Witamy !



[All] Wskaźnik paliwa robi sobie jaja

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

Re: [All] Wskaźnik paliwa robi sobie jaja

Postprzez brum » 01 lip 2017 22:43:24

Jaka belka? Tam nie powinno nic być.
http://allegro.pl/opel-frontera-a-sport ... l#imglayer
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [All] Wskaźnik paliwa robi sobie jaja

Postprzez Semir » 01 lip 2017 22:54:45

Wydaje mi się że pod podłogą jest w tym miejscu profil.
Nie jest on częścią ramy a karoserii. Pewnie o to chodzi.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [All] Wskaźnik paliwa robi sobie jaja

Postprzez jrzeuski » 02 lip 2017 09:20:13

Jak szalales po kałużach, że silnik cały mokry to trzeba było zajrzeć do filtra powietrza, bo wkład pewnie suchy też nie był. Co do pompki to jest OK, grzybek ma być zassany w czasie pracy silnika, bo pompa paliwowa ciągnie bardzo mocno. Skoro wyciagales wkład z baku, to sprawdź czy nie podlaczyles przewodów paliwowych odwrotnie. Powrotny ma krótszą rurkę w baku i jesli do niego podlaczyles przewod ssacy, to samochod bedzie gasł na rezerwie. Co do braku mocy, to mogą faktycznie być zatkane przewody, bo rurki nie mają sitka. Dmuchnij kompresorem od strony silnika, przy pompie hamulcowej masz łączenie przewodu zasilajacego z ramy z tym metalowym na grodzi. Miganie kontrolki silnika oznacza, że immobilizer się nie odblokował i wtedy nie odpalisz. To się zdarza czasami, wystarczy jeszcze raz włączyć zapłon i powinno zaskoczyć.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [All] Wskaźnik paliwa robi sobie jaja

Postprzez Paszczak22 » 02 lip 2017 09:46:32

Tak, to jest jakiś profil który biegnie bezpośrednio nad pływakiem. Co do pompki to jak samochód mi zgasł i poszedłem pod maskę to byłą wciśnięta a silnik nie był uruchomiony. Jak go kupiłem to wymieniłem wszystkie filtry. Wtedy jak wymieniałem filtr paliwa to kompresorem dmuchnąłem. Ale może teraz znów się coś zasyfiło.

No właśnie nie ma sitek w baku - a może ktoś już poprawił fabrykę i wpadł na pomysł jak wstępnie przefiltrować paliwo. Może pływak włożyć w pończochę? :D Nie wyobrażam sobie by w czasie jazdy np. nad morze sytuacja się powtórzyła.

-- Dodano 02 lip 2017 10:16:47 --

Co do przewodów paliwowych na pewno są dobrze podpięte bo miałem to na uwadze przy montażu.
Paszczak22
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 23 cze 2017 21:02:16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Sport 1996-1998

Re: [All] Wskaźnik paliwa robi sobie jaja

Postprzez jrzeuski » 02 lip 2017 16:58:32

Jeśli masz śmieci w baku, to prędzej czy później je zassie i problem powróci. Jedyne wyjście to zrzucić bak i go wyczyścić.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

wskaźnik poziomu paliwa pływa

Postprzez mctortillabezmex » 02 maja 2018 13:43:07

Cześć,
Świruje mi wskaźnik poziomu paliwa, jak zatankuję do pełna to pokazuje max 60l, ostatnio zjeżdżałem z górki to najpierw pokazywał ponad 20, żeby po chwili spadło do 0 i zapaliła się rezerwa, po chwili było już ok, kawałek dalej jechałem po płaskim i taka sama sytuacja, wczoraj parkowałem pod blokiem i najpierw pokazywał ok połowy baku, zatrzymałem się spadło do 20l żeby po chwili wrócić z powrotem na połowę. W przyszłym tygodniu będę ściągał bak do czyszczenia i teraz pytanie czy te blaszki pływaka idzie jakoś wymienić czy trzeba szukać drugiego kosza? chociaż wydaje mi się że używka może być w takim samym stanie :/ pomijając poziom paliwa to zegary działają normalnie. Z tego co zaobserwowałem to wskazania wahają się ok ok 1/4 skali
mctortillabezmex
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 28 lut 2018 15:45:38
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [All] Wskaźnik paliwa robi sobie jaja

Postprzez Sokol82 » 01 sie 2018 21:52:05

Ja dziś wyjmowałem zbiornik.Kontrolka pokazywała prawie dwadzieścia.Po zlaniu paliwa wyszło prawie 35 litrów.Poskładałem wszystko do kupy,wlałem spowrotem paliwo (około 30 litrów)i teraz pokazuje poniżej połowy między 0 a 20.To normalne we frocie?W sumie to żaden problem dla mnie,bo staram się aby było zawsze powyżej 20,ale już niewiem czy wskaźnik pokazuje w litrach,czy w procentach.
Sokol82
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 18 sty 2018 13:13:21
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [All] Wskaźnik paliwa robi sobie jaja

Postprzez Łukasz12502 » 03 sie 2018 22:44:53

no i mi tez wskaźnik dał się we znaki.ciągle mało,ciągle mało paliwa.dzisiaj wlane kolejne 50 litrów bo już na czerwone wchodziło i po paru kilometrach zero i rezerwa świeci.bak poszedł na dół i okazało się że jest tam 75l ON :shock: ale nie o tym.kostka zmostkowana to na zegarach idzie do góry więc licznik ok.wskaźnik sprawdzany na pusto fiksuje.był przerwany ten przewód(taki drucik)co łączy blaszkę z kabelkiem co idzie do kostki.myślałem że to to ale nadal :dupa: raz działa raz nie.płytka jest mocno wyorana i to chyba to jest przyczyną.i tu pytanie u mnie jest płytka VDO 247.oczywiście nigdzie nie mogę jej znaleźć :baran: czy od benzyny jest to samo?bo mam szrot niedaleko z dwoma benzynami-jedna long 2.4 a druga sport 2.0.czy płytki były te same? bo wiadomo że reszta od benzyny jest inna.ktoś wie?bo nie chcę się narabiac wyciągając komuś dwa baki za free,a może z innego opla coś by podeszło?ktoś coś podpowie?czy lepiej odpuścić i szukać od diesla/chciałbym to ogarnąć bo jak już tyle zrobiłem to chciał bym to złożyć ze sprawnym wskaźnikiem.ktoś coś podpowie?
Chciałem i mam ... Frontere
_________________________
Frontera A Long 2.3TD
VW Transporter T4 1.9TD
VW Transporter T4 2.4D
Łukasz12502
Maniak
Maniak
 
Posty: 480
Dołączył(a): 01 wrz 2013 15:38:40
Lokalizacja: Ostrzeszów
Pochwały: 5
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Poprzednia strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron