Witamy !



[A] Jak u Was działają halogeny?

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[A] Jak u Was działają halogeny?

Postprzez Artus » 18 cze 2008 07:47:40

Bo u mnie wszystkie włączają się jako przeciwmgielne i dodatkowo nie gasną po włączeniu "długich". Coś nie tak chyba?
Te prostokątne mam połamane... z czego będą pasowały? Od Poloneza? :lol:
I znów mam Fronterę :)
Avatar użytkownika
Artus
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 396
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 maja 2008 12:30:00
Lokalizacja: Grójec
Pochwały: 2
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Postprzez konik » 18 cze 2008 08:06:29

Witam
To że nie gasną po włączeniu świateł drogowych to normalne (chyba tylko w autach z FSO gasły ) a to że sie palą wszystkie może wynikać z tego że wszystkie 4 są przeciwmgielne a we fronterach dodatkowe reflektory wystepowały w różnych konfiguracjach. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie 2 reflektorów przeciwmielnych i dwóch dalekosiężnych które zapalają sie razem z światłami drogowymi(włączonych przez przez przekażnik do obwodu drogowych) Ja zastosowałem 4 reflektory firmy Wesem dobre są też światełka firmy Zelmot. Zaleta tych lamp jest to że bardzo dobrze świecą, są niedrogie, maja homologację i w przypadku zniszczenia łatwo je dokupić. Nie polecam kupowania tanich chińskich efektownych świecidełek pokrytych plastikowym "chromem" one tylko "wyglądają " porządnie -Swiecą beznadziejnie, są nieszczelne, a odbłyśniki korodują. Ale sie rozpisałem....
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Postprzez wojtekkk » 18 cze 2008 19:28:58

ja mam tak:
1.-przeciwmgielne-włączane ze światłami mijania(fabryka)
2. dalekosiężne --wlączane z drogowymi(fabryka)
---moga funkcjonować wszystkie jednocześnie---
3. dodatkowe dalekosiężne na dachu -włączane niezależnie od wszystkich tzn. mogą sie nie świecić nawet mijania a te i tak zapale(montaż własny)--najlepszy cwancyk jest z umiejscowieniem ich włącznika-dosłownie podręczny--tak mi sie podoba że od kiedy mam to mrugam wszystkim z naprzeciwka jadącym bez swiateł :mrgreen:
wojtekkk
 

Postprzez PIOTR714 » 04 lip 2008 22:37:47

witam mam frotkę z 2004 roku przeciwmgielne w zderzaku zapala się osobnym włącznikiem a te w kangurze są zespolone ze światłami drogowymi z tego co wiem to tak jest w orginale pozdrawiam
PIOTR714
 

Postprzez Darkoski » 04 lip 2008 23:16:32

Ja mam identycznie i chyba to jest prawidłowy układ.
Darkoski
 

Postprzez RenOpel » 05 lip 2008 13:58:36

wojtekkk napisał(a):ja mam tak:
1.-przeciwmgielne-włączane ze światłami mijania(fabryka)
2. dalekosiężne --wlączane z drogowymi(fabryka)
---moga funkcjonować wszystkie jednocześnie---
3. dodatkowe dalekosiężne na dachu -włączane niezależnie od wszystkich tzn. mogą sie nie świecić nawet mijania a te i tak zapale(montaż własny)--najlepszy cwancyk jest z umiejscowieniem ich włącznika-dosłownie podręczny--tak mi sie podoba że od kiedy mam to mrugam wszystkim z naprzeciwka jadącym bez swiateł :mrgreen:


Wojtku a gdzie masz ten włącznik ? a ty masz halogeny na dachu ?,jeśli tak to jak masz poprowadzone kable z dachu,do podłączenia ?
RenOpel
 

Postprzez wojtekkk » 05 lip 2008 20:02:03

to może ja fotki lepiej zrobie zamiast się rozpisywać
wojtekkk
 

Postprzez Darkoski » 05 lip 2008 20:20:29

Swietnie sam planuje założyć coś na dach tylko jeszcze nie wiem jak to podłączyć.
Darkoski
 

Postprzez RenOpel » 05 lip 2008 20:52:26

wojtekkk napisał(a):to może ja fotki lepiej zrobie zamiast się rozpisywać


tak po proszę o zdjęcia i dzięki bardzo
RenOpel
 

Postprzez brum » 05 lip 2008 23:06:02

To ja się pochwale jak ja mam zamontowane :mrgreen:

http://img171.imageshack.us/my.php?imag ... 433bu3.jpg
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez RenOpel » 09 lip 2008 04:22:05

RenOpel napisał(a):
wojtekkk napisał(a):to może ja fotki lepiej zrobie zamiast się rozpisywać


tak po proszę o zdjęcia i dzięki bardzo


Wojtku wznawiam temat,jestem na etapie montażu halogenów i nie wiem jak poprowadzić kable,jak byś mógł to daj te fotki
dzięki i pozdrawiam
RenOpel
 

Postprzez wojtekkk » 09 lip 2008 09:38:39

chwilowo aparat na wakacjach jest więc w skrócie
lampy mam na bagażniku dachowym a kable do srodka przez dziure w dachu. dziura jest centralnie miedzy szyberdachem a hardtopem ale oczywiście można ja zrobić gdzie sie chce. do załatania dziury w dachu są specjalne gumki do przepuszczania kabli( coś podobnego jak przy halogenach). Ja uzyłem w pprawdzie gniazda od CB (5plz)-jest dokrecane więc nie wyskoczy i na bank szczelne- trzeba tylko rozwiercić centralnie tzn. usunąć rdzeń plusowy z izolującym go od reszty plastikiem-wtedy nawet grube kable przechodza luzem. W kabinie kable idą po dachu, do przedniego słupka(przy szybie) i dalej ze wszystkimi innymi do komory silnika. poniewaz to od halogenów i narażone są na grzanie się zostały puszczone w peszlu
fotki po niedzieli jak aparat wróci
wojtekkk
 

Postprzez RenOpel » 09 lip 2008 13:30:32

dzięki bardzo ,pomysł dobry ale jednak poczekam na fotki , szczególnie przeraża mnie ta dziura w dachu,w moim przypadku muszę zobaczyć za nim coś zepsuję , chodzi mi przede wszystkim o zamocowanie tego gniazda z obu stron,
jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
RenOpel
 

Re: Jak u Was działają halogeny?

Postprzez adam111 » 22 wrz 2008 20:15:10

witam !
diagnosta podczs przeglądu powiedział mi że chalogeny dalekosiezne nie mogą zapalac się razem zdrogowymi
[ długie]
czy miał rację ?
adam111
 

Re: Jak u Was działają halogeny?

Postprzez konik » 22 wrz 2008 21:59:59

adam111 napisał(a):witam !
diagnosta podczs przeglądu powiedział mi że chalogeny dalekosiezne nie mogą zapalac się razem zdrogowymi
[ długie]
czy miał rację ?


Bzdura niedouczony diagnosta :stop:
Tak naprawdę to zgodnie z przepisami dodatkowych świateł drogowych nie można włączyć do obwodu inaczej niz napisano poniżej:


1) powinny być włączane wszystkie równocześnie lub parami,

2) przełączenie świateł mijania na światła drogowe musi powodować włączenie co najmniej jednej pary świateł drogowych,

3)przełączenie świateł drogowych na światła mijania musi powodować równocześnie wyłączenie wszystkich świateł drogowych
Dla bardziej dociekliwych link do ustawy

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0262.htm

załącznik nr 6 paragraf 2 pkt 1
A diagnosta na emeryturę (najniższą) :dupa:
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Jak u Was działają halogeny?

Postprzez adam111 » 23 wrz 2008 20:42:59

dzięki konik
powiem jeszcze
jak pojechałem ponownie za rok to odłączyłem je.
powiedział ze jesli są to powinny działać , mówię do gościa czy aby napewno wie czego chce ?
a on nato - jak cię policja zatrzyma to ci zabieze dowód...... jaki dobry ... !!!

dzięki raz jeszcze
pojadę do niego :killer:
adam111
 

halogeny podłączenie

Postprzez qras » 18 cze 2009 14:25:25

Witam
Zamontowałem na zderzaku we frotce 2 halogeny dalekosiężne no i pojawił się delikatny problem jak to podłączyć. Według rożnych opinii również na forum frota ma takowa instalkę założoną oryginalną. Zasugerowałem się kostką, która jest przy lewym reflektorze (patrząc od przodu samochodu), obok tej kostki jest również przekaźnik, jednak przy próbach podłączenia do owej kostki halogenów pojawia się taki problem:
-podłączam.. halogeny palą się..włącznik świateł wyłączony- tu jest nie tak
-włączam krótkie, halogeny nie palą się -tu ok
-włączam długie .. halogeny palą się- tu ok
-wyłączam w ogóle światła ..halogeny pala się - tu jest nie tak

Panowie pomóżcie
Czy to nie ta kostka???
Czy złe podłączenie???
a może po prostu wpiąć się w światła długie i po sprawie, nie wiem tylko czy instalka od długich wytrzyma takie obciążenie
pozdrawiam
qras
 

Re: halogeny podłączenie

Postprzez szymon.ha » 18 cze 2009 14:51:03

a nie masz takich wtyczek? Obrazek z tego co przeczytałem kilka tematów nizej do nich podłącza się dalekosiężne i przeciwmgielne.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: halogeny podłączenie

Postprzez qras » 18 cze 2009 15:50:25

poszukam, jak widzę gdzieś powinny wisieć w pobliżu chłodnicy

dzięki za podpowiedź
qras
 

Re: halogeny podłączenie

Postprzez szymon.ha » 18 cze 2009 18:34:52

Ja mam między chłodnicą a atrapą, koło klaksonu, przy lewej i prawej lampie, bo dwie pary są.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Następna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron