Witamy !



A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Rozmowy na wszystkie tematy

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez RudeBoy » 17 lip 2015 09:43:04

mody1 napisał(a):Nieco bardziej teoretycznie.
Państwa maja monopol na danym terenie na zbieranie podatków i innych opłat w zamian narzucają usługi takie jak sądy, wojsko itp i posiadają służby takie jak policja, skarbowy do egzekwowania należności.

Ja traktuję ZUS/podatki jako haracz, który muszę zapłacić bo państwo i tak mnie zwindykuje.
Już się z tym pogodzilem, bo raczej nie będę emigrował.
Dywagacje pod tytułem " wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma" pozostawiam innym.
Ja wolę organizować świat wokół mnie, tak by żyło się lepiej.


Pełna zgoda.
Tylko nie zapominaj że państwo to my.
Jakość tego co oferuje państwo w zamian za ogromne daniny na jego cześć jest bardzo marna.

Też o imigracji nawet nie myślę.
Ale 100% bierna postawa zaowocuje tym, że coraz trudniej będzie Ci organizować życie wokół siebie.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez mody1 » 17 lip 2015 10:01:27

Państwo to my. Tak, zgadzam się i chodzę na wybory.
Ja mam podejście trochę pozytywistyczne/naiwne i uważam, że trzeba ciężko pracować i oszczędzać by coś osiągnąć. Może jakbym oszukiwał/oszczędzał na technologii - zarabiał bym lepiej.
Inny problemem jest redystrybucja podatków, podział i koszty własne.
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez lysy » 17 lip 2015 13:36:34

RudeBoy napisał(a):Masz świadomość, że prawie 30% społeczeństwa żyje na progu ubóstwa?


Jedyny żebrak jaki do mnie podchodzi ostatnio, to nie jest nawet Rumun bo ich juz nie ma u nas w kraju a zwykly degustator win, piw, nalewek czyli KLASYCZNY LEN.
Napewno nie w ilosci 30% a druga sprawa jest to ile osob jest na granicy ubustwa a ma sie calkiem dobrze bo jest szara strefa.....
Rower
Avatar użytkownika
lysy
Mega Troll
 
Posty: 848
Dołączył(a): 28 gru 2008 22:26:08
Lokalizacja: Miasto Marzeń
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez RudeBoy » 17 lip 2015 13:54:18

lysy napisał(a):
RudeBoy napisał(a):Masz świadomość, że prawie 30% społeczeństwa żyje na progu ubóstwa?


Jedyny żebrak jaki do mnie podchodzi ostatnio, to nie jest nawet Rumun bo ich juz nie ma u nas w kraju a zwykly degustator win, piw, nalewek czyli KLASYCZNY LEN.
Napewno nie w ilosci 30% a druga sprawa jest to ile osob jest na granicy ubustwa a ma sie calkiem dobrze bo jest szara strefa.....


Życie na granicy ubóstwa to nie jest żebranie na ulicy a nie możność zapewnienia sobie podstawowych potrzeb.
Owszem szara strefa kwietnie jak nigdy i nic w tym dziwnego. Bo ludzie staja przed dylematem robię na legalu i dostaje na rękę minimalną krajową lub robię na czarno i dostaję 500zł więcej.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez FROTERKA » 17 lip 2015 14:54:40

Głośna ostatnio jest dyskusja o kwocie wolnej od podatku.Można się spierać o wysokość tej kwoty, metody jej wyliczania ale dla mnie kuriozalne jest, że ludzie żyjący poniżej minimum socjalnego muszą płacić podatek dochodowy. Jeśli ustalono kwotowo minimum socjalne, od którego uzależniona jest pomoc opieki społecznej to na logikę (przynajmniej moją :P ) dochody do tej kwoty powinny być zwolnione z podatku.
Tu dochodzimy do jeszcze jednej kwestii - względności wartości pensji - czym innym jest 2000 zł dla singla a czym innym dla osoby, która ma na utrzymaniu dwójkę czy trójkę dzieci i żonę/męża na wychowawczym. Dlatego uważam, że zamiast ulg na dzieci podatek powinno się płacić wg takich samych zasad, jakie obowiązują przy otrzymywaniu świadczeń - dochód na członka rodziny.
Marzenia... :?
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez lysy » 17 lip 2015 15:12:53

RudeBoy napisał(a):dostaję 500zł więcej.


Kamil

Nie narzekaj.....:mrgreen:

Obrazek
Rower
Avatar użytkownika
lysy
Mega Troll
 
Posty: 848
Dołączył(a): 28 gru 2008 22:26:08
Lokalizacja: Miasto Marzeń
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez drech » 19 lip 2015 00:08:10

RudeBoy napisał(a):Masz świadomość, że prawie 30% społeczeństwa żyje na progu ubóstwa?
To, że mi starcza i tobie starcza o niczym nie świadczy.

Przykro mi z powodu sytuacji tych 30% (potrzebne źródło), ciekawi mnie zaś niezmiernie jak chciałbyś poprawić ich byt. Nie sądzę aby ich sytuacja wynikała wyłącznie z nieudolności naszego państwa.

Padła koncepcja podwyższenia kwoty wolnej od podatku. Jestem zdecydowanie za. Problem jednak w tym, że kwota wolna od podatku dotyczy każdego podatnika niezależnie od wysokości dochodu, więc każde jej podniesienie w znaczny sposób ogranicza wpływy do budżetu. Należałoby raczej rozważać zwolnienie od podatku dochodowego osób osiągających dochód niższy od takiej czy innej wartości.
Opinia większości nie jest równoznaczna z prawdą.
drech
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1033
Obrazki: 2
Dołączył(a): 30 paź 2011 18:04:25
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 19
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez RudeBoy » 19 lip 2015 13:45:51

drech napisał(a):
RudeBoy napisał(a):Masz świadomość, że prawie 30% społeczeństwa żyje na progu ubóstwa?
To, że mi starcza i tobie starcza o niczym nie świadczy.

Przykro mi z powodu sytuacji tych 30% (potrzebne źródło), ciekawi mnie zaś niezmiernie jak chciałbyś poprawić ich byt. Nie sądzę aby ich sytuacja wynikała wyłącznie z nieudolności naszego państwa.

Padła koncepcja podwyższenia kwoty wolnej od podatku. Jestem zdecydowanie za. Problem jednak w tym, że kwota wolna od podatku dotyczy każdego podatnika niezależnie od wysokości dochodu, więc każde jej podniesienie w znaczny sposób ogranicza wpływy do budżetu. Należałoby raczej rozważać zwolnienie od podatku dochodowego osób osiągających dochód niższy od takiej czy innej wartości.




Proponuje abyś poszukał sobie ile % budżetu to wpływy z PIT. Kwota jest mizerna. To co proponujesz jest niby sensowne ale nie sprawiedliwe społecznie. Mnie bardziej niż to, żeby poprawić byt tym 30% zależny na tym, aby państwo było sprawiedliwe wobec swoich obywateli. Jestem ogromnym przeciwnikiem państwa socjalnego: zasiłków, dopłat, kuroniówek itp...
Kwota wolna od podatku dotyczy wszystkich.
Zmiana kwoty wolnej od podatku zmniejszy wpływy do budżetu z tytułu PIT ale większość tych pieniędzy i tak trafi koniec końców do budżetu. Dlaczego? Przecież ludzie zapłacą mniejszy PIT o pareset złotych i oni tych pieniędzy nie schowają do skarpet ani nie zakopią w lesie. Wydadzą je! Część od razu wróci w VAT do fiskusa. Te dodatkowe pieniądze w kieszeniach u obywateli zaowocuje zwiększoną konsumpcją co się przełoży na wzrost wpływów do budżetu. Proste jak d... . Nie trzeba kończyć ekonomii aby to wiedzieć. Choć w PL to jest jakąś ciekawa szkołą ekonomi. Jedyny kraj na świecie gdzie Krzywa Laffera nie działa za to mamy krzywą Rostowskiego.

Obrazek
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez drech » 19 lip 2015 21:15:02

Trudno Ci dogodzić. Doskwiera Ci ubóstwo, ale jesteś przeciwnikiem państwa socjalnego. Nasze państwo jest złe bo jest drogi prąd i paliwo, ale jak gdzieś są tańsze to źle bo to emigracja. Może więc inaczej: czego Ty konkretnie chcesz? Bo póki co mamy same narzekania i frazesy
Opinia większości nie jest równoznaczna z prawdą.
drech
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1033
Obrazki: 2
Dołączył(a): 30 paź 2011 18:04:25
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 19
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez RudeBoy » 19 lip 2015 22:01:55

drech napisał(a):Trudno Ci dogodzić. Doskwiera Ci ubóstwo, ale jesteś przeciwnikiem państwa socjalnego. Nasze państwo jest złe bo jest drogi prąd i paliwo, ale jak gdzieś są tańsze to źle bo to emigracja. Może więc inaczej: czego Ty konkretnie chcesz? Bo póki co mamy same narzekania i frazesy


???
Mi ubóstwo nie doskwiera na szczęście.
Państwo socjalne to patologia.
Jeżeli konkretne zarzuty wobec systemu nazywasz frazesami to nie mamy o czym dyskutować.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez mody1 » 20 lip 2015 07:39:40

Trochę to dyskusja nad tym czy wszyscy mają być zdrowi, piękni i bogaci, chyba nigdzie na świecie tak nie ma.
Bywam regularnie w Niemczech i narzekają podobnie jak my, że drogo, podatki duże, że korki, lotnisko w berlinie drogie, że przekręty na mleku itd.
Ja jestem za tym by państwo było niedrogie, ale jak większość oczekuje by im dać i tak głosuje to mamy jak mamy.
Ja przyjąłem inną zasadę w istniejącej rzeczywistości, nie patrzę ile mi zabierają (bo nie mogę tego zmieć), patrzę ile mi zostaje.
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez FROTERKA » 20 lip 2015 08:31:37

mody1 napisał(a):nie patrzę ile mi zabierają (bo nie mogę tego zmieć)

Właśnie w tym sęk, że możesz, wszyscy możemy :)
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez mody1 » 20 lip 2015 08:40:24

Tylko jak przyjdą wybory to większość wybierze tych co więcej obiecają.
A państwo zabierze najbardziej pracowitym - zarabiającym najwięcej, by rozdać leniwym.
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez Odoll » 20 lip 2015 08:48:18

Czytam sobie co tu piszecie i dochodzę po woli do wniosku że : A emeryturę zamierzam spędzić ...................Na kłutniach czy szklanka jest do połowy pusta czy do połowy pełna :dupa:
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez ali » 20 lip 2015 08:50:54

mody1 napisał(a):Tylko jak przyjdą wybory to większość wybierze tych co więcej obiecają.
A państwo zabierze najbardziej pracowitym - zarabiającym najwięcej, by rozdać leniwym.


Trafne spostrzeżenie, u nas przed wyborami sprzedaje się przede wszystkim kiełbasa, nikt nie myśli skąd ma sie wziąc miliony, mają dać i tego oczekuje. A potem jak kiedyś powiedział nasz wieszcz "Polak po szkodzie i przed szkodą głupi".
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez lysy » 20 lip 2015 09:25:45

Pytanie co bedzie u nas za 5-7-max 10 lat jak przesunie sie granica inwestycji. Na razie nie czujemy ze Unia to dobro na poczatku. Na razie wiecej dostajemy niz wplacamy ale.....za kilka lat to sie zmieni nie wiem czy w 2020 czy 2025 ale nadejdzie wtedy bedzie placz.
A jak komus nie pasuja podatki proponuje skorzystac z https://pl.wikipedia.org/wiki/Raj_podatkowy :mrgreen:
Rower
Avatar użytkownika
lysy
Mega Troll
 
Posty: 848
Dołączył(a): 28 gru 2008 22:26:08
Lokalizacja: Miasto Marzeń
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez jrzeuski » 20 lip 2015 09:33:10

mody1 napisał(a):Bywam regularnie w Niemczech i narzekają podobnie jak my, że drogo, podatki duże, że korki, lotnisko w berlinie drogie, że przekręty na mleku itd.
Też bywam i widzę ichnich emerytów przesiadujących w restauracjach, pizzeriach i kawiarniach. Narzekają na to, że siedzą u siebie zamiast gdzieś nad ciepłym morzem. Tymczasem nasi siedzą w domu przed TV a ci bardziej aktywni na ławce w parku i dyskutują, w którym dyskoncie będzie teraz przecena jakiegoś żarcia. A w przypadku naszych emerytur zapewne nawet ławek w parkach nie będzie, bo państwa nie będzie stać by je tam postawić i konserwować.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez RudeBoy » 20 lip 2015 11:44:08

mody1 napisał(a):Tylko jak przyjdą wybory to większość wybierze tych co więcej obiecają.
A państwo zabierze najbardziej pracowitym - zarabiającym najwięcej, by rozdać leniwym.


No niestety jest to straszna patologia.

-- Dodano 20 lip 2015 11:49:44 --

lysy napisał(a):Pytanie co bedzie u nas za 5-7-max 10 lat jak przesunie sie granica inwestycji. Na razie nie czujemy ze Unia to dobro na poczatku. Na razie wiecej dostajemy niz wplacamy ale.....za kilka lat to sie zmieni nie wiem czy w 2020 czy 2025 ale nadejdzie wtedy bedzie placz.


Ja Ci powiem co będzie.
Wciąż będziemy spłacać długi zaciągnięte na inwestycje realizowane przez UE od kiedy w niej jesteśmy. Wszak wszystkie dotacje z UE jakie do nas płyną na inwestycje strukturalne nie są dotacjami na 100% inwestycji. Chujnia Europejska daje część resztę musimy wyłożyć sami. Państwo tych pieniędzy nie ma więc je pożycza. W efekcie mamy wzrost długu publicznego w ciągu 8 lat o 100%.
Oczywiście... nie ma się czym martwić...
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez jrzeuski » 20 lip 2015 12:21:07

RudeBoy napisał(a):
lysy napisał(a):Pytanie co bedzie u nas za 5-7-max 10 lat jak przesunie sie granica inwestycji. Na razie nie czujemy ze Unia to dobro na poczatku. Na razie wiecej dostajemy niz wplacamy ale.....za kilka lat to sie zmieni nie wiem czy w 2020 czy 2025 ale nadejdzie wtedy bedzie placz.
Ja Ci powiem co będzie.
Wciąż będziemy spłacać długi zaciągnięte na inwestycje realizowane przez UE od kiedy w niej jesteśmy. Wszak wszystkie dotacje z UE jakie do nas płyną na inwestycje strukturalne nie są dotacjami na 100% inwestycji. Chujnia Europejska daje część resztę musimy wyłożyć sami. Państwo tych pieniędzy nie ma więc je pożycza. W efekcie mamy wzrost długu publicznego w ciągu 8 lat o 100%.
Oczywiście... nie ma się czym martwić...
I do tego gros tych długów zaciągnęły samorządy, czyli budżet centralny się na nie od razu wypnie. Oznaczać to będzie gigantyczny wzrost podatków lokalnych a z drugiej strony cięcia wydatków (np. oświetlenie ulic, edukacja szkolna, odśnieżanie zimą, itd.). Najłatwiej będzie podnieść opłaty za nieruchomości, ale to nie wystarczy, więc w górę pójdą też media dostarczane przez gminy (woda, ścieki, wywóz śmieci) oraz dorżnie się przedsiębiorców (pozwolenia, koncesje, opłaty targowe, itd. itp.). Pełna lista możliwości jest dostępna w budżecie dowolnej jednostki samorządowej (opublikowane w internecie).
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez lysy » 31 lip 2015 21:04:10

A moze tak...........

Obrazek
Rower
Avatar użytkownika
lysy
Mega Troll
 
Posty: 848
Dołączył(a): 28 gru 2008 22:26:08
Lokalizacja: Miasto Marzeń
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron