Witamy !



[B] Wyświetlacz radia i komputera

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[B] Wyświetlacz radia i komputera

Postprzez PawełC » 03 maja 2010 13:17:32

Witam wszystkich.
Od kilku dni jestem właścicielem froty i zaczynam doprowadzać ją do stanu świetności 8;)
Wyświeltacz radia i komputera częściowo nie świeci.
Czy ktoś może wie jak się do niego dobrać.
Odkręciłem kilka wkrętów ale nic to nie dało, a nie chcę czegoś urwać na siłę.
Pozdrawiam
PawełC
 

Re: Wyświetlacz radia.

Postprzez barbaross » 03 maja 2010 13:36:50

Mam to samo. Kiedyś się tym przejmowałem, ale sobie odpuściłem. Za duży (jak dla mnie) zachód.
Jak wpiszesz w wyszukiwarkę (np. Google) hasło: naprawa wyświetlaczy opel frontera, lub wyświetlacz opel frontera, to Ci się pokaże lista osób regenerujących. Jednak jak kiedyś patrzyłem to te warsztaty są zlokalizowane zbyt daleko ode mnie. Może przy okazji wymiany żarówek w desce rozdzielczej wrócę do tematu.
Pozdro.
barbaross
 

Re: Wyświetlacz radia.

Postprzez PawełC » 04 maja 2010 21:38:27

Znalazłem taki warsztat niedaleko, jak załatwię sprawę dam znać.
PawełC
 

Re: Wyświetlacz radia.

Postprzez danielrajszczak » 04 maja 2010 22:40:25

Ja podejrzewam, że to samo co w Vectrze B czyli prasowanie na gorąco nowej taśmy lub widziałem patent na lutowanie kabla sygnałowego takiego jak od twardego dysku IDE 68pinów. Są też inne metody. Cena usługi zwykle ok. 50zł - Twój montaż i demontaż.
danielrajszczak
 

Re: Wyświetlacz radia.

Postprzez ijido » 04 maja 2010 22:55:38

sam demontaż wyświetlacza to 5 śrubek
3 od atrapy i 2 od samego wyświetlacza i do tego taka ciekawa wtyczka
resztę rozbiorą sobie w serwisie wyświetlaczy
Fronterzak zielony? Nie, to Krypton Green Mica.
Krypton - Superman.
Green - Wojskowy kolor.
Mica - Pocisk rakietowy przechwytujący.

Sam lepiej bym tego nie wymyślił ^^.
Avatar użytkownika
ijido
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 761
Obrazki: 0
Dołączył(a): 19 paź 2009 11:24:31
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Wyświetlacz radia.

Postprzez barbaross » 06 maja 2010 10:27:39

Możesz dać namiary na ten warsztat. Być może do nich zadzwonię i dogadam się czy da rady kurierem im to przesłać.
Z góry dzięki.
barbaross
 

Re: Wyświetlacz radia.

Postprzez yuby194 » 06 maja 2010 19:29:36

Też miałem ten problem, znalazłem na allegro człowieka który zajmuje się taką naprawą, jest ich nawet kilku, jeden z Torunia, drugi z okolic Poznania, tu jest Gadu-gadu nr 3025005 do tego z Poznania, wymontowanie i wysyłka moja, jego naprawa koszt 70 zł, w 4 dni miałem naprawiony wyświetlacz.
Pozdrawiam
YubY

Frota B/Sport 2,2 DTI '00/manual, K&N, polibuszowe podkładki 6cm + sprężyny Montka = lift ?", amory przód/tył IROMAN, BFG AT/MT 245/75R16, DW 12000 LBS


ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
yuby194
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1265
Obrazki: 4
Dołączył(a): 19 lip 2009 01:20:55
Lokalizacja: Duży Dół
Pochwały: 5
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Wyświetlacz radia.

Postprzez barbaross » 07 maja 2010 22:50:09

Dzięki za info :beer:
barbaross
 

Wyświetlacz -komputer

Postprzez darus » 10 cze 2010 08:52:30

Witam serdecznie :hi:

Miło , że po 5 latach wróciłem do frotki. Naturalnie moja stara była frota to long 2,4 benzyna plus gaz.
Potem miałem samuraja i ostatnio pajero II 98r. 28 TDIntercoolor. Niestetety 12l On na trasie to za dużo. :( , I tak go się pozbyłem.
Jestem od tygodnia szczęśliwym ( to się okaże) właścicicielem froty 99r krótka 2,2 benzyna.
Dziś montuje sekwencje brc. :oops:
Mam problem z wyświetlaczem , otóż:

a. nie wyświetla całych znaków, brakuje po kilka kropek,
b. podaje komunikaty- uzupełnij olej, zmień klocki itp.

Dodam , że wszystko jest Ok , nowe klocki, nowy olej.

Proszę o wasze sugestie i poradę.
pozdrawiam
Dariusz
darus
 

Re: Wyświetlacz -komputer

Postprzez danielrajszczak » 10 cze 2010 09:34:09

darus napisał(a):Witam serdecznie :hi:

Miło , że po 5 latach wróciłem do frotki. Naturalnie moja stara była frota to long 2,4 benzyna plus gaz.
Potem miałem samuraja i ostatnio pajero II 98r. 28 TDIntercoolor. Niestetety 12l On na trasie to za dużo. :( , I tak go się pozbyłem.
Jestem od tygodnia szczęśliwym ( to się okaże) właścicicielem froty 99r krótka 2,2 benzyna.
Dziś montuje sekwencje brc. :oops:
Mam problem z wyświetlaczem , otóż:

a. nie wyświetla całych znaków, brakuje po kilka kropek,
b. podaje komunikaty- uzupełnij olej, zmień klocki itp.

Dodam , że wszystko jest Ok , nowe klocki, nowy olej.

Proszę o wasze sugestie i poradę.
pozdrawiam
Dariusz


Wyświetlacz potocznie zwany bodajże TID 'em. Dokładnie taki jak miałem w Vectrze B 2.0 16V 1997r. Co mu dolega: spierdzielone styki/taśma łącząca. Są różne patenty łącznie z lutowaniem we własnym zakresie taśmy 88 pinowej od komputera (tej sygnałowej od HDD), prasują na gorąco - pomaga na chwilę) lub robią zupełnie nowy lut. Koszt na Allegro ok. 50zł. Trzeba wymontować wyświetlacz i wysłać. Odeślą może Twój, może inny ale sprawny po regeneracji... tak tą usługę nazywają. Co do drugiego problemu - nie potrafię pomóc.

ps. zajrzysz do Vectry B pierwszej napotkanej - na bank będzie to samo, wyświetlacz będzie pokazywał część linii/danych.
danielrajszczak
 

Re: Wyświetlacz -komputer

Postprzez yuby194 » 10 cze 2010 11:41:41

Witam,
co do odpowiedzi na a.
lepiej nie kombinować nic samemu, znam przypadki, że się zepsuł całkowicie, lepiej oddać specjalistom, sam tak zrobiłem, 70 zł i po tygodniu odesłali mi mój sprawny.

co do b.
na forum jest temat dotyczący takich wyświetlaczy, są tam przetłumaczone komendy z wyswietlacza.
Doczytaj się dokładnie, bo może są to komunikaty: "sprawdź/kontrola stanu oleju" - ten pokazuje sie przy niskim stanie oleju i "sprawdź/kontrola świateł stop" - ten, po każdym odpaleniu kluczykiem samochodu (po przyciśnięciu hamulca znika).
Tutaj więcej:
viewtopic.php?f=33&t=3130
Pozdrawiam
YubY

Frota B/Sport 2,2 DTI '00/manual, K&N, polibuszowe podkładki 6cm + sprężyny Montka = lift ?", amory przód/tył IROMAN, BFG AT/MT 245/75R16, DW 12000 LBS


ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
yuby194
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1265
Obrazki: 4
Dołączył(a): 19 lip 2009 01:20:55
Lokalizacja: Duży Dół
Pochwały: 5
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Wyświetlacz -komputer

Postprzez opel » 10 cze 2010 12:47:46

koledzy ja ma longa z 2003 r. i niema w nim komputera pokładowego. czy można coś wymyśleć aby pokazywało mi chociaż chwilowe spalanie paliwa. Pewnie sama zmiana wyświetlacza nic nie da.
opel
 

Re: Wyświetlacz radia i komputera

Postprzez stary49 » 10 cze 2010 22:51:04

prawdopodopnie pokazuje komunikat o oleju bo jest uszkodzony czujnik w misce olejowi, który jak słuszałem można wymienić tylko od wewnatrz,a bremsbelag bo nie ma czujników w klockach ja u siebie zblokuję te kable i problem " zniknie "
stary49
 

Re: Wyświetlacz -komputer

Postprzez Jarek sp3swj » 11 cze 2010 00:00:45

opel napisał(a):koledzy ja ma longa z 2003 r. i niema w nim komputera pokładowego. czy można coś wymyśleć aby pokazywało mi chociaż chwilowe spalanie paliwa. Pewnie sama zmiana wyświetlacza nic nie da.


:twisted: kupić druga frotke :-)....

a po co ci te wskazania.. chcesz sie stresowac za każym naciśnięciem gazy ??
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

naprawa wyświetlacza

Postprzez kamslaw » 22 paź 2010 23:06:22

Jakiś czasemu wyświetlacz radyjkowopokładowokomputerowy przestał informować mnie pełnymi wyrazami. Przy okazji ogólnego doprowadzania mojej froty do ładu na wyświetlacz też przyszła pora. Wiem, że można go naprawić gdzieś tam i kosztuje to ileś tam i trwa dni kilka ale...zaciekawił mnie problem i postanowiłem albo go dobić albo naprawić. Po rozebraniu wszystkiego co potrzebne ( nie będę pisał jak bo to już było) przeniesieniu na stół operacyjny wyświetlacz został rozebrany. szyba samego wyświetlacza delikatnie wypięta z zaczepów, płytka elektroniki po wyjęciu żarówek delikatnie wysunięta. Następnie delikatnie oderwałem kniec taśmy wyświetlacza od płytki i oczyściłem styki benzyną ekstrakcyjną z kleju a potem delikatnie przeszlifowałem papierem ściernym 1200 na sucho. Po ponownym przeczyszczeniu styków benzyną w nakleiłem kawałki cienkiej taśmy dwustronnej na samych brzegach taśmy by wstępnie ją umocować. Pozycjonowanie taśmy jest ułatwione, ponieważ na końcach jej są znaczniki i trzeba nimi trafić w znaczniki na płytce drukowanej. By taśma dobrze stykał z płytką oba te elementy zostały ściśnięte dwoma kątownikami 10x10mm których jedną ścianę podfrezowałem do ok. 5mm, tak by nie kolidowała z elementami na płytce. W miejscu bezpośredniego styku taśmy z kątownikiem nakleiłem pasek piankowej taśmy dwustronnej zostawiając z jednej strony pasek ochronny tak, by nie przykleił się do taśmy, choć bardzo mnie kusiło by kątownik z taśmą skleić. Tylko taką taśmę miałem pod ręką, ale dobrze by sie też spisał kawałek gumki doklejonej do kątownika. Kątowniki oklejone są taśmą izolacyjną żeby nie nabroiły. Całość po skręceniu działa bez zastrzeżeń a fotoreportaż z akcji chętnie zaprezentuję, ale w tym to chyba jestem cienki, bo nie wiem jak :( Gdyby mi się kiedyś udało go zamieścić, to na jednym zdjęciu widać, że kątownik do którego dociskamy płytkę jest za wysoki i nie można zamknąć obudowy wyświetlacza, ale mechanicznie to nie przeszkadza a nie znalazłem motywacji ponownego rozdłubania całości dla takiej błachostki. Nie zmienia to faktu że ten błąd można naprawić i dać niższy kątownik o ok. 4 mm bądź go odwrócić i skierować w drugą stronę. Tak czy siak całość działa a taki był cel akcji... :D
P.S. Naprawdę nie wiem jak zamieścić zdjęcia...
kamslaw
 

Re: Wyświetlacz radia i komputera

Postprzez kamslaw » 24 paź 2010 09:15:04

już wiem czemu nie potrafiłem dołaczyć zdjęć... bo nie mogę dodawać załączników :( szkoda...
kamslaw
 

Re: Wyświetlacz radia i komputera

Postprzez m-pietrzak » 26 paź 2010 17:29:15

U mnie padł wyświetlacz, udałem się na szrot i spróbowałem zamontować wyświetlacz od Astry II i wszystko pasuje - problem rozwiązany za 50 zł :D
m-pietrzak
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 20 kwi 2010 17:28:18
Lokalizacja: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Wyświetlacz radia i komputera

Postprzez mody1 » 26 paź 2010 17:46:57

kamslaw napisał(a):już wiem czemu nie potrafiłem dołaczyć zdjęć... bo nie mogę dodawać załączników :( szkoda...

wklej zdjecie na np. fotosik.pl i wklej link
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Da sie to naprawić/ wyczyścić or something ?

Postprzez Zeppelin » 14 sty 2011 16:44:56

witam koledzy dzisiaj troceh grzebałem przy desce i jak wkłądałem wyświetlacz od kompa to leeko za mocno wcisnałem i powstało coś takiego :( http://img262.imageshack.us/i/20110114295.jpg/ wie ktoś czy da sie to jakoś naprawić mozę wystarczy tylko przeczyścic ? albo kto takie cos robi ?
Zeppelin
 

Re: Da sie to naprawić/ wyczyścić or something ?

Postprzez marcinn46 » 14 sty 2011 20:55:16

obawiam się że tylko wymiana na inny zostanie Ci. Miałem coś takiego w Vectrze i musiałem wymienić cały wyświetlacz:(
marcinn46
 

Następna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości