Witamy !



[A 2,5] TDS licznik od czego pasuje

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[A 2,5] TDS licznik od czego pasuje

Postprzez conrado » 31 gru 2011 16:06:28

Witam
Mam probem z moim licznikiem przestal pokazywac przebieg dzienny i calkowity, po prostu stoi. Predkosciomierz dziala. Rozebralem licznik popatrzylem i nic mechanicznego nie widze uszkodzenia. Jak krece silniczkiem to nabija kilometry. Ale jak podepne kostki i jade to nic.
Mam zamiar wymienic licznik bo nie bede w nim grzebal. Tylko jest jeden problem. Mialem stara frontere to licznik taki sam ale byl na linke. U mnie jest tylko kostki elektryczne. Przepatrzylem allegro i jest tego troszke. Tylko czy pasuje do tds-a od benzyny i z ktorego roku i czy od 2,8 diesel isuzu pasuje.
Moze mi ktos naprowadzic ktore z jakich silnikow pasuja?
Mam tez taki pomysl by z anglika ostatecznie zalozyc bo cena i fajnie podwojna skala wyglada ale przebieg bede mial w milach a nie km. Tylko to juz ostateczna wersja bdybym nie dal rady kupic w normalnych pieniadzach.
conrado
 

Re: [A] 2,5TDS licznik od czego pasuje

Postprzez brum » 31 gru 2011 16:26:32

Pasuje od przejściówek. Sprawdź kable od czujnika w skrzyni, już było o tym więc poszukaj.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A] 2,5TDS licznik od czego pasuje

Postprzez jrzeuski » 31 gru 2011 17:14:22

Sygnał ze skrzyni dochodzi skoro prędkościomierz działa. Pewnie padł silniczek od licznika przebiegu. Ewentualnie zimne luty się zrobiły. Trzebaby na silniczek podać napięcie na krótko i sprawa się wyjaśni. Sądzę, źe sam silniczek trudniej dostać niź całe zegary, więc najlepiej kupić od anglika i przełoźyc sam silniczek.

PS. A po co w ogóle mieć rosnący przebieg? ;-)
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [A] 2,5TDS licznik od czego pasuje

Postprzez conrado » 31 gru 2011 17:37:30

jrzeuski napisał(a):Sygnał ze skrzyni dochodzi skoro prędkościomierz działa. Pewnie padł silniczek od licznika przebiegu. Ewentualnie zimne luty się zrobiły. Trzebaby na silniczek podać napięcie na krótko i sprawa się wyjaśni. Sądzę, źe sam silniczek trudniej dostać niź całe zegary, więc najlepiej kupić od anglika i przełoźyc sam silniczek.

Silniczek myslalem przelozyc ale boje sie tego rozbierac ze rozleci sie calkiem.

PS. A po co w ogóle mieć rosnący przebieg? ;-)


Hehe bo nie wiem ile kilometrow zrobilem albo ile jeszcze moge np na paliwie co zostalo w baku. Po za tym nie lubie jak cos nie chodzi a ma chodzic.
Ale chyba kupie licznik od angola po weekendzie bo zaczyna mi sie podobac podwojna skala predkosciomierza.
Silniczek myslalem przelozyc ale boje sie tego rozbierac ze rozleci sie calkiem. Jak bede mial nowy licznik to sproboje podac napiecie na silniczek i wtedy zobacze czy kreci. Bo juz mi sie nie chce go wyciagac po raz kolejny .
conrado
 

Re: [A] 2,5TDS licznik od czego pasuje

Postprzez jrzeuski » 31 gru 2011 18:09:51

Cyferblat moźna przełoźyć. Nie wiem jak jest zrobiony przebieg w milach: inne przełoźenia trybów czy inna prędkość silnika. W tym drugim przypadku silnik moźe być inny niź w wersji europejskiej. Ale pewnie tylko inne napięcie/prąd na niego daje układ sterujący w liczniku.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [A] 2,5TDS licznik od czego pasuje

Postprzez conrado » 04 sty 2012 15:09:29

jrzeuski napisał(a):Cyferblat moźna przełoźyć. Nie wiem jak jest zrobiony przebieg w milach: inne przełoźenia trybów czy inna prędkość silnika. W tym drugim przypadku silnik moźe być inny niź w wersji europejskiej. Ale pewnie tylko inne napięcie/prąd na niego daje układ sterujący w liczniku.



Licznik nie pasuje z anglika. Inne predkosci. Zalozylem i pokazuje 200km/h jadac 50km/h. Z dwoch licznikow zrobilem 1 i dopiero dzxiala. Mam licznik do anglika qw czesciach. Jak ktos cos potrzebuje odstapie doqwolny kawalek
conrado
 


Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość