Witamy !



Chyba sprzedam Frote. Pomoc w wycenie?

Rozmowy na wszystkie tematy

Chyba sprzedam Frote. Pomoc w wycenie?

Postprzez Jake » 27 maja 2017 19:31:08

Powoli chyba konczy mi sie cierpliwosc do mojej Froty. Przez ostatnie lata ciagle brakowało $$$ na naprawy i wiele rzeczy bylo odraczanych "na potem". Co trzeba bylo zrobic od razu bylo robione, by utrzymac ja przy zyciu. Ale chyba wizja przywrocenia jej do czasów swietnosc i estetycznego wygladu jest nieco ułudą. Mam tez kilka rzeczy ktore sa wyjatkowo upierdliwe w naprawianiu i chyba zwyczajnie nie warto dalej ładować w nia pieniadze, wiec zaczynam myślec o sprzedazy. To ze nie odzyskam ani polowy wlozonych pieniedzy to oczywiste i juz dawno sie pogodziłem. Ale szczerze nie mam pojęcia ile można za nią wziąc...

Frontera A 1998r. czarna
Mam ją dwa i pół roku. Kupiona podobno z przebiegiem 205 000km
Pierwotnie 2.5TDS, który pojezdził 2000km i sie skonczyl, potem swap na 3.1TDI by diabeł. (dwa lata temu). Silnik kupiony z rozbitego Isuzu Troopera z przebiegiem ok. 315 000 km
Po swapie zrobiłem tym autem łącznie około 50 000km.

Blacharka:
Rama cała zdrowa
Podłoga raczej zdrowa, dziur nie widac, ale wykladziny nie zdejmowałem.
Progi zewnetrzne w budzie razem z podciągami wymieniane na nowe rok temu w JDP Centrum w 3mieście. Zrobione na moje oko dość porządnie. Nie ma śladu.
Kangur urwał się dośc dawno w terenie. Przedni zderzak oryg. przeżarty, lewy przedni błotnik przeżarty, prawy nie widac na razie rdzy, ale pewnie też czycha. Przednie drzwi w niezlym stanie (prawe wmianiane pod otarciu w terenie) Tylne drzwi lewe i prawe dośc mocno nadgryzione korozja. Tylne nadkola zdrowe. Prawy tył byl stukniety i korodował, zrobione rok temu, na razie spokój. Tylna klapa otwierana na bok, przezarta doszczętnie, nadaje sie do wymiany. Tylny zderzak byl juz raz wymieniany, bo pierwszy zjadła korozja, aktualny tez juz korozja zjada + urwany prawy plastikowy naroznik zderzaka).

silnik:
Przebieg aktualny 365 000. Pali od strzała nawet w -25oC. Jezdzi sie tym calkiem przyjemnie i bez problemów. Ma niskie cisnienie oleju, (ok 1 kreski na zegarze na cieplym silniku), wiec pewnie pompa albo wyrobione panewki. Ale ma tak odkad go kupilem i nie poglebia sie. Mocy ma tyle ile mozna sie po 3.1 spodziewac. W terenie ciagnie cudnie, nie brakuje momentu. To samo przy holowaniu ciezkich przyczep itp. Typowy wół roboczy.

Skrzynia:
Działa bez problemu, ale smiem twierdzic, ze stan jest mocno sredni. W zimie po odpaleniu na zimno mocno rzęzi, (ustaje po wcisnieciu sprzegla). Po nagrzaniu efekt znika, w lecie w ogole nie wystepuje. Lewarek lata luzno, trzeba wiedziec gdzie szukac kolejny biegów. Zdarza sie ze wajcha sie przyblokuje przy zmienie biegu, ale dosc rzadko. Reduktor działa rewelacyjnie, wajcha chodzi plynnie, lekko i precyzyjnie. Tylny wał nie ma zadnych luzów. Na przednim wybiło krzyzak, ale mam nowy i bede na dniach wymieniać.

Wnętrze:
Nie topiony, tapicerka wyglada normalnie, malo zniszczona. Fotele welurek nie sa za bardzo powycierane. Na siedzeniu kierowcy mała plama od jakiegos kleju typu kropelka, na kanapie tylnej wypalona mała dziurka średnicy 5mm jak od iskry. Podgrzewane fotele, ale nie wiem czy działaja, bo kable od foteli sa pourywane. (wiec pewnie nie dzialaja). Podsufitka nie odpada, 2 lata temu prana. Ma dwa drobne rozciecia. Poza tym sliczna. Klimatyzacja jest zrobiona na sprezarce od 3.1, reszta osprzetu oryginalnie. Działa w pełnie prawidłowo. Chłodzi tak jak ma chłodzić.
Skórzane mieszki lewarków i ręcznego szyte na miare.
Jest ori szyberdach elektryczny. Działa, otwera sie, zamyka i nie cieknie.

Elektryka:
Jak to po swapie. Troche elektryki z 2.5, troche z 3.1 Troche amatorskiej, troche kombinowej itd. Wyglada to w miare schludnie, ale nie chcialbym musiec czegos szukac.
Po swapie nie działa obrotomierz. (podobno da sie to podłaczyc, mnie sie nie udało) W razie czego mam zestaw wskaznikow od Froty 2.8 albo Troopera 3.1, mozna przelozyc ktorys i uruchomic.
Alternator w zeszlym roku wymieniony stojan i mostek diodowy i łozyska. Ładuje pieknie.
Nie działa ABS. Pompa podobno sprawna (mam druga na zmiane w razie czego), najpewniej przetarte lub przerwane kable do tylnych czujników.

Hamulce i zawieszenie:
Dwa lata temu wymieniałem klocki przód, szczęki ręcznego i linki ręcznego. Poł roku temu pękł klocek z tyłu i tłoczek zmasakrował mi tarcze, wymieniłem wiec obie tylne tarcze, klocki, tłoczki obie strony + regeneracja zacisków obie strony. Sworznie wahaczy wymienione dwa lata temu, Osłony przegubów prawa strona wymienione pol roku temu, łacznik stabiliatora po prawej stronie wymienony pol roku temu, lewa strona gumy powoli do wymiany, ale jeszcze nie pękły. Pompa hamulcowa regenerowana tydzień temu bo ciekła.

Koła:
5 oryginalnych alufelg sześcioramiennych + 5 opon BFG AT 275/75/R16 mocno starte, raczej juz do wymiany.
Poł roku temu sprzęgiełka przedni piast wymienione na manualne, ale chyba do sprzedazy zaloze stałe huby od B, a sprzegi zostawie sobie.

Inne:
Na dachy dwie stopki anteny SIRIO na montaż DV + kable prowadzone pod podsufitka do konsoli radia.
Nie działaja spryskiwacze.
Tłumik koncowy pogiety i prowizorycznie zaspawany, wiec do wymiany, lacznik elastyczny wydechu do wymiany.

Kupiona za 8000zł, włożyłem na oko drugie 8000zł. Ile moze by aktualnie warta przy sprzedaży?
Isuzu Trooper 3.1D 1997
Toyota 4-Runner 3.0V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Starszy Guru
Starszy Guru
 
Posty: 979
Dołączył(a): 20 sty 2015 01:39:51
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Chyba sprzedam Frote. Pomoc w wycenie?

Postprzez drech » 28 maja 2017 18:58:42

Trochę ciężka sprawa. Jako dupowóz raczej nikt jej nie weźmie, do orania może i tak, chociaż 3.1 osiągami nie poraża, a poza tym więcej niż średnia rynkowa przy takim przeznaczeniu nie wyciągniesz. Może ktoś się skusi przeznaczyć ją na wyprawówkę, ale musiałbyś zrobić ład w elektryce. Jeżeli chcesz ją sprzedać za większe pieniądze to raczej trzeba ogarnąć blachę. Ludzie kupują oczami i gdy samochód odpycha na dzień dobry, to nie są skłonni nawet rozważać zakup.
Opinia większości nie jest równoznaczna z prawdą.
drech
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1033
Obrazki: 2
Dołączył(a): 30 paź 2011 18:04:25
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 19
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Chyba sprzedam Frote. Pomoc w wycenie?

Postprzez Jake » 03 sie 2017 09:04:48

Szczerze nie miałem juz sily ani motywacji zeby cokolwiek przy niej robic, ani cokolwiek inwestowac. Frotka ostatecznie sprzedana za 4000zł koledze z forum.
Człowiek faktycznie cieszy sie z kazdego samochodu dwa razy, przy zakupie i przy sprzedazy. Choc przyznaje troche bedzie teskno. I troche boli ilosc straconych $$$.
Isuzu Trooper 3.1D 1997
Toyota 4-Runner 3.0V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Starszy Guru
Starszy Guru
 
Posty: 979
Dołączył(a): 20 sty 2015 01:39:51
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd


Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron