Witamy !



[B] nie działa szybkościomierz

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[B] nie działa szybkościomierz

Postprzez mardan » 29 gru 2011 09:43:49

Witam,
jak w temacie - z tym, że nie jest to usterka stała. Czasmi działa sam z siebie, czasami - wymaga mechanicznego "bodźca" - stuknięcie w szybkę, najlepiej - zerowanie licznika dziennego przebiegu . Rozebranie tablicy (szukałem jakiegoś zimnego lutu, czy złącza), przeczyszczenie styków - nic nie dało.
Czy ktoś ma jakiś pomysł?
pzdr.
mardan
mardan
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 gru 2011 09:31:55
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: nie działa szybkościomierz

Postprzez Jedrek_G » 29 gru 2011 09:47:31

Wszyscy mają ale może najpierw przywitaj się w odpowiednim miejscu i poczytaj Forum
Jedrek_G
 

Re: nie działa szybkościomierz

Postprzez mardan » 29 gru 2011 10:10:16

Jedrek_G napisał(a):Wszyscy mają ale może najpierw przywitaj się w odpowiednim miejscu i poczytaj Forum


Dziękuję za pouczenie. Wolałbym jednak uzyskać konkretną odpowiedź techniczną a nie enigmatyczne wskazówki o odpowiednich miejscach. Nie jeżdzę samochodem od wczoraj, korzystałem - i pomagałem wielu Kolegom i Koleżankom - na różnych forach, nie warunkowałem i pouczałem nikogo nt etykiety na danym forum. Forum poczytałem, a ponieważ nie znalazłem odpwiedzi na mój problem to się zarejstrowałęm, podajac wszsytkie wymagane dane.

życzę dużo zdrowia...
maradn
mardan
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 gru 2011 09:31:55
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: nie działa szybkościomierz

Postprzez solo86 » 29 gru 2011 10:12:32

Przestudiuj ten temat http://www.forum.opelfrontera.pl/viewtopic.php?f=33&t=195&hilit=masa, bo przyczyn i rozwiązań może być kilka.
Avatar użytkownika
solo86
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 200
Obrazki: 0
Dołączył(a): 27 gru 2010 21:25:04
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki / Łódź
Województwo: Łódzkie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: nie działa szybkościomierz

Postprzez Jedrek_G » 29 gru 2011 10:22:58

mardan napisał(a):
Jedrek_G napisał(a):Wszyscy mają ale może najpierw przywitaj się w odpowiednim miejscu i poczytaj Forum


Dziękuję za pouczenie. Wolałbym jednak uzyskać konkretną odpowiedź techniczną a nie enigmatyczne wskazówki o odpowiednich miejscach. Nie jeżdzę samochodem od wczoraj, korzystałem - i pomagałem wielu Kolegom i Koleżankom - na różnych forach, nie warunkowałem i pouczałem nikogo nt etykiety na danym forum. Forum poczytałem, a ponieważ nie znalazłem odpwiedzi na mój problem to się zarejstrowałęm, podajac wszsytkie wymagane dane.

życzę dużo zdrowia...
maradn



Etykieta obowiązuje wszędzie - wspomina o tym regulamin,który akceptowałeś.

Nietrudno było też znaleźć odpowiedni wątek na forum

Również życzę pomyślności w Nowym Roku
Jedrek_G
 

Re: nie działa szybkościomierz

Postprzez mardan » 29 gru 2011 10:44:03

Dzięki solo86 - o to mi chodziło. Jakoś wyszukiwarka nie chciała mi tego wątku wynaleźć - wygląda na to, że nie ma tu jakiegoś konkretnego sposobu, a jedynie próby przelutowywania płytki.
Jak mi się coś uda - dam znać
pzdr.
mardan
mardan
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 gru 2011 09:31:55
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: nie działa szybkościomierz

Postprzez RudeBoy » 29 gru 2011 11:20:42

Widzę, że naprodukowałeś tych tematów... odpowiedziałem Ci w drugim...
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: nie działa szybkościomierz

Postprzez solo86 » 29 gru 2011 11:25:08

mardan napisał(a):Dzięki solo86 - o to mi chodziło. Jakoś wyszukiwarka nie chciała mi tego wątku wynaleźć - wygląda na to, że nie ma tu jakiegoś konkretnego sposobu, a jedynie próby przelutowywania płytki.
Jak mi się coś uda - dam znać
pzdr.
mardan

Chyba nie dokładnie przejrzałeś temat. W moim przypadku, który jest tam opisany, odpowiedzialny był brak masy na przewodzie idącym od lewego przedniego światła. Dokręciłem brakującą nakrętkę i po problemie... Tak więc wina może leżeć nie tylko po stronie płytki licznika.

RudeBoy napisał(a):Widzę, że naprodukowałeś tych tematów... odpowiedziałem Ci w drugim...

Widocznie kolega (mardan) jest nieco w gorącej wodzie kompany.
Avatar użytkownika
solo86
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 200
Obrazki: 0
Dołączył(a): 27 gru 2010 21:25:04
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki / Łódź
Województwo: Łódzkie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(


Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości