Witamy !



[A] Campo nie odpala - pomocy...

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

Re: Nie odpala - pomocy...

Postprzez sick69 » 27 kwi 2009 09:16:55

opisz problem dokladniej, bo nie moge nic z tego zrozumieć....czyli na zimnym ci odpala a na cieplum nie czy jak ? ..... jaki masz silnik ???? .....rozrusznik kręci czy robi bziuuummm ???? .... :?:
sick69
 

Re: Nie odpala - pomocy...

Postprzez MrBOOSS » 29 kwi 2009 19:51:35

Tak zwarcie na rozruszniku a z powodu że po przekręceniu kluczyka czasem nic się nie dzieje.
MrBOOSS
 

Re: Nie odpala - pomocy...

Postprzez szymon.ha » 29 kwi 2009 20:25:54

No to rozrusznik pewnie, u mnie tak było, jeśli kluczyk nic to trzeba było śrubokrętem.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Nie odpala - pomocy...

Postprzez niedżwiedż » 23 cze 2012 20:52:21

witam.Ja mam taki problem.nawet już na rozgrzanym silniku nie chce zakręcić rozrusznik np. parkuje gaszę na chwile i nie chce kręcić,a czasem bez problemu. :wsciekly:

Zaraz po tym jak świeca gaśnie przekręcam kluczyk i nic się nie dzieje czasem za którymś razem odpali,a jak :dupa: już nie chce to daje zapłon,luz i robię zwarcie na rozruszniku i wtedy odpala.co przyczyną ewentualną może być?stacyjka,jakiś przekaźnik,czy rozrusznik bo to już ostatnia rzecz którą będę ewentualnie rozbierał. :D proszę o jakiekolwiek podpowiedzi bo już prawie na stałe w kieszeni to śrubokręt :)
Avatar użytkownika
niedżwiedż
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 31 paź 2011 14:15:24
Lokalizacja: szczecin
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: Nie odpala - pomocy...

Postprzez JARASACKI » 23 cze 2012 20:58:58

Też tak mam , ale jak nie chce odpalić to cofam lekko kluczyk i znowu odpalam i jest ok
JARASACKI
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 18 lut 2011 13:27:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Nie odpala - pomocy...

Postprzez brum » 23 cze 2012 22:39:14

Jak przy próbie odpalenia nie przygasają kontrolki i nie ma żadnego dźwięku przekaźnika i cykania to raczej stacyjka do wymiany.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Nie odpala - pomocy...

Postprzez Argail75 » 23 cze 2012 23:47:02

A na zimnym odpala od razu...?
Opel Frontera B 3.2 V6 Long PB/LPG 3'' BFG MT 30,5 ''manual 2000r
Avatar użytkownika
Argail75
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1817
Obrazki: 24
Dołączył(a): 23 lip 2011 13:17:33
Lokalizacja: Łódź oś.Widzew
Pochwały: 7
Województwo: Łódzkie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Nie odpala - pomocy...

Postprzez niedżwiedż » 24 cze 2012 17:10:55

z odpalaniem na zimnym czy ciepłym różnie,nie ma reguły nawet dziś w terenie rano jest,kilka razy ok ,a nagle :dupa: ,a kontrolki przygasają, kręcę kluczykiem jak mogę i nic dopiero śrubokręt pomaga,i skłaniam się na rozrusznik
Avatar użytkownika
niedżwiedż
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 31 paź 2011 14:15:24
Lokalizacja: szczecin
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: Nie odpala - pomocy...

Postprzez Teigrek » 15 sty 2013 00:53:46

Podłączę się pod ten stary wątek, bo mój problem też dotyczy odpalania (i gaśnięcia)
Otóż dzisiaj rano jechałem sobie przez Sudety, po pustej drodze obficie pokrytej białym puchem, a na mej twarzy jawił się rogal będący wyrazem radości z jazdy po śniegu w pięknych okolicznościach przyrody. W pewnym momencie pomyślałem o tym jak wspaniały, cudowny i niezawodny jest mój Campo, gdyż przez 4 lata nie było w nim żadnej poważnej awarii i zawsze dowoził mnie do celu. I dokładnie w chwili gdy rozkoszowałem się tą myślą, samochód nagle zaczął zwalniać! Pomyślałem że wbiłem się w jakąś zaspę której nie zauważyłem bujając w obłokach i chciałem szybko zredukować bieg z przygazówką, ale po w wciśnięciu gazu nie usłyszałem chrumknięcia i przy wciśniętym sprzęgle zerknąłem na obrotomierz, silnik nie pracował... :cry2:
Zacząłem próbować go ponownie odpalać, rozrusznik kręcił żwawo, ale silnik nawet nie próbował próbować zagadać. Początkowo zwaliłem winę na paliwo i mróz, ale zaraz, zaraz jest tylko -4, z ropą raczej wszystko ok, więc może woda w paliwie - jakiś kawałek lodu przytkał przewód? ale wtedy raczej przed zgaśnięciem by się trochę podusił poprychał itp. A on zgasł nagle - jak po odjęciu kluczyka - o właśnie, podejrzenie padło na zawór odcinający. Na szczęście auto rozkraczyło się na cichym pustkowiu i mogłem posłuchać czy po przekręcaniu kluczyka na zapłon słychać pyknięcie zaworu - nie było słychać. Szczęśliwie miałem przy sobie fajny kabel od lampki, którą znalazłem w kuble sąsiada. Podłączyłem jeden koniec pod akumulator, drugim dotknąłem wtyczki na pompie wtryskowej - pyka :razz: . Powciskałem końcówki kabla tak żeby się trzymały, odpaliłem auto (sukces :1: ) i dojechałem do domu. Pod domem otworzyłem maskę, wyciągnąłem kabel i silnik zgasł.
Teraz zastanawiam się gdzie szukać awarii? Skąd ten zawór dostaje sygnał -prosto ze stacyjki, czy z jakiegoś przekaźnika czy coś? Nie wiem gdzie szukać, a nie chciałbym rozpruwać wszystkich wiązek żeby szukać po kablach. Może ktoś miał podobny przypadek, albo dysponuje jakimś schematem? W Campo 2,5 (4JA1T) będzie podobnie jak we Fronterze 2,8 (4JG2T) bo to bliźniacze silniki.

-- Dodano N 20 sty 2013 13:09:54 --

No i nie wiem skąd ten zawór ma brać sygnał. Na razie podłączyłem go bezpośrednio kablem pod jakiś styk w skrzynce bezpieczników, który włącza się razem z "zapłonem".
Z resztą wzbudzanie alternatora mam podobnie podłączone już chyba z rok ;)
Teigrek
 

Poprzednia strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość