Witamy !



czy są tu jacyś Motocykliści ?????

Rozmowy na wszystkie tematy

czy są tu jacyś Motocykliści ?????

Postprzez kondi » 02 mar 2010 22:19:04

wiadome jest że wiekszość forumowiczy jeździ "puszkami" .... a czy są jacyś miłosnicy 2 kółek ???? wiosna idzie .... wiec będzie trzeba frotke postawić a moto odkurzyć :lol: :lol:

ja osobiście na moto jeżdzę już 6 sezon i w tym bardziej off niż on... aczkolwiek jakoś tak wyszło że z roku na rok zmieniam moto na coraz bardziej "szoszowe"
Opel frontera sport LPG lift 3" BFG KM2 31" snorkel (sprzedane :( )
Opel frontera B Long 3.2 LPG frotka rośnie :) 2"zawiecha +2"BL + KM2 33" ... a to nie koniec.... jednak koniec ( sprzedane )
Opel frontera A long 2.2 "rudzielec" domowa seria

PoJEEEPało mnie do 3 odlicz :)
wj 4.7 v8
zj 4.0
xj 2.5

605348314
Avatar użytkownika
kondi
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 531
Obrazki: 8
Dołączył(a): 08 wrz 2009 10:43:16
Lokalizacja: Pińczów
Pochwały: 3
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: czy są tu jacyś Motocykliści ?????

Postprzez pawelbujak66 » 02 mar 2010 22:54:55

Witam, myślę że znajdzie się tu parę osób które na czas letni przesiadają się na :bike: Ja osobiście już od jakichś 4 lat jeżdżę na motorach jak do tej pory praktycznie wszystkie szosowe.
Pozdro dla wszystkich motocyklistów.
pawelbujak66
 

Re: czy są tu jacyś Motocykliści ?????

Postprzez Wookash » 02 mar 2010 23:01:38

Ja planowalem zakupic sobie cos na szose ale z powodu frotki ktora musze reanimowac zakup sie odwlecze jak narazie moze w przyszlym roku zasiade dopiero na 2 kolka.
Wookash
 

Re: czy są tu jacyś Motocykliści ?????

Postprzez ballula » 03 mar 2010 08:46:24

kondi napisał(a): .... a czy są jacyś miłosnicy 2 kółek ????


"Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie" :wink:
Nawet tu :D
ballula
 

Re: czy są tu jacyś Motocykliści ?????

Postprzez maju » 03 mar 2010 21:57:37

kondi napisał(a): czy są jacyś miłosnicy 2 kółek ????

Avatar użytkownika
maju
Admin
Admin
 
Posty: 599
Obrazki: 0
Dołączył(a): 20 wrz 2007 09:38:57
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: czy są tu jacyś Motocykliści ?????

Postprzez tomik » 04 mar 2010 18:02:08

kupić o 2 kułeczkach na tę wiosnę mam nadzieję że się uda planuje zakup suzuki GSXF750dohc16 kolega ma w dobrej cenie a może ktoś zna ten bzyczka lepjej i coś mi o nim więcej powie
tomik
 

Re: czy są tu jacyś Motocykliści ?????

Postprzez mpl » 04 mar 2010 21:43:42

Zamierzam być mtórzystą, może w tym roku wystarczy kasy na prawo jazdy kat. A... (ktoś szuka fotografa na ślub? :P) i później Yamaha Virago 535 ew. 750 albo coś w tym stylu...

Pomarzyć zawsze można... : )
Jest: A sport : ) / WAZ 21063 Łada 1300SL :) / CB750 SevenFifty

Jezus nie może zostać królem Polski, ponieważ osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznej.
Avatar użytkownika
mpl
Guru
Guru
 
Posty: 805
Obrazki: 11
Dołączył(a): 30 cze 2009 22:34:59
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 3
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: czy są tu jacyś Motocykliści ?????

Postprzez pawelbujak66 » 04 mar 2010 23:10:31

tomik napisał(a):kupić o 2 kułeczkach na tę wiosnę mam nadzieję że się uda planuje zakup suzuki GSXF750dohc16 kolega ma w dobrej cenie a może ktoś zna ten bzyczka lepjej i coś mi o nim więcej powie


Powiem Ci tak jeśli jest to Twój pierwszy motocykl to w zupełności wystarczy, to jedna strona medalu natomiast druga jest taka ze jest to tylko 750 i ok 80-100 KM (dokladnie nie wiem ale w tych granicach) i generalnie jest tak ze pojeździsz jeden sezon i zacznie Ci brakować mocy np jak pojedziesz z pasażerem pod górkę i będziesz chciał wyprzedzać. Kolega miał GSXF 600 i jeździł z panną to musiał go wysoko kręcić żeby nie zostać z tyłu. Ja osobiście miałem dwie HONDY CBR 900RR i naprawdę super mi się jeździło i naprawdę oszczędne motorki (5l Pb/100Km) a z racji tego że jeżdżę z żoną to dla większej wygody przesiadłem sie na CBR 1100 xx :)
Pozdrawiam wszystkich :bike:
pawelbujak66
 

Re: czy są tu jacyś Motocykliści ?????

Postprzez Pawel » 04 mar 2010 23:13:51

...i ja się w tym roku przymierzałem do kat. A i kupna czegoś w stylu Kawasaki KLE, ale smierć taty pokrzyżowała plany... :?
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: czy są tu jacyś Motocykliści ?????

Postprzez brum » 04 mar 2010 23:17:10

A ja myślę o Jawie TS350...tak wiem że to inna bajka ale to wg mnie jeden z fajniejszych motorów(nie potrzebuje mocy tylko ten dźwięk z dwóch rurek...)
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: czy są tu jacyś Motocykliści ?????

Postprzez pawelbujak66 » 04 mar 2010 23:35:17

Ja poza xx mam jeszcze etz 250 z dosyc fajnymi oponkami w teren jest dosyc gruba kostka na oponkach i naprawde fajnie orają :)
pawelbujak66
 

Re: czy są tu jacyś Motocykliści ?????

Postprzez tomik » 05 mar 2010 06:09:37

pawelbujak66 napisał(a):
tomik napisał(a):kupić o 2 kułeczkach na tę wiosnę mam nadzieję że się uda planuje zakup suzuki GSXF750dohc16 kolega ma w dobrej cenie a może ktoś zna ten bzyczka lepjej i coś mi o nim więcej powie


Powiem Ci tak jeśli jest to Twój pierwszy motocykl to w zupełności wystarczy, to jedna strona medalu natomiast druga jest taka ze jest to tylko 750 i ok 80-100 KM (dokladnie nie wiem ale w tych granicach) i generalnie jest tak ze pojeździsz jeden sezon i zacznie Ci brakować mocy np jak pojedziesz z pasażerem pod górkę i będziesz chciał wyprzedzać. Kolega miał GSXF 600 i jeździł z panną to musiał go wysoko kręcić żeby nie zostać z tyłu. Ja osobiście miałem dwie HONDY CBR 900RR i naprawdę super mi się jeździło i naprawdę oszczędne motorki (5l Pb/100Km) a z racji tego że jeżdżę z żoną to dla większej wygody przesiadłem sie na CBR 1100 xx :)
Pozdrawiam wszystkich :bike:



Dzięki za info ja nie jestem jakimś szalenicem na motorze więc myślę że wystarczy mi tej mocy a wsumie nie oglądałem innych motorów ale tym akurat fainie mi się jezidziło no i wydaje mi sie że jednak 750 dohc to nie 650choć nie jestem znawcą motocyckli do wiosny jeszcze troszke czasu jest to może coś jeszcze poczytam albo wpadnie w oko coś lepszego jeszcze raz dzieki
tomik
 

Re: czy są tu jacyś Motocykliści ?????

Postprzez FROTERKA » 05 mar 2010 08:30:04

Pawel - Amor napisał(a):...i ja się w tym roku przymierzałem do kat. A

Ja się przymierzałam już dawno ale się dowiedziałam, że muszę robić normalnie cały kurs :x , jakbym nie miała B i mi odeszła ochota.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: czy są tu jacyś Motocykliści ?????

Postprzez kondi » 05 mar 2010 18:51:10

Pawel - Amor napisał(a):...i ja się w tym roku przymierzałem do kat. A i kupna czegoś w stylu Kawasaki KLE,


na tą chwile posiadam KLEkota i szczeże mi sie on nie widzi bo ani to na droge anii w teren ..... wiec najprawdopodobniej pujdzie na chandel.... :D
Opel frontera sport LPG lift 3" BFG KM2 31" snorkel (sprzedane :( )
Opel frontera B Long 3.2 LPG frotka rośnie :) 2"zawiecha +2"BL + KM2 33" ... a to nie koniec.... jednak koniec ( sprzedane )
Opel frontera A long 2.2 "rudzielec" domowa seria

PoJEEEPało mnie do 3 odlicz :)
wj 4.7 v8
zj 4.0
xj 2.5

605348314
Avatar użytkownika
kondi
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 531
Obrazki: 8
Dołączył(a): 08 wrz 2009 10:43:16
Lokalizacja: Pińczów
Pochwały: 3
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: czy są tu jacyś Motocykliści ?????

Postprzez kondi » 05 mar 2010 18:55:03

FROTERKA napisał(a):
Pawel - Amor napisał(a):...i ja się w tym roku przymierzałem do kat. A

Ja się przymierzałam już dawno ale się dowiedziałam, że muszę robić normalnie cały kurs :x , jakbym nie miała B i mi odeszła ochota.


nie zniechęcaj sie..... kursik szybko przeleci a potem jaka przyjemnośc latem :D

kurka niby wszyscy sie lubują w "offroładzie" a błotnego moto nikt nie ma????? :killer:
Opel frontera sport LPG lift 3" BFG KM2 31" snorkel (sprzedane :( )
Opel frontera B Long 3.2 LPG frotka rośnie :) 2"zawiecha +2"BL + KM2 33" ... a to nie koniec.... jednak koniec ( sprzedane )
Opel frontera A long 2.2 "rudzielec" domowa seria

PoJEEEPało mnie do 3 odlicz :)
wj 4.7 v8
zj 4.0
xj 2.5

605348314
Avatar użytkownika
kondi
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 531
Obrazki: 8
Dołączył(a): 08 wrz 2009 10:43:16
Lokalizacja: Pińczów
Pochwały: 3
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: czy są tu jacyś Motocykliści ?????

Postprzez galaxy » 05 mar 2010 19:26:19

kondi napisał(a): .... a czy są jacyś miłosnicy 2 kółek ????


są ale na razie w stanie spoczynku ;( , jestem "byłem" motocyklistą ponad 12 lat , niestety po ostatnich wypadkach i długiej kuracji odstawiłem ten sport tęskno mi bardzo tym bardziej że na motocyklu spędzałem po 7-8 miesięcy w roku , pracowałem tam gdzie były motocykle i do tej pory 2-ga moja praca jest z nimi związana ... mam nadzieję że powrócę na szosę łamiąc tym samym obietnice daną mojej żonie ... "... kochanie już kończę z motocyklami ... obiecuje ..."

super hobby przygoda pasja ...

ps. jeżeli chodzi o Twój wybór tomik to ten motocykl który wybrałeś zwany również "duże jajo" nie jest taki zły jego 98 KM pozwala już na dynamiczną jazdę w 2 osoby, nie jest to jednak motocykl sportowy żeby było jasne , jest to typowy motocykl sportowo-turystyczny bardziej na turystyczny, na pewno wygodna i odprężona pozycja pozwoli Ci na dalekie i bezbolesne wypady , dość ciekawy wygląd wiesz zależy co się komu podoba , jeżeli szukasz motocykla do jazdy to dobry wybór cena/model, o tym modelu pamiętam tylko z silnikiem 600 cm3 pisali jak się pojawił "najtańsze 200 km/h" ;)
galaxy
 

Re: czy są tu jacyś Motocykliści ?????

Postprzez sebol długi » 05 mar 2010 23:17:46

tez mam moto fazer 1000exup 150KM ,i na kole tez lata
AUTO SERVICE 4X4 specjalizacja opel frontera
OPEL FRONTERA (Isuzu Amigo) 4,6V8 4x4 SPORT 2002 300KM
BUS T6 2016 150KM
LAWETY PRZYCZEPKI POMOC DROGOWA

NA WARSZTACIE RZECZY NIEMOŻLIWE ROBIMY OD RĘKI ,CUDA ZAJMUJĄ NAM TROCHĘ WIĘCEJ CZASU
TEL 507 112 685
email: sebol.dlugi@wp.pl
GG 13967843
Avatar użytkownika
sebol długi
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 198
Obrazki: 10
Dołączył(a): 25 paź 2009 10:07:21
Lokalizacja: WRONKI POZNAN wielkopolska
Pochwały: 10
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: czy są tu jacyś Motocykliści ?????

Postprzez Balkandriver » 06 mar 2010 01:43:41

W kwestii motocykli - można je, podobnie, jak 4x4, używać w różnych celach i od tych zamierzeń zależy dobór maszyny.
Patrząc przez swój pryzmat - polecam strony ludzi, którzy motorami przemierzają świat:
jest taka znana postać w Krakowie - "sambor", robi mega przedsięwzięcia na 2 kółkach,
polecam też stronę mego kolegi - http://www.polkasteam.pl/ - też zjeździł trochę,posiadacz 4x4 i motorka
ostatnio widziałem się również z Mariuszem Rewedą, organizatorem wielu wypraw 4x4, a w tej chwili pochłoniętym projektem przemierzenia kuli ziemskiej na motorze. Kilka etapów ma za sobą, a relacje porywają - http://www.kilometr.com/

Moim zdaniem, zarówno w aucie, jak i motocyklu, lepiej wziąć coś "na wyrost", z zapasem mocy i możliwości, niż za chwilę mieć niedosyt i konieczność zamiany/wymiany ze stratą w portfelu i kacem moralnym.

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: czy są tu jacyś Motocykliści ?????

Postprzez tomik » 06 mar 2010 06:13:11

galaxy napisał(a):
kondi napisał(a): .... a czy są jacyś miłosnicy 2 kółek ????


są ale na razie w stanie spoczynku ;( , jestem "byłem" motocyklistą ponad 12 lat , niestety po ostatnich wypadkach i długiej kuracji odstawiłem ten sport tęskno mi bardzo tym bardziej że na motocyklu spędzałem po 7-8 miesięcy w roku , pracowałem tam gdzie były motocykle i do tej pory 2-ga moja praca jest z nimi związana ... mam nadzieję że powrócę na szosę łamiąc tym samym obietnice daną mojej żonie ... "... kochanie już kończę z motocyklami ... obiecuje ..."

super hobby przygoda pasja ...

ps. jeżeli chodzi o Twój wybór tomik to ten motocykl który wybrałeś zwany również "duże jajo" nie jest taki zły jego 98 KM pozwala już na dynamiczną jazdę w 2 osoby, nie jest to jednak motocykl sportowy żeby było jasne , jest to typowy motocykl sportowo-turystyczny bardziej na turystyczny, na pewno wygodna i odprężona pozycja pozwoli Ci na dalekie i bezbolesne wypady , dość ciekawy wygląd wiesz zależy co się komu podoba , jeżeli szukasz motocykla do jazdy to dobry wybór cena/model, o tym modelu pamiętam tylko z silnikiem 600 cm3 pisali jak się pojawił
"najtańsze 200 km/h" ;)



No właśnie ta pozycja praktycznie siedzisz prosto na motoże i to mi się spodobało że możnanaprawde wygodnie pojezidzić fajnym motorkiem :roll:
tomik
 

Re: czy są tu jacyś Motocykliści ?????

Postprzez maju » 06 mar 2010 15:28:13

Balkandriver napisał(a):... motorami przemierzają świat:
jest taka znana postać w Krakowie - "sambor", robi mega przedsięwzięcia na 2 kółkach,.

Sambor to znana osoba w "Afrykańskim" (rodzaj motocykla) świecie. Na klubowym kalendarzu ciągle są jego zdjęcia. I do tego porusza się słusznym rodzajem motocykla - do podróży w niekoniecznie cywilizowane kraje to najlepszy środek transportu.

kondi napisał(a):kurka niby wszyscy się lubują w "offroładzie" a błotnego moto nikt nie ma????

Kwestia co znaczy "błotne".
Ja preferuję turystykę tego typu jaką daje również Frontera, wiec szutry i nieznane zakamarki różnych krajów mogę zdobywać bez większych problemów.

KLE to słuszny rodzaj motocykla ale trochą za mały na dalekie wyjazdy. Są inne podobne modele znacznie lepsze na dłuższe trasy nawet po szutrach.
Avatar użytkownika
maju
Admin
Admin
 
Posty: 599
Obrazki: 0
Dołączył(a): 20 wrz 2007 09:38:57
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Następna strona

Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości