Witamy !



[All] Alternator - zanik ładowania (nierówne ładowanie)

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

Re: Alternator - zanik ładowania (nierówne ładowanie)

Postprzez wikked » 27 mar 2009 21:36:39

w sumie na 1 i 3 post pasuje zacytować jack 2.2 dti. Odpowiem tak: w maluchu dostęp do alternatora jest świetny, w audi A6 TDI roboty od groma, w Oplu Fronterze 2,2i eco alernator jest na wierzchu. Do wymiany regulatora przeważnie potrzeba opiąć klemę od aku, nasadkę 7, 8, 10, odkręcić wymienić, założyć i hula. Jeśli chodzi o kontrolkę ładowania to sprawdź masę od silnika do karoserii.
wikked
 

Re: Alternator - zanik ładowania (nierówne ładowanie)

Postprzez Pawel » 27 mar 2009 22:11:24

NP. w 2.8 z kilmą wyjąc alternator to, sztuka, która jest możliwa, ale życzą sobie za nią taką kasę, że aż się odechciewa... :shock:
Jeżeli już to, proponuję go wymontować i udać się do dobrego, o odpowiedniej renomie, specjalisty.
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Alternator - zanik ładowania (nierówne ładowanie)

Postprzez Stan65 » 28 mar 2009 21:43:41

Wielkie dzięki za info :beer:
sprawdziłem dzisiaj jak to sie ma muszę tylko kupić szczotki
Stan65
 

Re: Alternator - zanik ładowania (nierówne ładowanie)

Postprzez Kpt.Saper » 30 mar 2009 14:09:12

U mnie też jazy się kontrolka ładowania a alternator po kapitalnym remoncie + kabel masowy i pasek oraz nowy akumulator ,myślałem że to jażenie zniknie ale widać że to jeszcze nie to tym bardziej że po włączeniu świateł + dodatkowe obciążenie np. migacz kontrolka jeszcze mocniej się jaży jak się cieplej zrobi to wymienię jeszcze kable masowe jeden przy akumulatorze i drugi masowy między blokiem silnika a ramą może pomoże , mam w sumie trzy??? czy u innych też tak jest?
Kpt.Saper
 

Re:

Postprzez Stan65 » 31 mar 2009 18:36:54

jack 2.2 dti napisał(a):Dobrze jak byś określił przy jakim samochodzie to się stało ( Star 200, Trabant,.... ) jaki rok i jaki silnik. Pozdrawiam Jack

wikked napisał(a):w sumie na 1 i 3 post pasuje zacytować jack 2.2 dti. Odpowiem tak: w maluchu dostęp do alternatora jest świetny, w audi A6 TDI roboty od groma, w Oplu Fronterze 2,2i eco alernator jest na wierzchu

Panowie to jest forum Opla Frontery :!: :!: chyba że się mylę :pomidor: więc wasze odpowiedzi typu star lub maluch wcale nie są śmieszne lecz poprostu głupie :? moja wina powinienem podać typ ale po co te "mądrości"
Stan65
 

Re: Alternator - zanik ładowania (nierówne ładowanie)

Postprzez michal 2,8tdi » 31 mar 2009 18:44:33

dobrze stan65 ale jaki masz silnik??
michal 2,8tdi
 

Re: Alternator - zanik ładowania (nierówne ładowanie)

Postprzez Balkandriver » 31 mar 2009 20:47:36

stan65 - jest to forum Opla Frontery, jak słusznie zauważyłeś, ale nie forum wróżek.
Skąd mamy wiedzieć, jaki silnik posiadasz?
A tak BTW, sorry, że kasztanię - wiecie kiedy wróżka jest do du.. :dupa: ?
-Kiedy klient puka do jej drzwi, a ona pyta się "kto tam?"
Wracając do tematu - "mądrości" miały wykazać (tak to odczytuję), że w zależności od modelu auta dostępność alternatora jest bardzo różna, a i budowa, układ elektryczny też.
Więc zdradzisz nam, co masz pod maską?

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Alternator - zanik ładowania (nierówne ładowanie)

Postprzez wikked » 31 mar 2009 22:10:07

Balkandriver napisał(a):Wracając do tematu - "mądrości" miały wykazać (tak to odczytuję), że w zależności od modelu auta dostępność alternatora jest bardzo różna, a i budowa, układ elektryczny też.
Więc zdradzisz nam, co masz pod maską?

BALKANDRIVER

nic dodać nic ująć
wikked
 

Re: Alternator - zanik ładowania (nierówne ładowanie)

Postprzez Stan65 » 02 kwi 2009 19:55:10

Oczywiście żadna tajemnica i wiem że zrobilem błąd nie podając tego od razu ale poprostu podpiolem się pod zgloszony problem kolegi :beer:
Mam 2,4 b 1995r A Long
co do tych mądrości to wyjaśnić chciałem że już w kilku miejscach na tym forum znalazłem teksty o starze 200 i trabancie toż to brednie :killer: może być A lub B i w rożnych odmianach silnika ale bez "jaj" :evil:
Mimo wszystko wielkie dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc :wink:
Stan65
 

Re: Alternator - zanik ładowania (nierówne ładowanie)

Postprzez wikked » 02 kwi 2009 22:59:05

Stan65 napisał(a):Oczywiście żadna tajemnica i wiem że zrobilem błąd nie podając tego od razu ale poprostu podpiolem się pod zgloszony problem kolegi :beer:
Mam 2,4 b 1995r A Long
co do tych mądrości to wyjaśnić chciałem że już w kilku miejscach na tym forum znalazłem teksty o starze 200 i trabancie toż to brednie :killer: może być A lub B i w rożnych odmianach silnika ale bez "jaj" :evil:
Mimo wszystko wielkie dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc :wink:

wygląda na to że jesteś ostro wkurzony- pewnie dołożyłem do tego ciut :? więc przepraszam, ale ja jestem użytkownikiem Forntery od krótkiego czasu, staram się ją rozpracować. Przeczytałem nie chcę powiedzieć wszystkie posty z działu technicznego ale na pewno sporą większość. Siedziałem nad tą lekturą dwie noce i powiem Ci że typ silnika, rocznik, rodzaj nadwozia itp. robią naprawdę znaczną różnicę w ocenie problemu. Dla przykładu podam że sam napisałem w którymś poście że fortka jest super bo jest na sprężynach. Okazało się że moja jest ale sporo nie ma sprężyn tylko mają resory. Zależność czy to czy to jest od rocznika. Ta sama sytuacja jest z innymi sprawami. Szkoda że odebrałeś moją uwagę aż tak osobiście ale naprawdę nie chciałem się wyżywać. Sam jestem "dziewicą" we Fronterach i cały czas się uczę.
Przeglądnij posty i nawet modowie i cała "starszyzna" piszą o swoim problemie podaje motor typ nadwozia i i która Frotka (A lub B).
Jako przykłady:
viewtopic.php?f=15&t=1995
viewtopic.php?f=33&t=923 ( w tym zauważ dialog między BRUMEM a KOBZIM)
Tu naprawdę nie chodzi o docinki i napierniczanie z innych, o żart, dowcip, chumoreskę, tylko jak wiadomo o co chodzi to jest prościej.
Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam (jeśli dalej jesteś urażony).
ps. na zlocie :beer: na zgodę ;)
wikked
 

Re: Alternator - zanik ładowania (nierówne ładowanie)

Postprzez Stan65 » 05 kwi 2009 08:44:07

No troche podnioslo mi się ciśnienie ale to nie na twój post (to nie ty piszesz o tym cholernym starze :wink: ) mimo że mam różne samochody już od 27 lat to terenówkę oraz Opel Frontera jest moim pierwszym więc mam wiele pytań z zakresu eksploatacji. Wiem że powinienem podać dane pojazdu i teraz będę to czynił :pomidor: Przy spotkaniu napewno :beer: Pozdrawiam wszystkich :D
Stan65
 

Re: Alternator - zanik ładowania (nierówne ładowanie)

Postprzez brum » 05 kwi 2009 12:14:13

W profilu wybierz jaką masz i nie będziesz musiał pisać.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Alternator - zanik ładowania (nierówne ładowanie)

Postprzez szymon.ha » 07 kwi 2009 18:38:34

Mam podobno objawy tak jak w pierwszym poście, jak włączę migaczt o wskazówka ładowania akumulatora na konsoli skacze co kreskę.
Więc jest to także regulator napięcia? Jak to wygląda i czy można się samemu zabrać za naprawę? Czy lepiej u elektryka?
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Alternator - zanik ładowania (nierówne ładowanie)

Postprzez wikked » 08 kwi 2009 05:02:09

szymon.ha napisał(a):Mam podobno objawy tak jak w pierwszym poście, jak włączę migaczt o wskazówka ładowania akumulatora na konsoli skacze co kreskę.
Więc jest to także regulator napięcia? Jak to wygląda i czy można się samemu zabrać za naprawę? Czy lepiej u elektryka?

Sprawdź szczotki, jeśli chodzi o elektryka to już zależy od Twoich zdolności manualnych (na moje oko ciężko coś spieprzyć).


Pozdrawiam W.
wikked
 

Kontrolka ładowania czasem sie zapala

Postprzez MACIEK1_2008 » 09 lip 2009 13:59:13

Witam mam FROTKE 2.4 LONG 93r. i co jakiś czas zapala mi sie w czasie jazdy kontrolka ładowania,wkaźnik napięcia pokazuje normalnie nie ma żadnego spadku napięcia
MACIEK1_2008
 

Re: Kontrolka ładowania czasem sie zapala

Postprzez brum » 09 lip 2009 14:03:39

Zobacz kabel przy alternatorze, ten co jest na tej śrubce małej. Kiedyś mi się naderwał i kontrolka mi delikatnie świeciła.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Alternator - zanik ładowania (nierówne ładowanie)

Postprzez frontera_fanatic » 03 sie 2009 22:55:58

mi w 2.5 tds i w 2,0 skacze wskazówka jak kierunek włączę kierunek to nie jest żaden problem puki co nie miałem jeszcze problemu z elektryką
frontera_fanatic
 

alternator

Postprzez kret2399 » 10 wrz 2009 18:26:40

Witam, zakupiłem nie dawno frote z silnikiem 2,8tdi i było by wszystko cacy gdyby nie padł mi alternator przepalony więc zakupiłem nówkę sztukę i co pojeździł miech i nima ładowania o co tu chodzi ma ktos jakiś pomysł dla czego taki myk się stał? pomocy :?:
Im leprza terenówka, tym dalej po ciagnik:)
kret2399
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 38
Obrazki: 3
Dołączył(a): 18 sie 2009 19:17:22
Lokalizacja: wałbrzych/ świętoszów
Województwo: Lubuskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: alternator

Postprzez michal 2,8tdi » 10 wrz 2009 18:58:45

Posprawdzaj łączenia kabli dochodzące do alternatora,przeczyść styki,szczotki w szczostko trzymaczu się przywiesiły, Moze coś z napięciem wzbudzenia? trzeba by szukać dużo moze być przyczyn.Najlepiej jedź do jakiegoś elektromechanika. :wink:
michal 2,8tdi
 

Re: alternator

Postprzez brum » 10 wrz 2009 22:40:28

Sprawdzałeś mase między silnikiem a ramą?
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron