i kanalu bo CO2 jest ciezszy od powietrza:/ koze nawet mam tylko trzeba motac. Tylko ze z jednej strony mam stodole ze stara sloma a z drugiej kurnik gdzie dziadek kiedys na strop nawalil slomy. Na wiosne bede tam znienial dach i wywale to dziadostwo ale do wiosny jeszcze troche. Nie chcialbym czegos podjarac jakas iskra:? Ale moze jakby dac rure ze 4 metry i nie palic za ostro to moze by nie sypalo iskrami.Jak dluzsze robota to nagrzac koza a jak szykie grzebanie to mala dmchawa na np. silnik przez pare minut i mozna grzebac. Dobrze ze we frocie jest tak malo plastikow. Ale w plaskaczach to juz co innego. A takie webasto daje rade??
Jest Duster 1.6 4x4
Była Honda HR-V
Była Frota A 2.4
Avatar użytkownika
wira
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 129
Obrazki: 18
Dołączył(a): 04 lut 2012 16:24:04
Pochwały: 1
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Dogrzewanie garazu zima

Postprzez kaitek » 24 sty 2014 12:59:25

A coś takiego http://allegro.pl/trumatic-ogrzewanie-p ... 47762.html mam ten piecyk w przyczepie kempingowej postawionej na działce, działa rewelacyjnie,po załączeniu 15 minut i ciepło.Odprowadzenie spalin rurą o średnicy 50 mm.Butla 15l wystarczy naprawde na długo.
kaitek
 

Re: Dogrzewanie garazu zima

Postprzez jrzeuski » 24 sty 2014 13:11:30

Tylko jaką kubaturę ma garaż a jaką przyczepa? Przyczepy są dobrze izolowane a jeśli garaż nie jest ocieplony i hula w nim wiatr to taki piecyk nie nagrzeje go do wiosny. Są tabele mówiące ile mocy grzewczej powinno przypadać na jednostkę powierzchni przy określonych parametrach izolacyjności pomieszczenia, żeby uzyskać w nim określoną temperaturę. Tam trzeba zajrzeć.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Dogrzewanie garazu zima

Postprzez kaitek » 24 sty 2014 13:20:20

Moja przyczepa ma dł.w środku 9m szer.2,10m i nawet bez załączonego nadmuchu nagrzeje bardzo szybko a przeciesz nie chcesz w garażu mieć 20 stopni tylko ktos pisał ze wystarczy 11.Zapewniam cie że w garażu sprawdzi sie na 100%.
kaitek
 

Re: Dogrzewanie garazu zima

Postprzez jrzeuski » 24 sty 2014 13:32:34

Mam garaż dwustanowiskowy (ponad 40m2) w domu jednorodzinnym i grzejnik kilka razy większy od tego, zasilany z pieca CO nie daje sobie rady przy takich mrozach na tyle, żeby dało się przy aucie działać bez waciaka. Ale wystarcza, żeby mrozu nie było i tak właśnie było to projektowane. Ściany garażu izolowane 15cm wełny mineralnej, wrota ocieplane, w podłodze 10cm styropianu, na suficie 5cm styropianu. A przez ścianę (nieocieploną) jest kotłownia.

Jak dom był jeszcze w budowie, to miałem tam wstawioną kozę a spaliny kilkumetrową rurą wyprowadzone do komina w kotłowni. Jak się dobrze pohajcowało z 2h to robiło się całkiem miło mimo braku izolacji ścian. Ale szybko się wychładzało. Z moich doświadczeń wynika, że długa rura spalinowa grzeje lepiej niż sama koza, więc nie warto tu oszczędzać i stawiać kozy przy kominie a wręcz jak najdalej od niego. Niestety zwykłe rury szybko się przepalają a kwasówka droga.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Dogrzewanie garazu zima

Postprzez kaitek » 24 sty 2014 13:50:07

Bo to nie jest grzejnik do ogrzewania hali.Wira nie napisał jaki ma duży ten garaż,ale i tak jak chce przenosić ogrzewanie do innych garaży to musi szukać coś innego.
kaitek
 

Re: Dogrzewanie garazu zima

Postprzez wira » 24 sty 2014 14:10:58

Głównie chodzi o garaż dwu stanowiskowy bo tam mam kanał i najwiecej miejsca. Izolacji tam nie ma poza włókniną pod sufitem :D A jaka powierzchnia? nawet nie wiem ale astra i frota się mieści i da się wokoło przejść. Ze 40m2 pewnie będzie.
z ogrzewania gazowego to chyba tylko na chwile by sie ciepło utrzymywało i po wyłączeniu szybko by uciekło. A żeby to ciągle chodziło to się troche obawiam. Chyba ta koza mnie przekona. A do szybkich prac albo podgrzania komory silnika poszukam jakiejs małej nagrzewnicy gazowej.
a znalazłem jeszcze webasto z jakiegoś autobusu ale http://www.youtube.com/watch?v=KA7uJ93Szb0 tylko w okolicy nie ma nic podobnego. Są z zachodu takie duże gotowe ale to też daleko i <500 :? ale takie coś wg mnie dałoby rade.
Jest Duster 1.6 4x4
Była Honda HR-V
Była Frota A 2.4
Avatar użytkownika
wira
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 129
Obrazki: 18
Dołączył(a): 04 lut 2012 16:24:04
Pochwały: 1
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Dogrzewanie garazu zima

Postprzez adrianee36 » 24 sty 2014 17:14:18

ja u siebie przerabiałem piecyk gazowy, to pomijajac fakt ze grzało to srednio (garaz 30m2) do tego ogromna wilgosc od gazu, no i czuć gaz. do tego koszta butla 65zł a na długo nie starczała. Teraz mam koze(150zł w castoramie), bo mam odprowadzenie do komiana i to jest wypas, przy tem-5 stopni na polu , w garazu po 20min od rozpalenia +- 18stopni , wiec moim zdaniem jest to najlepsze rozwiazanie na efektywne ogrzewanie... ewentualnie olejowe.
Avatar użytkownika
adrianee36
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3030
Obrazki: 3
Dołączył(a): 24 lis 2010 21:36:46
Lokalizacja: chełmek
Pochwały: 9
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Dogrzewanie garazu zima

Postprzez Zula » 25 sty 2014 11:28:09

A piec na pellet rozważałes?
ROSES ARE RED, MUD IS BROWN
WINDOWS UP, PEDAL DOWN!


Obrazek :mrgreen:
Avatar użytkownika
Zula
Moderator
Moderator
 
Posty: 1832
Obrazki: 5
Dołączył(a): 07 cze 2009 19:09:52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Dogrzewanie garazu zima

Postprzez szymon.ha » 25 sty 2014 11:40:53

Zula napisał(a):A piec na pellet rozważałes?


Tylko jakie tego są ceny.


Gdyby nie to że chcesz coś przenosić, to koza najlepsza, grzeje mocno i przyjmuje wszystko co się przez otwór zmieści.
Albo pomyśl o grzejniku elektrycznym na siłę, ale ile ją masz w garażu.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Dogrzewanie garazu zima

Postprzez adrianee36 » 25 sty 2014 13:34:40

szymon.ha napisał(a):
Albo pomyśl o grzejniku elektrycznym na siłę, ale ile ją masz w garażu.



o to sie zgadza bardzo dobre, tylko lipa bo musze za rachunki płacic :D dlatego został zdyskwalifikowany.
Avatar użytkownika
adrianee36
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3030
Obrazki: 3
Dołączył(a): 24 lis 2010 21:36:46
Lokalizacja: chełmek
Pochwały: 9
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Następna strona

Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości