Witamy !



Rejestracja Frotki z Unii

Rozmowy na wszystkie tematy

Rejestracja Frotki z Unii

Postprzez maju » 20 paź 2007 20:04:27

Ktoś mi napisał abym opisał procedurę rejestracji autka zakupionego w Unii więc to czynię. Przykład - Niemcy.

1. Kupujemy.
mamy mieć umowę kupna, brief, dowód rejestracyjny w którym jest pieczątka o wymeldowaniu pojazdu.
2. Jeśli jedziemy lawetą to jedziemy, jeśli jedziemy na kołach to potrzebujemy tymczasową rejestracje. Pojazd musi posiadać ważny przegląd w Niemczech. W urzędzie kupujemy tymczasowe numery (czerwone) co wiąże sie z bieganiem między różnymi punktami (tablice są wytłaczane na poczekaniu w odpowiednim warsztacie, papiery w urzędzie). Całkowity koszt tych numerów to około 170Euro, i są one ważne coś kolo 30 dni - dokładnie nie pamiętam bo ja ich nie brałem.
Są jeszcze żółte tablice, ważne 5 dni. Ich koszt to 121,5 Euro. I co ważne są one ważne tylko w DE - nie są one legalne w Polsce. Wiele ludzi na nich jeździ chyba nie wiedząc jak to naprawdę jest. Z tablicami dostajemy tymczasowy dowód rejestracyjny.
3. Na granicy DE-PL stajemy w normalna kolejkę samochodów, pogranicznicy chcą zobaczyć brief i tymczasowy dowód rejestracyjny.
4. tłumaczenie przysięgłe umowy, briefu i wymeldowania.
5. w kraju jedziemy na pierwszy przegląd - 189zł + 35zł jak mamy hak.
Wymagają tłumaczeń dokumentów i muszą zobaczyć numer na ramie. Czasami poszukiwania długo trwają....
6. w Urzędzie Skarbowym składamy wniosek o papier stwierdzający, że nie musimy płacić Vatu czy coś. Chyba VAT-24 i dostajemy VAT-25, czy coś podobnego. 160 zł i czekamy tydzień.
7. w Urzędzie Celnym składamy papier, że niby chcemy zapłacić akcyze. Wypełniamy wniosek, potwierdzenie zapłacenia 17zł (szczegóły powiedzą w tym UC). Tutaj możemy nie przyznawać się że mamy tłumaczenia - będzie taniej na ksero. Dostajemy kwitek z kwotą do zapłaty. Wyliczamy ją sami - 13,6% od wartości na umowie po kursie Euro z dnia zakupu autka. Kurs wisi w gablotce. Czekamy koło tygodnia - aż kasa akcyzy dotrze na konto UC.
8. Płacimy gdzieś tą kwotę akcyzy.
9. Kiedy mamy już papiery z UC i US możemy sie rejestrować.
10. Do Urzędu Komunikacji idziemy z opłaconym kwitkiem opłaty recyklingowej (szczegóły w UK) - 500zł
11. Rejestracja w okienku to 257,5zł. Umowa, wymeldowanie, brief + ich tłumaczenia, papiery z US i UC, wniosek o rejestracje, chyba wszystko.
Avatar użytkownika
maju
Admin
Admin
 
Posty: 599
Obrazki: 0
Dołączył(a): 20 wrz 2007 09:38:57
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Postprzez mirokez » 20 paź 2007 21:15:10

ciekawe, ciekawe, :D
mirokez
 

Postprzez brum » 21 paź 2007 00:36:42

dobrze że miałem już zarejestrowaną w Polsce :D
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(


Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości