Witamy !



[All] Czujnik cofania

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

Re: czujniki cofania

Postprzez michal 2,8tdi » 31 mar 2009 18:14:53

Nie zaszczycony :mrgreen: nie no mają fajny wyświetlacz,w miarę nie oszukują Są ok :mrgreen:

:beer:
michal 2,8tdi
 

Re: czujniki cofania

Postprzez maju » 01 kwi 2009 18:50:07

Avatar użytkownika
maju
Admin
Admin
 
Posty: 599
Obrazki: 0
Dołączył(a): 20 wrz 2007 09:38:57
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: czujniki cofania

Postprzez michal 2,8tdi » 01 kwi 2009 18:53:03

dzięki maju :mrgreen: ale ten zderzak przewiercić to będzie wyczyn :mrgreen:
michal 2,8tdi
 

Re: Czujnik cofania

Postprzez ArekV » 04 kwi 2009 08:03:44

Oj będzie wyczyn, bo wycinarki w zestawie są raczej do plastiku :)
Mnie się udało tym wywiercić ale tylko dwie (pozostałe dwie mam w plastiku).

Ale nie o tym chciałem...
Mam takowy wynalazek kupiony jakieś 2 lata temu w anglii. Jest to wersja ze wskaźnikami w lusterku. I fajne by to było gdyby...działało jak trzeba.
Z tego co pamiętam to problem był od samego początku. Z jakiegoś powodu stale pokazuje mi iż jest przy przeszkodzie podczas gdy niczego takiego nie ma. Kiedy poruszałem czujnikami udawało mi się je ustawić tak by chodziły jak trzeba ale po jakimś czasie problem znów powracał.
Kombinowałem na wszelkie sposoby, odpinałem poszczególne czujniki itp - pomagało ale tylko na jakiś czas.
I teraz moje pytanie do znawców tematu - co może być przyczyną?
Obstawiam że to jakiś stary typ czujników, który nie powinien być montowany w metalowym zderzaku. Co o tym sądzicie? Czy wymiana czujników mogłaby pomóc?
ArekV
 

Re: Czujnik cofania

Postprzez sick69 » 04 kwi 2009 08:38:14

a ile masz tych czujników ? ..ja na twoim miejscu odpinał bym po jednym i spr. czy bedzie chodzic normalnie na dłuższą mete ;) ...i tak na zmianę może to wina tylko jednej czujki ...
sick69
 

Re: Czujnik cofania

Postprzez wikked » 04 kwi 2009 09:21:50

w moim zestawie też jeden czujnik od początku świrował. Sprawdzałem kable,czy nie pęknięta obudowa itd. Pojechałem na reklamacje zdemontowali i co najciekawsze: czujniki występują w kompletach (w tym moim sprzęcie).Nie można wymienić jednego na byle jaki. Oby w Twoim przypadku tak nie było.
wikked
 

Re: Czujnik cofania

Postprzez brum » 04 kwi 2009 09:59:41

Może czujnik koło zapasowe odbiera jako przeszkode, bo zdarzają się takie sytuacje.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Czujnik cofania

Postprzez wikked » 04 kwi 2009 10:25:21

brum napisał(a):Może czujnik koło zapasowe odbiera jako przeszkode, bo zdarzają się takie sytuacje.

Możliwe, koledze hak traktował jako przeszkodę. Przesunął czujnik o 2cm i skończyły się problemy.
wikked
 

Re: Czujnik cofania

Postprzez Jarek sp3swj » 04 kwi 2009 21:21:16

:twisted: zasadnicze pytanie.... a jak czujnik "cofania" będzie wykrywał taka przeszkodę... albo bardziej czy będzie nadal działał ??

http://www.youtube.com/watch?v=FiAEj29U ... annel_page

też myślałem o czujnikach... ale sposób uzytkowania auta chyba nie pozwoli na .....

:cry2:
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Czujnik cofania

Postprzez ArekV » 05 kwi 2009 08:07:16

Witam ponownie

Dzięki za sugestie jednak to nie problem haka lub koła zapasowego, to byłoby zbyt proste :?
Haka nie posiadam a po zdjęciu koła dzieje się to samo.
Mam 4 czujniki, 2 w plastiku i 2 w metalowym zderzaku. Kombinowałem już na wszystkie sposoby, podpinałem pojedynczo itp. Udaje się je ustawić by chodziły ok ale tylko jakiś czas...
Jednym z objawów jest "zawieszanie" się czujnika - kiedy zbliżam się do niego reaguje ok ale jak się oddalam to już tego nie widzi tylko piszczy cały czas. Drugi objaw to "wzbudzanie" się innego czujnika czyli podchodzę z jednej strony i kiedy osiągnę odległość minimalną zaczyna pokazywać obiekt z drugiej strony i nie chce się wyłączyć - to akurat by wskazywało na uszkodzenie centrali (chyba). Trzeci objaw o pokazywanie że coś się zbliżyło (bez powodu) ale nie non stop tylko w przerwach 1 sekundowych - to jest najdziwniejsze :evil:
Dlatego trudno dopatrzeć się jakiejś metody a bardziej wygląda to na działanie sił nieczystych...

Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nowego zestawu i tyle.

Pozdrawiam
ArekV
 

Re: Czujnik cofania

Postprzez wikked » 05 kwi 2009 08:23:45

No dokładnie tak jak napisałeś :( Chyba Cię nie minie bo przewiduję że reklamować nie ma jak.


Pozdrawiam W.
wikked
 

Re: Czujnik cofania

Postprzez Wookash » 25 maja 2009 21:17:11

Witam

Wikked - a czy istnieje mozliwosc przelozenia tego wyswietlacza do gory dogami tak aby calosc zamontowac u gory nad lusterkiem aby sie w dol otwieral? Troche nie chce mi sie dziurawic skory na desce a nie mam pomyslu gdzie to mozna przyczepic jeszcze.

Pozdr.
Wookash
 

Re: Czujnik cofania

Postprzez wikked » 25 maja 2009 21:42:43

Wookash napisał(a):Witam

Wikked - a czy istnieje mozliwosc przelozenia tego wyswietlacza do gory dogami tak aby calosc zamontowac u gory nad lusterkiem aby sie w dol otwieral? Troche nie chce mi sie dziurawic skory na desce a nie mam pomyslu gdzie to mozna przyczepic jeszcze.

Pozdr.

Możliwość montażu oczywiście istnieje ale trochę dziwnie odczytuje się metry do "góry nogami". Przycisków nie ma żadnych, więc możliwość programowego obrócenia chyba nie istnieje. Szczerze mówiąc nie widzę konieczności "dziurawienia" skóry bo zawsze można przykleić na taśmie dwustronnej.
wikked
 

Re: Czujnik cofania

Postprzez Wookash » 25 maja 2009 21:54:53

Przykleic teoretycznie mozna tylko niechalbym miec tego czegos na desce a u gory obok pstryczka alektryczka od szyberdachu fajnie by bylo. Zastanawiam sie tylko jak to w srodku jest zrobione moze uda sie sam wyswietlacz w obudowie obrocic i wtedy byloby normalnie nogami do dolu :) Tylko nie wiem czy to jest klejona obudowa czy moze jakies zatrzaski.

pozdr.
Wookash
 

Re: Czujnik cofania

Postprzez wikked » 25 maja 2009 22:43:07

No to kombinuj.
wikked
 

Re: Czujnik cofania

Postprzez ADAM SP3WXO » 25 maja 2009 22:46:05

Trzeba było sobie kupić czujnik tylko z sygnalizacją dźwiękową, nie było by problemu z wyświetlaczem :mrgreen:
ADAM SP3WXO
 

Czujnik cofania - jak spradzic?

Postprzez Wookash » 08 cze 2009 20:58:54

Witam

Dzisiaj odkrylem ze mam czujniki cofania kolez od ktorego kupilem samochod mowil ze nie ma czujek ze to w zderzaku to tylko zaslepki. Ciekawosc wziela gore i dzisiaj wygrzebalem jedna zaslepke i okazalo sie ze sa czujki bo sa pospinane kablami. Czujki nie dzialaja tzn. dzialaja w taki sposob ze jak wrzuce wsteczny to piszczy brzeczyk czy cos stoi za mna czy nie. Na poczatku myslalem ze jak nie ma czujek to jest jakis bajer do wstecznego. Ale ze czujki sa i piszczy wiec chce sprawdzic co i jak. I najawazniejsze pytanie jak testowac od czego zaczac jestem w tym temacie zielony jak liscie na galaeziach co mi auto porysowaly na zlocie :(

Pozdr.
Wookash
 

Re: Czujnik cofania

Postprzez nesfor » 13 maja 2013 22:44:38

Wlasne wrocilem z garazu i tez jestem szczesliwym posiadaczem czujników parkowania 4 na tyl i 2 na przod- najwiekszy problem to krótkie kable :killer: :killer: :killer: ale na styk sie zmiescilem. Przod sobie odlaczam za pomoca wlacznika od alarmu a cala skrzynke schowalem w schowku w bagazniku. Teraz :beer: pije
Opel Frontera B long 3.2 2000 LPG
Avatar użytkownika
nesfor
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 503
Obrazki: 2
Dołączył(a): 07 maja 2010 10:28:47
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [All] Czujnik cofania

Postprzez jafcio » 14 sty 2014 14:48:09

jak gruba jest blacha w zderzakach tył z frontery A.
chcę zamontować czujniki cofania i muszę wywyercić otwory pod czujniki.
Da radę zwykłą wiertarką ?
Może ktoś inaczej montował.
??
Frontera B 3.2 v6 LIMITED
Avatar użytkownika
jafcio
Maniak
Maniak
 
Posty: 467
Obrazki: 12
Dołączył(a): 11 lis 2013 16:16:35
Lokalizacja: Lublin
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [All] Czujnik cofania

Postprzez jrzeuski » 14 sty 2014 14:57:11

jafcio napisał(a):jak gruba jest blacha w zderzakach tył z frontery A.
Za cienka, dużo za cienka :<: Wypada więc zmotać porządny i wtedy problem parkowania ma ten, co Cię zastawił z tyłu :boss: Nie stresujesz się też znakami drogowymi, słupami oświetleniowymi, drzewami, itp. Inaczej mówiąc czujniki są zbędne :boss:
Da radę zwykłą wiertarką ?
Nawet nie poczujesz kiedy się przebijesz.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron