Witamy !



[All] Wskaźnik paliwa robi sobie jaja

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[All] Wskaźnik paliwa robi sobie jaja

Postprzez raxill » 13 lip 2008 21:53:45

Witam!
Kolejnym problemem do rozwiązania w moim autku jest wskaźnik paliwa! Mam Fotkę 2,2 DTI 16V, 1999r, limitowana edycja. Problem tkwi w błędnym odczycie ilości paliwa w zbiorniku, raz pokazuje około 60 litrów, raz 20 litrów i autko gaśnie z braku paliwa. Domyślam się że pływak w zbiorniku ma winę, a dokładniej wytarta ścieżka po której ślizga się łapka. Zanim przystąpię do naprawy to chciałbym się zapytać czy ktoś miał podobny problem i co miało winę (mogę się mylić z diagnozą).
Pozdrawiam Karol!
raxill
 

Postprzez TATAR » 15 lip 2008 17:47:15

miaem podobny problem ale to byl kabelek przetarty i raz dzialala pompa raz nie ale tak jak pisze u mnie to tylko kabel :D
_________________________________
3,2 V6 FRONTERA EVO 1
Avatar użytkownika
TATAR
Prezes
Prezes
 
Posty: 892
Dołączył(a): 10 sie 2007 20:23:37
Lokalizacja: Wodzislaw Sl.
Pochwały: 3
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

wskaznik paliwa działa a za chwile niedziała...?

Postprzez Łysy29 » 23 gru 2008 20:42:59

Mam mały problem;
gdy przekrece kluczyk wskaznik pokazuje prawidlowo a po przejechaniu kilku km opda i swieci sie rezerwa
moja frota long tdi 2.8 isuzu
zastanawiam sie czy to plywak czy cos w sieci?moze ktos sie spotkal z taka usterka?
Łysy29
 

Re: wskaznik paliwa działa a za chwile niedziała...?

Postprzez makar » 23 gru 2008 22:36:53

mnie się kiedyś kostka na zbiorniku poluzowała i tak skakało
może też padać stabilizator napięcia na zegarach
makar
 

Re: wskaznik paliwa działa a za chwile niedziała...?

Postprzez brum » 24 gru 2008 03:17:22

Zobacz co tam z pływakiem robota na 30 min.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: wskaznik paliwa działa a za chwile niedziała...?

Postprzez Łysy29 » 27 gru 2008 18:33:29

dzieki!popatrze po nowym roku. a czy ciezko sie dostac do plywaka?i gdzie znajduje sie ten stabilizator napiecia?z gory dziekuje i wszystkim zycze SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU!! :lol:
Łysy29
 

Re: wskaznik paliwa działa a za chwile niedziała...?

Postprzez brum » 27 gru 2008 19:24:07

Musisz opuścić zbiornik z osłoną(4 śruby) rozpiąć wtyczke, przewody paliwowe dwa i od wlewu paliwa rure.
Ogólnie to wcześniej trzeba popsikać śruby czymś, i zbiornik jest dość ciężki nawet pusty.
Jak już wyjmiesz ze zbiornika kosz z pompą, to warto usunąć wode i piach ze zbiornika.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wskaźnik paliwa robi sobie jaja:-)

Postprzez opel » 30 gru 2009 11:07:16

koledzy mój wskaźnik paliwa szaleje, raz pokazuje czały zbiornik a raz jest na czerwonym. podczas jazdy przy przyspieszniu lub hamowaniu ( nie gwałtownym) pokazuje pełny zbiornik lub prawie pusty. Czasem ciężko określić ile jest jeszcze paliwa w zbiorniku.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego naj w Nowym Roku :D :D
opel
 

Re: Wskaźnik paliwa robi sobie jaja:-)

Postprzez jack 2.2 dti » 30 gru 2009 14:47:13

Niestety trzeba zacząć od wyjęcia zbiornika i sprawdzenia czujnika paliwa.
Opel Frontera B sport 2.2 DTI
Obrazek

"Nie walczę na rozum z kimś kto jest nie uzbrojony"
Avatar użytkownika
jack 2.2 dti
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 737
Dołączył(a): 07 kwi 2008 09:26:37
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Wskaźnik paliwa robi sobie jaja:-)

Postprzez lanbo » 30 gru 2009 19:49:55

u mnie jest podobnie ale jak pokazuje za mało to wystarczy że delkatnie pukne pięścią w deskę i wraca do normy - zimne luty
Ostatnio edytowano 27 sty 2010 12:34:19 przez lanbo, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
lanbo
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 367
Obrazki: 0
Dołączył(a): 01 cze 2009 21:05:26
Lokalizacja: Węgrów -Warszawa
Pochwały: 5
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: wskaznik paliwa działa a za chwile niedziała...?

Postprzez kaitek » 31 gru 2009 11:33:36

[quote="brum"]Musisz opuścić zbiornik z osłoną(4 śruby) rozpiąć wtyczke, przewody paliwowe dwa i od wlewu paliwa rure.
Ogólnie to wcześniej trzeba popsikać śruby czymś, i zbiornik jest dość ciężki nawet pusty.
Jak już wyjmiesz ze zbiornika kosz z pompą, to warto usunąć wode i piach ze zbiornika.[/quot

Ale czy grozi to zapowietrzeniem układu paliwowego.
kaitek
 

Re: Wskaźnik paliwa robi sobie jaja:-)

Postprzez opel » 16 sty 2010 21:30:55

a jak już wywalę zbiornik to co mam sprzwdzić ?
ewentualnie co można zrobić aby wskaźnik nie szalał?
opel
 

Re: Wskaźnik paliwa robi sobie jaja:-)

Postprzez Shreck22 » 16 sty 2010 21:41:13

To ja podepnę się do tematu. Także mam problem z kontrolką rezerwy paliwa.
Objawy mam troszkę dziwne. Jak odpalam autko to się świeci przez chwilkę rezerwa, a potem gaśnie, ale nigdy jeszcze nie zapaliła mi się jak jechałem i było mało paliwka, dowiadywałem się o tym jak autko gasło już :/ Na postoju na przechyle w lewą strone to także się zaświeci i świeci jak jest mało, ale to też bardzo żadko. W czym może tkwić problem, dodam, że wskaźnik działa prawidłowo, bo sugeruje się nim od dłuższego czasu i jak dochodzi do czerwonego pola to mam jeszcze jakieś 10 litrów. Podpowie ktoś coś co to może być.
Frota 2.3 TD
Ostatnio edytowano 17 sty 2010 13:52:36 przez Shreck22, łącznie edytowano 1 raz
Shreck22
Maniak
Maniak
 
Posty: 476
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 sie 2009 20:26:12
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wskaźnik paliwa robi sobie jaja:-)

Postprzez tomik » 17 sty 2010 08:32:29

widzę że przypadek ze wskazinikiem paliwa nie tylko mi się przytrafił nigdy niewiem ile jest paliwa dwa razy już nie mogłem go zapalić bo pokazywał ponad pół a było echo teraz zawsze jest 5 w bagażniku
tomik
 

Re: Wskaźnik paliwa robi sobie jaja:-)

Postprzez bombi26 » 17 sty 2010 14:20:18

Witam, u mnie też występuje ten problem jak chyba we większości Frot, ja doszedłem do wniosku że jak wskaźnik pokazuje mi ok.20 litrów to trzeba szybko szukać cpn-u. Jdnak ktoś już pisał na forum że najlepszym sposobem żeby nie utknąć gdzieś w szczerym polu jest zatankowanie do pełna i systematyczne dolewanie powiedzmy raz na tydzień.
ObrazekObrazek
off road jest jak narkotyk - pierwszy raz gratis a później całe życie z wariatami
Avatar użytkownika
bombi26
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 521
Obrazki: 6
Dołączył(a): 31 sty 2009 17:55:33
Lokalizacja: Dębica
Pochwały: 1
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wskaźnik paliwa robi sobie jaja:-)

Postprzez opel » 25 sty 2010 14:51:43

koledzy ale można coś zrobić z tymi wskaźnikami paliwa bez wywalania baku??? Do tego jeszcze ostatnio zaczeło mi coś cykać za licznikami podczas jazdy. co to może być ????????
opel
 

Re: Wskaźnik paliwa robi sobie jaja:-)

Postprzez opel » 27 sty 2010 08:39:36

czy miał ktoś podobny problem? Podczas jazdy gdy przekroczę 80 km/h zaczyna coś cykać za licznikiem. Co to???????????????????????
opel
 

Re: Wskaźnik paliwa robi sobie jaja:-)

Postprzez mazi77 » 04 mar 2010 23:10:00

bombi26 napisał(a):Witam, u mnie też występuje ten problem jak chyba we większości Frot, ja doszedłem do wniosku że jak wskaźnik pokazuje mi ok.20 litrów to trzeba szybko szukać cpn-u. Jdnak ktoś już pisał na forum że najlepszym sposobem żeby nie utknąć gdzieś w szczerym polu jest zatankowanie do pełna i systematyczne dolewanie powiedzmy raz na tydzień.

U mnie jest podobnie ,tylko troche inaczej: od 0 do 50 litrów pokazuje wiarygodnie stan paliwa,zaś powyżej już oszukuje ,wleje do pelna a on i pokazuje 60 l.Dlatego narazie z tym nic nie robię.
mazi77
 

Re: Wskaźnik paliwa robi sobie jaja:-)

Postprzez Kostek » 05 mar 2010 09:40:53

Mój problem polega na tym, że po każdym przekręceniu zapłonu wskaźnik podnosi się o jakieś 20% i tak pozostaje po wyłączeniu i tak aż do końca (blokada).Teraz mam ustawiony tak, że pokazuje mi zawsze pełen bak :D , nawet jak jest wyłączony. Rezerwa działa prawidłowo, bak zwalany i sprawdzony.
Pomysły?
Avatar użytkownika
Kostek
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 cze 2008 14:22:59
Lokalizacja: GB
Pochwały: 2
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Sport 1996-1998

Frontera B, źle wskazujący wskaźnik paliwa

Postprzez dario » 11 cze 2010 22:32:13

Mam problem w mojej fronterze B 3.2. W trakcie jazdy wskaźnik paliwa pokazuje wartości począwszy od zera a na połowie baku skończywszy, komputer pokazuje że na baku przejadę 0 albo F. Do tego czasem zapala się rezerwa. Wszystko to dzieje się nie zależnie od tego ile mam w baku (zmienia to tylko górną granicę wskazań). Dzisiaj auto pokazało że przejadę jeszcze 170km, a gdy chciałem ruszyć spod sklepu okazało się że nie mam benzyny. Czy wie ktoś może co może być przyczyną i jak to naprawić?
dario
 

Następna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron