Witamy !



[All] Podgrzewanie foteli

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

Re: Podgrzewanie foteli

Postprzez brum » 29 lis 2009 00:36:40

Pawel - Amor napisał(a):Może to jakaś zmota poprzedniego właściciela, zazwyczaj jest tak, że grzeje się tylko siedzisko...


Powinno grzać i siedlisko i oparcie. Jeśli nie grzeje coś to przerwały się druty grzewcze..
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Podgrzewane siedzenia

Postprzez ijido » 06 gru 2009 20:55:39

tylko w tych oryginalnych przełącznikach albo w instalacji od foteli to jest tak że ony trzymają stałą ustawiona temperature czyli coś tam sterującego z termostatem jest:
wg instrukcji naciskasz wlącznik i czekasz aż sie nagrzeje do żądanej temp po czym przełaczasz na druga strone i mechanizm utrzymuje temperature jaka mielaj przy przełaczaniu (przełaczniki są 3 pozycyjne - 1 grzanie, 2 wyłączony, 3 podtrzymanie temp)
Fronterzak zielony? Nie, to Krypton Green Mica.
Krypton - Superman.
Green - Wojskowy kolor.
Mica - Pocisk rakietowy przechwytujący.

Sam lepiej bym tego nie wymyślił ^^.
Avatar użytkownika
ijido
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 761
Obrazki: 0
Dołączył(a): 19 paź 2009 11:24:31
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Podgrzewanie foteli

Postprzez mas1o » 17 sty 2010 10:46:07

To ja sie odrobinkę podepnę. Kupilem sobie fotele skórzane za 450zl, porządnie je przykręciłem, ale fotel kierowcy ma taką wadę ze sie odrobinkę buja i strasznie mnie to drażni. Poskręcałem wszystkie srubki co od spodu są, ale dalej to nie pomoglo. Da sie jakos rozebrac taki fotel bez psucia go?
mas1o
 

Re: Podgrzewanie foteli

Postprzez Kogut » 17 sty 2010 23:06:21

Ja tam się ogólnie na tym nie znam, ale już kiedyś rozbierałem fotele i tam w prowadnicy jest taki wałek który jak się przesunie to może takie objawy powodować. Co do samej prowadnicy to powinna się dać rozebrać ale nie jestem pewien.
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Podgrzewanie foteli

Postprzez miro » 13 cze 2010 16:17:29

Hej ja też mam pytanko w związku z grzanymi fotelami .Mam Frotę 3,2 V6 1999 Limited i pod stołkami są jakieś żółte kable ,nie wiem do czego ale miejsce na przełączniki do grzania foteli mam zaślepione orginalnie.Podejrzewam że może fotele są z grzaniem lecz tylko nie podłączone?
Ktoś z mędrców których pytałem powiedział mi że kable pod fotelami są do napinacza pasów.
Jeśli ktoś ma podobnie lub wie jak sprawdzić czy w fotelu jest grzanie dajcie znać co i jak.Dzięki
miro
 

Re: Podgrzewanie foteli

Postprzez danielrajszczak » 13 cze 2010 18:49:06

Żółte kable to sygnał/prąd napinaczy pirotechnicznych pasów. Od podgrzewania jest wiązka u mnie w 2.2 dti 2001 r. z białą wtyczką.
danielrajszczak
 

Re: Podgrzewanie foteli

Postprzez z0mbie » 13 cze 2010 19:06:47

danielrajszczak napisał(a):Żółte kable to sygnał/prąd napinaczy pirotechnicznych pasów. Od podgrzewania jest wiązka u mnie w 2.2 dti 2001 r. z białą wtyczką.


Dokładnie.

W mojej nie było podgrzewania. Dokupiłem dwa kompletne fotele i 2 włączniki podgrzewania za 200PLN. Z "angola", nawet wzór tapicerki dopasowałem:) Teraz moge zmienić całość (bo mój fotel kierowcy ma zniszczoną tapicerkę i załamany lewy bok) i będzie :shock: - fotel pasażera z regulacją wysokości :D
Frontera B '00 Automat
Avatar użytkownika
z0mbie
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 298
Dołączył(a): 20 lis 2008 18:52:57
Lokalizacja: Opole
Pochwały: 1
Województwo: Opolskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Podgrzewanie foteli

Postprzez danielrajszczak » 14 cze 2010 10:07:33

Na zlocie 12 letni syn Sebastiana wytłumaczył mi co trzeba zrobić aby podłączyć fotele (podgrzewanie). :1:

Odkręcamy podłokietnik, tam idzie wiązka. Wcześniej zakupione włączniki wpinamy w odpowiednie złączki, zamykamy. Pod fotelem jest złącze, które łączymy z podgrzewaniem fotela. Tyle w teorii. Niedługo będzie praktyka i zdjęcia.

ps. włączniki najlepiej oryginalne, ponieważ posiadają 3 stany: podgrzewanie, wyłączenie, podtrzymanie temperatury.
danielrajszczak
 

podgrzewane fotele?

Postprzez dawidkon » 30 paź 2011 19:06:29

Witam. W mojej świeżo zakupionej fretce mam podgrzewane fotele jednak nie działają. Po włączeniu guzik się podświetla jednak w dupsko nie jest ciepło. Sądzę że maty się poprzepalały. Czy żeby dojść do tych mat muszę uderzyć do tapicera czy samemu jakoś idzie to rozebrać? Czy takie maty można kupić czy raczej uniwersalne jakieś się montuje?
dawidkon
 

Re: podgrzewane fotele?

Postprzez brum » 30 paź 2011 19:15:04

To nie są maty, tylko cienkie druciki włożone między gąbkę. Rozebrać można to samemu(choć łatwe nie jest), ja naprawiłem raz jeden fotel, grzało jak grill, ale po kilka wsiadaniach znowu się przerwały druciki, więc już nie robiłem tego ponownie.

Te druciki to jak przewody lampek na choinkę. Pękają lub się przerywają, zwłaszcza na siedzisku.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Podgrzewane fotele.

Postprzez mateuszrutek » 07 maja 2012 21:55:17

Moja frocia posiada podgrzewane fotele, lecz one nie działają. Jak je uruchomić?
mateuszrutek
 

Re: Podgrzewane fotele.

Postprzez jrzeuski » 07 maja 2012 22:25:34

a) podpiąć wtyczki (są pod fotelami, mogą być wetknięte pod wykładzinę)
b) wsadzić bezpieczniki (lub wymienić spalone)
Jeśli to nie pomoże, to wymienić fotele, bo mają przerwane maty grzejne.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Podgrzewane fotele.

Postprzez brum » 07 maja 2012 22:32:57

jrzeuski napisał(a):Jeśli to nie pomoże, to wymienić fotele, bo mają przerwane maty grzejne.

co raczej nie pomoże bo maty są delikatne i w używanych będą raczej przerwane.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Podgrzewanie foteli

Postprzez dux78 » 04 paź 2012 23:52:00

Witam!
Odgrzeje trochę temat
Mam taką możliwość założenia foteli grzanych do swojej froty.
Patrzałem dzisiaj, co i jak okazało się, że pod zaślepkami gdzie standardowo są przyciski do włączania grzania foteli są wypuszczone wiązki z kostkami do podłączenia. Natomiast w miejscu gdzie powinien być bezpiecznik od grzania nie ma go, ale też nie ma w tym miejscu styków do włożenia tego bezpiecznika i dlatego zastanawiam się czy można to jakoś w nieskomplikowany sposób zrobić?
Czy może będzie to działac bez tego bezpiecznika.
Proszę o odpowiedź jeżeli ktoś już to przerabiał.
Pozdrawiam!
dux78
 

Re: Podgrzewanie foteli

Postprzez jrzeuski » 05 paź 2012 07:14:46

Byłoby łatwiej jakbyś ustawił sobie w profilu jaką masz Frotę ;-)
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Podgrzewanie foteli

Postprzez dux78 » 05 paź 2012 21:04:32

Już poprawiłem. Dodam tylko, że jest to rocznik 2003.
Pozdrawiam!

-- Dodano 09 paź 2012 00:15:28 --

Chyba nie ma nikogo na tym forum, kto coś podobnego robił?
Szkoda myśałem, że otrzymam jakąś pomoc
dux78
 

Re: Podgrzewanie foteli

Postprzez jrzeuski » 09 paź 2012 07:15:22

No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Opis jak zamontować podgrzewane fotele

Postprzez jejek » 06 gru 2012 16:39:11

Witam
Jako że nie miałem w swojej frocie grzanych foteli, postanowiłem takowe zamontować... dokładniej to tylko od kierowcy zamontowałem, pasażer nie potrzebuje :D

Do operacji potrzebny jest jedynie komplet mat na fotel i przycisk podgrzewania.
Za maty dałem 100zł, za przycisk 40zł... takie przybliżone koszta :)

Poniżej foto story , wraz z opisem poszczególnych kroków , co i jak .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Autor postu otrzymał pochwałę
jejek
 

Re: Podgrzewanie foteli

Postprzez dux78 » 12 gru 2012 01:00:51

Ładnie żeś to opisał i sfotografował jajek moje pytanie dotyczy jednak części elektrycznej.
Czy miałeś w tej bocznej skrzynce bezpiecznik od grzania foteli, bo u mnie nie ma nawet zacisków żeby włożyć bezpiecznik.
Sprawdzałem kostki czy dają napięcie i niestety nie a jak u ciebi to było?
dux78
 

Re: Podgrzewanie foteli

Postprzez jejek » 12 gru 2012 16:15:29

dux78 napisał(a):Ładnie żeś to opisał i sfotografował jajek moje pytanie dotyczy jednak części elektrycznej.
Czy miałeś w tej bocznej skrzynce bezpiecznik od grzania foteli, bo u mnie nie ma nawet zacisków żeby włożyć bezpiecznik.
Sprawdzałem kostki czy dają napięcie i niestety nie a jak u ciebi to było?


Nic o bezpiecznikach mi nie wiadomo, podłączyłem mate i przycisk do kostek i wszystko już działało.

ps. sprawdziłem u mnie bezpieczniki i był włożony od foteli (pewnie ktoś włożył bo nie powinno być skoro nie było grzanych)
Może źle sprawdziłeś bezpieczniki bo bezpiecznik od grzania jest w prawym górnym rzędzie - 3 od prawej strony. Niemożliwe że masz instalacje tzn. kostki kable, to gdzieś ten kabel musi iść nie kończy sie w połowie wiązki).

Myląca może być klapka bezpieczników , która jest zamontowana odwrotnie do rysunki opisu bezpieczników, mam puste miejsce bez bezpiecznika 3 od lewej górnej strony, bezpiecznik od grzania foteli ma 15A niebieski
jejek
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron