Witamy !



[A 2,4] Jak mrugnie CHECKiem obroty skaczą

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[A 2,4] Jak mrugnie CHECKiem obroty skaczą

Postprzez fly_jabko » 16 lut 2012 20:13:02

Witam, użyłem szukajki ale nic owocnego nie znalazłem... ;(

Dziwne rzeczy zaczęły się dziać jak przyszły te tęgie mrozy a mianowicie jak przeleciałem przez przejazd kolejowy lub próg zwalniający błysnął "czekiem" po oczach ale nic więcej... tłumaczyłem sobie mrozem... Później błyskał mi czekiem na po zmianie biegu, gdy obroty były niskie (ładowanie, ciśnienie wg. wskazań ok.) Codziennie jad e do pracy po dziewczynę i tam muszę za nią poczekać chwilę, z racji, że czekam na nowy bendiks, nie gaszę silnika by zaoszczędzić sobie zgrzytów i zaobserwowałem że gdy zimny chodzi ładnie mimo, że czek mrugnie raz po raz, ale gdy ciepły jak stanę i silnik chodzi na luzie po chwili z nominalnych obrotów ok 900 schodzi na 800, zapala się czek i w tym momencie obroty w górę tak do 1100, po chwili spada do ok 700, błysk i obroty na 1200 i tak sobie faluję czasem dochodząc do rozbieżności 500 - 1500, podczas jazdy tez coraz częściej sie świeci ale póki co nie czuje by wówczas coś się z nim działo. poza tym, że jak sie zatrzymam (na stacji czy w sklepie) i na ciepłym chcę zapalić to zapala tak bardzo leniwie, nie chce wkręcić się w obroty jak by na 2 garach tylko ciągnął, po czym pyknie sie na gaz i chodzi już ok, jakieś pomysły?? Bo ja trochę nie wiem o co mu chodzi teraz??
Avatar użytkownika
fly_jabko
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 01 maja 2011 07:20:37
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [A - 2,4] Jak mrugnie CHECKiem obroty skaczą

Postprzez brum » 16 lut 2012 23:19:55

Z czytaj błędy i będziemy myśleć.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A - 2,4] Jak mrugnie CHECKiem obroty skaczą

Postprzez fly_jabko » 19 lut 2012 11:17:21

Dobra, jutro jadę do rodziców więc wbije się im do garażu i odczytam, bo pod blokiem to różnie... I dam znać co mi powiedział

EDIT:

No więc wymrugał mi 2 błędy

15 Czujnik temperatury płynu chłodzącego - niskie napięcie
19 Sygnał obrotomierza

Odłączyłem kleme by wykasować błędy i jak wracałem to rzeczywiście przez ok 10km nie świecił mi po oczach i jak by lepiej się zbierał, bez falowania obrotów, niestety podjechałem pod blok i znów się zaczęło...

Czy to co wymrygał mi, może powodować te objawy?? i o co chodzi z tym sygnałem obrotomierza?? Obroty pokazuje, ale grzebałem w tych mrozach przy liczniku i może rzeczywiście w tym czasie to zaczęło się dziać, zaobserwowałem również, że jak go uruchomię rano nie pokazuje mi ładowania, ale kontrolka się nie świeci, kiedy lekko podniosę obroty, wszystko wraca do normy... Jeśli dobrze kojarzę to obrotomierz chyba jest w jakiś sposób powiązany z ładowaniem??

jednym słowem - Pomocy...
Avatar użytkownika
fly_jabko
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 01 maja 2011 07:20:37
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004


Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości