Witamy !



[B]"Luźne" kostki pod konsolą

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[B]"Luźne" kostki pod konsolą

Postprzez Jackass » 31 sie 2019 21:00:38

Serwus.

Dziś przez przypadek natknąłem się na niepodłączone kostki pod konsolą środkową, tuż pod panelem nawiewu. Na 99% jedna (czerwona) jest od jakiegoś przekaźnika, druga (czarna) jest podobna do kostki TIDa z Astry F/Corsy B, jednak chyba nie taka sama.

Obrazek

Moja Frotka to B Sport RS 3.2 V6 z 2003 roku, z grubsza pełne wyposażenie, jedyna rzecz która nie działa to klimatyzacja - jednak w panelu sterowania nawiewem/klimą wsio jest podłączone. Czy to mogą być kostki związane z klimą? Czy to zupełnie coś innego? Instalacja wygląda na fabryczną, jest zaizolowana z fabryczną wiązką. Jedynie ta czarna izolacja na której kostki są przyczepione wygląda na niefabryczną, świeższą.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Jackass
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 07 sie 2018 21:20:31
Lokalizacja: Pogorzel, gm. Celestynów, pow. Otwocki, woj. Mazowieckie; dawniej Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Sport 1998-2004

Re: [B]"Luźne" kostki pod konsolą

Postprzez tupek » 04 wrz 2019 19:56:20

Sprawdziłem w programie tis 2000 i te obie kostki są do fabrycznego zestawu głośnomówiącego współpracujące z fabrycznym radiem.
Czarna ma piny do mikrofonu, zasilania , oświetlenia wnetrza......
Czerwona to podłączenie pod jakiś transmiter.
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [B]"Luźne" kostki pod konsolą

Postprzez Jackass » 16 wrz 2019 21:02:54

Dzięki wielkie za odpowiedź :rox:

Czerwona wygląda ewidentnie jak podstawa przekaźnika, ale może to faktycznie być jakiś przekaźnik który przełącza źródło dźwięku w radiu po odebraniu połączenia czy coś w tym stylu. Raz jeszcze wielkie dzięki :beer:
Avatar użytkownika
Jackass
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 07 sie 2018 21:20:31
Lokalizacja: Pogorzel, gm. Celestynów, pow. Otwocki, woj. Mazowieckie; dawniej Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Sport 1998-2004


Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron