Witamy !



[B] kontrolka poduszki powietrznej-dziwna sprawa

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[B] kontrolka poduszki powietrznej-dziwna sprawa

Postprzez kasalka » 27 maja 2008 23:29:01

Zabrałem się do mycia i sprzątania auta. po dokładnym czyszczeniu okazało się, że kontrolka oduszki powietrznej gaśnie i po 2-3 sekundach znów się zapala. Doszedłem do wniosku, że podczas mycia woda dostała się przez nadkola do instalacji elektrycznej i pewnie gdzieś jest zwarcie. Na forum nic nie znalazłem. instrukcja po belgijsku, i klapa. Po dalszych poszukiwaniach usterki okazało się, że podczas odkurzania podłogi pod siedzeniem niechcący rozpiąłem wtyczke od napinacy pasa bezpieczeństwa.
kasalka
 

Re: kontrolka poduszki powietrznej-dziwna sprawa

Postprzez everst » 29 maja 2008 07:57:53

kasalka napisał(a):Zabrałem się do mycia i sprzątania auta. po dokładnym czyszczeniu okazało się, że kontrolka oduszki powietrznej gaśnie i po 2-3 sekundach znów się zapala. Doszedłem do wniosku, że podczas mycia woda dostała się przez nadkola do instalacji elektrycznej i pewnie gdzieś jest zwarcie. Na forum nic nie znalazłem. instrukcja po belgijsku, i klapa. Po dalszych poszukiwaniach usterki okazało się, że podczas odkurzania podłogi pod siedzeniem niechcący rozpiąłem wtyczke od napinacy pasa bezpieczeństwa.


jeśli sprzątałeś pod siedzeniem kierowcy lub pasażera to tu tkwi problem. Mam podobnie jak sprzątam auto, po tym należy pod siedzeniami przednimi poprawić wtyczki od napinaczy i to załatwia problem.
everst
 

Postprzez konik » 29 maja 2008 09:52:32

Wtyczkę pod fotelem można rozpiąc ważne aby nie włączać zapłonu kiedy nie jest podłączona jeśli już tak się zdarzy konieczne jest wykasowanie usterki komputerem diagnostycznym
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: kontrolka poduszki powietrznej-dziwna sprawa

Postprzez borus » 24 wrz 2008 21:38:54

Mialem ten sam problem, magik od opli zrobil mi to w ten sposob ze wywalil calkiem zlaczke i polutowal przewody, fotela i tak nie wyciagam, a przynajmniej nie bede mial z tym problemow.
borus
 

Kontrolka AirBag w Frotce B. Czy to mozliwe...

Postprzez z0mbie » 08 lut 2009 19:58:26

... ze jesli, przed wlaczeniem zaplonu nie zapne pasow, to sie bedzie swiecic non-stop?
Jesli najpierw zapne pasy, a potem wlacze zaplon, to kontrolka zapala sie na chwile (wiadomo-test) i gasnie i jest ok.
Testowalem z 5 razy. To chyba nie przypadek... Kosmos jakis :mrgreen:
Pozdrawiam
z0mbie
Frontera B '00 Automat
Avatar użytkownika
z0mbie
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 298
Dołączył(a): 20 lis 2008 18:52:57
Lokalizacja: Opole
Pochwały: 1
Województwo: Opolskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Kontrolka AirBag w Frotce B. Czy to mozliwe...

Postprzez FROTERKA » 09 lut 2009 11:24:58

Następny etap to komenda "Chuchnij !" przed uruchomieniem silnika. :lol:
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Kontrolka AirBag w Frotce B. Czy to mozliwe...

Postprzez z0mbie » 09 lut 2009 22:15:07

Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Bo wskaze pro_mile :P
Frontera B '00 Automat
Avatar użytkownika
z0mbie
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 298
Dołączył(a): 20 lis 2008 18:52:57
Lokalizacja: Opole
Pochwały: 1
Województwo: Opolskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Kontrolka AirBag w Frotce B. Czy to mozliwe...

Postprzez jack 2.2 dti » 10 lut 2009 14:07:03

z0mbie napisał(a):... ze jesli, przed wlaczeniem zaplonu nie zapne pasow, to sie bedzie swiecic non-stop?
Jesli najpierw zapne pasy, a potem wlacze zaplon, to kontrolka zapala sie na chwile (wiadomo-test) i gasnie i jest ok.
Testowalem z 5 razy. To chyba nie przypadek... Kosmos jakis :mrgreen:
Pozdrawiam
z0mbie


Przypadek. Ale żeczywiście we Frotkach B zaświecenie sie kontrolki poduszki ma związek z napinaczem pasa. Poprostu trzeba zrobić ...........( info dla członków klubu) ..... i będzie dobrze :D
Opel Frontera B sport 2.2 DTI
Obrazek

"Nie walczę na rozum z kimś kto jest nie uzbrojony"
Avatar użytkownika
jack 2.2 dti
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 737
Dołączył(a): 07 kwi 2008 09:26:37
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Kontrolka AirBag w Frotce B. Czy to mozliwe...

Postprzez kasalka » 10 lut 2009 14:44:47

dokładnie. Jak swoją odkurzam pod siedzeniami to zawsze sprawdzam czy się kostki nie rozłączyły i je dociskam.
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Kontrolka AirBag w Frotce B. Czy to mozliwe...

Postprzez z0mbie » 12 lut 2009 21:16:31

Serdeczne dzięki za pomoc. Rozłączyłem kostki, popryskałem "kontaktolem" i jest ok.
Znalazłem też stary temat:
viewtopic.php?f=33&t=1224
Jack, czy chodzi o lutowanie? :)
Frontera B '00 Automat
Avatar użytkownika
z0mbie
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 298
Dołączył(a): 20 lis 2008 18:52:57
Lokalizacja: Opole
Pochwały: 1
Województwo: Opolskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: kontrolka poduszki powietrznej-dziwna sprawa

Postprzez urg » 08 kwi 2010 13:05:19

podepnę się.

spotkało mnie to samo ( zapaliła się kontrolka od poduszek) po sprzątaniu w środku. tak - przeczytałem - rozpiąć wtyczki pod siedzeniami, wyczyścić, spiąć.

pytania:
- najpierw odłączyć aku? czy pominąć to?
- jak nie zejdzie błąd poduszek to zostaje tylko kasowanie błędu?
urg
 

Re: kontrolka poduszki powietrznej-dziwna sprawa

Postprzez Paw » 08 kwi 2010 13:49:01

Ja nie odpinałem akumulatora. Rozłączyłem psiknąłem do wtyczki i złączyłem. Jeżeli kontrolka nie zgaśnie, spróbuj rozłączyć akumulator na godzinkę. Mi tak zniknęła kontrolka Check engine.
Paw
 

Re: kontrolka poduszki powietrznej-dziwna sprawa

Postprzez gsp » 08 kwi 2010 20:32:34

To samo mialem :) Wystarczy docisnac wtyczke pod fotelem przy wylaczonym silniku. Czasem wystarczy przesunac fotel i zaswieci znow, troche irytujaca usterka. Byle nie isc do "mechanika", bo cuda zaczna z tym wyczyniac :)
gsp
 

Re: kontrolka poduszki powietrznej-dziwna sprawa

Postprzez urg » 08 kwi 2010 21:20:37

załatwione. faktycznie nie odpinałem aku. błąd znika po .... odsunięciu fotela :D ale dla spokojności rozpiąłem, kontakt 60, wyschło, złączyłem. jest git
urg
 

Re: kontrolka poduszki powietrznej-dziwna sprawa

Postprzez Jarecki30 » 11 cze 2010 13:49:48

Mialem to samo i faktycznie rozlaczenie i podlaczenie kostek z powrotem pomoglo kontrolka zgasla
Jarecki30
 

Re: kontrolka poduszki powietrznej-dziwna sprawa

Postprzez sylwian70 » 20 sie 2010 13:24:04

:hi: po utopieniu w rzece frotki świeci mi się kontrolka od poduszek airbag po włączeniu zapłonu miga chyba 7 razy po odpaleniu świeci cały czas.Odpinanie akumulatora nie pomogło,u mnie nie ma żadnych wtyczek od napinaczy pasów bezpieczeństwa,sterownik jest zdaje się na środku konsoli przed wajchami od biegów,duża żółta wtyczka której za ch----e nie mogę odpiąsć -wyciąga się najpierw jakby blokadę mały czarny plastik i dalej ni widu ni słychu-czy trzeba całkowicie odkręcić cały sterownik lub blachę coś jakby obudowe wtyczki i dopiero wtedy wylezie wtyczka proszę o odpowiedż jak to rozbroić ewentualnie zlikwidować świecenie kontrolki no i czy coś mi nie wystrzeli (jeśli ma jeszcze co)po wybebeszeniu sterownika
sylwian70
 

Re: kontrolka poduszki powietrznej-dziwna sprawa

Postprzez brum » 20 sie 2010 17:18:30

Miałem to samo jak utopiłem moja. Musisz osuszyć ten sterownik. Wtyczke da się wyjąć a konkretnie to rozpolowic, ja tak zrobiłem cienkim śrubokretem. Jak nie chcesz żeby kontrolka świeciła to wyjmij jeden bezpiecznik.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: kontrolka poduszki powietrznej-dziwna sprawa

Postprzez sylwian70 » 21 sie 2010 11:05:56

Rozbebeszyłem sensor-sterownik airbagu była tam zalewajka taki szlam po wodzie wyczyściłem wysuszyłem i :dupa: odpięcie akumulatora na godzinę ,wyjęcie bezpieczników nie pomogło być może sterownik-sensor od wody zdechł :<: a placenie za podpiecie pod kompa mi się nie widzi olewam temat może samo zaskoczy ewentualnie wyjmę bezpiecznik lub zakleje czarną taśmą kontrolke aby nie wnerwiała mnie w nocy.
sylwian70
 

(2.2 dti) sensor poduszki powietrznej

Postprzez RAFFEK210 » 23 mar 2011 20:49:08

witam wszystkich mam pytanie poniewaz swieci mi sie lampka od poduszki pow. bylem u elektryka komputer nie pokazuje bledu albo nie chce sie polaczyc.elektryk na to ze trzeba sie dostac do sensor airbag mam pytanie czy ma racje bo nie chcialbym kupic sensor a to nie bedzie to i jakie moga byc jeszcze przyczyny ma ktos jakies pomysly z gory dzieki za pomoc
RAFFEK210
 

Re: (2.2 dti) sensor poduszki powietrznej

Postprzez kasalka » 23 mar 2011 22:12:16

Sprawdź połączenia kabli pod siedzeniami, od napinaczy pasów. Może sprzątałeś ostatnio i lekko ruszyłeś. Dociśnij wtyczki ewentualnie przeczyść styki.
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Następna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości