Witamy !



[2.2 Pb + LPG] Nie działa na benzynie, LPG OK.

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[2.2 Pb + LPG] Nie działa na benzynie, LPG OK.

Postprzez eleinfroot » 29 sty 2023 12:28:48

3 tygodnie temu zanim przełączyła się na LPG zgasła. Przez chwilę nie chciała się uruchomić, ale po kilku próbach było już OK. Wczoraj musiałem odwiedzić kilka miejsc. Silnik rozgrzany działał już na LPG. Gdy po krótkim postoju chciałem ją odpalić tylko kręciła, może przez chwilę próbowała zaskoczyć. Uruchomiłem awaryjnie na LPG i kontynuowałem jazdę bez żadnych problemów. Po każdym postoju niestety działało tylko awaryjne uruchomienie. Dziś skończył mi się limit uruchomień awaryjnych.
Dziwna sprawa bo jak pojawił się ten problem to wskaźnik poziomu paliwa przy próbie uruchomienia spada na zero, zapala się kontrolka rezerwy i najdziwniejsze: mimo że podgrzewanie lusterek jest wyłączone to kontrolka się zapala gdy wskaźnik pokazuje niski stan. Komputer załącza przekaźnik pompy, sam przekaźnik sprawny a rezystancja za przekaźnikiem względem masy to 0,6 ohma. Czyli pompa powinna mieć masę. Na przekaźnik +12 też idzie, bezpiecznik od pompy też sprawny.
Nie wiem co jeszcze sprawdzić zanim trafi do warsztatu. Jakieś pomysły?

[Update]
Zamiast przekaźnika pompy paliwa wpiąłem amperomierz. Na początku prąd ok. 5A w miarę szybko spadał do ok. 2,5A. Po odłączeniu amperomierza na kilka sekund i po jego ponownym podłączeniu prąd nie startował z poziomu 5A tylko ok. 2,7A.
Potem zamiast przekaźnika pompy paliwa wpiąłem zworkę i wskaźnik poziomu paliwa od razu na zero, kontrolka rezerwy świeci jak i podświetlenie przycisku podgrzewania lusterek.
Czyli jednak jakaś masa. Na pewno nie ta na błotniku bo ją pierwszą sprawdziłem. Jest jeszcze kostka przy lewej nodze kierowcy, ale ta pogoda...
eleinfroot
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 16 mar 2021 07:03:18
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: [2.2 Pb + LPG] Nie działa na benzynie, LPG OK.

Postprzez Semir » 29 sty 2023 21:38:37

Ja jak tak miałem to okazało się że padła mi pompa.
Po wymianie było wszystko ok.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [2.2 Pb + LPG] Nie działa na benzynie, LPG OK.

Postprzez eleinfroot » 31 sty 2023 07:11:31

I co, te wszystkie kontrolki o których pisałem, też tak się zachowywały? To mi wygląda jednak na klasyczny brak masy, bo te zachowania prądu wskazywały by na jakiś element grzejny - czyli podgrzewanie lusterek.

-- Dodano 04 lut 2023 17:41:37 --

Schematy dostępne w necie to jakaś kpina. Na schemacie ogólnym pompa paliwa ma masę w punkcie C16 a na szczegółowym już B8 tak jak podgrzewanie lusterek. Sprawdziłem oba punkty i jest OK.
Dodatkowo stwierdziłem że nie działają elektryczne szyby. Gdy pompa jest załączona to szyby nie działają w ogóle, a gdy pompa jest wyłączona to wszystkie oprócz lewej tylnej wydają z siebie klekotanie lub brzęczenie, a właśnie ta lewa tylna działa już normalnie. Próba opuszczenia szyb powoduje opadanie wskaźnika poziomu paliwa tak jak włączenie podgrzewania lusterek.
Już nie mam pomysłów.
eleinfroot
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 16 mar 2021 07:03:18
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004


Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron