Witamy !



[All] Wskaźnik paliwa robi sobie jaja

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

Re: Frontera B, źle wskazujący wskaźnik paliwa

Postprzez ADAM SP3WXO » 12 cze 2010 22:23:22

na to nie ma rady :( taki feler frotki
ADAM SP3WXO
 

Re: Frontera B, źle wskazujący wskaźnik paliwa

Postprzez dario » 13 cze 2010 08:25:11

Podobno to choroba nie tylko fronter. Na forum omegi znalazłem odpowiedź ale żeby zobaczyć pełną jej treść trzeba się zalogować, a niestety nie działa u nich rejestracja :/ link z omegi
dario
 

Re: Frontera B, źle wskazujący wskaźnik paliwa

Postprzez Jarek sp3swj » 13 cze 2010 11:54:17

jak się nie myle za pomoca interfejsu ELM można podejrzec wskazania paliwa i wykluczyc sam wskaźnik.

Ale skoro mówisz że wskazania komputera wariuja - to by wskazywało na samo ustrojstwo mierzące w zbiorniku.

Sprawdż kable idace do tego ustrojstwa - ( i kostki) i zapytaj Sebola z Wronek czy ma na zbyciu sam czujnik.

se uknołem na allegro - ale brzydki ten spej :-) http://allegro.pl/item1055137406_opel_f ... aliwa.html
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Frontera B, źle wskazujący wskaźnik paliwa

Postprzez dario » 13 cze 2010 12:44:16

Czyli ewidentnie na zdjęciu widać że ma się co psuć :). Czy orientuje się ktoś może jak w wersji benzynowe 3.2 wygląda dostęp do tej części w baku? Trzeba demontować bak (jak?) czy jest jakiś otwór rewizyjny?
dario
 

Re: Frontera B, źle wskazujący wskaźnik paliwa

Postprzez Jarek sp3swj » 13 cze 2010 12:47:48

dario napisał(a):Czyli ewidentnie na zdjęciu widać że ma się co psuć :). Czy orientuje się ktoś może jak w wersji benzynowe 3.2 wygląda dostęp do tej części w baku? Trzeba demontować bak (jak?) czy jest jakiś otwór rewizyjny?



uzupełnij swój profil o typ auta ... zdarzały sie 3,2 sporty ;-)
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Frontera B, źle wskazujący wskaźnik paliwa

Postprzez m-pietrzak » 19 cze 2010 11:09:26

U mnie też były przekłamania we wskazaniu poziomu paliwa. Okazało się że była to sprawka uszkodzonych zegarów. Nawiasem mówiąc zegary wariowały mi już od dłuższego czasu i ne tylko przekłamywały poziom paliwa. Po ich wymianie i wymianie czujnika poziomu paliwa problem przestał istnieć - wszystko jest OK. I jeszcze uwaga! Czujniki poziomu paliwa w zbiorniku są różne w zależności od roku produkcji i wersji auta - long lub sport - dotyczy silnika 2,2 dti. Nie wiem jak jest w wersji benzynowej, ale warto to mieć na uwadze.
Temat przekłamań wskaźnika poziomu paliwa opisywałem w temacie "zegary głupieją", ale dopiero niedawno dowiedziałem się o różnych wersjach czujników poziomu paliwa i - jak napisałem wyżej - po wymianie czujnika wszystko działa poprawnie.
m-pietrzak
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 20 kwi 2010 17:28:18
Lokalizacja: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Frontera B, źle wskazujący wskaźnik paliwa

Postprzez Jarek sp3swj » 19 cze 2010 20:30:22

m-pietrzak napisał(a): Po ich wymianie i wymianie czujnika poziomu paliwa problem przestał istnieć -


:D wniosek -nie do końca wiadomo co bardziej pomogło :-)

Wariujące wskazówki we frociach - to niestety niepodważalny fakt :dupa:

U jednego z przedmówców wariacje odczytów na komputerze na 100 procent wskazują na czujnik poziomu w baku... także czeka go wymiana.....
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

CZujnik poziomu paliwa.

Postprzez markopolo333 » 28 lip 2010 19:31:32

Witam wszystkich,ostatnio przestał działac wskażnik poziomu paliwa w moim oplu 1994-long 2.4
może wiecie jak dostać sie do czujnika?Trzeba ściągać zbiornik?Proszę o pomoc.
markopolo333
 

Re: CZujnik poziomu paliwa.

Postprzez jrzeuski » 28 lip 2010 19:37:50

Trzeba zdjąć zbiornik albo wyciąć dziurę w podłodze nad bakiem. Jeżeli tylko wtyczka się obluzowała, to wystarczy opuścić bak po stronie kierowcy, włożyć rękę i docisnąć wtyczkę.

PS. Witamy się w innym dziale. Regulaminu kolega nie doczytał?
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Wskaźnik paliwa robi sobie jaja:-)

Postprzez brum » 16 maja 2011 18:46:55

Mógł by ktoś zerknąć i odczytać w schemacie, jakie kolory kabli są od wskaźnika? Chodzi o te przy zbiorniku.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wskaźnik paliwa robi sobie jaja:-)

Postprzez jrzeuski » 17 maja 2011 09:21:03

Masa czarny a sygnał dla zegarów to żółtoczerwony.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Wskaźnik paliwa robi sobie jaja:-)

Postprzez brum » 17 maja 2011 18:06:07

Dzięki, jutro będę grzebał.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wskaźnik paliwa robi sobie jaja:-)

Postprzez Kowal_80 » 27 paź 2011 16:55:07

ja sie wczoraj za to wziąłem. wyjalem zbiornik,potem pływak. zauwazyłem,ze sciezka pływaka jest ok. blaszka od pływaka sie z nią styka,a jak sie przsówa to nawet delikatnie słychac tarcie. ale na zegarze nic sie nie rusza. podłaczyłem 2 pływak od dawcy i tez "cisza" na zegarze. ojciec podłaczył wskaznik uniwersalny (czy jak tam to sie nazywa) bezposrednio przy pływaku i jak przesówałem to na ekranie przeskakiwały "cyferki" (sory za mało fachowy język,ale naprade nie nawidze elektryki,a co za tym idzie - nie mam o niej pojecia). czyli wychodziło by,ze pływak jest dobry. wiec gdzie szukac problemu? we wskazniku? bo od pół roku "komornik" swieci mi po oczach a i strzałka wskaznika zaraz wyłamie licznik w lewa strone.
Kowal_80
 

Re: Wskaźnik paliwa robi sobie jaja:-)

Postprzez adek » 05 sty 2012 13:58:20

Witam
U mnie wskaźnik przekłamuje przykładowo przy 20(wskazaniu) zatankuję 30l pokaże 60l. Idąc dalej zatankuję pod korek ,pokazuje lekko za 60l. Nie z chodzę poniżej 20l na wskaźniku bo już miałem problemy z odpaleniem.
Avatar użytkownika
adek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 141
Obrazki: 24
Dołączył(a): 27 sie 2010 06:55:27
Lokalizacja: Mogilno
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Wskaźnik paliwa robi sobie jaja:-)

Postprzez nesfor » 16 sty 2012 13:31:03

Witam tyz się podepnę pod temat, u mnie jest problem ze wskaźnikiem paliwa, przyciskiem resetu od przejechanych km, i zegary działa poprawnie jeśli podświetlenie jest ustawione na MAX.

Czy ktoś podpatrzył lub podzieliłby się wiedza jaka jest procedura rozebrania tego zegara ? Ja stanąłem w miejscu na wskazówkach bo nie wiem czy je się wyciąga czy wykreca czy ktos to sprawdzal ???... :(
Opel Frontera B long 3.2 2000 LPG
Avatar użytkownika
nesfor
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 503
Obrazki: 2
Dołączył(a): 07 maja 2010 10:28:47
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wskaźnik paliwa robi sobie jaja:-)

Postprzez yuby194 » 16 sty 2012 20:49:06

temat zegara był juz opisany kilka razy, wskazówki sie chyba ściąga siłą(podważa z dwóch stron), tylko delikatnie, żeby nie wyrwać ośki z silniczka, ogólnie pewnie tak jak wszyscy we gfrotkach masz problem z masą i zimnymi lutami na płycie licznika, wiele stron jest już na ten tenat, są nawet fachowcy na tym forum, np sebol długi, on naprawia albo wymienia dany element, wystarczy dobrze przeczesać temat elektryki
Pozdrawiam
YubY

Frota B/Sport 2,2 DTI '00/manual, K&N, polibuszowe podkładki 6cm + sprężyny Montka = lift ?", amory przód/tył IROMAN, BFG AT/MT 245/75R16, DW 12000 LBS


ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
yuby194
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1265
Obrazki: 4
Dołączył(a): 19 lip 2009 01:20:55
Lokalizacja: Duży Dół
Pochwały: 5
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Wskaźnik paliwa robi sobie jaja:-)

Postprzez nesfor » 13 lip 2012 07:03:35

U mnie to samo, jak ostatnio miałem zwalony bak to miernikiem sprawdzianem opór i sprawdziłem tez ze nie ma przerw w skali jak ruszałem pływakiem.
Z ciekawostek - 'F' na wyświetlaczu MID pokazuje jak pływak jest w najniższym położeniu a druga ciekawostka ze zegary i MID ( opcja dystansu do przejechania) pokazują niespójne dane :
wskaźnik na desce jest na 50 litrow a komp pokazuje ' rechweite 35' :) , mało tego, kiedys frotka merdała wskaznikiem paliwa na desce teraz po przelutowaniu wydaje sie
Dodatkowo jak pływak miałem w najnizszym polozeniu to na desce wskaźnik był w połowie skali i nie opadał niżej ....a jak pływak ostawiłem w połowie to licznik w desce pokazał fulla .
jakby ktos chial pomierzyc cos pradowo bez zwalania baku to wtyczka jest pod podloga kierowcy.
Opel Frontera B long 3.2 2000 LPG
Avatar użytkownika
nesfor
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 503
Obrazki: 2
Dołączył(a): 07 maja 2010 10:28:47
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wskaźnik paliwa robi sobie jaja:-)

Postprzez adek » 19 sie 2012 13:22:46

Witam
Byłem u gościa w Poznaniu przy mnie wyciągną licznik sprawdził cały wymienił układ "scalak" -licznik wskazuje teraz dobrze, obrotomierz się nie zacina, paliwo pokazuje dobrze ,trwało to jakieś 60 minut, koszt 250,-pln,
Avatar użytkownika
adek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 141
Obrazki: 24
Dołączył(a): 27 sie 2010 06:55:27
Lokalizacja: Mogilno
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Wskaźnik paliwa robi sobie jaja:-)

Postprzez nesfor » 12 wrz 2012 06:30:49

Ciekwe ile kosztuje ten stabilizator bo pewnie te 250 to za wiedze bardziej sie placi ? :)
Opel Frontera B long 3.2 2000 LPG
Avatar użytkownika
nesfor
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 503
Obrazki: 2
Dołączył(a): 07 maja 2010 10:28:47
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wskaźnik paliwa robi sobie jaja:-)

Postprzez Jarek sp3swj » 12 wrz 2012 09:16:15

o wariujących zegarach było na forum już kilka razy....

wystarczy starannie przelutować całą płytkę zegarów... dla świętego spokoju ....

a tamten koleś robił zapewne standardową ściemę za przelutowanie dobrego na dobry... ot taka cena tajemnej wiedzy ;-)

podobno wystarcza przelutowanie samego scalaka... ( ja przelutowałem całe PCB i problem zniknął)
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron